Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.ευχαριστω για την βοηθεια.τι να ενεργοποιησω διαδικτυακα το myhome online της δεη τι τηλεφωνικα...το ιδιο δεν ειναι ? εφοσον θα βαλω και νυχτερινο και ειμαι στο ΚΟΤ Α με συμφερει λογικα το myhome online.....εγω εχω επισης ενα μαζεμενο χρεος στην δεη γυρω στα 900 ευρω το οποιο το εχω ρυθμισει και δινω 24 ευρω καθε μηνα....αυτο πιστευω να μην με εμποδιζει καπου...

οποτε το myhome online της δεη δεν εχει την ΟΤΣ ? Και εκει που φευγαν τοσοι απο την ΔΕΗ θα αρχισουν να ξαναγυριζουν παρολο που ακριβηνε...στο αλλαζωρευμα παντως μου βγαζε οτι με καποιες ιδιωτικες θα γλιτωνω 100 , 200 και παραπανω ευρω ετησιως...ισως δεν εβαλα κατι σωστα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, artshadows είπε

ειμαι  Γ1Ν  ΔΕΗ  ΜΕ ΚΟΤ Β , μου εμφανιζει επιλογη να το κανω online , να το κανω ; πρεπει μετα να ξανακανω αιτηση για κοτΒ;

την εκανα γραφη υπο εξεταση  ,οταν και αν ολοκληρωθει ξανακανω κοτΒ με το ιδιο αριθμο  αλλαζει κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

 

ΔΕΗ Εnter υπογράφεις στο κατάστημα απευθείας.

Υπάρχει το Watt & Volt Fixed με 0.19 αρχική τιμή - 0.02 επιδότηση σταθερού = 0.17 - 0.075 το ΚΟΤ πας 0.10, συν 100 ευρώ πάγια και 2 χρόνια ρήτρα αποδέσμευσης.

Ανεξάρτητα τι θα κάνεις στο ρεύμα... πέρνα κι απ'το άλλο θέμα να δεις τι θα κάνεις με το αέριο γιατί σε σφάζουν εκεί που είσαι.

το αέριο είναι σαν κλειστό, εννοώ πέρα από ένα μπάνιο που κάνω δεν το χρησιμοποιώ, στα πιάτα κρύο και ούτε ανοίγω τη θέρμανση, μόνο κλιματιστικό που έχω στο σπίτι, με αυτό ζεσταίνομαι, οπότε δεν με καίει καθόλου.

όπως βλέπω εγώ τώρα τα πράγματα, watt % wolt fixed θα πάω μαζί με ΚΟΤ που έρχεται στα 0.10 που είναι και το enter, αν εξαιρέσεις τα παγια. ενα 100αρικο 

πρέπει να πεισω καποιον να παει για εμενα σε καταστημα και ειναι δυσκολο να βρω και να του κανω εξουσιοδοτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, baladisk είπε

όπως βλέπω εγώ τώρα τα πράγματα, watt % wolt fixed θα πάω μαζί με ΚΟΤ

δε συμφέρει ακριβό σταθερό , 0,19 (0,17 με την επιδότηση και 9€ πάγιο ) καλύτερα με ρήτρα (και ΚΟΤ Α)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, baladisk είπε

το αέριο είναι σαν κλειστό, εννοώ πέρα από ένα μπάνιο που κάνω δεν το χρησιμοποιώ, στα πιάτα κρύο και ούτε ανοίγω τη θέρμανση, μόνο κλιματιστικό που έχω στο σπίτι, με αυτό ζεσταίνομαι, οπότε δεν με καίει καθόλου.

όπως βλέπω εγώ τώρα τα πράγματα, watt % wolt fixed θα πάω μαζί με ΚΟΤ που έρχεται στα 0.10 που είναι και το enter, αν εξαιρέσεις τα παγια. ενα 100αρικο 

πρέπει να πεισω καποιον να παει για εμενα σε καταστημα και ειναι δυσκολο να βρω και να του κανω εξουσιοδοτηση. 

Για να λέει ο κορακιος ότι δε συμφέρει το σταθερό watt & volt, τότε δε συμφέρει. Οπότε επανέρχεσαι στο χαζό διλλημα ρητροπρογραμμα + Κοτ η ξυλωμα Κοτ και άμεση αίτηση στο enter.

Για το αέριο κάνε Ήρων gas home flex μέσω του econtract να πάρεις δώρο το 50ρικο και θα έχεις και καλό πρόγραμμα σε περίπτωση που αρχίσει ς να καις. Περισσότερες πληροφορίες στο άλλο θέμα του αερίου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα φύγω από watt and volt αλλά τελικά που να πάω είναι ΚΟΤ Β να πάω ΔΕΗ η Ηρων , αν ΔΕΗ τι είναι όλες αυτές ΔΕΗ plus ΔΕΗ enter κλπ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, glxakias1990 είπε

Εγώ θα φύγω από watt and volt αλλά τελικά που να πάω είναι ΚΟΤ Β να πάω ΔΕΗ η Ηρων , αν ΔΕΗ τι είναι όλες αυτές ΔΕΗ plus ΔΕΗ enter κλπ ;

Έφυγες σε κατάστημα ΔΕΗ για αίτηση Γ1 και σε 1  εργάσιμη επιλέγεις  από ebill myhome online

Επεξ/σία από archiezulu
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, glxakias1990 είπε

Εγώ θα φύγω από watt and volt αλλά τελικά που να πάω είναι ΚΟΤ Β να πάω ΔΕΗ η Ηρων , αν ΔΕΗ τι είναι όλες αυτές ΔΕΗ plus ΔΕΗ enter κλπ ;

μη σε απασχολεί , άργησες και εσύ  εκτός αν καταφέρεις και τρέξεις (συνέχεια γα το online στο άλλο θέμα και μιας και δεν έχεις ιδέα τι παίζει με online καρτα , πάγια , ενεργοποίηση ebill ,πόσταρε μετά απο καμια ώρα εκεί αφού  δεις τι παίζει)

ποια αρχική τιμή έχει το πρόγραμμά σου (με ρήτρα κόστους προμήθειας να υποθέσω?)

1 λεπτό πριν, archiezulu είπε

Έφυγες σε κατάστημα ΔΕΗ για αίτηση Γ1 και σε 1  εργάσιμη επιλέγεις  από ebill myhome online

για online στο αντίστοιχο θέμα είπαμε

1 ώρα πριν, korakios είπε

συνέχεια για τα προγράμματα της ΔΕΗ στο άλλο θέμα  , ξεκινάω αναφορές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ekrepali είπε

Ποιο πρόγραμμα υπέγραψες; Πότε; Με ή χωρίς ΚΟΤ;

Το πρόγραμμα επάνω (Go Power) έχει ρήτρα αναπροσαρμογής (κι ας λέει "ξεκάθαροι όροι" και μαλακίες)... η τελική τιμή πάει 0.25€/kwh

Fix Power home Combo Έχει κανεννα μηνα και... Τους πήρα τηλέφωνο και μετά από ενοχλήσεις κάνανε την μεταφορά.. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Brown είπε

Fix Power home Combo Έχει κανεννα μηνα και... Τους πήρα τηλέφωνο και μετά από ενοχλήσεις κάνανε την μεταφορά.. 

  

17 ώρες πριν, ekrepali είπε

Με ή χωρίς ΚΟΤ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...