Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, liakjim είπε

Έκανα αίτηση σήμερα για elpedison electricityhome fixed. Όταν αποκτήσω εικόνα θα αναφέρω τις εντυπώσεις μου. 

Τωρα που πηρες και αφυγραντηρα ποιος σε πιανει.😝

Το συμβολαιο ειναι 24μηνο σ'αυτο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Τωρα που πηρες και αφυγραντηρα ποιος σε πιανει.😝

Το συμβολαιο ειναι 24μηνο σ'αυτο?

Όχι. Χωρίς ελάχιστη παραμονή. Ήταν βασικός παράγοντας επιλογής. Αυτό και το μηδενικό ΟΤΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ποιο επελεξες το Night?

Έχω κάνει αίτηση και για νυχτερινό στη ΔΕΔΔΗΕ. Όταν έρθει ο μετρητής, θα μεταπηδήσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, liakjim είπε

Έχω κάνει αίτηση και για νυχτερινό στη ΔΕΔΔΗΕ. Όταν έρθει ο μετρητής, θα μεταπηδήσω. 

Καλησπερα... Ποτε εκανες την  αιτηση στην Δεδδηε; Σε ποια περιοχη εισαι;  Σου ειπαν ποτε περιπου θα μπει ο νεος μετρητης;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα... Ποτε εκανες την  αιτηση στην Δεδδηε; Σε ποια περιοχη εισαι;  Σου ειπαν ποτε περιπου θα μπει ο νεος μετρητης;;;

Σήμερα την έκανα. Στα κεντρικά μου είπαν 3-6μήνες , εδώ το τοπικό ΔΕΔΔΗΕ μισό με έναν μήνα. Τι να πω. Θα το αναφέρω και αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Σήμερα την έκανα. Στα κεντρικά μου είπαν 3-6μήνες , εδώ το τοπικό ΔΕΔΔΗΕ μισό με έναν μήνα. Τι να πω. Θα το αναφέρω και αυτό. 

Που μενεις;; Περιοχη ΔΕΔΔΗΕ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liakjim είπε

Το λέει στο προφίλ. 

ΟΚ.. Τωρα το προσεξα... Μπορει να περασει και 6-8  μηνες να σου βαλουν μετρητη... Υπαρχει νομιζω ελλειψη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Έχει τύχει σε κανέναν να μείνει χωρίς ρεύμα από τη μεταφορά ενός παρόχου σε άλλον ?

Αυτο δεν γινεται.... Οταν γινεται η αλλαγη παροχου ερχεται καποιος τεχνικος απο την Δεδδηε περνει την ενδειξη και κανει τεχνικο ελεγχο στην παροχη... Δεν γινεται διακοπη του ρευματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, takoulou είπε

Αυτο δεν γινεται.... Οταν γινεται η αλλαγη παροχου ερχεται καποιος τεχνικος απο την Δεδδηε περνει την ενδειξη και κανει τεχνικο ελεγχο στην παροχη... Δεν γινεται διακοπη του ρευματος...

Ούτε καν αυτό (τουλάχιστον με βάση την εμπειρία μου από δύο αλλαγές). Στην αίτησή σου γράφεις την ένδειξη του ρολογιού σου και με βάση αυτή γίνεται η τελευταία τιμολόγηση του παλιού παρόχου και η πρώτη του νέου. Ο ΔΕΔΔΗΕ περνάει και μετράει προγραμματισμένα μία φορά το 4μηνο, δεν πηγαίνει σε κάθε αλλαγή παρόχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, naive είπε

Ούτε καν αυτό (τουλάχιστον με βάση την εμπειρία μου από δύο αλλαγές). Στην αίτησή σου γράφεις την ένδειξη του ρολογιού σου και με βάση αυτή γίνεται η τελευταία τιμολόγηση του παλιού παρόχου και η πρώτη του νέου. Ο ΔΕΔΔΗΕ περνάει και μετράει προγραμματισμένα μία φορά το 4μηνο, δεν πηγαίνει σε κάθε αλλαγή παρόχου.

Μαλλον δεν το ξερεις καλα... Λαθος κανεις... Στην αλλαγη παροχου περναει η ΔΕΔΔΗΕ... Και ομως πηγαινει η Δεδδηε... Το γνωριζω πολυ καλα..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, takoulou είπε

Μαλλον δεν το ξερεις καλα... Λαθος κανεις... Στην αλλαγη παροχου περναει η ΔΕΔΔΗΕ... Και ομως πηγαινει η Δεδδηε... Το γνωριζω πολυ καλα..

Τι να σου πώ, έκανα αλλαγή Νοέμβριο του 16 και Σεπτέμβριο του 17. Και στις δύο φορές οι λογαριασμοί στη μεταφορά βγήκαν με τις μετρήσεις ακριβώς που έγραψα εγώ επάνω στην αίτησή μου και με τις ημερομηνίες της αίτησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...