Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, naive είπε

Τι να σου πώ, έκανα αλλαγή Νοέμβριο του 16 και Σεπτέμβριο του 17. Και στις δύο φορές οι λογαριασμοί στη μεταφορά βγήκαν με τις μετρήσεις ακριβώς που έγραψα εγώ επάνω στην αίτησή μου και με τις ημερομηνίες της αίτησης. 

Το ξερω πολυ καλα.... Τις μετρησεις τις δινει η ΔΕΔΔΗΕ στους παροχους για τις εκαστοτε αλλαγες... Μονο αυτη μετραει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Το ξερω πολυ καλα.... Τις μετρησεις τις δινει η ΔΕΔΔΗΕ στους παροχους για τις εκαστοτε αλλαγες... Μονο αυτη μετραει...

Στη δική μου περίπτωση, έγινε αυτό που σου είπα. Ο ΔΕΔΔΗΕ πέρασε και μέτρησε όταν ήταν προγραμματισμένο να το κάνει, όχι με αφορμή την αλλαγή.
Ίσως να περνάει όταν έχει γίνει διακοπή ηλεκτροδότησης στο ακίνητο με την νέα αίτηση σύνδεσης ή ίσως να έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα. 
Το βλέπω πάντως δύσκολο και άσκοπο να περνάει σε κάθε αλλαγή που γίνεται ο ΔΕΔΔΗΕ και σίγουρα η αλλαγή θα έκανε αρκετές μέρες να πραγματοποιηθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, naive είπε

Στη δική μου περίπτωση, έγινε αυτό που σου είπα. Ο ΔΕΔΔΗΕ πέρασε και μέτρησε όταν ήταν προγραμματισμένο να το κάνει, όχι με αφορμή την αλλαγή.
Ίσως να περνάει όταν έχει γίνει διακοπή ηλεκτροδότησης στο ακίνητο με την νέα αίτηση σύνδεσης ή ίσως να έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα. 
Το βλέπω πάντως δύσκολο και άσκοπο να περνάει σε κάθε αλλαγή που γίνεται ο ΔΕΔΔΗΕ και σίγουρα η αλλαγή θα έκανε αρκετές μέρες να πραγματοποιηθεί. 

Το γνωρίζω πολύ καλά το συγκεκριμένο.... Είναι κομμάτι της εργασίας μου!!!!!  Και μάλιστα γίνεται εντός τριών ημερών από την στιγμή που ζητήσει κάποιος πάροχος..Και μάλιστα όταν έχει λήξει το πιστοποιητικό σου στέλνει επιστολή η ΔΕΔΔΗΕ..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, takoulou είπε

Το γνωρίζω πολύ καλά το συγκεκριμένο.... Είναι κομμάτι της εργασίας μου!!!!!

Εντάξει, αλλά και εγώ δε σου λέω ψέμματα για το τι έγινε στην περίπτωσή μου, μπορώ να στο αποδείξω με την αίτηση και τον πρώτο λογαριασμό μου. 
Ενδεχομένως να έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα.
Ή μπορεί ο ΔΕΔΔΗΕ να πηγαίνει να παιρνει μέτρηση όταν δε γράφει η αίτηση επάνω.

Επεξ/σία από naive
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα βασίστηκαν στην καταμέτρηση που έδωσα . (Πριν ένα χρόνο ) Ήταν ακριβώς το νούμερο που έδωσα ο ίδιος 

 

Στις 15/11/2019 στις 8:59 ΠΜ, papoys1 είπε

Εγώ δε φεύγω από τη ΔΕΗ μέχρι να την ξεπουλήσουν οριστικά (μάλλον δεν θα αργήσουν) Τότε θα εξετάσω και θα δω που με συμφέρει αν και τότε θα μας πετάξουν τα μάτια στις αυξήσεις λόγω δημιουργίας καρτέλ που τώρα λόγω ΔΕΗ δεν μπορούν να κάνουν.

Να ένα πράμα όπως γίνεται τα τελευταία χρόνια με τα τηλέφωνα (θέλαμε ιδιωτικοποίηση του ΟΤΕ) που κάθε εξάμηνο βάζουν και από ένα ευρώ στο καρτοκινητό. Από 5 ευρώ ανανέωση που ήταν πριν πριν  3-4 χρόνια το πήγαν 12 και θα δούμε ακόμη πολλές προσαρμογές προς τα πάνω.Αν βάλουμε και αυτά που μας κλέβουν με τα 5ψήφια άστα να πάνε.chefdan

Μπαίνεις σε αγνόηση για να μη γράψω κάτι που θα γίνει αναφορά πάλι 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, naive είπε

Εντάξει, αλλά και εγώ δε σου λέω ψέμματα για το τι έγινε στην περίπτωσή μου, μπορώ να στο αποδείξω με την αίτηση και τον πρώτο λογαριασμό μου. 
Ενδεχομένως να έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα.
Ή μπορεί ο ΔΕΔΔΗΕ να πηγαίνει να παιρνει μέτρηση όταν δε γράφει η αίτηση επάνω.

Καλημερα... Εδψ και πολυ καιρο στις αλλαγες παροχων πηγαινει η ΔΕΔΔΗΕ  και περνει την μετρηση και ελεγχει την παροχη... Αν ειναι σωστη απο καθε αποψη... Το εχουν ζητησει οι ιδιοι οι παροχοι να γινεται αυτο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Εδψ και πολυ καιρο στις αλλαγες παροχων πηγαινει η ΔΕΔΔΗΕ  και περνει την μετρηση και ελεγχει την παροχη... Αν ειναι σωστη απο καθε αποψη... Το εχουν ζητησει οι ιδιοι οι παροχοι να γινεται αυτο...

Ακριβως ετσι.. Και εγω περσυ που πηγα στην Εlpedison , εδωσα μετρηση στην αιτηση αλλα μετα απο 2 μερες ηρθαν απο την ΔΕΔΔΗΕ και πηραν μετρηση.

Καλυτερα που ηρθαν γιατι στον εναντι της ΔΕΗ ειχαν υπολογισει πολυ περισσοτερες KW και με ειχαν χρεωσει υπερβολικα... (Ο λογος που εφυγα κιολας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2019 στις 6:02 ΜΜ, liakjim είπε

Έκανα αίτηση σήμερα για elpedison electricityhome fixed. Όταν αποκτήσω εικόνα θα αναφέρω τις εντυπώσεις μου. 

Για το fixed σου ειπαν για ενεργοποίηση μετά το εξάμηνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, guzel είπε

2ος πιστωτικός λογαριασμός Ήρων (online bonus 50 ευρώ). 

spacer.png

😀😁 

Έχεις πρόγραμμα με 0.066 την kWh και έχεις και έκπτωση ΚΟΤ? Δηλαδή σου πάει στα 0.020? Πως τα κατάφερες? 🤔😮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, StormGr είπε

Έχεις πρόγραμμα με 0.066 την kWh και έχεις και έκπτωση ΚΟΤ? Δηλαδή σου πάει στα 0.020? Πως τα κατάφερες? 🤔😮

Το κοινωνικό ισχύει και στον Ήρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 23/11/2019 at 10:54, guzel said:

Το κοινωνικό ισχύει και στον Ήρων 

πως επιλεγεις σε ποιον μετρητη θες να εχεις κοινωνικο τιμολογιο με ηρων? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2019 στις 7:53 ΜΜ, citiz είπε

Για το fixed σου ειπαν για ενεργοποίηση μετά το εξάμηνο;

Τι ακριβώς εννοείς ; Ότι το fixed δεν ισχύει από την αρχή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...