Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπάρχει περίπτωση η Διαδικτυακή εφαρμογή για τις ΥΔΕ να βγάζει λάθος αποτέλεσμα; 

Το οίκημα που μένω είναι κατασκευής 2008 και λέει ότι έχει λήξει από το 2012.

Πως γίνεται αυτό;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, liakjim είπε

Υπάρχει περίπτωση η Διαδικτυακή εφαρμογή για τις ΥΔΕ να βγάζει λάθος αποτέλεσμα; 

Το οίκημα που μένω είναι κατασκευής 2008 και λέει ότι έχει λήξει από το 2012.

Πως γίνεται αυτό;  

Και σε εμάς ένα σπίτι που νοικιάσαμε το 2017, βγάλαμε ΥΔΕ μετά από ανακαίνιση της ηλεκτρικής εγκατάστασης το 2002, πήγε ο ενοικιαστής και του λένε ότι είχε λήξει το 2010.... .έπρεπε να έλεγαν ότι έληξε το 2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω την αίτηση έτοιμη συμπληρωμένη για elpedison electricityhome fixed στοχεύοντας σε μηδενική ΟΤΣ και τιμή κιλοβατώρας 0.076075 με έκπτωση συνέπειας. Την ρίχνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2019 στις 5:03 ΜΜ, liakjim είπε

Παίδες έχω την αίτηση έτοιμη συμπληρωμένη για elpedison electricityhome fixed στοχεύοντας σε μηδενική ΟΤΣ και τιμή κιλοβατώρας 0.076075 με έκπτωση συνέπειας. Την ρίχνω;

Αν δεν την εριξες ριξε και μια ματια στην Ελιν οικιακο νυχτερινο με εκπτωση συνεπειας 10% το οποιο ειναι χωρις ΟΤΣ κι αυτο.
Με προχειρους υπολογισμους πρεπει να συμφερει αρκετα γιατι δεν εχει και ελαχιστη παραμονη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2019 στις 5:03 ΜΜ, liakjim είπε

Παίδες έχω την αίτηση έτοιμη συμπληρωμένη για elpedison electricityhome fixed στοχεύοντας σε μηδενική ΟΤΣ και τιμή κιλοβατώρας 0.076075 με έκπτωση συνέπειας. Την ρίχνω;

Σε πείσανε;;;;;;;;;; Εμένα με παίρνουν τηλέφωνο δύο φορές τη μέρα μία στο κινητό μία στο σταθερό αλλά δεν πέφτω.Είμαι κολημένος με τη ΔΕΗ.:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Σε πείσανε;;;;;;;;;; Εμένα με παίρνουν τηλέφωνο δύο φορές τη μέρα μία στο κινητό μία στο σταθερό αλλά δεν πέφτω.Είμαι κολημένος με τη ΔΕΗ.:P

Το αντίθετο, δεν με έχει πάρει κανείς τηλέφωνο.

Ο χειμώνας έρχεται και τα κλιματιστικά ήδη γράφουν κιλοβατώρες. Θα ήθελα να προλάβω τους χειμερινούς μήνες μιας και θα χτυπήσω άνετα 4000κιλοβατώρες το 4μηνο τους κρύους μήνες.

Άρα εγώ ψάχνομαι.

4 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Αν δεν την εριξες ριξε και μια ματια στην Ελιν οικιακο νυχτερινο με εκπτωση συνεπειας 10% το οποιο ειναι χωρις ΟΤΣ κι αυτο.
Με προχειρους υπολογισμους πρεπει να συμφερει αρκετα γιατι δεν εχει και ελαχιστη παραμονη.

Μου βγάζει 30€ παραπάνω εξοικονόμηση τον χρόνο με την ελίν με 7000κιλοβατώρες τον χρόνο, οπότε μάλλον δεν αξίζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε φεύγω από τη ΔΕΗ μέχρι να την ξεπουλήσουν οριστικά (μάλλον δεν θα αργήσουν) Τότε θα εξετάσω και θα δω που με συμφέρει αν και τότε θα μας πετάξουν τα μάτια στις αυξήσεις λόγω δημιουργίας καρτέλ που τώρα λόγω ΔΕΗ δεν μπορούν να κάνουν.

Να ένα πράμα όπως γίνεται τα τελευταία χρόνια με τα τηλέφωνα (θέλαμε ιδιωτικοποίηση του ΟΤΕ) που κάθε εξάμηνο βάζουν και από ένα ευρώ στο καρτοκινητό. Από 5 ευρώ ανανέωση που ήταν πριν πριν  3-4 χρόνια το πήγαν 12 και θα δούμε ακόμη πολλές προσαρμογές προς τα πάνω.Αν βάλουμε και αυτά που μας κλέβουν με τα 5ψήφια άστα να πάνε.chefdan

  • Like 8
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, liakjim είπε

 

Μου βγάζει 30€ παραπάνω εξοικονόμηση τον χρόνο με την ελίν με 7000κιλοβατώρες τον χρόνο, οπότε μάλλον δεν αξίζει. 

Mε 10000 κιλοβατώρες τον χρόνο που το τσεκαρα χωρις ΟΤΣ κι επισης με μηδενικη εγγυηση και χωρις ελαχιστη παραμονη μου βγαζει πρωτο και τελος με μηδενικο παγιο μου βγαζει πρωτο το ElectricityHome night FIXED με 348,24 ετησιο οφελος και δευτερο το electricon ΟΙΚΙΑΚΟ Ν - Έκπτωση συνέπειας 10% με ετησιο οφελος 345,88.

 

3 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εγώ δε φεύγω από τη ΔΕΗ μέχρι να την ξεπουλήσουν οριστικά (μάλλον δεν θα αργήσουν) Τότε θα εξετάσω και θα δω που με συμφέρει αν και τότε θα μας πετάξουν τα μάτια στις αυξήσεις λόγω δημιουργίας καρτέλ που τώρα λόγω ΔΕΗ δεν μπορούν να κάνουν.

Να ένα πράμα όπως γίνεται τα τελευταία χρόνια με τα τηλέφωνα (θέλαμε ιδιωτικοποίηση του ΟΤΕ) που κάθε εξάμηνο βάζουν και από ένα ευρώ στο καρτοκινητό. Από 5 ευρώ ανανέωση που ήταν πριν πριν  3-4 χρόνια το πήγαν 12 και θα δούμε ακόμη πολλές προσαρμογές προς τα πάνω.Αν βάλουμε και αυτά που μας κλέβουν με τα 5ψήφια άστα να πάνε.chefdan

Κι εγω ακομη δεν φευγω απο ΔΕΗ μεχρι να ξεκαθαρισει το τοπιο.

Και φυσικο αεριο μετα απο ψαξιμο θα βαλω το Σταθερο-12 Gold της ΔΕΗ τελικα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω παραμενω ΔΕΗ απλα ακουω προσφορες από ολους...Οσο όμως μου βγαζουν οφελως της ταξης των  5 ευρο ανα μηνα δεν πρόκειται να κουνησω ρουπι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.

Τώρα που αποφάσισαν από την ΓΕΝΟΠ να κατεβάσουν διακόπτες, όσοι είναι σε άλλο πάροχο θα έχουν ρεύμα κανονικά και όσοι είναι ΔΕΗ θα υποστούν τις διακοπές;

Αν είναι έτσι βλέπω να φεύγει το μισό πελατολόγιο της ΔΕΗ τρέχοντας από αυτόν τον λόγο και μόνο!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, skiabox είπε

Να ρωτήσω κάτι.

Τώρα που αποφάσισαν από την ΓΕΝΟΠ να κατεβάσουν διακόπτες, όσοι είναι σε άλλο πάροχο θα έχουν ρεύμα κανονικά και όσοι είναι ΔΕΗ θα υποστούν τις διακοπές;

Αν είναι έτσι βλέπω να φεύγει το μισό πελατολόγιο της ΔΕΗ τρέχοντας από αυτόν τον λόγο και μόνο!

Ναι ο από πάνω από μένα  που έχει voltera θα έχει θα έχει γιατί το ρεύμα θα κάνει στροφή θα πηγαίνει επιλεκτικά σε αυτό (σκεπτόμενο ρεύμα) και δεν θα έρχεται στο δικό μου που έχω ΔΕΗ.:P

Αν κόβεται κάπου κανένας δεν θα έχει φίλε μου ανεξάρτητα ποιον πάροχο έχει΄.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...