Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, agamoi-thytai είπε

Τι ακριβώς εννοείς ; Ότι το fixed δεν ισχύει από την αρχή ;

Απο οτι ξερω στο πρωτο εξάμηνο δεν εφαρμοζετε ρήτρα ΟΤΣ

Μετα το εξαμηνο αν δεν εχεις ενεργοποιησει την υπηρεσία fixed εφαρμοζετε η εκαστοτε τιμη ΟΤΣ

 

Και κατι άλλο προς ενημερωση....

Στην ELPEDISON δεν ισχύει η εκπτωση 15% αν εχεις KOT ή καποιο άλλο κοινωνικό τιμολόγιο (ήμουν ετοιμος να στειλω αιτηση και το εντόπισα στους όρους της συμβασης.. τωρα παλι ψαχνω σε εταιρία με συμφέρει..)

 

Επεξ/σία από antykaps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

υπαρχει καποια χρεωση για μεταβιβαση αριθμου παροχης?

 

με ενδιαφερει παροχος για αυστηρα 6 μηνες,αλλα μετα μπορει να μεταβιβαστει αλλου,δε θα γινει ακυρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Doubt είπε

Κυμαινόμενο με βάση τι;

Την καταναλωση λογικα. Αν εχεις πανω απο 1200 kwh σε παει στα 4 ευρο οποτε εχει οφελος μονο για καποιον που εχει πολυ χαμηλη καταναλωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2019 στις 7:39 ΜΜ, antykaps είπε

Απο οτι ξερω στο πρωτο εξάμηνο δεν εφαρμοζετε ρήτρα ΟΤΣ

Μετα το εξαμηνο αν δεν εχεις ενεργοποιησει την υπηρεσία fixed εφαρμοζετε η εκαστοτε τιμη ΟΤΣ

Και κατι άλλο προς ενημερωση....

Στην ELPEDISON δεν ισχύει η εκπτωση 15% αν εχεις KOT ή καποιο άλλο κοινωνικό τιμολόγιο (ήμουν ετοιμος να στειλω αιτηση και το εντόπισα στους όρους της συμβασης.. τωρα παλι ψαχνω σε εταιρία με συμφέρει..)

Ευχαριστώ 

Όσο έχω ψάξει σε ΚΟΤ είναι όλοι τα ίδια, ακόμη και η ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ανάλογα με την κατανάλωση πάει κλιμακωτά το πάγιο. Δεν έχει κάποια εφάπαξ χρέωση πχ μετάβασης ή ενεργοποίησης. Και το πάγιο 4 να ναι δε θα υπάρχει αρκετό κέρδος όταν έχεις σταθερή χρέωση 0,065 ανά μονάδα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Πόσο διάστημα περίπου χρειάζεται για να πραγματοποιηθεί η νέα σύνδεση σε εναλλακτικό πάροχο από τη στιγμή που θα κάνεις online αίτηση; (πχ. ELPEDISON, ΗΡΩΝ)

Είχα κάνει πριν περίπου ένα χρόνο, αλλαγή ονόματος στη ΔΕΗ, και μέχρι τότε δεν έχω εκκαθαριστικό λογαριασμό. Ο μετρητής είναι μέσα στο σπίτι μου, και γενικά έχω προβλήματα με τις μετρήσεις επειδή λείπω τα πρωινά. Οπότε υπολογίζω να έχω εκκαθαριστικό λογαριασμό περίπου στις 20 του άλλου μήνα, και μόλις βγει να κάνω την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαμέρισμα 100 τ.μ.  καλή μόνωση καθώς είναι 5ετίας και γενικά δεν καταναλώνουμε πολύ ούτε σε ρεύμα (ΔΕΗ) ούτε σε αέριο (Φυσικό Αέριο Αττικής). Συμφέρει περισσότερο να πάω το ρεύμα σε Φυσικό Αέριο Αττικής ή το αέριο σε ΔΕΗ για να εκμεταλλευτώ έκπτωση double play? Ή σε άλλον πάροχο και τα δύο? Θα βάλω σίγουρα και πάγια εντολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, equi1908 είπε

Διαμέρισμα 100 τ.μ.  καλή μόνωση καθώς είναι 5ετίας και γενικά δεν καταναλώνουμε πολύ ούτε σε ρεύμα (ΔΕΗ) ούτε σε αέριο (Φυσικό Αέριο Αττικής). Συμφέρει περισσότερο να πάω το ρεύμα σε Φυσικό Αέριο Αττικής ή το αέριο σε ΔΕΗ για να εκμεταλλευτώ έκπτωση double play? Ή σε άλλον πάροχο και τα δύο? Θα βάλω σίγουρα και πάγια εντολή

Στην ΔΕΗ πως μπορεις να εκμεταλλευτεις εκπτωση double play?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Στην ΔΕΗ πως μπορεις να εκμεταλλευτεις εκπτωση double play?

Βλακεία μου, 15% για νέους πελάτες λέει.. Όχι για double play

Ειδα και protergia black Friday προσφορά και το ψήνω. Έχει κανένας εικόνα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, equi είπε

Βλακεία μου, 15% για νέους πελάτες λέει.. Όχι για double play

Λεω κι εγω γιατι σημερα πηγα στην ΔΕΗ να κανω συμβολαιο για φυσικο αεριο και ηξερα σιγουρα οτι δεν υπαρχει κατι συνδυαστικο γι'αυτο ρωτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Λεω κι εγω γιατι σημερα πηγα στην ΔΕΗ να κανω συμβολαιο για φυσικο αεριο και ηξερα σιγουρα οτι δεν υπαρχει κατι συνδυαστικο γι'αυτο ρωτησα.

Έκανες τελικά με ΔΕΗ? Συμφέρει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, equi είπε

Έκανες τελικά με ΔΕΗ? Συμφέρει? 

Απο τις συγκρισεις που προσπαθησα να κανω και με το φτωχο μου το μυαλο θεωρω οτι ειναι η χαμηλοτερη τιμη κι επειδη δεν ηθελα δεσμευση για 24 μηνες επελεξα το 12 GOLD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...