Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, bill27 είπε

Και εγω δεν αμφισβητω αυτα που γραφεις αλλα αν ηταν να αλλαξουν χρεωση kwh θα το ειχανε κανει ηδη η εστω θα εστελναν ενα μειλ ενημερωσης σχετικα με την υπαγωγη σε αλλο προγραμμα  εναν μηνα πριν οπως λεει το συμβολαιο,το δικο μου σε 20 μερες ληγει....

Στους ειδικούς όρους λέει οτι μετά τη λήξη του συμβολαίου παυουν να ισχύουν και ισχύουν πλέον οι γενικοί όροι με την επιφύλαξη  διατήρησης των ίδιων τιμών. Άρθρο E2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SilentVoice είπε

Μόλις απάντησα στη Watt Volt αυτο:

ωραίος,

και ευτυχώς έγραψες

Αναφορά σε κείμενο

Η αρχική συμφωνία ήταν ξεκάθαρη πως δεν θα έχω ρήτρες στο προγραμμα μου και εφαρμογή ΟΤΣ.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

ωραίος,

και ευτυχώς έγραψες

 

Ενταξει, πως θα πληρώσω ενα ποσό που ζητάνε χωρίς να το μπορουν να το δικαιολογήσουν με μαθηματικά; 1+1 =2 εμαθα στο σχολείο. Αυτοί είπαν "ρήτρα κατ'εκτίμηση" = 23 ευρώ. 

Σίγουρα θα αποφύγουν να το απαντήσουν. Εβαλα CC μεσα και ΣΤΚ & ΡΑΕ,  δεν νομίζω να ασχοληθούν άμεσα. Τους έχω κάνει ήδη την αναφορά μου και θα δείξει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το ΚΟΤ. Είδα ένα μήνυμα προηγουμένως που γράφετε ότι σε αλλαγή παρόχου ακυρώνεις την παλιά αίτηση ΚΟΤ και κανείς νέα. Αυτό ακριβώς ήξερα κι εγώ από ότι είχατε πει εδώ μέσα πριν κάνω την αλλαγή στην NRG. Τηλεφωνικά 2-3 φορές που ρώτησα μ είπαν ότι δεν χρειάζεται να ακυρώσω την αίτηση. Θα τρέξει όπως ήταν στον προηγούμενο πάροχο. Όντως με την ενεργοποίηση της παροχής μου σε εκείνους μου έστειλαν μήνυμα Ότο ενεργοποιήθηκε και το ΚΟΤ. Τελικά τι ισχύει; Ακυρώνεις αίτηση ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε και στο πατρικό έναντι στην Solar για 36 ήμερες κατ εκτίμηση καθώς δεν τους δίνουμε μετρήσης μόνο οταν μετράει η ΔΕΔΗΕ

Spoiler

1086893889_Screenshot2021-09-24154439.png.22217c7a2e91677696461c2c319ff39f.png1518349121_Screenshot2021-09-24154530.png.674c66dced7520e6155f2c0f3d295d62.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, valantis123 είπε

Βγήκε και στο πατρικό έναντι στην Solar για 36 ήμερες κατ εκτίμηση καθώς δεν τους δίνουμε μετρήσης μόνο οταν μετράει η ΔΕΔΗΕ

πρόλαβες και το παλιό χαμηλό πάγιο, μια χαρά :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες η υπομονη μου εξαντλειται με τον ΗΡΩΝ..εχω ζητησει 3 φορες  νεα προσφορα λογω επικειμενης ληξης συμβολαιου  κι ενω μου λενε "θα σας καλεσουν απ το αρμοδιο τμημα, τι ωρα θελετε κτλ.." δεν με καλουν ποτε...Βεβαια ο υπαλληλος στο τηλ κεντρο μου πε πως λογικα παω αοριστου και δεν βλεπει κατι διαφορετικο απ τα προγραμματα που χουν στο σαϊτ στη παρουσα φαση.. σα να το κανουν επιτηδες να κερδισουν χρονο..Efa περιμενε ερχομαι😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το ΚΟΤ. Είδα ένα μήνυμα προηγουμένως που γράφετε ότι σε αλλαγή παρόχου ακυρώνεις την παλιά αίτηση ΚΟΤ και κανείς νέα. Αυτό ακριβώς ήξερα κι εγώ από ότι είχατε πει εδώ μέσα πριν κάνω την αλλαγή στην NRG. Τηλεφωνικά 2-3 φορές που ρώτησα μ είπαν ότι δεν χρειάζεται να ακυρώσω την αίτηση. Θα τρέξει όπως ήταν στον προηγούμενο πάροχο. Όντως με την ενεργοποίηση της παροχής μου σε εκείνους μου έστειλαν μήνυμα Ότο ενεργοποιήθηκε και το ΚΟΤ. Τελικά τι ισχύει; Ακυρώνεις αίτηση ή όχι;

Εγω οταν πηγα στην Ηρων απο την ΔΕΗ εκανα ακυρωση.Το ιδιο εκανα οταν πηγα απο Ηρων στην NRG.

Eκανα δηλαδη οτι γραφει και στο site του Ηδικα για το ΚΟΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α η ΔΕΗ δεν είχε την εγγύηση των 160 ευρώ για τις νέες συμβάσεις θα γύριζα αμέσως. Ασχέτως όλων αυτών το θέμα είναι ότι θα δημιουργηθεί εκ νέου ένα βουνό από οφειλές από ιδιώτες και επιχειρήσεις και να δω πως θα το διαχειριστούν όλο αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το ΚΟΤ. Είδα ένα μήνυμα προηγουμένως που γράφετε ότι σε αλλαγή παρόχου ακυρώνεις την παλιά αίτηση ΚΟΤ και κανείς νέα. Αυτό ακριβώς ήξερα κι εγώ από ότι είχατε πει εδώ μέσα πριν κάνω την αλλαγή στην NRG. Τηλεφωνικά 2-3 φορές που ρώτησα μ είπαν ότι δεν χρειάζεται να ακυρώσω την αίτηση. Θα τρέξει όπως ήταν στον προηγούμενο πάροχο. Όντως με την ενεργοποίηση της παροχής μου σε εκείνους μου έστειλαν μήνυμα Ότο ενεργοποιήθηκε και το ΚΟΤ. Τελικά τι ισχύει; Ακυρώνεις αίτηση ή όχι;

όταν είχα αλλάξει από δεη σε Ήρων δεν έκανα άλλη αίτηση μπήκε απευθείας το ΚΟΤ. Τώρα τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DAEMON2013 είπε

Α η ΔΕΗ δεν είχε την εγγύηση των 160 ευρώ για τις νέες συμβάσεις θα γύριζα αμέσως.

στον προηγούμενο δεν έχεις εγγύηση ή την πήρες μέσω πάγιας ?

πάντως θα τα πληρώσεις σε ρήτρες ,σε σχέση με άλλα προγράμματα (στο up είσαι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, energy52 είπε

Παιδες η υπομονη μου εξαντλειται με τον ΗΡΩΝ..εχω ζητησει 3 φορες  νεα προσφορα λογω επικειμενης ληξης συμβολαιου  κι ενω μου λενε "θα σας καλεσουν απ το αρμοδιο τμημα, τι ωρα θελετε κτλ.." δεν με καλουν ποτε...Βεβαια ο υπαλληλος στο τηλ κεντρο μου πε πως λογικα παω αοριστου και δεν βλεπει κατι διαφορετικο απ τα προγραμματα που χουν στο σαϊτ στη παρουσα φαση.. σα να το κανουν επιτηδες να κερδισουν χρονο..Efa περιμενε ερχομαι😁

Τα ίδια προγράμματα θα σου δώσουν που έχουν στο site με 30ευρω στον πρώτο εκκαθαριστικό και 100ευρω για το πρόγραμμα ένα....

Η εφα ισχύει μέχρι 30/09.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο με πηρε τηλ απο το φυσικο αεριο αττικης για να φυγω απο nrg και μου ειπαν για προγραμμα με 0 ρητρα αναπροσαρμογής και 5κατι λεπτα η κιλοβατορα και 3,9 νυχτα. τους ειπα να με καλεσουν απο Δευτερα παλι.. 

Εχετε εμπειρίες απο αυτους; 

Η NRG σε λογαριασμο ρευμα 70€ μου εβαλε 110 ρητρα ΕΛΕΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

στον προηγούμενο δεν έχεις εγγύηση ή την πήρες μέσω πάγιας ?

πάντως θα τα πληρώσεις σε ρήτρες ,σε σχέση με άλλα προγράμματα (στο up είσαι?)

αν εννοείς τον ΗΡΩΝ που ήμουν πρίν η εγγύηση ήταν 1,60 και συμψηφίστηκε στον τελικό λογαριασμό. Για το προηγούμενο που ρώτησες πριν αν μπορώ ν΄αποχωρήσω αζημίως θα πρέπει να να ξαναδώ την σύμβαση αλλά απ΄οτι θυμάμαι την πρώτη φορά που το είχα δει πριν μήνες, δεν ήταν αζημίως. Τότε δεν έδωσα σημασία γιατί δεν με ένοιαζε και ούτε μπορούσα να προβλέψω αυτές τις υπέρογκες χρεώσεις. Το θέμα είναι και εδώ ζητώ την συμβουλή σου εάν φύγω που θα πρότεινες να πάω. Είδα το post σου που έχει γίνει sticky και η ΔΕΗ όπως το βλέπω είναι η πιο συμφέρουσα. Εχω το οικιακό protergia N και πάνω από 300 την ημέρα και 200 την νύκτα (εχω νυκτερινό) δεν καταναλώνω.  Πάντως και τα 160 μονοκοπανία με τόσες άλλες υποχρεώσεις που έχω δεν είναι και λίγα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...