Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, 12180 είπε

Εμένα ως ιδιοκτήτη τι με συμφέρει να βάλω, αφού το λογαριασμό τον πληρώνει ο ενοικιαστής;Ξέρει κάνεις τι ανταμοιβή σε πόντους Shell δίνει η nrg εκτός από την αρχική δωροεπιταγή των 50€;

Στο όνομά σου είναι?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/6/2020 στις 8:40 ΠΜ, Marat1 είπε

Οχι δε θα έχει διαφορά αλλά θα ηθελα 1-2 προτάσεις αμεσα 

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι να μην έχει συγκεκριμένο χρόνο παραμονής. Όταν πήγα Volterra δεν είχε και ήταν ένας λόγος που την διάλεξα.

Κατά τα άλλα δε θα έχεις μεγάλες διαφορές.

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ

Επεξ/σία από papresa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε ένας έναντι λογαριασμός για τον κοινόχρηστο λογαριασμό της ΔΕΗ που έχουμε και ενώ είχα πληρώσει εμπρόθεσμα τον εκκαθαριστικό, δεν είχε έκπτωση συνέπειας. 
Πήρα και ρώτησα γιατί και μου έιπαν ότι δεν είχα πληρώσει εμπρόθεσμα τον έναντι που είχε βγει πιο πριν. Όντως, αυτό είχε συμβεί επειδή ήταν τότε που είχαν προβλημα τα ΕΛΤΑ με απεργίες και ελείψεις προσωπικού και είχαν έρθει ληγμένοι όλοι οι λογαριασμοί. 
Από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση μου είπαν ότι δε μπορούν να κάνουν κάτι παρόλο που το πρόβλημα με τα ΕΛΤΑ είναι γμωστό, αλλά μπορώ να στείλω ένα ηλεκτρονικό αίτημα μέσω της σελίδας της ΔΕΗ.
Ερώτηση: Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο με τη ΔΕΗ ή άλλο πάροχο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια σκέφτομαι να αλλάξω παροχο είμαι στην ΔΕΗ τώρα. Η καταναλωση μου στον τελευταίο εκκαθαριστικό ηταν 2401kWh ημερήσιο και 750 νυχτερινό. Στην ενότητα του λογαριασμού χρεώσεις προμήθειας ΔΕΗ το ποσό ηταν 349,78 ευρω. Ποιον προτείνετε για εναλλακτικό πάροχο? Η παραπάνω κατανάλωση μπορεί να θεωρηθεί η μεγιστη μεσα στο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα μια βοήθεια γιατί θα αλλάξω πάροχο από ΔΕΗ Γ21 Επαγγελματικό (πολυκατοικία είναι σπίτι, αλλά με κοινόχρηστο ρολόι) και μ.ο 2000-4000 kwh/4μηνο.

Που λέτε να κινηθώ με τόσο μεγάλη κατανάλωση;

Έχω κάνει τα τεστ από τα αντίστοιχα σάιτ, αλλά με ενδιαφέρει να μη μπλέξω με αμφιβόλου φήμης εταιρεία και ναχω προβλήματα, όπως και τα "ψιλά γράμματα" τα οποία τώρα προσπαθώ να διευκρινίσω. Θα πληρώνω έγκαιρα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω από το νέο έτος σε καινούργιο σπίτι 103 τετραγωνικά καθαρό με ενδοδαπεδια και αντλία θερμότητας, συλλέκτες και μπόιλερ. Μπορείτε να μου πείτε τι πάροχο να επιλέξω; Να βάλω νυκτερινό αξίζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πάροχους παραμένουν οι 2 χωρίς ΟΤΣ

Elpedison fixed με 1.5E/μήνα και Ελιν

Για νυχτερινό ,φέτος που κατέβασαν τις χρεώσεις αξίζει με την προϋπόθεση οτι το χρησιμοποιείς κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Justelene235 είπε

Elpedison καλύτερη από ΔΕΗ;

μέχρι και νυκτερινό;

Σχεδόν όλες είναι πιο φθηνές από ΔΕΗ (παίζει ρόλο το πρόγραμμα που είσαι και τη κατανάλωση που κάνεις ), απλά ανάφερα τις 2 προηγούμενες για να μην έχεις έξτρα χρέωση  ΟΤΣ η οποία αυξομειώνεται .

Πχ στη Ζενίθ που είμαι με υπέρ υψηλό πάγιο 4.5€/μήνα και ΟΤΣ ,από 0,06 ανεβαίνω σχεδόν στα 0,085 κάποιους μήνες ,αλλά στο αέριο μου δίνει μικρή έκπτωση . Φέτος επειδή δε θα χρησιμοποιώ αέριο με το που λήξει το συμβόλαιο θα φύγω ΕΛΙΝ .

Για την elpedison που ρώτησες δες εδώ 

https://www.elpedison.gr/gr/gia-to-spiti-sas/reuma-gia-to-spiti-sas/electricityhome/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια οποιος θελει πλεον βαζει νυχτερινο ρευμα η οπως παλια βαση φορολογικης δηλωσης; 

Επισης θελει καινουργιο ηλεκτρολογικο σχεδιο η μονο παω στη ΔΕΗ με τα 34 ευρω και τους λεω να το συνδεσουν;

Επεξ/σία από DemonicBeeing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DemonicBeeing είπε

Παιδια οποιος θελει πλεον βαζει νυχτερινο ρευμα η οπως παλια βαση φορολογικης δηλωσης; 

Επισης θελει καινουργιο ηλεκτρολογικο σχεδιο η μονο παω στη ΔΕΗ με τα 34 ευρω και τους λεω να το συνδεσουν;

Καλησπερα... Βαζει οποιος θελει νυχτερινο ρευμα... Θα ρωτησεις τον Δεδδηε... Δεν εχει καμια δουλεια η Δεη... Θα πληρωσεις ενα παραβολο 40 ευρω περιπου... Σε ποια περιοχη εισαι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα... Βαζει οποιος θελει νυχτερινο ρευμα... Θα ρωτησεις τον Δεδδηε... Δεν εχει καμια δουλεια η Δεη... Θα πληρωσεις ενα παραβολο 40 ευρω περιπου... Σε ποια περιοχη εισαι;;;

Ευχαριστω για την απαντηση. Δυτικη Θεσσαλονική. Θελει να κανω καινουργιο συμβολαιο;

Επεξ/σία από DemonicBeeing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, DemonicBeeing είπε

Ευχαριστω για την απαντηση. Δυτικη Θεσσαλονική. Θελει να κανω καινουργιο συμβολαιο;

Οχι δεν θελει.. Αλλα αν εχει ληξει το πιστοποιητικο ηλεκτρολογου μπορει να στο ζητησουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Οχι δεν θελει.. Αλλα αν εχει ληξει το πιστοποιητικο ηλεκτρολογου μπορει να στο ζητησουν...

Τι εξτρα να περιμενω στο λογαριασμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...