Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γιατί το αρχείο από το app store κατεβαίνει πάρα πολύ αργά δεν ξέρω αν φταίει το vm αλλά είναι μαρτύριο 

 

Συμβαίνει αυτό καμιά φορά. Συνήθως αν δοκιμάσεις κάποια άλλη στιγμή αργότερα θα είναι μια χαρά. Όπως και αν έχει κάνε καλύτερα την διαδικασία από το vm για να είσαι σίγουρος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τρόπος να το επιταχύνω; ενώ το 10.11.4 update to appstore που ήταν 2 και κάτι GB το κατέβασε με 1.2-1.3 mbps όταν πάω να κατεβάσω την εγκατάσταση που είναι 6 gb μου βγάζει την ψυχή για να κατεβάζει 10 mb με αυτόν τον ρυθμό θα χρειαστώ μέρες για να κατεβάσω 6gb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άποψη έχετε για το iatkos? Από τότε που σταμάτησε να είναι δωρεάν έχει γίνει πολύ κλειστει κοινότητα και δεν είναι εύκολο να βρεθούν πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τις δούλεψα αβέρτα μέχρι και το mavericks. Πολύ κομπλέ, ειδικά όταν επρόκειτο να στήσω bootable raid 0. Μου γλίτωσε πολύ κόπο και τη συστήνω ανεπιφύλακτα. Από εκεί και μετά όμως που έγινε επι πληρωμή, δεν έχω γνώμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τις δούλεψα αβέρτα μέχρι και το mavericks. Πολύ κομπλέ, ειδικά όταν επρόκειτο να στήσω bootable raid 0. Μου γλίτωσε πολύ κόπο και τη συστήνω ανεπιφύλακτα. Από εκεί και μετά όμως που έγινε επι πληρωμή, δεν έχω γνώμη

Έχω λάπτοπ το οποίο για να δουλέψει με κανονικό hackintosh πρέπει να κάνω κάποιες μικρές επεμβάσεις στο bios και επειδή δεν έχω άλλο υπολογιστή δεν θέλω να το ρισκάρω. Στο σιτε έχουν αρκετά λάπτοπ με παρόμοια χαρακτηριστικά με το δικό που δουλεύουν κανονικά. Αν προχωρήσω στην εγκατάσταση θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους nvme δίσκους προχωράμε άφοβα σε εγκατάσταση ή υπάρχουν προβλήματα;

Άφοβα, απλά σκέψου διπλά την χωρητικότητα. μιλάω μόνο για Samsung.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ οτι  ειναι μια σοβαρή απόφαση εγω που δοκίμασα τον 256 μου φάνηκε λίγος,γιατι αυτή την ταχύτητα βασικά την θέλεις σε μεγάλη χωρητικότητα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ οτι  ειναι μια σοβαρή απόφαση εγω που δοκίμασα τον 256 μου φάνηκε λίγος,γιατι αυτή την ταχύτητα βασικά την θέλεις σε μεγάλη χωρητικότητα. ;)

Τον 256άρη πήρα B)

Πιστεύω ότι μου είναι υπεραρκετά για το os και τα προγράμματα, τα μεγαλύτερα σε μέγεθος θα είναι το XCode και το Final Cut.

Μέχρι τώρα είχα έναν 128άρη sata ssd.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον 256άρη πήρα B)

Πιστεύω ότι μου είναι υπεραρκετά για το os και τα προγράμματα, τα μεγαλύτερα σε μέγεθος θα είναι το XCode και το Final Cut.

Μέχρι τώρα είχα έναν 128άρη sata ssd.

Εσύ ξέρεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή πολλά διαβάζουμε εδώ και εκεί μπορεί κάποιος να προτείνει μια δυο συνθέσεις σε καλή τιμή για ένα τίμιο μηχάνημα με hackintosh? Παίζουν ρόλο τα πάντα για συμβατότητα; κάπου διάβασα πχ για το τροφοδοτικό και τους ssd,μνήμες κλπ. Την ίδια ερώτηση και για κάποιο Laptop δοκιμασμένο

Σημείωση :με όσο το δυνατόν ευκολότερη εγκατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή πολλά διαβάζουμε εδώ και εκεί μπορεί κάποιος να προτείνει μια δυο συνθέσεις σε καλή τιμή για ένα τίμιο μηχάνημα με hackintosh? Παίζουν ρόλο τα πάντα για συμβατότητα; κάπου διάβασα πχ για το τροφοδοτικό και τους ssd,μνήμες κλπ. Την ίδια ερώτηση και για κάποιο Laptop δοκιμασμένο

Σημείωση :με όσο το δυνατόν ευκολότερη εγκατάσταση

 

http://www.tonymacx86.com/buyersguide/may/2016

 

Εδώ σύμφωνα με τις ανάγκες σου και τις επιλογές των καταστημάτων που θέλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...