Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστω και lion μου αρκουνε για αρχή! Προς το παρόν όλα μου φαίνονται βουνό! Μου είναι όλα άγνωστα! Για αρχή θέλω να εγκατασταθεί το μακ ος και όλα τα υπόλοιπα τα λύνουμε μαζί στην πορεία! Δυσκολεύομαι πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έστω και lion μου αρκουνε για αρχή! Προς το παρόν όλα μου φαίνονται βουνό! Μου είναι όλα άγνωστα! Για αρχή θέλω να εγκατασταθεί το μακ ος και όλα τα υπόλοιπα τα λύνουμε μαζί στην πορεία! Δυσκολεύομαι πολύ

 

Αν ηταν φιλε ευκολο να βαζει ο καθενας macos στο laptop του θα το ειχε κλεισει η apple το μαγαζι. Βρες εναν οδηγο κανε αυτα που σου ειπα και ξεκινα, αν και στο ξαναειπα σε αυτο το laptop δυσκολα θα εχεις ενα πληρης λειτουργικο macbook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι δεν είναι εύκολο και ούτε περίμενα να είναι! Εδώ και τρεις μέρες κοιτάζω βιντεάκια και οδηγούς! Μέχρι στιγμής εχω μάθει να κατεβάζω το απαραίτητο αρχείο, να το ανοίγω με VMware, να το βάζω με unineast στην sd! Απο εκεί και μετα χρειάζομαι και άλλο διάβασμα! Όπως σας είπα όρεξη υπάρχει! Αλλιώς θα το πήγαινα σε έναν τεχνικό να τελειώνει η υπόθεση! Θέλω να παιδεύτω για να το χαρώ περισσότερο! Είμαι πρόθυμος να συμβιβαστώ με μερικά προβλήματα όπως συμβιβάζομαι και τώρα με τα Windows!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι δεν είναι εύκολο και ούτε περίμενα να είναι! Εδώ και τρεις μέρες κοιτάζω βιντεάκια και οδηγούς! Μέχρι στιγμής εχω μάθει να κατεβάζω το απαραίτητο αρχείο, να το ανοίγω με VMware, να το βάζω με unineast στην sd! Απο εκεί και μετα χρειάζομαι και άλλο διάβασμα! Όπως σας είπα όρεξη υπάρχει! Αλλιώς θα το πήγαινα σε έναν τεχνικό να τελειώνει η υπόθεση! Θέλω να παιδεύτω για να το χαρώ περισσότερο! Είμαι πρόθυμος να συμβιβαστώ με μερικά προβλήματα όπως συμβιβάζομαι και τώρα με τα Windows!

 

Τρεις μερες και δεν εχεις κανει τιποτα ομως :). Σου ειπαμε μερικα πραγματα εσυ ακομα δεν εχεις κανει τιποτα. Αν προκειται να μας λες τα ιδια και τα ιδια συνεχεια χωρις να εχεις φτιαξει ακομα ενα usb δεν προκειται να σε απαντησω ξανα. Κανε την εγκατασταση και αν κολλησεις καπου εδω ειμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εγκαταστήσει το El Capitan μέσω VMware αλλά όταν το ψάχνω στο App Store για να το κατεβάσω και να το γράψω στο USΒ με uni beast δεν μου το εμφανίζει! Δεν βρίσκει το El Capitan στο App Store! Μόνο το Sierra! Τι παίζει;; Τι να κάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εγκαταστήσει το El Capitan μέσω VMware αλλά όταν το ψάχνω στο App Store για να το κατεβάσω και να το γράψω στο USΒ με uni beast δεν μου το εμφανίζει! Δεν βρίσκει το El Capitan στο App Store! Μόνο το Sierra! Τι παίζει;; Τι να κάνω ;

Λογικα εκανες τωρα λογαριασμο στο appstore, δες λιγο στις αγορες σου αν υπαρχει εκει. Δεν θα στο βγαλει εκει βγαζει μονο την τελευταια εκδοση παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογαριασμό είχα και παλιότερα λόγω iPhone! Στις αγορές κοίταξα και δεν είναι!


Προς το παρον βρηκα λυση! Σε λιγο θα παω στο πλαισιο να αγορασω φλασακι για να ξεκινησω την διαδικασια! Τι θα πρεπει να προσεξω για το φλασακι! Θα παρω 16γβ και θελω να το χρησιμοποιησω αρχικα για το vmware kai to unibeast αλλα να το χρησιμοποιω και μετα τοσο σε windows οσο και σε μακ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βρει το ελ καπίταν, όχι απο App Store, πάω να το γράψω με unineast στο usb και μου λέει οτι το El Capitan είναι incomplete και να το ξανά κατεβάσω άπο το App Store! Έλεος! Πως να το κατεβάσω όταν δεν υπάρχει! Τι άλλο πρέπει να κάνω ; Εχω αρχίσει να χάνω την υπομονή μου! Σε κάθε βήμα δυσκολία! Πως προχωράω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βρει το ελ καπίταν, όχι απο App Store, πάω να το γράψω με unineast στο usb και μου λέει οτι το El Capitan είναι incomplete και να το ξανά κατεβάσω άπο το App Store! Έλεος! Πως να το κατεβάσω όταν δεν υπάρχει! Τι άλλο πρέπει να κάνω ; Εχω αρχίσει να χάνω την υπομονή μου! Σε κάθε βήμα δυσκολία! Πως προχωράω;

Αν δεν ειναι απο το appstore δεν δουλευει. Βρες καποιον φιλο σου με mac και φτιαξε ενα με unibeast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. 

 

Εγώ ενώ εχω σετάρει με επιτυχία το mac os Sierra δεν μπορώ να κάνω boot απο το σκηρό όσες δοκιμές και αν έχω κάνει. Με το multibeast δεν δούλεψε οπότε ξανα έκανα clean install και εγκατέστησα το clover. Αλλαξα definitions αλλαξα επιλογές αλλα τπτ. σταματάει το boot και αναλογα τις ρυθμίσεις καθε φορά πετάει διαφορετικό error στο verbose -x! 

 

Αν κάνω boot στο usb και επιλέξω να bootarei απο το σκληρό όλα δουλεύουν μια χαρα. 

 

Μπορώ να δώ το boot loader που έχει το Usb flash που έφτιαξα με το Unibeast για να το περάσω και στο λειτουργικό μου και να τελειώνω? 

 

Δεν υπάρχει πουθενα το EFI του USB όσο και αν έψαξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξα definitions αλλαξα επιλογές αλλα τπτ. σταματάει το boot και αναλογα τις ρυθμίσεις καθε φορά πετάει διαφορετικό error στο verbose -x! 

.............

Δεν υπάρχει πουθενα το EFI του USB όσο και αν έψαξα

Κάθε διαφορετικό μήνυμα, σου "λέει" στην ουσία ποιο είνα το λάθος και ανάλογα το διορθώνεις.

 

Κάθε EFI partition, είτε στο δίσκο είτε στο flashάκι, είναι hidden. Πρέπει να το κάνεις manually mount.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια.εχω ερωτευτη μια μητρικη....
συγκεκριμενα αυτην.....

για μενα ειναι συνολικα οτι καλυτερο βρηκα μεχρι τωρα και δεχετε αν οχι ολους σχεδον ολους τους επεξεργαστες της intel με usb3.1 και thunderbolt 3 και πολλα αλλα καλουδια.

αλλα ενδικνυεται για hackintosh;;;;
δεν ειμαι σιγουρος για αυτο.γνωριζει κανεις να μου πει;;;αν γινετε σημαινει οτι κατεληξα....χαχαχ
περιμενω την απαντηση σας.ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...