Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και συγνωμη αν εχει ερωτηθει ξανα στο παρελθον..
Επειδη δεν εχω ιδεα απο κονσολες θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Οι psn live cards που πουλαει το Plasio πχ, μπορουν να ενεργοποιηθουν σε οποιαδηποτε Ευρωπαικη χωρα ή μονο στην Ελλαδα?
Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγώ πάντως που πήρα από Αγγλία, δεν δούλευε στο Ελληνικό PSN. δε ξέρω τι παίζει ακριβώς, νόμιζα οτι η Ευρώπη ηταν κάτω από το ίδιο σύστημα αλλά μάλλον έχουν κάποιους περιορισμούς. αλλα ξαναλέω, δε ξέρω πως ακριβώς έχει στηθει το συστημα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, sistah είπε

Καλησπερα και συγνωμη αν εχει ερωτηθει ξανα στο παρελθον..
Επειδη δεν εχω ιδεα απο κονσολες θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Οι psn live cards που πουλαει το Plasio πχ, μπορουν να ενεργοποιηθουν σε οποιαδηποτε Ευρωπαικη χωρα ή μονο στην Ελλαδα?
Ευχαριστω!

Αν παρεις απο Ελλαδα δουλευει μονο σε ελληνικο λογαριασμο. Αν παρεις απο Αγγλια σε αγγλικο κτλπ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/10/2019 στις 5:56 ΜΜ, theoritikos είπε

Ξέρετε αν το horizon zero dawn complete edition είναι συμβατό με τα saves της απλής έκδοσης που δεν είχε το dlc?

Το αγόρασα σήμερα αλλά δεν το έβγαλα από τη ζελατίνα, καθώς το google μου έβγαλε αντιφατικές απαντήσεις

Παίζει ρόλο πια έκδοση του παιχνιδιού είχες για να πάρεις την αντίστοιχη complete edition για να είναι συμβατά τα save που είχες και να τα συνεχίσεις στο complete edition.

 

HORIZON ZERO DAWN: COMPLETE EDITION

Please note: This FAQ may contain spoilers!


Are save games from Horizon Zero Dawn compatible with Horizon Zero Dawn: Complete Edition?

Save games from Horizon Zero Dawn are compatible with Horizon Zero Dawn: Complete Edition, but only if both games are from the same region. The exception is Latin America – save games from the Latin American edition of Horizon Zero Dawn are not guaranteed to be compatible with Horizon Zero Dawn: Complete Edition in every Latin American country.

Below is a list of title IDs for the standard edition of Horizon Zero Dawn and the corresponding compatible title ID for Horizon Zero Dawn: Complete Edition, broken down by region. You can find the title ID on the disc or on the side of the packaging; it starts with ‘CUSA’ followed by five numbers.

Europe:

  • Standard Edition: CUSA01021 > Complete Edition: CUSA10211
  • Standard Edition: CUSA07319 > Complete Edition: CUSA10212
  • Standard Edition: CUSA07320 > Complete Edition: CUSA10213

Asia:

  • Standard Edition: CUSA05682 (manufacturing ID: PCAS-02043, PCKS-92029, PCAS-02050, PCKS-92033) > Complete Edition: CUSA10218 (manufacturing ID: PCAS-05046 / PCKS-10029)

Japan:

  • Standard Edition: CUSA05661 (manufacturing ID: PCJS53022 or PCJS53019) > Complete Edition: CUSA10234 (manufacturing ID: PCJS66013)

America:

  • Standard Edition: CUSA01967 > Complete Edition: CUSA10237
  • Standard Edition: CUSA07326 > Complete Edition: CUSA10237*

(*Latin American title ID. May not work in every country.)

 

Source:

https://www.guerrilla-games.com/play/horizon/faq

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Είχα για πολλά χρόνια Xbox και έχω συνηθίσει και με βολεύει το χειριστήριο εκείνο. 
 

τωρα θέλω να αγοράσω το καινούριο COD modern warfare, αλλά με το DualShock δεν θα την παλέψω.

υπαρχει κάποιος τροπος μέχρι η χειριστήριο τρίτου  κατασκευαστή  μεχρι 50 ευρώ με την διάταξη του Xbox για το ps4 η έστω τρόπος να συνδέσω το κοντρολερ του Xbox one χωρίς lag ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, ababapanos είπε

Καλησπερα. Είχα για πολλά χρόνια Xbox και έχω συνηθίσει και με βολεύει το χειριστήριο εκείνο. 
 

τωρα θέλω να αγοράσω το καινούριο COD modern warfare, αλλά με το DualShock δεν θα την παλέψω.

υπαρχει κάποιος τροπος μέχρι η χειριστήριο τρίτου  κατασκευαστή  μεχρι 50 ευρώ με την διάταξη του Xbox για το ps4 η έστω τρόπος να συνδέσω το κοντρολερ του Xbox one χωρίς lag ;

Hori Onyx για το μπατζετ που διαθετεις, δες καποιο βιντεακι να το δεις. Εχει κ αλλα και μερικα custom αλλα πανε στα 120+

 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορειτε σας παρακαλω να μου (ξανα) προτεινετε  couch 2p παιχνιδια? Μονο το knack 2 εχω βρει, και το rayman... ξερετε αλλα? (Προφανως φιφα κλπ εξαιρούνται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Μπορειτε σας παρακαλω να μου (ξανα) προτεινετε  couch 2p παιχνιδια? Μονο το knack 2 εχω βρει, και το rayman... ξερετε αλλα? (Προφανως φιφα κλπ εξαιρούνται)

Τι ειδος ψαχνεις? δες εδω μια αναλυτικη λιστα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση που εχει ξανα ειπωθει αλλα πραγματικα μπορει καποιος να μου πει για ποιο λογο δεν βγαζουν επιλογη για motion aiming με το γυροσκοπιο στα παιχνιδια του ps4???Aδιανοητο πραγματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
39 minutes ago, dekulinkgr said:

Ερωτηση που εχει ξανα ειπωθει αλλα πραγματικα μπορει καποιος να μου πει για ποιο λογο δεν βγαζουν επιλογη για motion aiming με το γυροσκοπιο στα παιχνιδια του ps4???Aδιανοητο πραγματικα.

Βαριούνται το extra development time. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω και το splatoon.

Παντως ειναι κριμα θα μπορουσαν ανετα να το ειχαν βαλει στο god of war,horizon zero dawn,uncharted κτλπ.

Παντως τωρα παιζω το uncharted 4,πρωτο uncharted που παιζω,και ειναι πραγματικα σαν blockbuster ταινια δρασης.Gameplay wise  παντως υστερει αλλα σαν συνολικα εμπειρια ειναι αρκετα ωραιο μεχρι στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...