Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς αν λχ έχεις ένα παιχνίδι σε δισκάκι και το βγάλει το ιδιο και ps plus

,δεδομένου οτι σκοπεύεις να έχεις τέτοια συνδρομή,

αν το κάνεις Uninstall και μετά re-install τα saves θα μεταφερθούν αυτόματα απο το cloud η θα είναι τύπου clean install?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω ενα παλιο OG ps4 το οποιο εβγαλε blue light of death (ειναι εκτος εγγυησης εννοειται), βλεπω διαφορα στην Αθηνα για service αλλα δεν ξερω τι παιζει και ποσο μπορει να κοστιζει μια τετοια επισκευη, εχει κανεις καμια ιδεα να προτεινει?? Ειδα ενα ired το οποιο με βολευει να παω και απο κοντα, υπαρχει καποια καλυτερη λυση?

Αντικατασταθηκε απο το pro το συγκεκριμενο εδω και 2 χρονια περιπου αλλα θα ηθελα να το παω στο χωριο αν εχει ενα λογικο κοστος η επισκευή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ADHD είπε

Εχω ενα παλιο OG ps4 το οποιο εβγαλε blue light of death (ειναι εκτος εγγυησης εννοειται), βλεπω διαφορα στην Αθηνα για service αλλα δεν ξερω τι παιζει και ποσο μπορει να κοστιζει μια τετοια επισκευη, εχει κανεις καμια ιδεα να προτεινει?? Ειδα ενα ired το οποιο με βολευει να παω και απο κοντα, υπαρχει καποια καλυτερη λυση?

Αντικατασταθηκε απο το pro το συγκεκριμενο εδω και 2 χρονια περιπου αλλα θα ηθελα να το παω στο χωριο αν εχει ενα λογικο κοστος η επισκευή του.

Δεν θεωρώ ότι αξίζει η επισκευή του, σίγουρα θα είναι ακριβή και δεν θα έχεις σίγουρα αποτελέσματα, μπορεί να δουλέψει για χρόνια μπορεί και να δουλέψει για λίγες μέρες.

Αν και βέβαια έχω δει ότι το BLOD μπορεί να οφείλεται σε διάφορα πράγματα ακόμα και τον HDD. Εγώ πάντως αναφέρομαι για πρόβλημα στον επεξεργαστή/gpu (APU).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Δεν θεωρώ ότι αξίζει η επισκευή του, σίγουρα θα είναι ακριβή και δεν θα έχεις σίγουρα αποτελέσματα, μπορεί να δουλέψει για χρόνια μπορεί και να δουλέψει για λίγες μέρες.

Αν και βέβαια έχω δει ότι το BLOD μπορεί να οφείλεται σε διάφορα πράγματα ακόμα και τον HDD. Εγώ πάντως αναφέρομαι για πρόβλημα στον επεξεργαστή/gpu (APU).

Ευχαριστω για την απαντηση, αρα θα δω τι "εγγυηση" δινουν τα συγκεκριμενα καταστηματα που ασχολουνται με επισκευές καθως και την αιτια/κοστος (μακαρι να ειναι hdd πχ) και θα κρινω αν ειναι. 👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να συνδέσω χειριστήριο Xbox one s στο Ps4; Έχω δει διάφορα στο Google αλλά τίποτα δεν δείχνει σίγουρο, προτιμώ να μου το επιβεβαιώσει κάποιος. (Πριν πείτε να δοκιμάσω, δεν έχω ακόμα την κονσόλα 😅)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ADHD είπε

Ευχαριστω για την απαντηση, αρα θα δω τι "εγγυηση" δινουν τα συγκεκριμενα καταστηματα που ασχολουνται με επισκευές καθως και την αιτια/κοστος (μακαρι να ειναι hdd πχ) και θα κρινω αν ειναι. 👍

Τον hdd μπορεις και μονο σου να τον τσεκαρεις αν εχεις pc με τα διαφορα προγραμματα που υπαρχουν (πχ hard disk sentinel).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή η μπαταρία που έχει αρχικά ο μοχλός του ps4 slim(Νομίζω είναι 700-1000mah) κρατάει πολύ λίγο έχει να προτείνει κανείς κάποια άλλη μπαταρία που να ταιριάζει στον μοχλό με περισσότερα mah?

Ξέρω να αλλάζω τη μπαταρία του μοχλού του ps4.

Παλιότερα είχα βρει κάτι αλλά πλέον δεν νομίζω να πουλάνε ακόμα μπαταρίες μεγαλύτερων mah για τους μοχλούς των ps4 slim.

Επίσης υπάρχει κάτι σαν τα looking for group του xbox one στο ps4?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάνε μπαταρίες με περισσότερα mah.

Επίσης υπάρχει power bank για τον μοχλό όπως και με ένα 5μετρο καλώδιο θα κάνεις την δουλεία σου.

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=ps4+controller+μπαταρια

Διαλέγεις ότι θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Επειδή η μπαταρία που έχει αρχικά ο μοχλός του ps4 slim(Νομίζω είναι 700-1000mah) κρατάει πολύ λίγο έχει να προτείνει κανείς κάποια άλλη μπαταρία που να ταιριάζει στον μοχλό με περισσότερα mah?

Ξέρω να αλλάζω τη μπαταρία του μοχλού του ps4.

Παλιότερα είχα βρει κάτι αλλά πλέον δεν νομίζω να πουλάνε ακόμα μπαταρίες μεγαλύτερων mah για τους μοχλούς των ps4 slim.

Επίσης υπάρχει κάτι σαν τα looking for group του xbox one στο ps4?

 

7 ώρες πριν, jpil είπε

Πουλάνε μπαταρίες με περισσότερα mah.

Επίσης υπάρχει power bank για τον μοχλό όπως και με ένα 5μετρο καλώδιο θα κάνεις την δουλεία σου.

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=ps4+controller+μπαταρια

Διαλέγεις ότι θέλεις.

Αγόρασε γνωστός μου μπαταρία και στο κατάστημα είπαν πως υπάρχουν με μικρή ή μεγάλη φίσα.Πρίν αγοράσετε μπαταρία, ανοίξτε το χειριστήριο να δείτε γιατί σε περίπτωση που δεν ταιριάζει η φίσα, θα πρέπει να αλλαχτεί απο την παλιά μπαταρία στην καινούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, jpil είπε

Πουλάνε μπαταρίες με περισσότερα mah.

Επίσης υπάρχει power bank για τον μοχλό όπως και με ένα 5μετρο καλώδιο θα κάνεις την δουλεία σου.

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=ps4+controller+μπαταρια

Διαλέγεις ότι θέλεις.

Όχι δεν θέλω power bank.

Προτιμώ να αλλάξω την εσωτερική μπαταρία του μοχλού.

Άλλωστε είναι αρκετά εύκολο.

 

Στο σκρουτζ έψαξα κι εγώ αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρεις αν πραγματικά όλες αυτές που ισχυρίζονται ότι είναι 2000mah αν είναι όντως 2000mah ή απλά σου πουλάνε φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες.

Γιατί αν είναι να πάρω μια μπαταρία που στην ουσία θα έχει την ίδια χωρητικότητα με την μαμησια τότε είναι δώρον - άδωρον.

 

Εσύ έχεις δοκιμάσει καμία από αυτές τις μπαταρίες που προτείνεις?

 

Αν ναι μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μου πεις εντυπώσεις?

10 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Αγόρασε γνωστός μου μπαταρία και στο κατάστημα είπαν πως υπάρχουν με μικρή ή μεγάλη φίσα.Πρίν αγοράσετε μπαταρία, ανοίξτε το χειριστήριο να δείτε γιατί σε περίπτωση που δεν ταιριάζει η φίσα, θα πρέπει να αλλαχτεί απο την παλιά μπαταρία στην καινούρια.

Ναι αυτό το ξέρω.

Η μεγάλη φύσα είναι για τους μοχλούς των ps4 phat και η μικρή για τους μοχλούς των ps4slim & pro.

Αλλά και λάθος να πάρεις δεν τρέχει κάτι απλά κόβεις το βύσμα που έχει η μαμά μπαταρία και την βάζεις στην μπαταρία με το λάθος βύσμα και όλα καλά.

 

Η μπαταρία που πήρε ο γνωστός σου μετά από δοκιμή είδε όντως διαφορά ή τελικά ο μοχλός παρέμενε τις ίδιες ώρες χωρίς φόρτιση με την μαμά μπαταρία δηλαδή κοντά στις 5 ώρες περίπου.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hi.

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με το παιχνίδι "The last of us part 2"

Έχω ξεκινήσει το παιχνίδι από ένα δισκάκι που νοίκιασα από ένα βίντεο κλαμπ που είχε κανονικά τον Ελληνικό ήχο και τους Ελληνικούς υπότιτλους αλλά επειδή πέρασαν οι μέρες και πρέπει να το επιστρέψω χωρίς να έχω τελειώσει το παιχνίδι βρήκα να το αγοράσω από ένα άτομο στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Αγγλία σε αρκετά καλή τιμή.

Η ερώτηση μου είναι η εξής:
Το save που ήδη έχω θα φορτώνει κανονικά σε αυτό το "The last of us 2" από την Αγγλία ή θα έχω πρόβλημα?

Επίσης ακόμα και αν το Αγγλικό the last of us 2 δεν έχει Ελληνικά από τη στιγμή που έχω ήδη κρατήσει την εγκατάσταση από το ελληνικό δισκάκι που είχα νοικιάσει από το ελληνικό βίντεο κλαμπ θα έχω Ελληνικό ήχο και υπότιτλους?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Hi.

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με το παιχνίδι "The last of us part 2"

Έχω ξεκινήσει το παιχνίδι από ένα δισκάκι που νοίκιασα από ένα βίντεο κλαμπ που είχε κανονικά τον Ελληνικό ήχο και τους Ελληνικούς υπότιτλους αλλά επειδή πέρασαν οι μέρες και πρέπει να το επιστρέψω χωρίς να έχω τελειώσει το παιχνίδι βρήκα να το αγοράσω από ένα άτομο στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Αγγλία σε αρκετά καλή τιμή.

Η ερώτηση μου είναι η εξής:
Το save που ήδη έχω θα φορτώνει κανονικά σε αυτό το "The last of us 2" από την Αγγλία ή θα έχω πρόβλημα?

Επίσης ακόμα και αν το Αγγλικό the last of us 2 δεν έχει Ελληνικά από τη στιγμή που έχω ήδη κρατήσει την εγκατάσταση από το ελληνικό δισκάκι που είχα νοικιάσει από το ελληνικό βίντεο κλαμπ θα έχω Ελληνικό ήχο και υπότιτλους?

Αν τα 2 cd έχουν διαφορετικό κωδικό, το save δεν θα συμβαδίζει.Για τους υπότιτλους μάλλον όχι και πάλι.

Στο Uncharted 4, το save δεν ταίριαζε και ας ήταν και τα 2 CD από Ελλάδα, επειδή το 1 ήταν διαφορετική έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...