Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 1/7/2020 στις 2:47 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Εννοειτε. 

Δεν φταίει η τηλεόραση είναι σίγουρο γιατί ότι συσκευή να της έχω συνδέσει παίζει απροβληματιστα. 

Είχα παρόμοιο πρόβλημα , μόνο που εμένα δεν επανερχόταν ποτέ η εικόνα . Ούτε μετά από κλείσιμο ps4 .

Αφού έκανα σχεδόν τα πάντα για να καταλάβω το πρόβλημα , άλλαξα ps4 . Ξανά το ιδιο  , όποτε ήμουν σίγουρος οτι ήταν θεμα software της TV . (Samsung) Λύθηκε βγάζοντας απλά απο την πρίζα την Tv για 10 sec όποτε εμφανιζόταν . (Μου κάνει τα ίδια και στο νετφλιξ που δεν κανει login με τίποτα , μόλις βγάλω πρίζα και ξανα βαλω ολα καλα ........ ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου κάνει και σε άλλη εφαρμογή ή συσκευή που συνδέεις πάνω στην τηλεόραση σου τότε είναι θέμα τηλεόρασης.

Εγώ σου λέω οτιδήποτε της έχω συνδέσει πάνω, και πίστεψε με έχω συνδέσει πολλά, δεν παρουσιάζει πουθενά κανένα πρόβλημα μόνο στο ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα αλάνια, επειδή ο σκληρος των 500 gb με τοσα πολλα παιχνιδια ειμαι συνεχεια στο ραβε ξηλωνε... 

Για να βαλω εξωτερικο σκληρό κ να κατεβάζω εκει τα παιχνίδια απλά το συνδεω κ ειναι οκ; θελει καποιον συγκεκριμένο; για να βαλω κ ενσωματωμένο με καποιον τεχνικό τι γίνεται;; ευχαριστώ προκαταβολικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Καλημέρα αλάνια, επειδή ο σκληρος των 500 gb με τοσα πολλα παιχνιδια ειμαι συνεχεια στο ραβε ξηλωνε... 

Για να βαλω εξωτερικο σκληρό κ να κατεβάζω εκει τα παιχνίδια απλά το συνδεω κ ειναι οκ; θελει καποιον συγκεκριμένο; για να βαλω κ ενσωματωμένο με καποιον τεχνικό τι γίνεται;; ευχαριστώ προκαταβολικά 

Οποιονδήποτε usb 3.0 βάζεις για εξωτερικό.

Τον κάνει φορμάτ η κονσόλα και περνάς τα παιχνίδια.

Για εσωτερικό,αν δεν καίγεσαι για backup βάζεις έναν 2.5" μέχρι 2tb είσαι οκ και περνάς το full firmware μεγέθους 980mb περίπου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Καλημέρα αλάνια, επειδή ο σκληρος των 500 gb με τοσα πολλα παιχνιδια ειμαι συνεχεια στο ραβε ξηλωνε... 

Για να βαλω εξωτερικο σκληρό κ να κατεβάζω εκει τα παιχνίδια απλά το συνδεω κ ειναι οκ; θελει καποιον συγκεκριμένο; για να βαλω κ ενσωματωμένο με καποιον τεχνικό τι γίνεται;; ευχαριστώ προκαταβολικά 

Και γιατί δεν αλλάζεις τον εσωτερικό δίσκο?

Δεν χάνεις την εγγύηση από τη στιγμή που η ίδια η Sony στο επιτρέπει.

Μπορείς να βάλεις έναν 2tb 2.5 ιντσών δίσκο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω έναν λογαριασμό σε ps4 με ενεργο ps plus για σχεδόν έναν χρόνο ακομα. γίνετε να τον βγάλω από εκεί και να τον περάσω σε ps4 pro σωστά; δεν θα χάσω ούτε τα παιχνίδια ούτε θα έχει κάποιο μπερδεμα; 

Σορρυ αν ειναι απλή ερώτηση αλλά είναι για φίλο και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. 

Αν μπορεί κάποιος να μου γράψει και την διαδικασία θα ήταν ιδανικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, flyk είπε

Καλησπέρα, έχω έναν λογαριασμό σε ps4 με ενεργο ps plus για σχεδόν έναν χρόνο ακομα. γίνετε να τον βγάλω από εκεί και να τον περάσω σε ps4 pro σωστά; δεν θα χάσω ούτε τα παιχνίδια ούτε θα έχει κάποιο μπερδεμα; 

Σορρυ αν ειναι απλή ερώτηση αλλά είναι για φίλο και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. 

Αν μπορεί κάποιος να μου γράψει και την διαδικασία θα ήταν ιδανικό. 

Yeah... let me Google it for you!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2020 στις 9:58 ΜΜ, flyk είπε

Καλησπέρα, έχω έναν λογαριασμό σε ps4 με ενεργο ps plus για σχεδόν έναν χρόνο ακομα. γίνετε να τον βγάλω από εκεί και να τον περάσω σε ps4 pro σωστά; δεν θα χάσω ούτε τα παιχνίδια ούτε θα έχει κάποιο μπερδεμα; 

Σορρυ αν ειναι απλή ερώτηση αλλά είναι για φίλο και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. 

Αν μπορεί κάποιος να μου γράψει και την διαδικασία θα ήταν ιδανικό. 

Γιατί το έχεις κάνει έτσι το ποστ σου?

Βγάζουν μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/7/2020 στις 5:15 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Πως ξέρεις ότι φταίει το hdr;;;; 

Έχεις δοκιμάσει στα παιχνίδια που δύο κάνει γιατί εμένα το κάνει σε όλα να απενεργοποιησεις το hdr; 

Το ανέφερα γιατί μου το κάνει μόνο σε παιχνίδια που υποστηρίζουν hdr ..δεν ασχολήθηκα παραπάνω με το θέμα γτ απ όσο το έψαξα δεν βρήκα κάτι σίγουρο σε λύσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή εσύ απλά απενεργοποιησεις το hdr και όλα 

21 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή εσύ απλά απενεργοποιησεις το hdr και όλα καλά; 

Αν Ρωτάς εμενα όχι δεν το απενεργοποιησα.

Απλά δεν το δίνω σημασία, το κάνει μια φορά στο τοσο και άμα..  Και για 1 με 2 δευτερόλεπτα κ επανέρχεται.. είχα αλλάξει και καλώδια hdmi αλλα τπτ . Απ οτι εχω καταλάβει ειναι θεμα με μερικές τηλεοράσεις αυτό.  Κάπου χάνουν τον συντονισμό (samsung έχω εγω)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Κι εγώ Samsung 4k tv έχω και μου το κσνει

Οπότε μάλλον είναι θέμα της τηλεόρασης γενικά. Τώρα τι είναι και γιατί το κάνει δεν μπήκα σε διαδικασία να το ψάξω εις βάθος. Αν μου το εκανε πιο τακτικα θα το εψαχνα κ άλλο αλλα οκ δε βαριέσαι. Αφού δουλεύει κομπλε και παίζω μια χαρά δεν το δίνω και τόσο σημασία πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα αυτό δεν είναι δουλεύει σωστά ούτε κομπλέ. 

Για να πούμε ότι δουλεύει σωστά δεν θα έπρεπε να το κάνει καθόλου αυτό. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...