Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, Atallos1 είπε

Κοίτα , το καθάρισα από σκόνες , του άλλαξα θέση γτ ήταν πίσω από την TV και σήμερα σε 3 ώρες γεμάτες σε civ vi δεν έκανε τίποτα . 

Ελπίζω ότι είναι λόγω ζέστης , σκόνης κτλ . Αν το συνεχίσει θα παιχτεί αλλαγή σε ssd I guess , απλά ελπίζω να με βγάλει για κάνα 2 μήνες ακόμα...

Δεν νομίζω πως το PS4 Pro  μπορεί να εκμεταλλευτεί πλήρως την ταχύτητα ενός ssd.Είναι θέμα ταχύτητας διαύλου, σαν να βάζεις σε PC Sata 3 σε μητρική που υποστηρίζει Sata 2.

Ισως να έχεις σε κάποια loading times καλύτερους χρόνους ανάλογα το παιχνίδι, αλλά 1 εφόσον χρειάζεσαι τουλάχιστον χωρητικότητα 1TB είναι ασύμφορο.Επίσης υπάρχουν φήμες για bottleneck με τον ssd.

Το Pro που έχω είναι από τις πρώτες παρτίδες και αν θυμάμαι σωστά, έχει τον Hitachi 5K100 με buffer 8MB 5.400 rpm(Στροφές).Στο παλιό PS4 Chassis έχω βάλει τον 7K100 που έχει buffer 16 MB και 7200 rpm.

Κανονικά θα ήταν μάλλον καλύτερα να τους είχα αντίθετα αλλά είχα ήδη κατεβάσει παιχνίδια στο Pro και έπρεπε να κάνω ολόκληρη διαδικασία , τότε δεν είχα καλή ταχύτητα internet για να κατεβάσω γρήγορα τα παιχνίδια.

Στο Chassis που είχε HDD Hitachi 500 GB, τον έβγαλα, τον έβαλα στο PC εσωτερικά, τσέκαρα την υγεία του, τον είχα πουλήσει 25-30€, έβαλα άλλα 25-30€ και αγόρασα τον 7K100, απλά ακούγεται λίγο λόγω υψηλότερων στροφών, οι θερμοκρασίες που υποτίθεται πως ανεβάζει πιστεύω πως είναι ανεπαίσθητες.

Είναι οι καλύτεροι δίσκοι πιστεύω οι Hitachi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειχε δανεισει ενας φιλος το PS4 του με το GOW4. Το ειχα φτασει καπου στη μεση αλλα επρεπε να του το δωσω πισω με αποτελεσμα να μην καταφερω να τελειωσω το παιχνιδι.
Αν παρω ενα αλλο PS4, και κανω login με το λογαριασμο του φιλου μου θα φορτωσει τα saves κτλ? Υπαρχει κινδυνος Ban αν κανεις login σε διαφορετικο PS4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φλοσωμασαμε στα COD το κέρατο μου. Πραγματικά πιθηκια έχουν βάλει να κάνουν τον πρόγραμματισμο;; Την μια 2 sim τον ίδιο μηνα, τώρα cod ενώ ξαναείχαμε cod τον Ιούνιο.

Ας λέγαν καλύτερα για τον Αύγουστο δεν έχουμε παιχνιδι της προκοπής να σας δώσουμε. Πιο τίμιο θα ήταν 

 

 

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aggelos87 είπε

Φλοσωμασαμε στα COD το κέρατο μου. Πραγματικά πιθηκια έχουν βάλει να κάνουν τον πρόγραμματισμο;; Την μια 2 sim τον ίδιο μηνα, τώρα cod ενώ ξαναείχαμε cod τον Ιούνιο.

Ας λέγαν καλύτερα για τον Αύγουστο δεν έχουμε παιχνιδι της προκοπής να σας δώσουμε. Πιο τίμιο θα ήταν 

τουλαχιστον περα απο το τελευταιο νομιζω τα εξαντλησαν ολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, spocky είπε

Μου ειχε δανεισει ενας φιλος το PS4 του με το GOW4. Το ειχα φτασει καπου στη μεση αλλα επρεπε να του το δωσω πισω με αποτελεσμα να μην καταφερω να τελειωσω το παιχνιδι.
Αν παρω ενα αλλο PS4, και κανω login με το λογαριασμο του φιλου μου θα φορτωσει τα saves κτλ? Υπαρχει κινδυνος Ban αν κανεις login σε διαφορετικο PS4?

1 λογαριασμός μπορεί να κάνει log in σε οποιοδήποτε PS4, όμως για να έχεις το save, θα πρέπει ο φίλος σου να το κάνει upload από τον λογαριασμό του στην κονσόλα του έτσι ώστε όταν εσύ κάνεις log in με τον λογαριασμό του στην άλλη κονσόλα να μπορείς να το κατεβάσεις.Εκτός αν το είχες αποθηκεύσει σε usb stick.

Το πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση είναι πως το save έχει"δεθεί" με τον λογαριασμό του φίλου σου και δεν γίνεται να είστε και οι 2 log in με τον ίδιο λογαριασμό, αν εσύ κάνεις log in και ταυτόχρονα είναι ήδη log in ο φίλος σου, θα αποσυνδεθεί και θα θεωρηθεί παραβίαση λογαριασμού.Το save δεν ταιριάζει σε άλλον λογαριασμό.

Οπότε η ξεκινάς το παιχνίδι με καινούριο save, η όσο είσαι log in με τον λογαριασμό του φίλου σου δεν πρέπει να κάνει αυτός log in.

Επρεπε απο την αρχή να κάνεις δικό σου λογαριασμό με δικό σου save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

1 λογαριασμός μπορεί να κάνει log in σε οποιοδήποτε PS4, όμως για να έχεις το save, θα πρέπει ο φίλος σου να το κάνει upload από τον λογαριασμό του στην κονσόλα του έτσι ώστε όταν εσύ κάνεις log in με τον λογαριασμό του στην άλλη κονσόλα να μπορείς να το κατεβάσεις.Εκτός αν το είχες αποθηκεύσει σε usb stick.

Το πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση είναι πως το save έχει"δεθεί" με τον λογαριασμό του φίλου σου και δεν γίνεται να είστε και οι 2 log in με τον ίδιο λογαριασμό, αν εσύ κάνεις log in και ταυτόχρονα είναι ήδη log in ο φίλος σου, θα αποσυνδεθεί και θα θεωρηθεί παραβίαση λογαριασμού.Το save δεν ταιριάζει σε άλλον λογαριασμό.

Οπότε η ξεκινάς το παιχνίδι με καινούριο save, η όσο είσαι log in με τον λογαριασμό του φίλου σου δεν πρέπει να κάνει αυτός log in.

Επρεπε απο την αρχή να κάνεις δικό σου λογαριασμό με δικό σου save.

Ναι επρεπε να ειχα κανει δικο μου account αλλα δεν το σκεφτηκα αυτο με τα saves. Οποτε δεν ειναι οτι απλα δεν θα μπαινουν και οι 2 ιδιοι λογαριασμοι ταυτοχρονα, αλλα υπαρχει και περιπτωση για ban του λογαριασμου. Θα πρεπει να ειμαστε συννενοημενοι να μην μπαινει αυτος οταν μπαινω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, AntiCambeR said:

1 λογαριασμός μπορεί να κάνει log in σε οποιοδήποτε PS4, όμως για να έχεις το save, θα πρέπει ο φίλος σου να το κάνει upload από τον λογαριασμό του στην κονσόλα του έτσι ώστε όταν εσύ κάνεις log in με τον λογαριασμό του στην άλλη κονσόλα να μπορείς να το κατεβάσεις.Εκτός αν το είχες αποθηκεύσει σε usb stick.

Το πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση είναι πως το save έχει"δεθεί" με τον λογαριασμό του φίλου σου και δεν γίνεται να είστε και οι 2 log in με τον ίδιο λογαριασμό, αν εσύ κάνεις log in και ταυτόχρονα είναι ήδη log in ο φίλος σου, θα αποσυνδεθεί και θα θεωρηθεί παραβίαση λογαριασμού.Το save δεν ταιριάζει σε άλλον λογαριασμό.

Οπότε η ξεκινάς το παιχνίδι με καινούριο save, η όσο είσαι log in με τον λογαριασμό του φίλου σου δεν πρέπει να κάνει αυτός log in.

Επρεπε απο την αρχή να κάνεις δικό σου λογαριασμό με δικό σου save.

Μα δεν μπορεί να κάνει log in με τον λογαριασμό του φίλου του, να κατεβάσει το save(ή να το βάλει με usb στο PS4 του) και να μπαίνει όποτε θέλει να παίξει με τον λογαριασμό του φίλου του, χωρίς όμως να μπαίνει online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, VonLoutsos είπε

Μα δεν μπορεί να κάνει log in με τον λογαριασμό του φίλου του, να κατεβάσει το save(ή να το βάλει με usb στο PS4 του) και να μπαίνει όποτε θέλει να παίξει με τον λογαριασμό του φίλου του, χωρίς όμως να μπαίνει online;

Ναι, αυτό λογικά γίνεται, αλλά καλό είναι πρώτα να μπεί online για να κατεβάσει τα updates του παιχνιδιού.Μετά ας βγάλει το ethernet.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sekiro Shadows Die Twice στα 19.90 Ευρώ στον Γερμανό. Υπάρχει από οτι είδα από χτες αλλά είναι πάλι διαθέσιμο.

3 hours ago, kundi said:

μπορω να αγορασο games απο store αμερικης ?

και πωσ γινεται ευχαριστω

Αμερικάνικο λογαριασμό, αμερικάνικη πιστωτική/χρεωστική ή top up card για αμερική  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...