Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι από εξωτερικό πάντα είχαν καλές προσφορές σαν σήμερα σε x dox και ps4 φέτος τα λαμόγια δεν τα σκοτώνουν για υπάρχει ζήτηση σήμερα είναι η χειρότερη μαύρη Παρασκευή στην ιστορία προσφορές τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ξεχάσω το 2018 στην Αμερική, που είχε το slim 1tb με το Spiderman 200$ και εδώ στην Ελλάδα βλέπω τώρα ένα αντίστοιχο bundle (αλλά με το death stranding) στα 360€!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Δεν θα ξεχάσω το 2018 στην Αμερική, που είχε το slim 1tb με το Spiderman 200$ και εδώ στην Ελλάδα βλέπω τώρα ένα αντίστοιχο bundle (αλλά με το death stranding) στα 360€!!!

Γιατί το 2019 τα xbox με 3 παιχνίδια στα 99 τελική τιμή με μεταφορικά φέτος δούλεμα Μπλάκ κοροϊδία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. 

Μου ζήτησε ο μικρός ένα παιχνίδι, το Fall Guys. Το αγόρασα κανονικά από το play store αλλά για να παίξει μάλλον ζητάει PS PLUS. Ισχύει κάτι τέτοιο; 

Αν ναι τι κάνω; Αγοράζω μια κάρτα για ένα μήνα κ παίζει για ένα μήνα ή για πάντα;

Αν πρέπει να αγοράσω κάρτα πρέπει κ να αγοράσω κ κάτι μέσα στο παιχνίδι ή όχι; 

Σας κούρασα αλλά είμαι άσχετος.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, titikos said:

Παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. 

Μου ζήτησε ο μικρός ένα παιχνίδι, το Fall Guys. Το αγόρασα κανονικά από το play store αλλά για να παίξει μάλλον ζητάει PS PLUS. Ισχύει κάτι τέτοιο; 

Αν ναι τι κάνω; Αγοράζω μια κάρτα για ένα μήνα κ παίζει για ένα μήνα ή για πάντα;

Αν πρέπει να αγοράσω κάρτα πρέπει κ να αγοράσω κ κάτι μέσα στο παιχνίδι ή όχι; 

Σας κούρασα αλλά είμαι άσχετος.

Ευχαριστώ

Η συνδρομή PS PLUS είναι μηνιαία, τρίμηνη και δωδεκάμηνη.  Αυτή την περίοδο παίζει προσφορά η 12-μηνη στα 45 ευρώ και καθαρίζεις για 12 μήνες συν του οτι παιρνεις και τα παιχνίδια που δίνει κάθε μήνα(αν κάνουν για τον μικρό είναι άλλο θέμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Η συνδρομή PS PLUS είναι μηνιαία, τρίμηνη και δωδεκάμηνη.  Αυτή την περίοδο παίζει προσφορά η 12-μηνη στα 45 ευρώ και καθαρίζεις για 12 μήνες συν του οτι παιρνεις και τα παιχνίδια που δίνει κάθε μήνα(αν κάνουν για τον μικρό είναι άλλο θέμα).

@VonLoutsos ήταν η επόμενη μου ερώτηση. 

Α. Άρα χρειάζεται να πάρουμε κάρτα.

Β. Από την εμπειρία σας, τα Χριστούγεννα βγαίνει πιο φτηνά η 12-μηνη ή τα 45€ είναι καλή τιμή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά μηδενικές εκπτώσεις... ντροπή... πέρυσι ήμουν τυχερός και πήρα από Νέα Υόρκη το slim 1 T με lastous God of war horizon στα 200 ευρώ συν το ratchet και δεύτερο dual shock με 40 ευρώ παραπάνω... εδώ ΔΕΝ υπήρχαν ούτε θα υπάρξουν ποτέ προσφορές βαρβατες δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, titikos είπε

@VonLoutsos ήταν η επόμενη μου ερώτηση. 

Α. Άρα χρειάζεται να πάρουμε κάρτα.

Β. Από την εμπειρία σας, τα Χριστούγεννα βγαίνει πιο φτηνά η 12-μηνη ή τα 45€ είναι καλή τιμή ;

Για Ελλάδα είναι καλή τιμή.. Εγώ πριν λίγο καιρό είχα πάρει για αμερικανική σύνδεση με 28 ευρώ νομίζω, παίζεις κανονικά τα πάντα.. 

Δεν χρειάζεται να πας να βρεις κάρτα.. Μπορείς να βάλεις την κάρτα του atm σου κ μετά τη σβήνεις από τις ρυθμίσεις.. Αλλιώς φτιάχνεις λογαριασμό PayPal κ ψωνιζεις κ έτσι μέσα από το PlayStation store εγώ έτσι ψώνισα χθες το φιφα..  39 ευρώ κ θα το έχω κ για το ps5.  

Κατεβάζεις PayPal από το κινητό σου γράφεις τα στοιχεία σου στα αγγλικά  περνάς κ την κάρτα του  atm είναι ασφαλές.. Κ στο PlayStation όταν πας να την ψωνισεις σε ρωτάει πως θες να πληρώσεις βάζεις PayPal γράφεις το email κ τον κωδικό κ στα τραβάει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, titikos said:

@VonLoutsos ήταν η επόμενη μου ερώτηση. 

Α. Άρα χρειάζεται να πάρουμε κάρτα.

Β. Από την εμπειρία σας, τα Χριστούγεννα βγαίνει πιο φτηνά η 12-μηνη ή τα 45€ είναι καλή τιμή ;

H κανονική τιμή πλέον είναι τα 60 Ευρώ και ανα περιόδους βγαίνει στα 45 Ευρώ. Οπότε ναι θεωρείται καλή τιμή.
Προσοχή όμως, η κάρτα πρέπει να είναι ίδιου region με τον λογαριασμό. Δηλαδή δεν μπορείς να πάρεις αμερικάνικη κάρτα (όπως ανάφεραν παραπάνω) και να την βάλεις σε ελληνικό λογαριασμό. Θα πρέπει και ο λογαριασμός να είναι αμερικάνικος(όπου ναι μεν πιο φτηνά αλλά θα πρέπει να έχεις αμερικάνικη πιστωτική/χρεωστική ή να αγοράζεις online χρήματα για παιχνίδια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Για Ελλάδα είναι καλή τιμή.. Εγώ πριν λίγο καιρό είχα πάρει για αμερικανική σύνδεση με 28 ευρώ νομίζω, παίζεις κανονικά τα πάντα.. 

Δεν χρειάζεται να πας να βρεις κάρτα.. Μπορείς να βάλεις την κάρτα του atm σου κ μετά τη σβήνεις από τις ρυθμίσεις.. Αλλιώς φτιάχνεις λογαριασμό PayPal κ ψωνιζεις κ έτσι μέσα από το PlayStation store εγώ έτσι ψώνισα χθες το φιφα..  39 ευρώ κ θα το έχω κ για το ps5.  

Κατεβάζεις PayPal από το κινητό σου γράφεις τα στοιχεία σου στα αγγλικά  περνάς κ την κάρτα του  atm είναι ασφαλές.. Κ στο PlayStation όταν πας να την ψωνισεις σε ρωτάει πως θες να πληρώσεις βάζεις PayPal γράφεις το email κ τον κωδικό κ στα τραβάει 

Ευχαριστώ πολύ για τις σχετικές οδηγίες. Αναλυτικότερες...

Χρησιμοποιώ μια προπληρωμενη για κάτι τέτοια πράγματα, οπότε όλα καλά πιστεύω. 

Ευχαριστώ πολύ όλους αλλά θα ρωτήσω κάτι ακόμη. Τα παιχνίδια στο ps plus μερικά είναι δωρεάν. Αυτά έχουν "διάρκεια" μόνο για τον αντίστοιχο μήνα ή για πάντα όπως κάποια free που έχει το store ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, titikos είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις σχετικές οδηγίες. Αναλυτικότερες...

Χρησιμοποιώ μια προπληρωμενη για κάτι τέτοια πράγματα, οπότε όλα καλά πιστεύω. 

Ευχαριστώ πολύ όλους αλλά θα ρωτήσω κάτι ακόμη. Τα παιχνίδια στο ps plus μερικά είναι δωρεάν. Αυτά έχουν "διάρκεια" μόνο για τον αντίστοιχο μήνα ή για πάντα όπως κάποια free που έχει το store ?

παιζεις τα παιχνιδια που προσφερονταν τους μηνες που ειχες ενεργη συνδρομη στο plus(αφου τα κανεις claim), οσο εχεις ενεργη συνδρομη στο ps plus... Αν διακοψεις τη συνδρομη σου και τη ξαναενεργοποιησεις μετα απο καιρο, θα μπορεις να ξαναπαιξεις τα παιχνιδια που ειχαν προσφερθει απο την 1η σου συνδρομη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, 

Μπαίνοντας σήμερα στο PlayStation μου έγραψε μήνυμα ότι πρέπει να συνδεθώ στο λογαριασμό μου. Αφού λοιπόν έβαλα τους κωδικούς μιας που θεώρησα ότι απλά αποσυνδέθηκε μόνο του, μου έβγαλε μήνυμα ούτε ο λογαριασμός μου είναι banαρισμενος ws-37368-7. 

Έχω να κάνω τις εξής ερωτήσεις στο συμφορουμίτες. 

1) Γνωρίζετε κάποιο e-mail ή τηλέφωνο που μπορώ να πάρω ώστε να μου εξηγήσουν για ποιο λόγο συνέβη?

2) ο συγκεκριμένος λογαριασμός ήταν με PS plus. Ανοίγοντας άλλο λογαριασμό δεν μπορώ να πάρω αυτή τη συνδρομή σωστά?

3) όπως επίσης και τα trophy του συγκεκριμένου λογαριασμού χάνονται έτσι?

4) όταν προσπαθώ να μπω στα παιχνίδια που είχα πάρει από το PS plus, μπαίνω κανονικά χωρίς να υπάρχει πρόβλημα. παρόλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό μου όπως είναι λογικό οπότε δεν μπορώ να κατεβάσω και μελλοντικά παιχνίδια. Είναι λίγο παράξενο αυτό έτσι δεν είναι? Αν έχει banαριστει γιατί με αφήνει?

5) έχει κάποιος κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει? Δεν χρησιμοποιώ το λογαριασμό για να παίζω online παρά το μόνο που έχω κάνει και δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα είναι όταν έφτιαξα έναν ακόμα λογαριασμό ώστε να μπορώ να παίξω Pro 2021 με το κολλητό. Ο άλλος λογαριασμό ήταν σα guest οπότε ερχόταν ο φίλος. 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

καθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

 

 

Επεξ/σία από wazzaa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο παιχνίδι έβγαλες φουλ τοξικότητα;  πες αντίο στο λογαριασμό και στα παιχνίδια που είχες στη βιβλιοθήκη και όχι εγκατεστημένα στη κονσόλα. Κι αυτά που χεις εγκατεστημενα μη στα διαγράψεις γιατί τα χασες κι αυτά. Και να πάρεις τηλέφωνο δε θα αλλάξει τίποτα. Θα σου πουν έχει γίνει από τα κεντρικά και δε γυρνάει ποτέ πίσω. 

Ένας παθών.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

16 λεπτά πριν, wazzaa είπε

Καλησπέρα σε όλους, 

Μπαίνοντας σήμερα στο PlayStation μου έγραψε μήνυμα ότι πρέπει να συνδεθώ στο λογαριασμό μου. Αφού λοιπόν έβαλα τους κωδικούς μιας που θεώρησα ότι απλά αποσυνδέθηκε μόνο του, μου έβγαλε μήνυμα ούτε ο λογαριασμός μου είναι banαρισμενος ws-37368-7. 

Έχω να κάνω τις εξής ερωτήσεις στο συμφορουμίτες. 

1) Γνωρίζετε κάποιο e-mail ή τηλέφωνο που μπορώ να πάρω ώστε να μου εξηγήσουν για ποιο λόγο συνέβη?

2) ο συγκεκριμένος λογαριασμός ήταν με PS plus. Ανοίγοντας άλλο λογαριασμό δεν μπορώ να πάρω αυτή τη συνδρομή σωστά?

3) όπως επίσης και τα trophy του συγκεκριμένου λογαριασμού χάνονται έτσι?

4) όταν προσπαθώ να μπω στα παιχνίδια που είχα πάρει από το PS plus, μπαίνω κανονικά χωρίς να υπάρχει πρόβλημα. παρόλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό μου όπως είναι λογικό οπότε δεν μπορώ να κατεβάσω και μελλοντικά παιχνίδια. Είναι λίγο παράξενο αυτό έτσι δεν είναι? Αν έχει banαριστει γιατί με αφήνει?

5) έχει κάποιος κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει? Δεν χρησιμοποιώ το λογαριασμό για να παίζω online παρά το μόνο που έχω κάνει και δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα είναι όταν έφτιαξα έναν ακόμα λογαριασμό ώστε να μπορώ να παίξω Pro 2021 με το κολλητό. Ο άλλος λογαριασμό ήταν σα guest οπότε ερχόταν ο φίλος. 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

καθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

 

 

Δες εδώ -> PlayStation 4 ban - WS-37368-7 - What it means μήπως και σε βοηθήσει. Αν το ban έπεσε γιατί έγινε chargeback στον λογαριασμό ενώ δεν έχεις κάνει κάποια παρόμοια διαδικασία, θα σου έλεγα να κοιτάξεις στην κάρτα που αγοράζεις παιχνίδια ή ps plus για να δεις αν έχει γίνει κάποια ακύρωση πληρωμής από μόνη της. Πριν 2-3 χρόνια που έπαιζα TERA ήθελα να κάνω μια αγορά 10€. Πλήρωσα μέσω κάρτας και μου τράβηξε τα λεφτά κανονικότατα. Την επόμενη ημέρα είδα να μπαίνουν 10€ στον λογαριασμό μου αλλά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα για να δω από ποιόν είναι. Τα credits όμως στο παιχνίδι είχαν μπει και καταναλωθεί κανονικότατα. Για κάποιον λόγο η τράπεζα αρνήθηκε την πληρωμή και επέστρεψε πίσω τα λεφτά, η gameforge με την σειρά της μου έριξε μόνιμο Ban. Εν τέλει το θέμα λύθηκε με αρκετά tickets και τραπεζική κατάθεση τα λεφτά που "έλειπαν" από την εταιρεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...