Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, lambros είπε

Καλημέρα,

Βοηθήστε με και εμενα, μπαμπάς εδώ.

Fortnite και vbucks από πού αγοράζονται;; βγαίνει προσφορές κάπου;;

εχουμε το Fortnite σε υπολογιστή όχι σε ps4 

Vbucks μέσα από το store του παιχνιδιού.

Βάζεις τρόπο πληρωμής και προχωράς.

Επίσης έχω δει σε instant gaming, cdkeys vbucks+skins να πουλιούνται.

Ρίξε μια ματιά, δεν ξέρω αν ισχύουν για Ελλάδα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
8 hours ago, LLLEFTERIS said:

Σαν άσχετος και επειδη με έχει πρήξει ο γιος μου για κονσόλα τι διαφορά έχει το Pro από το απλό;

Μου είπε φίλος ότι επειδή έχω 4k τηλεόραση να του βρω το Pro

Το 4k θα το έχει και στα παιχνίδια η είναι μόνο για ταινίες;

Για ταινίες έχω μηχάνημα που παίζει 4k hdr zidoo X10

Τα games του PS4 δεν τρέχουν σε 4Κ στο Pro, τρέχουν σε 2Κ και γίνονται upscaled σε 4Κ (με τεχνική checkerboard). Σε κάθε περίπτωση σε 4Κ τηλεόραση δείχνει καλύτερα το Pro από το Slim. Επιπλέον, ούτε το Slim, ούτε το Pro παίζουν UHD Blu-ray.

Από εκεί και πέρα, γνώμη μου είναι ότι το Pro είναι πεταμένα λεφτά στο σημείο που βρισκόμαστε σήμερα. Δεν θα έπαιρνα mid-gen upgrade της προηγούμενης γενιάς όταν έχει ξεκινήσει η καινούρια. Θα έπαιρνα είτε το βασικό μοντέλο της προηγούμενης για να τρέχω τα last-gen games στο bare minimum, είτε θα κοιτούσε για κονσόλα νέας γενιάς (και στην οποία τρέχουν τα last-gen games με τον ίδιο τρόπο που τρέχουν στο Pro ή καλύτερα). 

Το PS4 Pro αυτή τη στιγμή κοστίζει €370 καινούριο, όταν το SeS έχει €300 και το PS5 €400. Τώρα που το σκέφτομαι, ούτε το Slim αξίζει στα €275 με το SeS να έχει €300. Επίσης, οι τιμές των μεταχειρισμένων έχουν ξεφύγει, αν βρεις Slim στα €130-140 θα είσαι τυχερός, για παραπάνω ούτε λόγος imho.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Τα games του PS4 δεν τρέχουν σε 4Κ στο Pro, τρέχουν σε 2Κ και γίνονται upscaled σε 4Κ (με τεχνική checkerboard). Σε κάθε περίπτωση σε 4Κ τηλεόραση δείχνει καλύτερα το Pro από το Slim. Επιπλέον, ούτε το Slim, ούτε το Pro παίζουν UHD Blu-ray.

Από εκεί και πέρα, γνώμη μου είναι ότι το Pro είναι πεταμένα λεφτά στο σημείο που βρισκόμαστε σήμερα. Δεν θα έπαιρνα mid-gen upgrade της προηγούμενης γενιάς όταν έχει ξεκινήσει η καινούρια. Θα έπαιρνα είτε το βασικό μοντέλο της προηγούμενης για να τρέχω τα last-gen games στο bare minimum, είτε θα κοιτούσε για κονσόλα νέας γενιάς (και στην οποία τρέχουν τα last-gen games με τον ίδιο τρόπο που τρέχουν στο Pro ή καλύτερα). 

Το PS4 Pro αυτή τη στιγμή κοστίζει €370 καινούριο, όταν το SeS έχει €300 και το PS5 €400. Τώρα που το σκέφτομαι, ούτε το Slim αξίζει στα €275 με το SeS να έχει €300. Επίσης, οι τιμές των μεταχειρισμένων έχουν ξεφύγει, αν βρεις Slim στα €130-140 θα είσαι τυχερός, για παραπάνω ούτε λόγος imho.

Η αληθεια ειναι οτι το διαβασα εχθες σε ενα vs οτι το Pro δεν παιζει UHD και εμεινα χαζος περιμενα να μπορεις να βαλεις μια ταινια Bluray και να την δεις.

Το SeS τι ειναι;

Για μεταχειρισμενο ελεγα να εβρισκα με κανα 200αρι και αυτο επειδη τσονταρουν παππους γιαγια αλλιως δνε περισσευουν, ακομα δεν εχω τελειωσει το σπιτι που καηκε απο φωτια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως οσο το σκεφτομαι γιατι ειμαι στο διλημμα ps4 pro η κανονικο η και καθολου, νιωθω οτι σε 4κ τηλεοραση αξιζει τα 250 ευρω το προ, ειναι μεγαλο jump στα γραφικα το προ απο το κανονικο, και τα παιχνιδια του πλεον ειναι στο χωμα σε συγκριση με τα 70αρια του 5, τωρα αν πας σε series s εχεις το game pass που αξιζει απο αυτη τη λογικη αλλα μεχρι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παλικαρια πηρα την εκδοση με το Fortnite απο αγγελια ο ανθρωπος μου ειπε οτι δεν το εχει βαλει καν το παιχνιδι αυτο που στην ουσια ειναι ενας κωδικος τον εβαλα και μου γραφει αυτο promotion code redeemed

Τι εχει γινει τον εχει βαλει τελικα τον εχει δωσει αλλου η απλα εληξε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

βρε παλικαρια πηρα την εκδοση με το Fortnite απο αγγελια ο ανθρωπος μου ειπε οτι δεν το εχει βαλει καν το παιχνιδι αυτο που στην ουσια ειναι ενας κωδικος τον εβαλα και μου γραφει αυτο promotion code redeemed

Τι εχει γινει τον εχει βαλει τελικα τον εχει δωσει αλλου η απλα εληξε;

και τι σκας σιγα το πραγμα σου δινει ενα σκιν ο κωδικος δηλαδη μπουρδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mples είπε

και τι σκας σιγα το πραγμα σου δινει ενα σκιν ο κωδικος δηλαδη μπουρδες

Δεν ειναι το παιχνιδι δεν μου δινει το παιχνιδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν ειναι το παιχνιδι δεν μου δινει το παιχνιδι;

οχι το παιχνιδι ειναι δωρεαν απλα κοροιδευουν τα παιδακια με τα σκιν για να τα παιρνουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mples είπε

οχι το παιχνιδι ειναι δωρεαν απλα κοροιδευουν τα παιδακια με τα σκιν για να τα παιρνουν 

Δηλαδη τζαμπα χαρηκε ο γιος μου οτι θα εχει το fortnite και γιατι το πουλανε ποιο ακριβα για να εχει την φωτογραφια στο κουτι και αν εχεις το παιχνιδι η το αγορασεις να βαζεις τον κωδικο για ενα skin?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δηλαδη τζαμπα χαρηκε ο γιος μου οτι θα εχει το fortnite και γιατι το πουλανε ποιο ακριβα για να εχει την φωτογραφια στο κουτι και αν εχεις το παιχνιδι η το αγορασεις να βαζεις τον κωδικο για ενα skin?

σου απαντησα μπουρδες για τα σκιν κοροιδια μεγαλη που χαρη στα παιδακια κονομαει η επικ ειμαι παθον χαχαχαχαχα εχω σκασει αρκετα μεχρι που ειπα στον μικρο τελος 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Δηλαδη τζαμπα χαρηκε ο γιος μου οτι θα εχει το fortnite και γιατι το πουλανε ποιο ακριβα για να εχει την φωτογραφια στο κουτι και αν εχεις το παιχνιδι η το αγορασεις να βαζεις τον κωδικο για ενα skin?

Κατέβασε το από το store το παιχνίδι, είναι free και το νου σου αν έχεις πιστωτική κάρτα στον λογαριασμό σου, καλό θα είναι να την αφαιρέσεις.

Έχουμε διαβάσει/ακούσει πολλά για αγορές χωρίς την έγκριση γονέων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Κατέβασε το από το store το παιχνίδι, είναι free και το νου σου αν έχεις πιστωτική κάρτα στον λογαριασμό σου, καλό θα είναι να την αφαιρέσεις.

Έχουμε διαβάσει/ακούσει πολλά για αγορές χωρίς την έγκριση γονέων....

Το κατεβασα οχι δεν βαζω καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα! Χρειαζομαι ΑΜΕΣΑ να βρω πως επικοινωνω με το service της sony. χαλασε η κονσολα του ps4, πηρα σε κωτσοβολο για την εγγυηση η οποια ΛΗΓΕΙ σε 15 μερες, και μου εδωσαν ενα τηλ να καλεσω 2111980703 . Η κληση προωθειται με το που παιρνω. Βρηκα κ ενα mail της sony στην ελλαδα, στελνω mail και μου λεει η αποστολη εγινε failed γτ δεν χρησιμοποιειται πια. Γνωριζει καποιος πως επικοινωνω μαζι τους??? πλζ σος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...