Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, Martini είπε

Oταν βάζω λεφτά Binance βάζω ευρώ και μετά τα μετατρέπω όλα σε usdt..
Μετα κοιτάω Fiat - Usdt και πουλάω/αγοράζω κτλ.. Είναι σωστό αυτό ?
Βλέπω πχ ETH/USDT και αγοράζω κτλ

Μεταφορά απο τράπεζα με 1,5 ευρω στην revolut και από εκεί στη binance με μηδέν κόστος και άμεση μεταφορά - δεν διαβάζεις τα ΡΜ σου; Αντίστοιχα, όταν με το καλό θελήσεις να πάρεις κάποια ευρώ πίσω, μεταφέρονται σε revolut με fixed (0,20 ή 0,40 αν θυμαμαι) και μετά τα ξοδεύεις απο εκεί... αν τραβήξεις απο ΒΙΝ σε τράπεζα έχεις χρεωση ΒΙΝ+4,5 ευρώ εισερχόμενο Πειραιώς και 3,5 Eurobank - απο οτι εχει αναθερθεί απο άλλα παιδιά εδω.

Αν είσαι στη Binance τότε καλύτερα να μετατρέπεις σε Binance USD, δίνει πάντα κάτι καλύτερο  σε ισοτιμία ευρώ από το Tether USD που επιλέγεις και έχεις τις ίδιες επιλογές ζευγαριών νομισμάτων. Παλιότερα που το BNB ήταν σε λογική τιμή (450-480) συνέφερε να αγοράζεις ΒΝΒ και να πληρώνεις τις προμήθειες σε ΒΝΒ, αφού σου έδινε 25% έκπτωση στις προμήθειες αν πληρώνεις με ΒΝΒ... τώρα βέβαια που είναι πανάκριβο δεν ξερω αν συμφέρει το ίδιο. Γενικά πάντως προσπάθησε να αγοράζεις με συγκεκριμένα νομίσματα - δηλαδη οτι αγόρασες με ευρώ συνέχισε με ευρώ κτλ, γιατί δεν βγάζεις ακρη με τις μεσες τιμές κτήσεις αν ειναι διαφορετικά νομίσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Damianus είπε

Θα καειτε απο τα sh1tcoins και θα χουμε δραματα εδω μεσα.

Το ιδιο και με το leverage trading που ρωτουν καποιοι. (Πριν 3-4 μερες ρωτουσε καποιος πανικοβλητος πως θα βγει απο τις θεσεις του, ειχε ηδη μπει μεσα 3000 € )

Τα futures θέλουν γνώση, risk management και γερό στομάχι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Καλά πήγε και το shib. Μόνο πτώση 🤣

Το shiba θα πάει 1 ευρώ και θα γίνουμε πλούσιοι.  Απλά θέλει μια αναμονή περίπου 100 200 χρόνια!  HODL και άγιος ο θεός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, mindnever είπε

Αυτό το ποστ του Ζουκερμπεργκ με τις κατσίκες τι φάση;;

 

Πάντα είχε θέμα με τις κατσίκες

https://www.cnbc.com/2019/01/24/mark-zuckerberg-once-killed-a-goat--and-served-it-to-jack-dorsey-.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ασχοληθεί κανείς με snx και metamask ? Πως θα μπορούσα να τα στείλω σε ανταλλακτήριο γιατί βλέπω κάτι τρελά fees και δεν έχω καθόλου eth στο metamask..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά λίγη βοήθεια με την μεταφορά απο ρεβολούτ προς binance παρακαλώ. Πάω transfer money---> add a bank recipient --> αλλά εδώ individual η bussiness? Δοκίμασα business γτ λέω η binance σαν εταιρία θα το έχει και μου βγάζει : χώρα τράπεζας (έβαλα αγγλία της binance, συνάλλαγμα, iban και company name που είναι το Binance. Και στο επόμενο βήμα μου ζήτησε και refference code.Αυτά όλα , δεν είχε πουθενά επιλογή για bank name ούτε για bank address . Δοκίμασα έτσι ένα 10ρικο και μετά απο μισή ώρα που ήταν pending απλά ακυρώθηκε 😕 . Μήπως αυτές τις επιλογές τις βγάζει αν επιλέξεις individual?

 

Έπίσης σημαντικό ερώτημα. Έστω ότι έχω fiat στην binance και θέλω να τα μεταφέρω στον λογαριασμό μου στην ρεβο. Τράπεζα ποιάς χώρας βάζεις την ρεβολούτ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mindnever είπε

Αυτό το ποστ του Ζουκερμπεργκ με τις κατσίκες τι φάση;;

 

 

Με αφορμή το παραπάνω, βρήκα αυτό. Βρε λες??? 😛😛😛😛

https://coinmarketcap.com/el/currencies/goat-zuckerberg/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

παιδιά λίγη βοήθεια με την μεταφορά απο ρεβολούτ προς binance παρακαλώ. Πάω transfer money---> add a bank recipient --> αλλά εδώ individual η bussiness? Δοκίμασα business γτ λέω η binance σαν εταιρία θα το έχει και μου βγάζει : χώρα τράπεζας (έβαλα αγγλία της binance, συνάλλαγμα, iban και company name που είναι το Binance. Και στο επόμενο βήμα μου ζήτησε και refference code.Αυτά όλα , δεν είχε πουθενά επιλογή για bank name ούτε για bank address . Δοκίμασα έτσι ένα 10ρικο και μετά απο μισή ώρα που ήταν pending απλά ακυρώθηκε 😕 . Μήπως αυτές τις επιλογές τις βγάζει αν επιλέξεις individual?

 

Business θα επιλέξεις.
Ολα τ' αλλα στα γραφει η Binance (reference, iban, κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Business θα επιλέξεις.
Ολα τ' αλλα στα γραφει η Binance (reference, iban, κλπ)

Αδερφέ διάβασε λίγο τι γράφω πριν απαντήσεις απλά 3 λέξεις.

 

Δοκίμασα business γτ λέω η binance σαν εταιρία θα το έχει και μου βγάζει : χώρα τράπεζας (έβαλα αγγλία της binance, συνάλλαγμα, iban και company name που είναι το Binance. Και στο επόμενο βήμα μου ζήτησε και refference code.Αυτά όλα , δεν είχε πουθενά επιλογή για bank name ούτε για bank address . Δοκίμασα έτσι ένα 10ρικο και μετά απο μισή ώρα που ήταν pending απλά ακυρώθηκε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Αδερφέ διάβασε λίγο τι γράφω πριν απαντήσεις απλά 3 λέξεις.

Αδερφέ πρώτα απ' όλα λενε ευχαριστώ.

Και δεύτερον απαντώ σε αυτό που ρωτάς:

9 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

αλλά εδώ individual η bussiness?

 

7 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

 

Με αφορμή το παραπάνω, βρήκα αυτό. Βρε λες??? 😛😛😛😛

https://coinmarketcap.com/el/currencies/goat-zuckerberg/

Μας τρολάρουν ομαδικώς! :D

Επεξ/σία από mindnever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...