Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, snet είπε

εννοείς θα το ρίξουν ε?

Μάλλον .. μου έσβησε oco order και το είχα εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι είσαστε γατόνια short traders από τις 17 έως σήμερα θα βγάλετε καλό μεροκάματο με όσα γίνονται. όσοι είστε ευκαιριακοί να μπείτε βγείτε μπας και....μακριά θα καείτε.

οι υπόλοιποι που το βλέπουμε long term ανάλογα την τάση μια επανατοποθέτηση για να μεγαλώσει το αποθεματικό ή και μικροαγορές σε ευκαιρίες στα 10 top alts.

κατά τα άλλα τουλάχιστον στα μάτια μου δε φαίνεται τίποτα αν το σοκ ξεπεράστηκε και αν ο κόσμος έπεσε στη παγίδα των whales.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, snet είπε

image.png.d7424d228f986220ad1e1e455b72b454.pngg

αν ανέβει βέβαια θα σας κόψω την καλημέρα!!!!! 😩

άντε πέστε μου διεύθυνση να στείλω καφεδάκι!

image.png.0f08542d43c99eaa31c0b858a8c1ade1.png

Ωραίο διάγραμμα, από που είναι? Στο Binance έχει κάτι αντίστοιχο? 
Τα πράσινα - κόκκινα είναι τα limit orders για αγορά και πώληση, σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, greekfragma είπε

όσοι είσαστε γατόνια short traders από τις 17 έως σήμερα θα βγάλετε καλό μεροκάματο με όσα γίνονται. όσοι είστε ευκαιριακοί να μπείτε βγείτε μπας και....μακριά θα καείτε.

οι υπόλοιποι που το βλέπουμε long term ανάλογα την τάση μια επανατοποθέτηση για να μεγαλώσει το αποθεματικό ή και μικροαγορές σε ευκαιρίες στα 10 top alts.

κατά τα άλλα τουλάχιστον στα μάτια μου δε φαίνεται τίποτα αν το σοκ ξεπεράστηκε και αν ο κόσμος έπεσε στη παγίδα των whales.

Να είχαμε να λέγαμε.Το volatility και το manipulate που παίζει τον τελευταίο καιρό δεν έχει προηγούμενο. Για αυτό ακόμα και απατεώνες που δίνουν signals έχεις σταματήσει τις κλεφτοσυνδρομες.

Μ.Χ. όλοι προφήτες είμαστε άλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

κατά τα άλλα τουλάχιστον στα μάτια μου δε φαίνεται τίποτα αν το σοκ ξεπεράστηκε και αν ο κόσμος έπεσε στη παγίδα των whales.

άκουγα την προηγούμενη εβδομαδα καποιον youtuber (δεν θυμαμαι ποιόν) να λεει οτι το σχέδιο είναι να μείνει ουδέτερο το BTC για κάποιο καιρό, ώστε να πάψουν οι retail investors να ενδιαφερονται και να στραφούν στα altcoins - δεν το πίστευα οτι θα γινόταν, αλλά κοίτα να δεις που παει 4-5 μέρες συνέχεια μεταξύ 29-31 (ευρώ) και όντως, αν εχεις αγοράσει π.χ. στα 28 δεν εχει νόημα να ξαναμπεις πιο ψηλά, ούτε πάει 35 για να έχει νόημα να διώξεις τα 28 και να περιμένεις να ξαναμπείς σε χαμηλότερα

Παγίδα θα ήταν να κάνει ενα ραλυ στα 40 για να βάλει μέσα και αυτούς που περιμένανε να παει 20 και θα φοβηθούν οτι θα μεινουν απεξω, και μετά να το ξαναρίξεις στα 30 αλλά δεν έγινε ουτε αυτό - τουλάχιστον όχι ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Ωραίο διάγραμμα, από που είναι? Στο Binance έχει κάτι αντίστοιχο? 
Τα πράσινα - κόκκινα είναι τα limit orders για αγορά και πώληση, σωστά?

kraken, είμαι παλιός πελάτης!!😃

το λάθος μου μέχρι τώρα ήταν ότι δεν άκουγα ποτέ κανέναν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Doubt είπε

there's your problem..

δεν νομίζω οτι προκύπτει πρόβλημα να παρακολουθείς τις εξελίξεις και ακούς γνώμες και απόψεις προκειμένου να διαμορφώσεις ιδία άποψη, δεν σημαίνει οτι ακολουθείς άβουλα...

εκτός και αν κάποιος είναι τόσο expert που τίποτα απο όσα ακούει δεν τα γνωρίζει ήδη, αλλά κάποιος τέτοιος δεν θα σχολίαζε σε φόρουμ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να ρωτήσω τώρα εγώ τι είναι το scalping  στα ελληνικά??

 

 

άντε απαντάω!!

 

Αναφορά σε κείμενο

Scalping is a trading style that specializes in profiting off of small price changes and making a fast profit off reselling. In day trading, scalping is a term for a strategy to prioritize making high volumes off small profits.

 

Scalping requires a trader to have a strict exit strategy because one large loss could eliminate the many small gains the trader worked to obtain. Thus, having the right tools—such as a live feed, a direct-access broker, and the stamina to place many trades—is required for this strategy to be successful.

γενικώς αρπαχτές!

Επεξ/σία από snet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...