Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vsrs7 είπε

Βρε λες;;;;

Το έχετε διασταυρώσει;; Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια η ψέματα...

Screenshot_2021-06-02-20-58-38-039_com.facebook.katana.jpg

Αν ισχύει τότε δεν το θεωρώ καλό νέο για την τιμή του.

Χμμμ τώρα βλέπω το χθεσινό tweet του Καραπετσα με άλλο μάτι.. "lots of excitement around the new L2s..."

Επεξ/σία από Carrion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη Βinace όταν πάω Stacking και locked Stacking δε πρέπει βλέπω όλα όσα έκανα stacking εκεί?? Mονο στη καρτελα Ιnterest βλέπω μερικά πράγματα... Έτσι είναι ?

Πρέπει να πάω wallet - overview - earn τελικά εκεί είναι όλα.. Κάπως μπέρδεμα μου φαινεται 🤔 

Μου ήρθε και η κάρτα ούτε 2 βδομάδες δεν εκανε.. Τη χρησιμοποιεί κανείς αξιζει?? Είδα ότι έχει κ Cashback αλλά και πρέπει να τη γεμίσεις BNB 😤

Επεξ/σία από Martini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Βρε λες;;;;

Το έχετε διασταυρώσει;; Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια η ψέματα...

Screenshot_2021-06-02-20-58-38-039_com.facebook.katana.jpg

οι developer του ethereum μαζί και ο vitalik δεν φημίζονται πάντως για τα skill τους.. :P 

Nα δουμε αν και πότε θα καταφέρουν  να το βγάλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Martini είπε

Στη Βinace όταν πάω Stacking και locked Stacking δε πρέπει βλέπω όλα όσα έκανα stacking εκεί?? Mονο στη καρτελα Ιnterest βλέπω μερικά πράγματα... Έτσι είναι ?

Πρέπει να πάω wallet - overview - earn τελικά εκεί είναι όλα.. Κάπως μπέρδεμα μου φαινεται 🤔 

Μου ήρθε και η κάρτα ούτε 2 βδομάδες δεν εκανε.. Τη χρησιμοποιεί κανείς αξιζει?? Είδα ότι έχει κ Cashback αλλά και πρέπει να τη γεμίσεις BNB 😤

Σου δίνει μια λίστα με 11 νομίσματα για να εχεις στην κάρτα. Μεταξύ αυτών και stable coin αλλά και ευρώ. 

Και δεν σε κλειδώνει κάπως. 

Ανά πάσα στιγμή μπορείς να τα γυρίσεις στο spot wallet για trade ή withdraw 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Martini είπε

Στη Βinace όταν πάω Stacking και locked Stacking δε πρέπει βλέπω όλα όσα έκανα stacking εκεί?? Mονο στη καρτελα Ιnterest βλέπω μερικά πράγματα... Έτσι είναι ?

Πρέπει να πάω wallet - overview - earn τελικά εκεί είναι όλα.. Κάπως μπέρδεμα μου φαινεται 🤔 

Μου ήρθε και η κάρτα ούτε 2 βδομάδες δεν εκανε.. Τη χρησιμοποιεί κανείς αξιζει?? Είδα ότι έχει κ Cashback αλλά και πρέπει να τη γεμίσεις BNB 😤

εγω περιμένω από Απρίλιο την κάρτα

 

Ο πιο εύκολος τρόπος για μένα είναι wallet->earn->locked stacking->locked

Στην android εφαρμογή είναι πολύ πιο εύκολο βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ξοδεύουμε από Binance κάρτα έχει και fees? Πχ αν έχεις ευρώ θα χει fees παλι?

Έχει νόημα να ξοδεύεις από crypto? Αφού υποτίθεται θα θες να τα κρατήσεις για να ανέβουν κτλ ή την ώρα που ξοδεύεις αν έχει πέσει πολύ μπορεί να μη θες καν να ξοδεύεις από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Martini είπε

Όταν ξοδεύουμε από Binance κάρτα έχει και fees? Πχ αν έχεις ευρώ θα χει fees παλι?

Έχει νόημα να ξοδεύεις από crypto? Αφού υποτίθεται θα θες να τα κρατήσεις για να ανέβουν κτλ ή την ώρα που ξοδεύεις αν έχει πέσει πολύ μπορεί να μη θες καν να ξοδεύεις από αυτά.

Δεν έχεις fees έχει μόνο το conversion rate στο οποίο στο υπολογίζει εκείνη την ώρα. Μπορείς να κάνεις τα crypto σε stable coin πχ BUSD οπότε θα παίζεις μόνο με την ισοτιμία του ευρώ/δολαρίου

Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου για το αν θες να τα ξοδεύεις από τα crypto. Μπορείς να τα έχεις σε crypto στην VISA αν νομίζεις ότι θα ανέβει το νόμισμα και τα ξοδεύεις όταν θες. Αλλιώς άμα θέλεις να μετατρέψεις πχ κάποια από τα κέρδη σου σε stable coins το κάνεις και τα έχεις εκεί χωρίς να αλλάζει η τιμή τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys ασχετο αλλα μιας και ανοιξαν οι φορολογικες, τι ακριβως γινεται με τα κερδη απο cryptos;

Δηλαδη εστω οτι βαζω 100 ευρω και τα βγαζω οταν γινουν πχ 500. Στην φορολογικη δηλωνονται καπου σαν κερδη; Αν δεν εχουν μεταφερθει απο binance σε ελληνικη τραπεζα αλλα σε λογαριασμό revolut, αλλαζει κατι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, sheik είπε

Guys ασχετο αλλα μιας και ανοιξαν οι φορολογικες, τι ακριβως γινεται με τα κερδη απο cryptos;

Δηλαδη εστω οτι βαζω 100 ευρω και τα βγαζω οταν γινουν πχ 500. Στην φορολογικη δηλωνονται καπου σαν κερδη; Αν δεν εχουν μεταφερθει απο binance σε ελληνικη τραπεζα αλλα σε λογαριασμό revolut, αλλαζει κατι;

 

οταν αρχισεις και βγαζεις χιλιαρικα ξαναρωτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
37 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

οταν αρχισεις και βγαζεις χιλιαρικα ξαναρωτα.

Όταν αρχίσεις να βγάζεις χιλιάρικα ρώτα τον λογιστή που θα σε αναλάβει /fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία ερώτηση που τριγυρνάει στο μυαλό μου για τη φορολογία...

Γιατί δεν φτιάχνετε μία offshore ? Και όχι απαραίτητα μακριά στα νησιά κέιμαν...

 

Κύπρο , Λουξεμβούργο , Μαυροβούνιο , Λιθουανία , Λιχτενστάιν , Μάλτα , Βουλγαρία...?

Επεξ/σία από ryu_hadouken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ryu_hadouken είπε

Μία ερώτηση που τριγυρνάει στο μυαλό μου για τη φορολογία...

Γιατί δεν φτιάχνεται μία offshore ? Και όχι απαραίτητα μακριά στα νησιά κέιμαν...

 

Κύπρο , Λουξεμβούργο , Μαυροβούνιο , Λιθουανία , Λιχτενστάιν , Μάλτα , Βουλγαρία...?

Έχεις φτιάξει ποτέ; Γνωρίζεις πως δημιουργείς μια legit εταιρεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Carrion είπε

Έχεις φτιάξει ποτέ; Γνωρίζεις πως δημιουργείς μια legit εταιρεία;

ειναι γνωστο ότι στην κοινοτητα του insomnia υπαρχουν πολλοι εκατομμυριουχοι απο το trading στα crypto, που ζητανε συμβουλες απο την κοινοτητα για την διαχειρηση των εκκατομυριων τους, η PwC, Ernest yang ειναι έτοιμες να κλείσουν τα γραφεια τους διότι δεν έχουν πελατεια πλεον λογο των δωρεαν συμβουλων μεσο διαδυκτιου...........

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

ειναι γνωστο ότι στην κοινοτητα του insomnia υπαρχουν πολλοι εκατομμυριουχοι απο το trading στα crypto, που ζητανε συμβουλες απο την κοινοτητα για την διαχειρηση των εκκατομυριων τους, η PwC, Ernest yang ειναι έτοιμες να κλείσουν τα γραφεια τους διότι δεν έχουν πελατεια πλεον λογο των δωρεαν συμβουλων μεσο διαδυκτιου...........

Μετά τους big4 έχουμε και τους big insomniacs.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...