Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, afentiko είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω κάνα 2 χρόνια και βάλε ένα vaporesso box mod S με zeus 0.2 αντιστάσεις και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Αρχίζει πλέον και το modακι να κάνει νούμερα (αρκετή καθημερινή χρήση) και ο ατμοποιητης νομίζω έχουν φαγωθεί οι στροφές που βιδώνει στο μοντ και δεν ξεβιδωνει με τπτ και αν καταφέρω να το ξεβιδωσω χωρίς να το σπάσω μετά δεν ξανά βιδώνει.

Οπότε ήρθε η ώρα για αλλαγή. Τι θα προτείνατε για ίδιο πάνω κάτω setup, γιατί δεν παρακολουθώ τα δρώμενα και αυτό το stup που έχω μου το πρότειναν, οπότε περιμένω προτάσεις για mod και αερατο ατμοποιητη με εργοστασιακές αντιστάσεις πάντα 

Μπορείς να δεις το L200 Kit με τον Zeus (τον ίδιο ατμοποιητή που έχεις τώρα). 2 μπαταρίες παίρνει.
Μπορείς να δεις και το L200 Classic με τον Zmax (περισσότερο ντουμάνι από τον Zeus και αρκετά τίμιος ατμο) αλλά παίρνει 21700 μπαταρίες που είναι διαφορετικές από τις κλασικές που παίρνει η πλειοψηφία. Βέβαια έχει αντάπτορα να βάλεις 18650 μπαταρία άμα θες.

Αναλόγως το τι ψάχνεις εσύ. Το Vaporesso που έχεις, ποιο μοντέλο είναι; To Gen S; Που παίρνει 2 μπαταρίες; Ψάχνεις κάτι πάλι με 2 μπαταρίες ή δεν έχεις θέμα; Ψάχνεις κάτι σε ολοκληρομένο πακέτο μαζί με ατμοποιητή ή μόνο συσκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 30/5/2023 στις 9:17 ΜΜ, w95chris είπε

Μπορείς να δεις το L200 Kit με τον Zeus (τον ίδιο ατμοποιητή που έχεις τώρα). 2 μπαταρίες παίρνει.
Μπορείς να δεις και το L200 Classic με τον Zmax (περισσότερο ντουμάνι από τον Zeus και αρκετά τίμιος ατμο) αλλά παίρνει 21700 μπαταρίες που είναι διαφορετικές από τις κλασικές που παίρνει η πλειοψηφία. Βέβαια έχει αντάπτορα να βάλεις 18650 μπαταρία άμα θες.

Αναλόγως το τι ψάχνεις εσύ. Το Vaporesso που έχεις, ποιο μοντέλο είναι; To Gen S; Που παίρνει 2 μπαταρίες; Ψάχνεις κάτι πάλι με 2 μπαταρίες ή δεν έχεις θέμα; Ψάχνεις κάτι σε ολοκληρομένο πακέτο μαζί με ατμοποιητή ή μόνο συσκευή;

Δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι κιτ ή αν θα κάνω εγώ συνδυασμό mod+ατμοποιητή. Με ενδιαφέρει να πάρω κάτι που θεωρητικά να έχει καλύτερη εμπειρία ατμίσματος (γεύση/ντουμάνια) από αυτό που είχα μέχρι τώρα με το οποίο ήμουν ικανοποιημένος βέβαια. Το Gen S είχα ναι, βλέπω έχει βγει και Gen 200 τώρα. Απλά λέω μήπως 2,5 χρόνια μετά έχει κυκλοφορήσει κάτι που δεν το έχω πάρει χαμπάρι και αξίζει φουλ. για τις μπαταρίες με νοιάζει να βγάζει μία μέρα ολόκληρη με αρκετή χρήση. Τώρα αν θα είναι 1  ή 2 δε με με νοιάζει αρκεί να βγαίνει η μέρα χωρίς αλλαγές ή φορτίσεις ενδιάμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, afentiko είπε

Δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι κιτ ή αν θα κάνω εγώ συνδυασμό mod+ατμοποιητή. Με ενδιαφέρει να πάρω κάτι που θεωρητικά να έχει καλύτερη εμπειρία ατμίσματος (γεύση/ντουμάνια) από αυτό που είχα μέχρι τώρα με το οποίο ήμουν ικανοποιημένος βέβαια. Το Gen S είχα ναι, βλέπω έχει βγει και Gen 200 τώρα. Απλά λέω μήπως 2,5 χρόνια μετά έχει κυκλοφορήσει κάτι που δεν το έχω πάρει χαμπάρι και αξίζει φουλ. για τις μπαταρίες με νοιάζει να βγάζει μία μέρα ολόκληρη με αρκετή χρήση. Τώρα αν θα είναι 1  ή 2 δε με με νοιάζει αρκεί να βγαίνει η μέρα χωρίς αλλαγές ή φορτίσεις ενδιάμεσα.

Άρα ψάχνεις κάτι σε καλύτερο ατμοποιητή κυρίως. Ο Zeus από ότι έχω ακούσει είναι από τους καλύτερους εργοστασιακούς ατμοποιητές σε γεύση (προσωπικά δεν τον έχω δοκιμάσει).

Τώρα αν θες κάτι λίγο πιο διαφορετικό, πήγαινε στον Zmax. Έχει παρόμοιο σχεδιασμό αλλά είναι αρκετά πιο ντουμανάτος. 

Η VooPoo έχει βγάλει τον Uforce-L με τις PnP αντιστάσεις που από αρκετούς έχω ακούσει ότι έχουν καλή γεύση (προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου η γεύση που βγάζουν οι αντιστάσεις αυτές).

Γενικά μπορείς να πας και στο επισκευάσιμο κομμάτι που εκεί έχει άπειρες επιλογές ανάλογα το τι υλικά θα χρησιμοποιήσεις.

Από mod τώρα ναι, το Gen 200 είναι μια καλή λύση αν σου άρεσε το Gen S (μιας και δεν έχουν τρελές διαφορές εσωτερικά). Αλλιώς πήγαινε στο Thelema Quest που έχω ακούσει από πολλούς ότι έχει καλή διαχείρηση μπαταρίας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, afentiko είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις!

Επίσης πάρα πολύ καλός σε γεύση είναι και ο huracan της aspire!

Εχω και τον Zeus και τον Zmax, αλλά όταν δοκίμασα τον huracan είδα διαφορά γεύσης πολύ μεγάλη! Από ντουμάνι είναι ολόιδιος με τον Zeus, και γενικά μοιάζουν αρκετά. Για τον Zmax έβγαλαν μια καινούργια αντίσταση XM λέγεται που λένε προσφέρει μεγαλύτερη αντοχή και γεύση από τις άλλες, αλλά εμένα δεν μου άρεσε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω μείνει πολύ καιρό εκτός εργοστασιακών αντιστάσεων, θα ήθελα μια γνώμη. Γνωστός έχει και χρησιμοποιεί τον Gear RTA. Το πρόβλημα είναι ότι ο γνωστός δεν έχει ιδέα πώς να στήνει, δεν έχει πολλή όρεξη να μάθει και αυτός που του τον έστηνε μέχρι τώρα δεν θα είναι διαθέσιμος.

Πρότεινα τον Zeus. Αντιστάσεις έχει διάφορες να διαλέξει, σχετικά φθηνές (σε σχέση με κάτι 5ευρα που θυμάμαι είχαν κάποτε της Smok) και από όσο ξέρω καλή γεύση.

Συμφωνείτε; Διαφωνείτε; Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, clampro είπε

Επειδή έχω μείνει πολύ καιρό εκτός εργοστασιακών αντιστάσεων, θα ήθελα μια γνώμη. Γνωστός έχει και χρησιμοποιεί τον Gear RTA. Το πρόβλημα είναι ότι ο γνωστός δεν έχει ιδέα πώς να στήνει, δεν έχει πολλή όρεξη να μάθει και αυτός που του τον έστηνε μέχρι τώρα δεν θα είναι διαθέσιμος.

Πρότεινα τον Zeus. Αντιστάσεις έχει διάφορες να διαλέξει, σχετικά φθηνές (σε σχέση με κάτι 5ευρα που θυμάμαι είχαν κάποτε της Smok) και από όσο ξέρω καλή γεύση.

Συμφωνείτε; Διαφωνείτε; Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

ASPIRE HURACAN.

Πολυ καλύτερη γεύση (για εμένα). Το Τζαμάκι και τα λαστιχακια, ταιριάζουν απόλυτα από τον zeus! Διαρροές μηδέν. Ντουμάνι πολύ. Αντιστάσεις 3€, με επιλογές πολλές και αντοχή μεγάλη! Ενα  μειονέκτημα που έχει είναι ότι εκτός του silver, όλα τα άλλα χρώματα ξεβάφουν, ενώ ο Zeus σε κανένα χρώμα.

Επεξ/σία από metd
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, metd είπε

ASPIRE HURACAN.

Πολυ καλύτερη γεύση (για εμένα). Το Τζαμάκι και τα λαστιχακια, ταιριάζουν απόλυτα από τον zeus! Διαρροές μηδέν. Ντουμάνι πολύ. Αντιστάσεις 3€, με επιλογές πολλές και αντοχή μεγάλη! Ενα  μειονέκτημα που έχει είναι ότι εκτός του silver, όλα τα άλλα χρώματα ξεβάφουν, ενώ ο Zeus σε κανένα χρώμα.

Σ' ευχαριστώ, θα του ρίξω μια ματιά. Με ανησυχεί λίγο αν θα βρίσκει τόσο εύκολα αντιστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, clampro είπε

Σ' ευχαριστώ, θα του ρίξω μια ματιά. Με ανησυχεί λίγο αν θα βρίσκει τόσο εύκολα αντιστάσεις.

Φοράει τα BP coils, που είναι πασίγνωστα! Βρίσκεις παντού! Ο Zeus είναι πιο γνωστός (βγήκε πρώτος) και κοντράρισε επισκευάσιμους και λόγω της επιτυχίας (σε όλους τους τομείς) του κυκλοφορεί ακόμα. Εχουν βγει όμως από τότε αρκετά καλοί  εργοστασιακοί, καλύτεροι από Zeus. Εμένα μου αρέσει  να δοκιμάζω..., και τους αλλάζω συνέχεια. Ο huracan και γενικά της aspire μου βγάζουν καλύτερη γεύση από άλλους! Βεβαία όλα είναι υποκειμενικα στο θέμα γεύσης, αλλά επειδή έχω και τους δύο είμαι υπέρ του huracan.

Επεξ/σία από metd
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, clampro είπε

Επειδή έχω μείνει πολύ καιρό εκτός εργοστασιακών αντιστάσεων, θα ήθελα μια γνώμη. Γνωστός έχει και χρησιμοποιεί τον Gear RTA. Το πρόβλημα είναι ότι ο γνωστός δεν έχει ιδέα πώς να στήνει, δεν έχει πολλή όρεξη να μάθει και αυτός που του τον έστηνε μέχρι τώρα δεν θα είναι διαθέσιμος.

Πρότεινα τον Zeus. Αντιστάσεις έχει διάφορες να διαλέξει, σχετικά φθηνές (σε σχέση με κάτι 5ευρα που θυμάμαι είχαν κάποτε της Smok) και από όσο ξέρω καλή γεύση.

Συμφωνείτε; Διαφωνείτε; Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Zeus Nano 2 (και τσιγαρίσια και πνευμονική τζούρα)
Zmax (Καθαρά πνευμονικός)
VooPoo MAAT (υπόψιν είναι πολύ αεράτος στην τζούρα του. Σε ντουμάνι πάει κόντρα επισκευάσιμους)
Aspire Atlantis GT (αν δε σε πειράζει το γέμισμα που θυμίζει παλιούς ατμοποιητές)
Aspire Nautilus 3 (ή τον GT).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Christos_Tz είπε

εχω φαει ολον τον κοσμο και δεν βρισκω...ψαχνω ανταλλακτικα γυαλακια για τον Gear RTA....εχει κανειs υποψιν του που μπορω να βρω..?

Δε νομίζω να κυκλοφόρησαν ποτέ τζαμάκια του Gear V2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Christos_Tz είπε

..για V1 λεω....

Σε κανένα μουσείο ίσως;
Ψάξε βρες καταστήματα που έχουν ακόμα μουσειακά κομμάτια από επισκευάσιμους. Κάνε αναζήτηση στο Google για τζαμάκια και παίρνε τηλέφωνο ένα ένα τα καταστήματα να δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...