Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/6/2018 στις 7:10 ΜΜ, akpe είπε

ο FreeMax Fireluke Mesh ο οποίος μάλλον δεν θα με καλύψει στη χωρητικότητα

απ οτι βλεπω εχει βγει 5ml glass και 10ml adv kit

http://smok-e.gr/el/freemax-parts/3610-freemax-fireluke-mesh-glass-tube-5ml.html

https://www.inkedatty.com/products/adv-kit-firelukemesh-freemax-all-day-vape-expansion-tank-10ml-expansion

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας γιατί φοβάμαι πως ο μαγαζάτορας με "δουλεύει"... πριν κανένα τρίμηνο λοιπόν αγόρασα το asmodus minikin 2... τον τελευταίο μήνα το fire button έχει σχεδόν κολλήσει με αποτέλεσμα να το πατάς και να δίνει ρεύμα ακόμα και όταν το αφήνεις μέχρι να το σταματήσει η ασφάλεια... Το μαγαζί από όπου το αγόρασα μου είπε ότι φταίω εγώ επειδή υπήρχε διαρροή υγρών τα οποία μπήκαν εκεί που βιδώνει ο ατμοποιητής γεμίζοντας μια φούσκα με υγρά που βρίσκεται πίσω από το κουμπί... οπερ δεν υποστηρίζεται εγγύηση.

Το ερώτημα μου είναι απλό παίζει αυτό το σενάριο που λέει ή το έβγαλε από το στομάχι του;

Ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/7/2018 στις 1:18 ΜΜ, guzel είπε

έκανα iqos για 1 χρόνο και πήγα στο logic pro με τις κάψουλες, το κάνω 10 ημέρες και με καλύπτει! Είδα στο net και το Bo one της Jwell και φαίνεται ακόμα καλύτερο ... Όμως η πρωτη σκέψη είναι από που αγοράζουμε τα pods ? Απ ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχουν στα περιπτερα .... Επίσης 7.5 ευρώ μου φαίνονται υπερβολικά για 3 pods ... στο logic στα ιδια ml κάνουν 4 ευρω ... 

δεν θυμάμαι αν αν τα pods της jWell ξανα γεμιζουν. δες και το μινιφιτ. Διαφημιζεται πολυ και γεμιζει το ποντακι του.

 

Στις 14/7/2018 στις 8:54 ΠΜ, invisiblesurfer είπε

Ευχαριστώ, 

Αυτό το flat clapton πού το βρίσκω; Μπορείς να κάνεις link κάποιο παράδειγμα;

Συρμα εδω - > . http://www.vape4u.gr/antistaseis-sirmata/806-geekvape-ss-flat-clapton-wire-ribbon26gax18ga32ga-3m.html 

Για έτοιμες δε βρισκω κάτι.

ribbon συρμα δε βρηκα ουτε στρημμενο ουτε σε καρουλι. Προσεχουμε ομως που βαζουμε τετοια συρματα ομως.

 

1 ώρα πριν, MySql είπε

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας γιατί φοβάμαι πως ο μαγαζάτορας με "δουλεύει"... πριν κανένα τρίμηνο λοιπόν αγόρασα το asmodus minikin 2... τον τελευταίο μήνα το fire button έχει σχεδόν κολλήσει με αποτέλεσμα να το πατάς και να δίνει ρεύμα ακόμα και όταν το αφήνεις μέχρι να το σταματήσει η ασφάλεια... Το μαγαζί από όπου το αγόρασα μου είπε ότι φταίω εγώ επειδή υπήρχε διαρροή υγρών τα οποία μπήκαν εκεί που βιδώνει ο ατμοποιητής γεμίζοντας μια φούσκα με υγρά που βρίσκεται πίσω από το κουμπί... οπερ δεν υποστηρίζεται εγγύηση.

Το ερώτημα μου είναι απλό παίζει αυτό το σενάριο που λέει ή το έβγαλε από το στομάχι του;

Ευχαριστώ

Δυστυχως παιζει το σεναριο αυτο και γενικα οι εγγησεις των mod ειναι για τα πανηγυρια. Αν εισαι αθηνα υπαρχουν μαγαζια που κανουν σερβις με καλα αποτελεσματα ( δε ξερω ομως τοποθεσια κτλ ).


Το μονο κακο που εχουν τα mesh coils ειναι η αυξημενη καταναλωση υγρου κατα τα αλλα ειναι πολυ γευσατα. Ειδκα σε rta με mesh η καταναλωση παει σε αλλο επιπεδο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nrkmaiden είπε

δεν θυμάμαι αν αν τα pods της jWell ξανα γεμιζουν. δες και το μινιφιτ. Διαφημιζεται πολυ και γεμιζει το ποντακι του.

Συρμα εδω - > . http://www.vape4u.gr/antistaseis-sirmata/806-geekvape-ss-flat-clapton-wire-ribbon26gax18ga32ga-3m.html 

Για έτοιμες δε βρισκω κάτι.

ribbon συρμα δε βρηκα ουτε στρημμενο ουτε σε καρουλι. Προσεχουμε ομως που βαζουμε τετοια συρματα ομως.

 

Δυστυχως παιζει το σεναριο αυτο και γενικα οι εγγησεις των mod ειναι για τα πανηγυρια. Αν εισαι αθηνα υπαρχουν μαγαζια που κανουν σερβις με καλα αποτελεσματα ( δε ξερω ομως τοποθεσια κτλ ).


Το μονο κακο που εχουν τα mesh coils ειναι η αυξημενη καταναλωση υγρου κατα τα αλλα ειναι πολυ γευσατα. Ειδκα σε rta με mesh η καταναλωση παει σε αλλο επιπεδο. 

Ναι αθήνα είμαι μπορείς να μου προτείνεις κάποιο κέντρο;

Τι είναι τα mesh coils;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ,καθομουν και διαβαζα το παλιο ποστ κυριως πανω στο θεμα PG / VG, επειδη σκεφτομαι να αρχισω να φτιαχνω μονος μου τα υγρα πλεον. Ατμιζω εδω και 6 μηνες,περασα απο ολα τα σταδια, και πλεον ειμαι στους επισκευασιμους (εχω παραγγειλει και εναν Medusa rdta οποιος τον εχει δοκιμασει θα εκτιμουσα αν μου ελεγε την γνωμη του). Παιζω με 3αρα νικοτινη τοσους μηνες και σκεφτομαι πλεον να την κοψω εντελως. Οποτε θελω την βοηθεια σας με :

1) Που μπορω να αγορασω PG/VG ? (Διαβασα στα παλια ποστ οτι του φαρμακειου εχουν περιεργη γευση)

2)Αξιζει να το ριξω στην μηδενικη νιτοκινη ? Δεν νιωθω την αναγκη για τσιγαρο πλεον ,ατμιζω καθαρα γιατι μ'αρεσει οποιο υγρο κανω.

3) Αρωματα παιρνετε ετοιμα shake and vape η προτιματε τα απλα φθηνα αρωματακια (δεν τα'χω δοκιμασει αυτα καθολου) 

Ευχαριστω!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Hasma said:

Παιδες ,καθομουν και διαβαζα το παλιο ποστ κυριως πανω στο θεμα PG / VG, επειδη σκεφτομαι να αρχισω να φτιαχνω μονος μου τα υγρα πλεον. Ατμιζω εδω και 6 μηνες,περασα απο ολα τα σταδια, και πλεον ειμαι στους επισκευασιμους (εχω παραγγειλει και εναν Medusa rdta οποιος τον εχει δοκιμασει θα εκτιμουσα αν μου ελεγε την γνωμη του). Παιζω με 3αρα νικοτινη τοσους μηνες και σκεφτομαι πλεον να την κοψω εντελως. Οποτε θελω την βοηθεια σας με :

1) Που μπορω να αγορασω PG/VG ? (Διαβασα στα παλια ποστ οτι του φαρμακειου εχουν περιεργη γευση)

2)Αξιζει να το ριξω στην μηδενικη νιτοκινη ? Δεν νιωθω την αναγκη για τσιγαρο πλεον ,ατμιζω καθαρα γιατι μ'αρεσει οποιο υγρο κανω.

3) Αρωματα παιρνετε ετοιμα shake and vape η προτιματε τα απλα φθηνα αρωματακια (δεν τα'χω δοκιμασει αυτα καθολου) 

Ευχαριστω!! :)

 

1) Έχεις δύο επιλογές: Ή φαρμακείου που δεν έχουν όλες περίεργη γεύση (ειδικά της Chemco ή αλλιώς «Συνδέσμου» που χρησιμοποιώ είναι μια χαρά) ή βάσεις από καταστήματα. Δεν έχω αγοράσει πρόσφατα από κατάστημα όμως οπότε δεν ξέρω να σου προτείνω. Οι pink mule είναι εγγύηση, αλλά άντε να τις βρεις σε όγκο.

2) Εξαρτάται από το άτομο, πόσο ατμίζεις τώρα κ.ο.κ. Αν κάποιος ατμίζει π.χ. 12ρα και πέσει στη μηδενική ένα θεματάκι θα το έχει. Εσύ με 3ρα εννοείται μπορείς να δοκιμάσεις, αλλά να έχεις καβάτζα μην τυχόν βρεθείς στη θέση να θελεις και να μην έχεις (been there done that). Για νικοτίνη πάντως το πιο φτηνό booster που βρήκα είναι αυτό. Με ένα 30ρι (μόνο για νικοτίνη) βγάζω ένα λίτρο 3ρι υγρό και με κρατάει ένα δίμηνο. Δεν είναι φτηνά, αλλά δεν είναι και υπερβολικά ακριβά.

3) Θα έλεγα είναι ανάλογα τον τρόπο που ατμίζεις αλλά και του budget σου. Αν ατμίζεις σε πνευμονικό προτιμότερο θα είναι το άρωμα ή ο συνδυασμός αρωμάτων, αφού θα βγάλεις περισσότερο όγκο υγρού. Σκέψου πως τα 70μλ του shake and vape θεωρούνται λίγα αν κάνεις 5-10μλ την ημέρα, θα σου κρατήσουν γύρω στο δεκαήμερο. Από την άλλη ένα, δύο ή ακόμα και τρια διαφορετικά αρώματα ίσως έχουν την ίδια τιμή με το SnV αλλά θα βγάλουν περισσότερο όγκο (πες ακόμα και με 10% διάλυση, κάθε άρωμα θα βγάλει 100μλ υγρού). Τώρα αν δεν βρίσκεις συνταγή για κάποιο SnV ή είναι μπελαλίδικη να τη φτιάξεις, αναγκαστικά την παίρνεις σε SnV ή έτοιμο. Εγώ έχω έναν συνδυασμό αυτών των δύο: Φτιάχνω υγρά με βασικό άρωμα FA Virginia 5% αλλά ρίχνω μέσα και ένα 3% eliquid france famous. 

Επεξ/σία από akpe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/6/2018 στις 10:51 ΜΜ, kataramenos32 είπε

5€ κανει ο μονος και 7€ ο διπλος. Παρε εναν να κανεις τη δουλεια σου σωστα και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Τελικά αγόρασα αυτόν τον φορτιστή και 2 mxjo 26650 3500mha μπαταρίες.

MXJO%20CC1%202-600x600.jpg

 

Mxjo%2026650%203500mAh%2035A.jpg

Στις 11/6/2018 στις 2:06 ΠΜ, panossar95 είπε

Συν ότι η φόρτιση σε υπολογιστή καθυστερει απίστευτα πολύ. Ενδεικτικά, το κινητό μου που έχει πάνω 4000 μπαταρία, θέλει 7 ώρες, στη πρίζα 2 ώρες.

Με το παραπάνω φορτιστή θέλει γύρω στις 7 ώρες με 500mA αν την αδειάσω παρα πολύ.Ο φορτιστής μπορεί να φορτίσει με 500,1000,1500mA.

Αν ας πούμε βάλω να φορτίσουν η μπαταρίες με 1000mA θα φορτίσουν σε 3.5 ώρες. 3500/1000=3.5

Θα μειωθεί γρήγορα η διάρκεια ζωής τους?

Επεξ/σία από Dimitris_23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα έχεις κάποιο θέμα  άμα τις φορτίζεις και με 1000 mAh , συνήθως όμως τις φορτίζουμε βράδυ οπότε έχουμε το χρόνο για να πάμε σε 500 

Επεξ/σία από palasd
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/7/2018 στις 9:46 ΠΜ, Hasma είπε

(εχω παραγγειλει και εναν Medusa rdta οποιος τον εχει δοκιμασει θα εκτιμουσα αν μου ελεγε την γνωμη του)

 

Έχω τον παλιό(όχι τον reborn) εδώ και καιρό

Δυνατή γεύση και εύκολο στήσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bebius είπε

Ξέρει κανείς τι παίζει με παραγγελία mod απο gearbest κλπ; Τον περασμένο Σεπτέμβριο περίμενα 2 μήνες ένα κομμάτι που τελικά παρέλαβα.

Μου απάντησε το gearbest greece στο facebook ότι η πιθανότητα εκτελωνισμού με BE registered και unregistered είναι εξαιρετικά μικρή και ότι θεωρούνται ασφαλείς. Σε περίπτωση κατασχεσης φυσικά δηλωνούν ότι δε φέρουν καμιά ευθύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε διπλανό φόρουμ προσφέρουν μεταφορικά με  refund με έναν συγκεκριμένο τρόπο  για ρώτα και αν δεν βγάλεις άκρη μπορούμε να ρωτήσουμε στο διπλανό τι παίζει αν θες παραπάνω βοήθεια πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...