Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, mynam3 είπε

Ευχαριστώ για την πρόταση του zenith.

Θα χωρέσει ή όχι στο μοντ που έχω? Αν είναι να θέλει πατέντα ή άλλο μοντ, θα κοιτάξω για άλλον.

κυριολεκτικα ειναι 1 λεπτο δουλεια. δεν το λες καν πατεντα :P ο ατμοποιητης παντως αξιζει με το παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mynam3 είπε

Ευχαριστώ για την πρόταση του zenith.

Θα χωρέσει ή όχι στο μοντ που έχω? Αν είναι να θέλει πατέντα ή άλλο μοντ, θα κοιτάξω για άλλον.

οχι παρε την ψυχτρα καλυτερα αν δε θες να κανεις πατεντα δουλευει αρκετα καλα. ο ατμο ειναι κορφη αμαρτια να πας σε λυση nautilus 2 ή κατι αντιστοιχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, nrkmaiden είπε

οχι παρε την ψυχτρα καλυτερα αν δε θες να κανεις πατεντα δουλευει αρκετα καλα. ο ατμο ειναι κορφη αμαρτια να πας σε λυση nautilus 2 ή κατι αντιστοιχο

θα συμφωνησω με το προλαλησασα και εγω ειχα ψυκτρα και τον κουμπωσα και απολαμβανω τη πλουσια γευση που δινει απο το φουντουκι μου αυτη τη στιγμη. Δεν ξερω αλλα δεν μετανιωνω ουτε στιγμη τον εχω λατρεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες ψάχνω αυτές τις προ-στριμενες αντιστάσεις που είναι με πλακέ σύρμα αλλά αποτελούνται από ένα σύρμα μόνο, όχι συνδυασμό 2 συρμάτων.

 

Π.χ. αυτές στη φωτογραφία παρακατω είναι 2 σύρματα. Υπάρχουν τέτοιου τύπου αντιστάσεις πλακέ με 1 σύρμα;

 

geekvape-caterpilla-track-coils-kanthal-a1-2-tmx.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, invisiblesurfer είπε

Ρε παίδες ψάχνω αυτές τις προ-στριμενες αντιστάσεις που είναι με πλακέ σύρμα αλλά αποτελούνται από ένα σύρμα μόνο, όχι συνδυασμό 2 συρμάτων.

Π.χ. αυτές στη φωτογραφία παρακατω είναι 2 σύρματα. Υπάρχουν τέτοιου τύπου αντιστάσεις πλακέ με 1 σύρμα;

geekvape-caterpilla-track-coils-kanthal-a1-2-tmx.jpg

To ειδος του συρματος που θες ειναι το ribbon αν καταλαβα καλα.

Για ποιο λογο τις θες; Που θα τις βάλεις; Παρε καλυτερα flat clapton. Δεν πιστευω να βρεις στριμμένες τετοιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nrkmaiden είπε

To ειδος του συρματος που θες ειναι το ribbon αν καταλαβα καλα.

Για ποιο λογο τις θες; Που θα τις βάλεις; Παρε καλυτερα flat clapton. Δεν πιστευω να βρεις στριμμένες τετοιες

Ευχαριστώ, 

Αυτό το flat clapton πού το βρίσκω; Μπορείς να κάνεις link κάποιο παράδειγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα iqos για 1 χρόνο και πήγα στο logic pro με τις κάψουλες, το κάνω 10 ημέρες και με καλύπτει! Είδα στο net και το Bo one της Jwell και φαίνεται ακόμα καλύτερο ... Όμως η πρωτη σκέψη είναι από που αγοράζουμε τα pods ? Απ ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχουν στα περιπτερα .... Επίσης 7.5 ευρώ μου φαίνονται υπερβολικά για 3 pods ... στο logic στα ιδια ml κάνουν 4 ευρω ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, guzel said:

έκανα iqos για 1 χρόνο και πήγα στο logic pro με τις κάψουλες, το κάνω 10 ημέρες και με καλύπτει! Είδα στο net και το Bo one της Jwell και φαίνεται ακόμα καλύτερο ... Όμως η πρωτη σκέψη είναι από που αγοράζουμε τα pods ? Απ ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχουν στα περιπτερα .... Επίσης 7.5 ευρώ μου φαίνονται υπερβολικά για 3 pods ... στο logic στα ιδια ml κάνουν 4 ευρω ... 

Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα εδώ: https://vapour2smoke.gr/pod.html?pod_brands=573

Βέβαια το γεγονός πως βρήκα -μόνο- ένα κατάστημα με ανησυχεί λίγο. Στη σελίδα της η Jwell δίνει σαν εισαγωγείς της στην Ελλάδα τα ecig.gr, και το mpixlimpidi.net, αλλά μια γρήγορη ματιά στα καταστήματα τους είδα πως φέρνουν μόνο τα υγρά της. Δεν χάνεις τίποτα να τους πάρεις ένα τηλέφωνο βέβαια μπας και μπορούν να το φέρουν αφού και είναι ήδη εισαγωγείς.

Γενικά όντως 7μισι ευρώ για 3 pods είναι πολλά, εν΄ψ από όσο κατάλαβα του Bo δεν είναι φτιαγμένα για να γεμίζουν: υπάρχει τρόπος αν θες να τα γεμίσεις λίγες φορές, δεν είναι εύκολος, αλλά γίνεται. Ακόμα κι έτσι, και 4-5 φορές να γεμίζουν (παραπάνω διάβασα πως πιάνει μάκα η αντίσταση από το υγρό) υπολόγισε να σου κρατάει 2 - 3 ημέρες το καθένα ανάλογα με το πόσο ατμίζεις. Αλλιώς, 1.5μλ μπορεί να φύγει και σε λίγες ώρες ατμίσματος.

Προσωπική μου άποψη πάντα, αν δεν σε ενοχλεί η πιθανότητα του να γεμίζεις μόνος σου την κάψουλα με υγρό και να παίρνεις υγρό έξτρα, δες και κάποιες άλλες υλοποιήσεις οπως το Justfog Minifit (το οποίο χρησιμοποιώ και θα πρότεινα με κλειστά μάτια), Aspire Breeze 2 κ.λπ. Μπορεί να θέλει γέμισμα πες δυο τρείς φορές τη μέρα, αλλά η απόδοση ενός καλού pod system είναι σκάλες ανώτερη του logic. Το κόστος πάει ανάλογα του τι διαλέξεις, στο minifit για παράδειγμα αλλάζω pod κάθε εβδομάδα και μαζί με ένα (έτοιμο) υγρό 10μλ το κόστος βγαίνει περίπου 9 ευρώ. Στα συν ότι βάζεις και ό,τι υγρό θέλεις εσύ με όση νικοτίνη θέλεις και δεν περιορίζεσαι στις έτοιμες προτάσεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τον Zenith σήμερα και μπήκε με εξτένσιον, φοβερή γεύση και αστείο το γέμισμα του. Εάν καταφέρει και συνεχίσει έτσι, θα τον κρατήσω για πολύ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mynam3 είπε

Πήρα τον Zenith σήμερα και μπήκε με εξτένσιον, φοβερή γεύση και αστείο το γέμισμα του. Εάν καταφέρει και συνεχίσει έτσι, θα τον κρατήσω για πολύ καιρό.

Ετσι ακριβως και εγω μια εβδομαδα που τον εχω τα ιδια λεω. Ειδες που σε ειπα με μια ψυκτρα ολα κομπλε και ευχαριστιεσαι απο οποιοδηποτε υγρο την αληθινη του γευση εγω περιμενω να στραγγιξω την 1.6 που φοραει επανω για να δοκιμασω την 0.8 που λενε για γλυκες γευσεις οπως κανω εγω ειναι καλυτερη. Ειλικρινα μακαρι να μεινουν σε αυτη τη ποιοτητα οι αντιστασεις του και να μας κρατησει για καιρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, tritonas00 είπε

εχει κανεις τον fireluke mesh να μας πει εντυπωσεις?

Έχω τον prince baby με mesh coil 

Το coil έχει κάνει ίσα με 80 ml και ακόμη δίνει πόνο

Όποιος έχει sub ohm tank και έχουν-θα βγουν κεφαλές με mesh τις προτείνω με κλειστά μάτια

Ντουμανι-γεύση-αντοχή

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...