Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2wqd10i.jpg

Καλημέρα....ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

Μια τελευταία γιατί το έχω κάψει διαβάζοντας και τα δυο νήματα 

Με αυτό το προφίλ (φώτο) πόρτας....και με Disec BD200 Monolito Rok Defender....ειμαι εντάξει με αφαλό 30Χ50 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, ArisOtis είπε

2wqd10i.jpg

Καλημέρα....ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

Μια τελευταία γιατί το έχω κάψει διαβάζοντας και τα δυο νήματα 

Με αυτό το προφίλ (φώτο) πόρτας....και με Disec BD200 Monolito Rok Defender....ειμαι εντάξει με αφαλό 30Χ50 ?

δεν ξερω τι ήθελες να μας δειξεις στη φωτο (αλλα απετυχες).

η πορτα σου αν δεν εχει καπλαμαδες μεσα / εξω με παραγγελια οταν μπηκε, ειναι στα 30x50 ΠΑΝΤΑ.

αν ομως οι καπλαμαδες ειχαν μπει με παραγγελια ή σχεδιο κλπ, μπορει να χρειαστεις 35x50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein είπε

δεν ξερω τι ήθελες να μας δειξεις στη φωτο (αλλα απετυχες).

η πορτα σου αν δεν εχει καπλαμαδες μεσα / εξω με παραγγελια οταν μπηκε, ειναι στα 30x50 ΠΑΝΤΑ.

αν ομως οι καπλαμαδες ειχαν μπει με παραγγελια ή σχεδιο κλπ, μπορει να χρειαστεις 35x50.

Μια απλή πόρτα ειναι...ίδια με ολες τις άλλες στην πολυκατοικία....το πάχος της ειναι 7cm ξύλο - ξύλο και μάρκα Πλαίσιο (αυτό ήθελα να δείξω στην φώτο...αλλά μαλλον δεν τα κατάφερα) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ArisOtis είπε

Μια απλή πόρτα ειναι...ίδια με ολες τις άλλες στην πολυκατοικία....το πάχος της ειναι 7cm ξύλο - ξύλο και μάρκα Πλαίσιο (αυτό ήθελα να δείξω στην φώτο...αλλά μαλλον δεν τα κατάφερα) 

προχωρας αφοβα σε κυλινδρο 30x50.

τι θα τοποθετησεις, ετσι για την ιστορια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein είπε

προχωρας αφοβα σε κυλινδρο 30x50.

τι θα τοποθετησεις, ετσι για την ιστορια ;

CISA Revolution Pro + defender BD200 ...για κύλινδρο ειμαι ανάμεσα σε WINKHAUS X-TRA ή AGB DCK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ArisOtis είπε

CISA Revolution Pro + defender BD200 ...για κύλινδρο ειμαι ανάμεσα σε WINKHAUS X-TRA ή AGB DCK

θα τα βαλεις μονος σου ;

αν οχι, εισαι σιγουρος οτι σου προτειναν x-tra και οχι o-ntra ?

φανταζομαι οτι εισαι στα 190€ (που κοστιζει το DCK) έως τα 250€ (που κοστιζει ο x-tra) !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein είπε

θα τα βαλεις μονος σου ;

αν οχι, εισαι σιγουρος οτι σου προτειναν x-tra και οχι o-ntra ?

φανταζομαι οτι εισαι στα 190€ (που κοστιζει το DCK) έως τα 250€ (που κοστιζει ο x-tra) !!!

Μόνος θα τα βάλω.....άνοιξα την πόρτα γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω πια κλειδαριά εχω ακριβώς.....έκανα την παραγγελία απο Αθήνα εκτός απο τον κύλινδρο (ειμαι Θεσσαλονίκη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ερώτηση:

Ο cisa ap3s που έχω εδώ και 2 χρόνια, πως στέκεται πλέον σε ασφάλεια-αντίσταση διάρρηξης με picking,bumping; Θα πρέπει να πάω σε κάτι πιο σύγχρονο; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα στην παρέα. Διάβασα αρκετές σελίδες από το θέμα (και το προηγούμενο) επειδή είμαι σε διαδικασία αλλαγής πόρτας. Έχω 2 ερωτήσεις.

1. Οι περισσότεροι που ρώτησα βάζουν την securemme Κ22 και μετά ανεβάζουν την τιμή αναλόγως τι θέλω. Ο ένας μου πρότεινε την cisa tekno με 70€ συν. Επειδή δεν έχω δει να την αναφέρεται εδώ μέσα καθόλου, τι λέει σαν κύλινδρος;

2. (είναι λίγο άσχετη η ερώτηση με το θέμα αλλά μπορεί να γνωρίζετε) Επειδή είμαι σε μονοκατοικία η πόρτα μου ουσιαστικά είναι εξωτερική. Ήθελα να ρωτήσω αν οι κλασικές θωρακισμένες με laminate θα φουσκώσουν. Οι μισοί μου λένε δεν παθαίνουν τπτ, οι άλλοι μισοί είναι κατηγορηματικοί ότι θα φουσκώσει. Η πόρτα έχει σκέπασμα από πάνω περίπου 2,5 μέτρα πλάτος και ουσιαστικά δε βρέχεται άμμεσα από τη βροχή αλλά μόνο από ότι πιτσιλάει όταν πέφτει η βροχή στη βεράντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ArisOtis είπε

Μόνος θα τα βάλω.....άνοιξα την πόρτα γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω πια κλειδαριά εχω ακριβώς.....έκανα την παραγγελία απο Αθήνα εκτός απο τον κύλινδρο (ειμαι Θεσσαλονίκη)

απο τον x-tra που ειναι ιδιαιτερα ακριβος, θα σου προτεινα να κινηθεις ειτε στο dck που ειναι στα μισα χρηματα - ειτε να πας σε evva ics / 4ks ή abloy protec2 !

φανταζομαι οτι εχεις cisa γλωσσα επανω αρα δεν ηθελε καποιο ιδιαιτερο προφιλ. απλα παραγγειλες μια cisa γλωσσα επανω 60mm :D 

Μόλις τώρα, kikos7 είπε

Καλημέρα, ερώτηση:

Ο cisa ap3s που έχω εδώ και 2 χρόνια, πως στέκεται πλέον σε ασφάλεια-αντίσταση διάρρηξης με picking,bumping; Θα πρέπει να πάω σε κάτι πιο σύγχρονο; Ευχαριστώ 

αν η cisa τον καταργησει τον Οκτωβρη, το συζηταμε. ειστε μια χαρα για την ωρα !

Μόλις τώρα, topo85 είπε

Καλημέρα και από εμένα στην παρέα. Διάβασα αρκετές σελίδες από το θέμα (και το προηγούμενο) επειδή είμαι σε διαδικασία αλλαγής πόρτας. Έχω 2 ερωτήσεις.

1. Οι περισσότεροι που ρώτησα βάζουν την securemme Κ22 και μετά ανεβάζουν την τιμή αναλόγως τι θέλω. Ο ένας μου πρότεινε την cisa tekno με 70€ συν. Επειδή δεν έχω δει να την αναφέρεται εδώ μέσα καθόλου, τι λέει σαν κύλινδρος;

 2. (είναι λίγο άσχετη η ερώτηση με το θέμα αλλά μπορεί να γνωρίζετε) Επειδή είμαι σε μονοκατοικία η πόρτα μου ουσιαστικά είναι εξωτερική. Ήθελα να ρωτήσω αν οι κλασικές θωρακισμένες με laminate θα φουσκώσουν. Οι μισοί μου λένε δεν παθαίνουν τπτ, οι άλλοι μισοί είναι κατηγορηματικοί ότι θα φουσκώσει. Η πόρτα έχει σκέπασμα από πάνω περίπου 2,5 μέτρα πλάτος και ουσιαστικά δε βρέχεται άμμεσα από τη βροχή αλλά μόνο από ότι πιτσιλάει όταν πέφτει η βροχή στη βεράντα.

1. ειναι ενας κυλινδρος πατενταρισμενος. προστασια απο τρυπημα & ελαφρυ bumping αλλα οχι κατι το φοβερο.

2. αν βρεχεται, θα φουσκωσει. αν εχει υγρασια, θα φουσκωσει αργοτερα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mclein είπε

κατα τη γνωμη μου, παιρνεις μια πορτα με 400€ αντι να δωσεις 150€ για την αναβαθμιση της υφισταμενης.

Okay, δεκτό. Απλά είχε στο μυαλό μου να κάνω κάτι σχετικά φθηνό τώρα και πόρτα ασφαλείας αργότερα (πιθανόν κάτι πιο ακριβό). Αλλά ίσως πρέπει να το σκεφτώ. Καμία συμβουλή τι πρέπει να προσέξω σε πόρτα ασφαλείας; Για τους κυλίνδρους και τα defenders το έψαξα αρκετά για να βγάλω ένα μπούσουλα, αλλά για πόρτες ασφαλείας δεν έχω ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Puranete είπε

Okay, δεκτό. Απλά είχε στο μυαλό μου να κάνω κάτι σχετικά φθηνό τώρα και πόρτα ασφαλείας αργότερα (πιθανόν κάτι πιο ακριβό). Αλλά ίσως πρέπει να το σκεφτώ. Καμία συμβουλή τι πρέπει να προσέξω σε πόρτα ασφαλείας; Για τους κυλίνδρους και τα defenders το έψαξα αρκετά για να βγάλω ένα μπούσουλα, αλλά για πόρτες ασφαλείας δεν έχω ιδέα.

ποσα λεφτα διαθετεις για αγορα / τοποθετηση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, mclein είπε

 

 

Καλημέρα, σε πόρτα αλουμινίου με μαχαιρωτη domus 1 σημείου και iseo r6, τι μπορεί να τοποθετηθεί προς ενίσχυση της ασφάλειας (κύλινδρος, defender). Απόσταση του κυλίνδρου από το σώμα της πόρτας 1,4 εκ.

Επεξ/σία από K.TGS.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχω μια πόρτα ασφαλείας και θέλω να προσθέσω δυνατότητα για ηλεκτρονικό κλείδωμα και ξεκλείδωμα χωρίς να καταργήσω το υπάρχον κλειδί. Ξέρει κανείς αν πρώτον γίνεται και δεύτερον τι επιλογές υπάρχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, K.TGS. είπε

Καλημέρα, σε πόρτα αλουμινίου με μαχαιρωτη domus 1 σημείου και iseo r6, τι μπορεί να τοποθετηθεί προς ενίσχυση της ασφάλειας (κύλινδρος, defender). Απόσταση του κυλίνδρου από το σώμα της πόρτας 1,4 εκ.

α) κλειδαρια 3 σημειων.

β) κυλινδρος cisa astral s / agb 9000 ή κατι μεχρι τα 50€~60€ (κι ας τους κοστολογει ο swayback στα 40€) !

1 ώρα πριν, DragonFighter είπε

Καλημέρα. Έχω μια πόρτα ασφαλείας και θέλω να προσθέσω δυνατότητα για ηλεκτρονικό κλείδωμα και ξεκλείδωμα χωρίς να καταργήσω το υπάρχον κλειδί. Ξέρει κανείς αν πρώτον γίνεται και δεύτερον τι επιλογές υπάρχουν;

ηλεκτροπυρος ως προσθετο συστημα ή αυτοματη κλειδαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...