Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, kostastnt είπε

 Σε σπίτι που νοικιάζει φίλος του έβαλαν την κλειδαριά E-ternal. Ωραία μαγκιά και εφετζίδικη. Από ασφάλεια όμως τι παίζει σε σχέση με ένα σετάκι των 300€?

καμια σχεση ! οπως ειπες, ωραιο & εφετζιδικο αλλα πάσχει...

επισης, οταν και αν θα δουλευει με wifi ισως να εχει καποια αξια :) 

υγ - το οτι πωλειται και απο το portareto, ειναι μια ακομη ενδειξη ποιοτητας :D 

Επεξ/σία από mclein
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Πού πάσχει; Εκτός από την τιμή.

η τιμη δεν ειναι κακη κατα τη γνωμη μου.

πασχει στο οτι με ξυπνησαν 2 φορες ξημερωματα να παω να το ξεμπλοκαρω χωρις ιχνος ζημιας λες και ειμαι μαγος :D 

υγ - τη 2η ομως εμαθα το κολπο ;) 

Επεξ/σία από mclein
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Alejandro είπε

Πού πάσχει; Εκτός από την τιμή.

 ποσο κοστιζει δηλαδη ?

μπορει να τοποθετηθει σε πορτα με κλειδι τυπου χρηματοκιβωτιου (αν το λεω σωστα)

μπορει να αφαιρεθει και να τοποθετηθει μετα η προηγουμενη κλειδαρια? Γιατι το σπιτι ενοικιαζεται κ δεν θα ηθελα να την αφησω στον ιδιοκτητη.

 

ευχαριστω !

Επεξ/σία από KOSTASGP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Φαντάζομαι ότι η ερώτησή μου θα έχει ήδη απαντηθεί, αλλά θα ήθελα μία πιο επίκαιρη πρόταση.

Σε φτηνή (των 500€) πόρτα ασφαλείας με Securemme K2, έχει νόημα να αλλαχτεί μόνο ο κύλινδρος και αν ναι με ποιον?

Είμαι ενοικιαστής, δεν μπορώ να αλλάξω κάτι άλλο και το budget ειναι στα 80-100 €.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, desoto είπε

Καλησπέρα.

Φαντάζομαι ότι η ερώτησή μου θα έχει ήδη απαντηθεί, αλλά θα ήθελα μία πιο επίκαιρη πρόταση.

Σε φτηνή (των 500€) πόρτα ασφαλείας με Securemme K2, έχει νόημα να αλλαχτεί μόνο ο κύλινδρος και αν ναι με ποιον?

Είμαι ενοικιαστής, δεν μπορώ να αλλάξω κάτι άλλο και το budget ειναι στα 80-100 €.

Ευχαριστώ

Φυσικά και έχει νόημα. Με αυτά τα χρήματα παίρνεις τον DCK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Φυσικά και έχει νόημα. Με αυτά τα χρήματα παίρνεις τον DCK.

Μάλιστα, ευχαριστώ. AGB δεν ήξερα τη μάρκα, θα κοιτούσα κλασσικά σε cisa, κλπ. Θα το κοιτάξω, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KOSTASGP είπε

 ποσο κοστιζει δηλαδη ?

μπορει να τοποθετηθει σε πορτα με κλειδι τυπου χρηματοκιβωτιου (αν το λεω σωστα)

μπορει να αφαιρεθει και να τοποθετηθει μετα η προηγουμενη κλειδαρια? Γιατι το σπιτι ενοικιαζεται κ δεν θα ηθελα να την αφησω στον ιδιοκτητη.

ευχαριστω !

δεν ξερω ποσο κοστιζει με την τοποθετηση τους.

μπορει να μπει σε κλειδαρια τυπου χρηματοκιβωτιου.

δεν ξερω αν θα μεινουν μεγαλες τρυπες, απ'αυτο που βλεπω σε βιντεο & ειδα κ απο κοντα, κατα 99% δυσκολα θα το παρεις μαζι.

ισως να εβλεπες καποιον ηλεκτρονικο κυλινδρο και να εκανες ακριβως την ιδια δουλεια :) 

επισης, μπορεις να καλεσεις και την εταιρεια & να μας ενημερωσεις με 100% σωστες απαντησεις.

17 λεπτά πριν, desoto είπε

Καλησπέρα.

Φαντάζομαι ότι η ερώτησή μου θα έχει ήδη απαντηθεί, αλλά θα ήθελα μία πιο επίκαιρη πρόταση.

Σε φτηνή (των 500€) πόρτα ασφαλείας με Securemme K2, έχει νόημα να αλλαχτεί μόνο ο κύλινδρος και αν ναι με ποιον?

Είμαι ενοικιαστής, δεν μπορώ να αλλάξω κάτι άλλο και το budget ειναι στα 80-100 €.

Ευχαριστώ

με κλειδαρια securemme, κυλινδρο Κ2, defender των 10€...καποιος χρεωνει ακομη 500€ & καποιος τα πληρωνει ;;;

που ζει ο ιδιοκτητης, σε σπηλια ; δεν ενημερωνεται ; δεν πηγε σε 2-3 μαγαζια ;

μπορεις να παρεις agb dck, iseo r50, mul-t-lock classic pro, agb 9000 και mauer nw4 οριακα !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mclein είπε

δεν ξερω ποσο κοστιζει με την τοποθετηση τους.

μπορει να μπει σε κλειδαρια τυπου χρηματοκιβωτιου.

δεν ξερω αν θα μεινουν μεγαλες τρυπες, απ'αυτο που βλεπω σε βιντεο & ειδα κ απο κοντα, κατα 99% δυσκολα θα το παρεις μαζι.

ισως να εβλεπες καποιον ηλεκτρονικο κυλινδρο και να εκανες ακριβως την ιδια δουλεια :) 

επισης, μπορεις να καλεσεις και την εταιρεια & να μας ενημερωσεις με 100% σωστες απαντησεις.

με κλειδαρια securemme, κυλινδρο Κ2, defender των 10€...καποιος χρεωνει ακομη 500€ & καποιος τα πληρωνει ;;;

που ζει ο ιδιοκτητης, σε σπηλια ; δεν ενημερωνεται ; δεν πηγε σε 2-3 μαγαζια ;

μπορεις να παρεις agb dck, iseo r50, mul-t-lock classic pro, agb 9000 και mauer nw4 οριακα !!!

 

3 λεπτά πριν, mclein είπε

δεν ξερω ποσο κοστιζει με την τοποθετηση τους.

μπορει να μπει σε κλειδαρια τυπου χρηματοκιβωτιου.

δεν ξερω αν θα μεινουν μεγαλες τρυπες, απ'αυτο που βλεπω σε βιντεο & ειδα κ απο κοντα, κατα 99% δυσκολα θα το παρεις μαζι.

ισως να εβλεπες καποιον ηλεκτρονικο κυλινδρο και να εκανες ακριβως την ιδια δουλεια :) 

επισης, μπορεις να καλεσεις και την εταιρεια & να μας ενημερωσεις με 100% σωστες απαντησεις.

με κλειδαρια securemme, κυλινδρο Κ2, defender των 10€...καποιος χρεωνει ακομη 500€ & καποιος τα πληρωνει ;;;

που ζει ο ιδιοκτητης, σε σπηλια ; δεν ενημερωνεται ; δεν πηγε σε 2-3 μαγαζια ;

μπορεις να παρεις agb dck, iseo r50, mul-t-lock classic pro, agb 9000 και mauer nw4 οριακα !!!

 

4 λεπτά πριν, mclein είπε

δεν ξερω ποσο κοστιζει με την τοποθετηση τους.

μπορει να μπει σε κλειδαρια τυπου χρηματοκιβωτιου.

δεν ξερω αν θα μεινουν μεγαλες τρυπες, απ'αυτο που βλεπω σε βιντεο & ειδα κ απο κοντα, κατα 99% δυσκολα θα το παρεις μαζι.

ισως να εβλεπες καποιον ηλεκτρονικο κυλινδρο και να εκανες ακριβως την ιδια δουλεια :) 

επισης, μπορεις να καλεσεις και την εταιρεια & να μας ενημερωσεις με 100% σωστες απαντησεις.

με κλειδαρια securemme, κυλινδρο Κ2, defender των 10€...καποιος χρεωνει ακομη 500€ & καποιος τα πληρωνει ;;;

που ζει ο ιδιοκτητης, σε σπηλια ; δεν ενημερωνεται ; δεν πηγε σε 2-3 μαγαζια ;

μπορεις να παρεις agb dck, iseo r50, mul-t-lock classic pro, agb 9000 και mauer nw4 οριακα !!!

Έχεις δίκιο φυσικά, απ΄ότι κατάλαβα δεν υπήρξε καμία έρευνα αγοράς! Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, desoto είπε

Έχεις δίκιο φυσικά, απ΄ότι κατάλαβα δεν υπήρξε καμία έρευνα αγοράς! Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

εννοειται οτι πρεπει να τον πουμε μπραβο που τοποθετει στην περιουσια του θωρακισμενη πορτα...

ΑΛΛΑ

ετος 2018 και να μην ψαχνομαστε σε 2-3-10 καταστηματα να δουμε ποιος μας δουλευει & ποιος οχι ;;;

------

οπως και να εχει, δωσε απο 50 εως 100 ευρω για ενα νεο κυλινδρο μετα την τοποθετηση και θα εισαι αρχοντας !

φευγοντας, τον παιρνεις μαζι σου & βαζεις το "σκουπιδι" πλεον Κ2 στη θεση του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mclein είπε

με κλειδαρια securemme, κυλινδρο Κ2, defender των 10€...καποιος χρεωνει ακομη 500€ & καποιος τα πληρωνει ;;;

που ζει ο ιδιοκτητης, σε σπηλια ; δεν ενημερωνεται ; δεν πηγε σε 2-3 μαγαζια ;

Οι περισσότεροι ιδιοκτήτες σπιτιών που τα έχουν για εκμετάλλευση, ζητάνε την πιο φθηνή θωρακισμένη. Δεν τους ενδιαφέρει η ποιότητα απλά να μπορούν να πουν ότι το σπίτι έχει θωρακισμένη με τα λιγότερα δυνατά χρήματα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alejandro είπε

Οι περισσότεροι ιδιοκτήτες σπιτιών που τα έχουν για εκμετάλλευση, ζητάνε την πιο φθηνή θωρακισμένη. Δεν τους ενδιαφέρει η ποιότητα απλά να μπορούν να πουν ότι το σπίτι έχει θωρακισμένη με τα λιγότερα δυνατά χρήματα. 

Ακριβώς, απλά απ΄ ότι καταλαβαίνω, με τα ίδια χρήματα θα μπορούσε κάποιος να έχει ουσιαστικότερη ασφάλιση. Θέλει λίγο ψάξιμο όμως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 17/07/2018 at 18:13, mclein said:

η καλυτερη επιλογη που εχεις ειναι ο champions pro, αν τον βρηκες 5κλειδο σε αυτα τα χρηματα :) 

αν ειναι και ο dck της agb διπλης ενεργειας, τοτε υπαρχει ανταγωνισμος. δε θυμαμαι ομως με σιγουρια.

 Σε συνέχεια του παραπάνω τελικά κατέληξα στον champions pro αλλά μόλις έπιασα το κουτί στα χέρια μου παρατήρησα ότι είναι 31-51 (82mm) και όχι 30-50, υπάρχει λόγος να μην το προτιμήσω; υπάρχει περίπτωση να μην ταιριάζει στην πόρτα που προορίζεται για 3050; Ρωταω επειδη ειναι για φιλικο μου προσωπο και δεν θελω να γινει λαθος... Από ότι καταλαβαίνω θα προεξέχει 1mm από την κάθε πλευρά, απλά δεν ξέρω τι γίνεται με το defender και την πρόσοψη από μέσα...

Ευχαριστω και παλι.

Επεξ/σία από manpower
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, manpower είπε

 Σε συνέχεια του παραπάνω τελικά κατέληξα στον champions pro αλλά μόλις έπιασα το κουτί στα χέρια μου παρατήρησα ότι είναι 31-51 (82mm) και όχι 30-50, υπάρχει λόγος να μην το προτιμήσω; υπάρχει περίπτωση να μην ταιριάζει στην πόρτα που προορίζεται για 3050; Ρωταω επειδη ειναι για φιλικο μου προσωπο και δεν θελω να γινει λαθος... Από ότι καταλαβαίνω θα προεξέχει 1mm από την κάθε πλευρά, απλά δεν ξέρω τι γίνεται με το defender και την πρόσοψη από μέσα...

Ευχαριστω και παλι.

ολα ειναι κομπλε, μην ανησυχεις :)

evva, mauer, abloy, mottura βγαζουν επιτηδες του κυλινδρους 1-2mm μακρυτερους για μεγαλυτερη συμβατοτητα με παγκοσμιας χρησεως defenders !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, manpower είπε

 Σε συνέχεια του παραπάνω τελικά κατέληξα στον champions pro αλλά μόλις έπιασα το κουτί στα χέρια μου παρατήρησα ότι είναι 31-51 (82mm) και όχι 30-50, υπάρχει λόγος να μην το προτιμήσω; υπάρχει περίπτωση να μην ταιριάζει στην πόρτα που προορίζεται για 3050; Ρωταω επειδη ειναι για φιλικο μου προσωπο και δεν θελω να γινει λαθος... Από ότι καταλαβαίνω θα προεξέχει 1mm από την κάθε πλευρά, απλά δεν ξέρω τι γίνεται με το defender και την πρόσοψη από μέσα...

Ευχαριστω και παλι.

Δεν θα έχεις κανένα θέμα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...