Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά για το   Defender Geminy GEM130VC   έχουμε καμία άποψη?

το έχει τοποθετήσει κάποιος? είτε χρήστης είτε επαγγελματίας?

μου φαίνεται πιο ευκολόχρηστο  σε σχεση με τα μαγνητικά οσο αναφορά το κλειδί (πιο μικρό)

σε σχέση με τα στρογγυλα μαγνητακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα,  δύσκολη μέρα η σημερινή λόγω της τραγωδίας,  οι προσευχές μας με τα θύματα...

Είμαι ενοικιαστής σε ένα διαμερισμα που έχει πόρτα μασίφ που λένε,  δεν είναι κούφια,  ούτε είναι ασφαλείας. 

Έχει μια κλειδαριά 2 στροφων και ένα κύλινδρο που το κλειδί γράφει Κ2 securemme.

Θέλω να βάλω ό, τι είναι καλύτερο για αντίσταση σε bumping κτλ. 

Λέω να βάλω και κλειδαριά πρόσθετη από πάνω με defender που γράφετε εδώ κτλ. 

Τί κυλινδρους και defender μου προτείνετε ν αγοράσω? Να είναι ζόρικοι στο bumping και το snapping απ ότι κατάλαβα πρέπει.

Μπορώ να διαθέσω μέχρι σύνολο 170 ευρώ ( χωρίς τα περαστικά) και για την κυρια και για πρόσθετη.  Θα μου τα βάλει ένας φίλος ( είχε δουλέψει βοηθός κλειδαρά προ πενταετίας για 2 χρόνια). Αυτός μου πρότεινε defender cisa, Mauer red line elite 2 και για την υπάρχουσα κλειδαριά και για την επιπροσθέτη άμα βάλω. Και μου είπε ότι ο Κ2 που έχω τώρα είναι για χαβαλέ πια,  δεν κάνει. 

Η περιοχή είναι Πάτρα και πόρτα ασφαλείας δε βάζω αφού ο ιδιοκτήτης δεν πληρώνει τίποτα. Υπολογίζω να μείνω σ αυτό το σπίτι 2 χρόνια. 

Κάποια βοήθεια,  ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, norther είπε

παιδιά για το   Defender Geminy GEM130VC   έχουμε καμία άποψη?

το έχει τοποθετήσει κάποιος? είτε χρήστης είτε επαγγελματίας?

μου φαίνεται πιο ευκολόχρηστο  σε σχεση με τα μαγνητικά οσο αναφορά το κλειδί (πιο μικρό)

σε σχέση με τα στρογγυλα μαγνητακια...

@swayback ποσο σου ειχαν πει αγορα ; 300€ ;;;

10 ώρες πριν, idwmen είπε

Καλησπέρα,  δύσκολη μέρα η σημερινή λόγω της τραγωδίας,  οι προσευχές μας με τα θύματα...

Είμαι ενοικιαστής σε ένα διαμερισμα που έχει πόρτα μασίφ που λένε,  δεν είναι κούφια,  ούτε είναι ασφαλείας. 

 Έχει μια κλειδαριά 2 στροφων και ένα κύλινδρο που το κλειδί γράφει Κ2 securemme.

 Θέλω να βάλω ό, τι είναι καλύτερο για αντίσταση σε bumping κτλ. 

Λέω να βάλω και κλειδαριά πρόσθετη από πάνω με defender που γράφετε εδώ κτλ. 

 Τί κυλινδρους και defender μου προτείνετε ν αγοράσω? Να είναι ζόρικοι στο bumping και το snapping απ ότι κατάλαβα πρέπει.

 Μπορώ να διαθέσω μέχρι σύνολο 170 ευρώ ( χωρίς τα περαστικά) και για την κυρια και για πρόσθετη.  Θα μου τα βάλει ένας φίλος ( είχε δουλέψει βοηθός κλειδαρά προ πενταετίας για 2 χρόνια). Αυτός μου πρότεινε defender cisa, Mauer red line elite 2 και για την υπάρχουσα κλειδαριά και για την επιπροσθέτη άμα βάλω. Και μου είπε ότι ο Κ2 που έχω τώρα είναι για χαβαλέ πια,  δεν κάνει. 

Η περιοχή είναι Πάτρα και πόρτα ασφαλείας δε βάζω αφού ο ιδιοκτήτης δεν πληρώνει τίποτα. Υπολογίζω να μείνω σ αυτό το σπίτι 2 χρόνια. 

Κάποια βοήθεια,  ευχαριστώ. 

κατω λογικα θα χρειαστεις :

cisa logo 45mm + disec oro + asix break secure ή cisa astral s ή agb 9000 ! (ο red line 2 ειναι ανουσιος)

επάνω μπορεις να βαλεις :

securemme 2070 + defender securemme οπου αποτελουν πακετο κ δε χρειαζεται να το σπασεις !

κύλινδρο μπορεις να βαλεις οτι θελεις απο τα προαναφερθεντα. για ευκολια βαλε διαφορετικο επανω / κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, mclein είπε

@swayback ποσο σου ειχαν πει αγορα ; 300€ ;;;

Το 2015 που είχα ρωτήσει σε κάποιους στην Αθήνα, το είχαν 250€ περίπου.

Και φέτος που ρώτησα έναν στη Θεσσαλονίκη, μου είπε 600€. Αλλά παίζει να μου έδωσε παρανοϊκή τιμή γιατί είμαι Αθήνα και δεν στέλνει σε Αθηναίους όπως ακριβώς μου είπε.

 

Και αν θυμάμαι καλά, ο κ. Καρύδης (GEMKA), όταν ρώτησα για το Geminy μου είπε ότι υπήρχε κάποιος αντιπρόσωπος ή κάποιος που τα έφερνε αλλά τώρα έχει σταματήσει. Ή κάτι τέτοιο.

 

Οπότε θα ρώταγα την εταιρεία κατευθείαν να μου πει ποιος τα έχει στην Αθήνα. Αν τα έχει κάποιος. Αλλιώς μετά παίζει αγορά από Γερμανία που κι εκεί κάνουν 150+. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mclein είπε

αυτο δεν παιζει - ο πωλητης θελει να παρεις κατι συγκεκριμενο !

Βρίσκω τον evva ics 30-35 στα 88€ και τον abloy protec 2 30-35 στα 93€, από διαφορετικό πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, K.TGS. είπε

Βρίσκω τον evva ics 30-35 στα 88€ και τον abloy protec 2 30-35 στα 93€, από διαφορετικό πωλητή.

Abloy από εμένα εκτός κι αν σε ενοχλεί η ιδιαιτερότητα που έχει όταν βάζεις και βγάζεις το κλειδί αλλά και όταν το γυρνάς. Το συνηθίζεις βέβαια.

Και ο ICS είναι πολύ καλός αλλά ο Abloy είναι ένα-δύο κλικ πιο πάνω, οπότε εφόσον η διαφορά είναι μόνο 5€..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας θα ήθελα πολύ την γνώμη κ βοήθεια σας σε κάποια θέματα έβαλα πρόσφατα μια πόρτα απλή ασφαλείας αλουμινίου με κλείδωμα 3 σημείων Cisa Multitop Pro 49526 κ θέλω να την ενισχύσω ως προς την ασφάλεια της, να τονίσω ότι η πόρτα δεν είναι θωρακισμένη, αγόρασα την ABUS 7030 Κλειδαριά ασφαλείας για απλές πόρτες αλουμινίου κ ξύλινες με μπλοκ κ κάλεσα τον αλουμινά να την τοποθετήσει κ μου είπε ότι εάν την βάλω επειδή η πόρτα έχει σχέδιο θα πέσει πάνω στα νεύρα της πόρτας κ στο μέλλον ενδέχεται να δημιουργήσει πρόβλημα θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας επειδή έχω την εντύπωση πως μπορεί να το είπε για να αποφύγει πρόσθετη δουλειά. Σας στέλνω το φωτογραφία της πόρτας για να μου πείτε την γνώμη σας. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε ποιο defender να επιλέξω αφού μου έβαλαν το συγκεκριμένο πόμολο με πλάκα; 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

20180725_133113.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...