Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς mclein

Αν αντί cisa multitop στα παραπάνω που αναφέρεις στον φίλο , τοποθετήσει 2 cal doublex s δεν έχει την ίδια ασφάλεια και με κόστος 20 ευρώ. Ρωτάω και για μένα που έχω πόρτα αλουμινίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

41 λεπτά πριν, gsf είπε

Προς mclein

Αν αντί cisa multitop στα παραπάνω που αναφέρεις στον φίλο , τοποθετήσει 2 cal doublex s δεν έχει την ίδια ασφάλεια και με κόστος 20 ευρώ. Ρωτάω και για μένα που έχω πόρτα αλουμινίου.

με ενδιαφέρει και εμένα. και φαντάζομαι ότι σε πόρτα όντως χρειάζονται 2.

αλλά ασφάλεια θα έχει μόνο από μέσα (αν είναι κεντρική πόρτα, δεν μπορείς να τα κλείσεις από έξω) (εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα, οπότε σκέφτομαι να τα βάλω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, archimidis είπε

με ενδιαφέρει και εμένα. και φαντάζομαι ότι σε πόρτα όντως χρειάζονται 2.

αλλά ασφάλεια θα έχει μόνο από μέσα (αν είναι κεντρική πόρτα, δεν μπορείς να τα κλείσεις από έξω) (εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα, οπότε σκέφτομαι να τα βάλω)

Δευτερεύουσα . Θα βγαίνω από αλλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cv3 είπε

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση mclein. Οι τιμές που αναφέρεις είναι με 5 κλειδιά? Κόστος τοποθέτησης?

παντα με 5 κλειδια + τοποθετηση.

φυσικα υπαρχουν απειρες εναλλακτικες που προσαρμοζονται στο οικονομικο που θελετε να διαθεσετε.

τελος, υπαρχει κ η λυση μη γραναζωτων κλειδαριων οπου κατεβαζουν το κοστος περιπου 60 με 80 ευρω αν θυμαμαι καλα.

1 ώρα πριν, gsf είπε

Προς mclein

Αν αντί cisa multitop στα παραπάνω που αναφέρεις στον φίλο , τοποθετήσει 2 cal doublex s δεν έχει την ίδια ασφάλεια και με κόστος 20 ευρώ. Ρωτάω και για μένα που έχω πόρτα αλουμινίου.

θα πηγαινα στη λυση της domus. wk6470+ !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum. Ενδιαφέρομαι να αναβαθμίσω την κλειδαριά (κλειδαριά και κύλινδρο) στην πόρτα (ασφαλείας) του σπιτιού μου και μετά από αναζήτηση έχω μπερδευτεί λίγο όσον αφορά το επίπεδο ασφάλειας. Μου έχουν προτείνει άλλος Mottura και άλλος MG. Σκεφτόμουν να διαθέσω 300-400 ευρώ περίπου. Υπάρχει καμιά πρόταση συγκεκριμένη;

Door 1.jpg

Door 2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Pravinos είπε

Καλησπέρα στο forum. Ενδιαφέρομαι να αναβαθμίσω την κλειδαριά (κλειδαριά και κύλινδρο) στην πόρτα (ασφαλείας) του σπιτιού μου και μετά από αναζήτηση έχω μπερδευτεί λίγο όσον αφορά το επίπεδο ασφάλειας. Μου έχουν προτείνει άλλος Mottura και άλλος MG. Σκεφτόμουν να διαθέσω 300-400 ευρώ περίπου. Υπάρχει καμιά πρόταση συγκεκριμένη;

Door 1.jpg

Door 2.jpg

ειναι καμια 25αρα ετων η πορτα, ε ;;

κατα τη γνωμη μου :

Omega Plus, ιδανικα στα 220€ + φπα

Cisa Revo + Bkd250 Diamond + Abloy Protec2 = 270€ + φπα

Cisa Revo + Bkd250 Diamond + Evva 4ks = 300€ + φπα 

Cisa Revo + Bkd250 Diamond + Mul-T-Lock Mt5 = 290€ + φπα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein είπε

ειναι καμια 25αρα ετων η πορτα, ε ;;

κατα τη γνωμη μου :

Omega Plus, ιδανικα στα 220€ + φπα

Cisa Revo + Bkd250 Diamond + Abloy Protec2 = 270€ + φπα

Cisa Revo + Bkd250 Diamond + Evva 4ks = 300€ + φπα 

Cisa Revo + Bkd250 Diamond + Mul-T-Lock Mt5 = 290€ + φπα

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί αρκετά από τις προσφορές που έχω πάρει. Σκεφτόμουν να συνδυάσω Cisa Revo με κάποιον καλό μύλο π.χ. Mottura C28 και defender Disec MaG3G. Υπερβολή λες; Πάντως η πόρτα κάπου εκεί που λες πρέπει να έχει μπει!!Να υποθέσω ότι με τη σειρά που τα έγραψες τα προτείνεις κιόλας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Pravinos είπε

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί αρκετά από τις προσφορές που έχω πάρει. Σκεφτόμουν να συνδυάσω Cisa Revo με κάποιον καλό μύλο π.χ. Mottura C28 και defender Disec MaG3G. Υπερβολή λες; Πάντως η πόρτα κάπου εκεί που λες πρέπει να έχει μπει!!Να υποθέσω ότι με τη σειρά που τα έγραψες τα προτείνεις κιόλας;

Δεν ξερω τις προσφορες των συναδελφων. MRM 23 + ενας κυλινδρος των 60-70 ευρω ; γιατί ;

ποιος ο λογος αφου το χρηματικο δεν ειναι εμποδιο να μην μπουν σχεδον τοπ πραγματα και σε κυλινδρο και σε defender ;

Cisa Revo + Bkd250 Diamond + Abloy Protec2 = 270€ + φπα

Cisa Revo + MRM29 + Abloy Protec2 = 300€ + φπα

====================================================

Cisa Revo + MRM29 + Mul-T-Lock MT5 = 320 + φπα

====================================================

Cisa Revo + Bkd250 Diamond + Evva 4ks = 300€ + φπα

====================================================

Αυτές είναι οι προτάσεις μου (που θα βρεις σε τιμιους κλειθροποιούς εντος Αττικής) με βαση οτι ενδιαφερεσαι και για σεναριο με μαγνητες.

Επεξ/σία από mclein
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, mclein είπε

Δεν ξερω τις προσφορες. MRM 23 + ενας κυλινδρος των 60-70 ευρω ; γιατί ;

ποιος ο λογος αφου το χρηματικο δεν ειναι εμποδιο να μην μπουν σχεδον τοπ πραγματα και σε κυλινδρο και σε defender ;

Cisa Revo + Bkd250 Diamond + Abloy Protec2 = 270€ + φπα

Cisa Revo + MRM29 + Abloy Protec2 = 300€ + φπα

====================================================

Cisa Revo + MRM29 + Mul-T-Lock MT5 = 320 + φπα

====================================================

Cisa Revo + Bkd250 Diamond + Evva 4ks = 300€ + φπα

====================================================

Αυτές είναι οι προτάσεις μου με βαση οτι ενδιαφερεσαι και για σεναριο με μαγνητες.

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ και πάλι. Μάλλον θα κινηθω στα μαγνητικά αφού θα κάνω την αλλαγή. Σαν defenders φαινεται να καλύπτουν καλύτερα. Θα δω και τι τιμές θα μου δώσουν με την εγκατάσταση εδώ οι κλειδαράδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, Pravinos είπε

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ και πάλι. Μάλλον θα κινηθω στα μαγνητικά αφού θα κάνω την αλλαγή. Σαν defenders φαινεται να καλύπτουν καλύτερα. Θα δω και τι τιμές θα μου δώσουν με την εγκατάσταση εδώ οι κλειδαράδες!

που ειναι η πόρτα ; 

γιατι αν ειναι Σαλονικα, οποιος δει την πορτα που θελει 15' τροχο, θα σε χρεωσει 150€ τοποθετηση :D  😥

Επεξ/σία από mclein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mclein είπε

που ειναι η πόρτα ; 

γιατι αν ειναι Σαλονικα, οποιος δει την πορτα που θελει 15' τροχο, θα σε χρεωσει 150€ τοποθετηση :D  😥

Μέσα έπεσες...θα ρωτήσω και ελπίζω με λίγο παζάρι να βγάλω άκρη!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pravinos είπε

Μέσα έπεσες...θα ρωτήσω και ελπίζω με λίγο παζάρι να βγάλω άκρη!!!

ηθελα να τη δω εστω κ δωρεαν αυτη την πορτα μεσα... :( 

εμπειρια 100 ετων ειναι !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pravinos είπε

Γτ το λες αυτό; Επειδή είναι παλιά σα πόρτα;

α) ειναι πορτα με την κυριολεκτικη ενοια. στιβαρη & γεματη.

β) παντα ανακαλυπτω κ μια πατεντα του κατασκευαστη / τοποθετη.

δυνατο εργαλειο εχεις & ευχομα να βρεις καλο μαστορα να τη δουλεψει οπως πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ήμουν κι εγώ σε δίλλημα τι σετάκι να βάλω και το budget ήταν περίπου όσο ήθελα, πήγα σε αυτό που λέει ο mclein: Cisa Revo + Bkd250 Diamond + Abloy Protec2

Βολικό το ότι έχει 5 κλειδιά και ότι δουλεύει αν έχεις και από πίσω κλειδί, που το ήθελα όπωσδήποτε. Επίσης απότι κατάλαβα παίζει μεγάλο ρόλο και ο εγκαταστάτης. Το παιδί το βρήκα εδώ από το φόρουμ και πραγματικά έκατσε 100 ώρες και ρύθμιζε τα πάντα τέλεια, γιατί παίζει ρόλο και το αισθητικό κομμάτι φυσικά :)

Έχω μια απορία για όσους ξέρουν. Σε σπίτι που νοικιάζει φίλος του έβαλαν την κλειδαριά E-ternal. Ωραία μαγκιά και εφετζίδικη. Από ασφάλεια όμως τι παίζει σε σχέση με ένα σετάκι των 300€?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...