Προς το περιεχόμενο

[Action Cam] Elephone REXSO Explorer X 4K. 18.66€ GeekBuying [ΤΕΛΟΣ]


MiP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
27 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Από περιέργεια σου ζήτησαν κάποιο αποδεικτικό πληρωμής; Αν ναι, τι έστειλες;

Οτι ζητησαν ζητησαν, βλεπεις το πρωτο sms. Λογικα τους εστειλε, εκτος αν δεν ειχε δει το πρωτο sms που ειναι λιγο δυσκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 555
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Akis papamichail είπε

Ήρθε από τα ΕΛΤΑ ειδοποίηση για δασμό 25€.. μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

C17477AD-4D54-4731-8521-7174C051404D.png

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ. Μόλις μου ήρθε μήνυμα να παραλάβω με κόστος 25,18€. Επειδή είχα πληρώσει απευθείας με κάρτα και όχι με PayPal έστειλα screenshot από το καλάθι αγορών ακριβώς πριν την πληρωμή που φαινόταν το τελικό ποσό 18,66€ και screenshot από την επιβεβαίωση της παραγγελίας που φαίνεται ξεκάθαρα πάλι το ποσό 18,66. Παίρνω τηλέφωνο στο κατάστημα ΕΛΤΑ που έχει φτάσει ή στο τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MikeJ είπε

Δεν ξέρω αν έτυχε σε άλλον αλλά σήμερα (και ενώ έχει ξεκολλήσει το αντικείμενο και είναι καθ οδόν) μου ήρθε συστημένο γράμμα από το Τελωνείο (από 27/06) ζητώντας τα παραστατικά για τη κάμερα. Οπότε οι τύποι εκτός από sms στέλνουν και γράμμα το οποίο μέχρι να φτάσει το αντικείμενο έχει ήδη περάσει. Δε ξέρω αν το κάνουν σε όλους ή όσους δεν έχουν κινητό τηλέφωνο πάνω στο πακέτο.

Κι εμένα μου ήρθε γράμμα σήμερα. Έχω μια υποψία ότι αυτό θα κλειδώσει και το 3ευρο καπέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christakos07 είπε

Από περιέργεια σου ζήτησαν κάποιο αποδεικτικό πληρωμής; Αν ναι, τι έστειλες;

Εστειλα την παραγγελια που ελεγε το αρχικο ποσο κ το τελικο..μαλλον δεν ειδαν καθολου το τελικο ποσο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, MrPanozzz είπε

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ. Μόλις μου ήρθε μήνυμα να παραλάβω με κόστος 25,18€. Επειδή είχα πληρώσει απευθείας με κάρτα και όχι με PayPal έστειλα screenshot από το καλάθι αγορών ακριβώς πριν την πληρωμή που φαινόταν το τελικό ποσό 18,66€ και screenshot από την επιβεβαίωση της παραγγελίας που φαίνεται ξεκάθαρα πάλι το ποσό 18,66. Παίρνω τηλέφωνο στο κατάστημα ΕΛΤΑ που έχει φτάσει ή στο τελωνείο;

Πηγα στα ΕΛΤΑ κ εκανα αιτηση αναδασμολογησης ..

θα παει παλι τελωνειο κ βλεπομε

 

50 λεπτά πριν, MrPanozzz είπε

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ. Μόλις μου ήρθε μήνυμα να παραλάβω με κόστος 25,18€. Επειδή είχα πληρώσει απευθείας με κάρτα και όχι με PayPal έστειλα screenshot από το καλάθι αγορών ακριβώς πριν την πληρωμή που φαινόταν το τελικό ποσό 18,66€ και screenshot από την επιβεβαίωση της παραγγελίας που φαίνεται ξεκάθαρα πάλι το ποσό 18,66. Παίρνω τηλέφωνο στο κατάστημα ΕΛΤΑ που έχει φτάσει ή στο τελωνείο;

πρεπει να πας στα ΕΛΤΑ κ να συμπληρωσεις αιτηση αναδασμολογησης..το εκανα σημερα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PhoenixV23 είπε

Ναι εννοείται θα ενημερώσω. Πάντως σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τα ΕΛΤΑ, μου είπαν οτι απλά είναι διαδικαστικό απο εδώ και πέρα, αναμένεται να αποσταλλεί στο κεντρικό κατάστημα της περιοχής μου και θα με ειδοποιήσουν είτε με email είτε με μήνυμα στο κινητό για να περάσω να το παραλάβω χωρίς καμία επιπλέον επιβάρυνση.. Απο εκεί και πέρα.. Θα δούμε!

Ενημερώνω εγώ πρώτος μιας και μόλις ξεκόλλησε από τελωνείο! Ελπίζω να έρθει χωρις ... κουστούμι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά, στη δική μου παραγγελία, είδα ότι μπήκε τελωνείο και χρειάζονται αποδεικτικά από το tracking status την Παρασκευή 29/6, χωρίς να έρθει SMS.
Έστειλα το invoice του geekbuying και το payment report του paypal που φαίνονταν μόνο τα 20$=18,64€ το Σάββατο 30/6 και σήμερα μου απάντησαν ότι απελευθερώνεται για ταχυδρομείο, μέσω mail πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

9/6/18 Έγινε η παραγγελία

29/6/18 μπήκε τελωνείο, την ίδια μέρα έγινε η  αποστολή των αποδεικτικών

3/7/18 μου απάντησαν  με το παρακάτω email :

Ολοκληρώθηκε η υποβολή των παραστατικών για το δέμα σας και αναμένεται η απελευθέρωσή του από το Τελωνείο ώστε να αποσταλεί στο τοπικό σας ταχυδρομικό κατάστημα. Σας ευχαριστούμε.

6 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Εμένα γιατί Μ είπε δηλαδή να δώσω 3€;

Δεν έχω πάει ακόμα να παραλάβω γιατί είμαι στην δουλειά.

Να το δώσω; Η να κάνω φασαρίες κτλπ;

Οι άσχετοι είναι η κάνουν μαμουνιες για να βγάλουν φράγκα και το λέω αυτό γιατί μου έτυχε να στείλω δέμα από θεσσαλονίκη  στην Αθήνα φυσικά με πληρωμένα τα μεταφορικά και στα ΕΛΤΑ της Αθήνας να ζητάνε απο τον παραλήπτη  3€ γιατί και καλά δεν ήταν πληρωμένα τα μεταφορικά

Επεξ/σία από sunlight2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ 27/6 μου ήρθε μήνυμα να στείλω αποδεικτικά άπο PayPal και τα έστειλα αμέσως, και σήμερα 3/7 βγήκε από τελωνειο και είναι καθ οδόν. Επίσης πριν δύο τρεις μέρες μου είχε έρθει μήνυμα ότι το δέμα αποδέσμευτηκε άρα υποθέτω δε θα πληρώσω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μένα ήρθε ειδοποίηση σήμερα το πρωί με πήραν από το σπίτι πέρασα απο τα ΕΛΤΑ με το tracking number του geekbuying και δεν μου το έδωσαν γιατί φαίνεται ακόμα στο τελωνείο όταν πήγα σπίτι στο ειδοποιητήριο είχε άλλο tracking number το οποίο το έβαλα στο σαιτ των ΕΛΤΑ και λέει οτι βρίσκετε στο κατάστημα των ΕΛΤΑ που είχα πάει προηγουμένως... Με τα πολλά θα πάω αύριο να το πάρω και να δούμε αν θα ζητήσουν το περιβόητο 3ευρο.

Πριν λίγο το ξανά τσέκαρα και λέει αυτό τι σημαίνει?

firefox_2018-07-03_17-25-44.png

Επεξ/σία από tehyoda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειχε γραψει το status στις 29/6 να στειλω δικαιολογητικα και τα ειχα στειλει την ιδια μερα το απογευμα. Πριν λιγα λεπτα πηρα email σαν τα παραπανω οτι προχωρα η διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...