Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, katman2000 είπε

φιλε τεραφλοπ το ιδιο θα ειχα παθει και εγω απλα εχω ορκιστει οτι αν δεν τελειωσο το παιχνιδι που παιζω δεν θα ξεκινησω αλλο.πιστευω ειναι καλη τακτικη, τωρα παιζω ashen αν και εχω βαρεθει λιγο δεν σταματαω μεχρι να δω τιτλους

Κοίταξε να δεις. Δεν υπάρχει λόγος να αναγκάζεις τον εαυτό σου να τελειώσει κάτι - because reasons. Π.χ πήγα το Lords of the Fallen 50%. Μετά έπαιξα forza, μετά Inquisitor Martyr, μετά κάποιο live arcade από bc (αυτά τα κυνηγάω σαν πούστης μα το θεό). Ποιος ο λόγος για κάτι τέτοιο σε τελική. Για την πλατίνα? (Achievement στην περίπτωση μας).  Δεν βρίσκω τον λόγο να ΠΡΕΠΕΙ να τελειώσεις κάτι αν δεν το νιώθεις ότι θες. Εδώ μπλέκεται και η υπερπροσφορά games που λέγαμε.

Εν τέλει - games είναι. Η καλύτερη φάση είναι να βρεις 2~5 φίλους να παίξεις κάτι online. Δένεσαι έτσι και με το παιχνίδι αλλά πάνω από όλα με τους φίλους. Εκεί είναι όλος ο χαβαλές πιστεύω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Κοίταξε να δεις. Δεν υπάρχει λόγος να αναγκάζεις τον εαυτό σου να τελειώσει κάτι - because reasons. Π.χ πήγα το Lords of the Fallen 50%. Μετά έπαιξα forza, μετά Inquisitor Martyr, μετά κάποιο live arcade από bc (αυτά τα κυνηγάω σαν πούστης μα το θεό). Ποιος ο λόγος για κάτι τέτοιο σε τελική. Για την πλατίνα? (Achievement στην περίπτωση μας).  Δεν βρίσκω τον λόγο να ΠΡΕΠΕΙ να τελειώσεις κάτι αν δεν το νιώθεις ότι θες. Εδώ μπλέκεται και η υπερπροσφορά games που λέγαμε.

Εν τέλει - games είναι. Η καλύτερη φάση είναι να βρεις 2~5 φίλους να παίξεις κάτι online. Δένεσαι έτσι και με το παιχνίδι αλλά πάνω από όλα με τους φίλους. Εκεί είναι όλος ο χαβαλές πιστεύω.

δεν ειμαι και τοσο του ονλαιν να σου πω την αληθεια,προτιμω να αναβω το πορτοκαλι φωτιστικο δαπεδου απο τα ικεα να φτιαχνω ενα κουβα καφε να καρφωνο και τα ακουστικα στο κεφαλι και να παιζω μια ιστορια campain(αν γινετε να βρεχει κιολας εξω ακομα καλυτερα :D) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω φορτωθει ενα καρο παιχνιδια.ενα σωρο τσαμπα λεφτα.και δεν ξερω τι να παιξω.μλκια μου.το το black ops 4 αν εχει κλεισει 10 ωρες παιχνιδιου ειναι ζητημα.το.ιδιο και το bf5.και βασικα το ιδιο ολα.σκεφτομαι οτι αν ασχοληθω μονο με ενα πανε για πεταμα ολα τα παιχνιδια που εχω αγορασει.σημερα ξεκινησα το monster boy στο switch και μαρεσει που ψηνομουν να παρω και το mario rabbids.το rdr2 το παρατησα στο 30% γιατι ειχα μια στοιβα παιχνιδια και καθονταν.το ζελντα καπου στην μεση.εχω προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα το Xbox για συγκεκριμένα παιχνίδια. Red Dead 2, GTA 5, Star Wars 2, Far Cry 5, The Division 1 και 2, άντε και κάνα Fifa που και που. 
Όλα τα άλλα με αφήνουν αδιάφορο. Ειδικά κάποια πολύ-διαφημιζόμενα (Black Ops 4) τα θεωρώ μία από τα ίδια.

Σχετικά με το Red Dead 2, είναι παιχνίδι με το οποίο θα εξακολουθώ να ασχολούμαι και αφού το τελειώσω, οπότε γιατί να κοιτάξω οτιδήποτε άλλο;

Επίσης σχετικά με ότι κάποιοι δεν μπορούν να συγκεντρωθούν σε ένα παιχνίδι, δεν το θεωρώ κακό. Συμβαίνει με όλους. Και δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους. Ας πούμε εγώ τα Call Duty δεν, όσο κι αν τα πάλεψα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω ρε παιδια κατι εχω παθει.καποιον ιο εχω παρει.με εχει πιασει και αγοραζω games και στο x και στο switch και παιζω 10 λεπτα το καθενα και το κλεινω.παιζω 10 λεπτα bf5 το κλεινω.παιζω 10 λεπτα rdr2 παω πανω κατω το κλεινω.παιζω smash κανα τεταρτο το κλεινω.παιζω λιγο zelda το κλεινω.εχω παρατησει καμια 10αρια παιχνιδια στην μεση.δεν ξερω δεν ενθουσιαζομαι με τιποτα.κατι εχω παθει.καμια αντιβιωση να παρω;  το εχει παθει κανεις αυτο;

Έχω 100 games και αν εξαιρέσεις το Rayman και λίγο Forza , κατα τα άλλα είναι Netflix box. Επίσης έχω Wii και έχω να παίξωmario κανα χρόνο και τα παιδιά παίζουν nitendo land και φτιάχνουν απλα χαρακτήρες. Τα κρατάω γιατί απλά βολεύει τα παιδιά με τα χειριστήρια αλλιώς θα τα έδινα και θα έφτιαχνα άλλο ενα PC 

 Πληρώνω gold 3 χρόνια και απλά κατεβάζω τα παιχνίδια. Βέβαια σήμερα που ένιωθα πτώμα και βαριόμουν να κάτσω PC την έβγαλα καναπέ για Forza.

Μόνο τα games στο pc με κρατάνε τύπου mmorpg ή strategy και από όταν πήρα το steam link παίζω πλατφόρμες πάλι από το PC στη tv οπότε δεν υπάρχει λόγος να τις έχω

Οπότε δεν είσαι ο μόνος :)

 

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2018 στις 9:36 ΜΜ, tsofras είπε

Απο το official store στα deals. Δεν το είχα ξαναδεί σε τέτοια τιμή στο official store

@geozark10 Τι είπα καλέ και σε μπέρδεψα?

 

 @tsofras  οχι εγώ δεν έχω μπερδευτεί :)

 

τελικά μπορούμε να πάρουμε από άλλη χώρα ??

ρωτάω γιατί τα Assassin's Creed  Odyssey. στην Αργεντινή είναι σε προκλητικά χαμηλές τιμές !!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω ένα σωρό παιχνίδια αλλά δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ. 

Αλλά πήρα το adios amigos και τώρα ψάχνω να βρω ευκαιρία να παίξω καμία ωρίτσα! 

Ίσως η λύση είναι να βρεις κάποιο παιχνίδι που δεν βαθαίνει πολύ στην ιστορία, να παίζεις λίγο να έχει ωραίο gameplay και να το σταματάς οπότε θέλεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες αν εχετε θεματα με τις τιμες να αγοραζετε gold και game pass απο cdkeys..οχι ομως απο g2a γιατι θα βρειτε τον μπελα σας,εγω αγορασω προχτες π.χ. το gold για 3 μηνες μολις 11 ευρω worth it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/12/2018 στις 2:42 ΠΜ, iraki86 είπε

Χαχαχα νόμιζα το forza harizon 3 το κανονικό και λέω δεν γίνεται να το έριξαν τόσο. Το έπαιξες καθόλου; αξίζει να το τσιμπήσω κ εγώ;

Έπαιξα εχθές τελικά ωραίο είναι και επειδή βγαίνεις και έξω από την πίστα και δεν έχει rewind είναι πιο δύσκολο από το κανονικό.

@geozark10 sorry μου έδειχνε ότι εσύ ήσουν confused. Ναι μπορείς να αγοράσεις από άλλο store αν αλλάξεις την χώρα απλά πρέπει να δεις τι τρόπο πληρωμής θα δέχεται το άλλο store

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω εχω φορτωθει ενα καρο παιχνιδια.ενα σωρο τσαμπα λεφτα.και δεν ξερω τι να παιξω.μλκια μου.το το black ops 4 αν εχει κλεισει 10 ωρες παιχνιδιου ειναι ζητημα.το.ιδιο και το bf5.και βασικα το ιδιο ολα.σκεφτομαι οτι αν ασχοληθω μονο με ενα πανε για πεταμα ολα τα παιχνιδια που εχω αγορασει.σημερα ξεκινησα το monster boy στο switch και μαρεσει που ψηνομουν να παρω και το mario rabbids.το rdr2 το παρατησα στο 30% γιατι ειχα μια στοιβα παιχνιδια και καθονταν.το ζελντα καπου στην μεση.εχω προβλημα

Η προτροπη μου θα ηταν να επικεντρωθείς σε ενα παιχνίδι. Οποιο σε τραβάει περισσοτερο να ασχοληθείς με αυτο, να μάθεις τους μηχανισμούς του καλύτερα, να βυθιστεις στον κοσμο του.

Μεγαλη μαστιγα η υπερπροσφορά παιχνιδιων γινεται για πολυ κοσμο διαπιστωνω..

 

Χρονια πολλα σε ολους παιχτες!

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, leo066 είπε

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά στο cdkeys έχει 12μηνη game pass στα 55 ευρώ και 12μήνη gold στα 36

Νομίζω οτι στο store έχει προσφορά 12 μήνες 60 ευρώ. Αξίζει αν τελειώσουν οι κάρτες στο cdkeys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/12/2018 στις 12:15 ΠΜ, jumaru1821 είπε

Παιδιά μια ερώτηση.. Έχω πάρει τη tv Samsung σειρά q πως βάζεις hdr δε μου το βγάζει στα παιχνίδια μόνο 4κ!

Στο τελος του βιντεο δειχνει σε καποιες τηλεορασεις πως ενεργοποιητε το HDR.

 

Επεξ/σία από martin27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...