Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

VPN σε κινητό/υπολογιστή, κατά προτίμηση chrome σε incognito mode, διαλέγεις χώρα Βραζιλία, κάνεις login στον ΜS λογαριασμό σου και redeem το κλειδί που έχεις προαγοράσει. Μέχρι στιγμής δουλεύει ακόμα, δεν έχει αναφερθεί να έχει κοπεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, geofak είπε

VPN σε κινητό/υπολογιστή, κατά προτίμηση chrome σε incognito mode, διαλέγεις χώρα Βραζιλία, κάνεις login στον ΜS λογαριασμό σου και redeem το κλειδί που έχεις προαγοράσει. Μέχρι στιγμής δουλεύει ακόμα, δεν έχει αναφερθεί να έχει κοπεί.

Ενδιαφέρων... Είναι ασφαλές όμως από θέμα μπαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ban, η MS είναι λάσκα οπως επίσης και με τις αγορές από άλλα καταστήματα, χρήμα θέλει να βλέπει. Ειδικά με τις διαφορές τιμών που υπάρχουν σε σχέση με το ελληνικό κατάστημα παίζει να μην έχω αγοράσει και πότε τίποτα από αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tigio13 είπε

40 το χρόνο που το βρήκες? Και εγώ τον 1ο μήνα με 1 € εχω βάλει. 

 Από g2a.com το βρήκα την περασμένη εβδομάδα τυχαία...για την ακρίβεια 41.25 βγήκε global 12μηνο που μπορεί να ενεργοποιηθεί στην Ελλάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, geofak είπε

Δεν έχει ban, η MS είναι λάσκα οπως επίσης και με τις αγορές από άλλα καταστήματα, χρήμα θέλει να βλέπει. Ειδικά με τις διαφορές τιμών που υπάρχουν σε σχέση με το ελληνικό κατάστημα παίζει να μην έχω αγοράσει και πότε τίποτα από αυτό.

Λιγο προσοχη με τις συστασεις, αλλο τα μαγαζια ανα χωρα και αλλο η συνδρομη, βεβαιως και εχει ban, οπως αναφερεται και επισημα αλλωστε.

Καλυτερα να μην το κανετε αν εχετε ηδη πολλα παιχνιδια στον λογαριασμο σας.

Δοκιμαστε το αν θελετε σε νεο λογαριασμο.

Δουλευει, αλλα...εχει ρισκο, το οποιο ανα πασα στιγμη ξαναβγαινει και στο μελλον.

Εμπειρικα το λεω, μιας και στοκαρα 3 βραζιλιανικα χρονια σε νεο λογαριασμο και με το που συνδεθηκα σε νεα κονσολα απο Ελλαδα ("βλεπει" ip ελλαδας εκτος και αν κατσεις να παιξεις και να πληρωνεις λυση vpn στο router, κατι που θα γονατισει τις υπολοιπες συνδεσεις σε αυτο), μετα στον Η/Υ εβγαλε μηνυμα μπλοκαρισματος λογαριασμου λογω και καλα ασφαλειας επειδη ισως υποκλαπηκε ο λογαριασμος και ζητησε επιπλεον επιβεβαιωση.

Μου την "χαρισε" με επιβεβαιωση μεσω κινητου (αλλο και αυτο, βραζιλιανικο τηλ στον λογαριασμο, ελληνικο στην επαληθευση, απο 10 μεριες μπαζουν οι κομπινες), αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα την χαριζει για παντα. Εχουν ολα τα δεδομενα και θα κρινουν πότε θα τα χρησιμοποιησουν στο μελλον, πχ μπορουν ανετα και δικαια να σου πουν, μπλοκο μεχρι να μας στειλεις την βραζιλιανικη ταυτοτητα η διαβατηριο, γεια σας.

Τουλαχιστον να εχετε γνωση των ρισκων πριν επιλεξετε αυτον τον τροπο.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nek4d είπε

Λιγο προσοχη με τις συστασεις, αλλο τα μαγαζια ανα χωρα και αλλο η συνδρομη, βεβαιως και εχει ban, οπως αναφερεται και επισημα αλλωστε.

Καλυτερα να μην το κανετε αν εχετε ηδη πολλα παιχνιδια στον λογαριασμο σας.

Δοκιμαστε το αν θελετε σε νεο λογαριασμο.

Δουλευει, αλλα...εχει ρισκο, το οποιο ανα πασα στιγμη ξαναβγαινει και στο μελλον.

Εμπειρικα το λεω, μιας και στοκαρα 3 βραζιλιανικα χρονια σε νεο λογαριασμο και με το που συνδεθηκα σε νεα κονσολα απο Ελλαδα ("βλεπει" ip ελλαδας εκτος και αν κατσεις να παιξεις και να πληρωνεις λυση vpn στο router, κατι που θα γονατισει τις υπολοιπες συνδεσεις σε αυτο), μετα στον Η/Υ εβγαλε μηνυμα μπλοκαρισματος λογαριασμου λογω και καλα ασφαλειας επειδη ισως υποκλαπηκε ο λογαριασμος και ζητησε επιπλεον επιβεβαιωση.

Μου την "χαρισε" με επιβεβαιωση μεσω κινητου (αλλο και αυτο, βραζιλιανικο τηλ στον λογαριασμο, ελληνικο στην επαληθευση, απο 10 μεριες μπαζουν οι κομπινες), αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα την χαριζει για παντα. Εχουν ολα τα δεδομενα και θα κρινουν πότε θα τα χρησιμοποιησουν στο μελλον, πχ μπορουν ανετα και δικαια να σου πουν, μπλοκο μεχρι να μας στειλεις την βραζιλιανικη ταυτοτητα η διαβατηριο, γεια σας.

Τουλαχιστον να εχετε γνωση των ρισκων πριν επιλεξετε αυτον τον τροπο.

Οπότε καλύτερα το 40άρι που είναι global είναι έτσι και αλλιώς καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, non-serviam είπε

Οπότε καλύτερα το 40άρι που είναι global είναι έτσι και αλλιώς καλή τιμή.

Οπότε καλύτερα να δώσετε κάτι παραπάνω από τα 40 και να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο...

Και για το G2a δεν έχουν ακουστεί και τα καλύτερα,μην τρελαθουμε κιόλας....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, tempo είπε

απο φυσικό κατάστημα ή κλειδάδικο;

απο φυσικό κατάστημα εδώ στην Ελλάδα (μεγάλο) και οι μάγκες μου πούλησαν ανοιγμένο παιχνίδι με χρησιμοποιημένο κωδικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από g2a έχω πάρει πάνω από 15 παιχνίδια και συνδρομές. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Δεν έχω πάρει από κάποιο άλλο κλειδαδικο, αλλά με το g2a δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα. Πλέον τα αγοράζω όλα από εκεί γιατί οι τιμές σε σχέση με τα καταστήματα είναι πολύ καλύτερες. Και έχω κάνει και το κόλπο με την κύρια και δεύτερη κονσολα, οπότε τα μοιραζόμαστε όλα με τον κολλητό μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, nek4d είπε

Λιγο προσοχη με τις συστασεις, αλλο τα μαγαζια ανα χωρα και αλλο η συνδρομη, βεβαιως και εχει ban, οπως αναφερεται και επισημα αλλωστε.

Καλυτερα να μην το κανετε αν εχετε ηδη πολλα παιχνιδια στον λογαριασμο σας.

Δοκιμαστε το αν θελετε σε νεο λογαριασμο.

Δουλευει, αλλα...εχει ρισκο, το οποιο ανα πασα στιγμη ξαναβγαινει και στο μελλον.

Εμπειρικα το λεω, μιας και στοκαρα 3 βραζιλιανικα χρονια σε νεο λογαριασμο και με το που συνδεθηκα σε νεα κονσολα απο Ελλαδα ("βλεπει" ip ελλαδας εκτος και αν κατσεις να παιξεις και να πληρωνεις λυση vpn στο router, κατι που θα γονατισει τις υπολοιπες συνδεσεις σε αυτο), μετα στον Η/Υ εβγαλε μηνυμα μπλοκαρισματος λογαριασμου λογω και καλα ασφαλειας επειδη ισως υποκλαπηκε ο λογαριασμος και ζητησε επιπλεον επιβεβαιωση.

Μου την "χαρισε" με επιβεβαιωση μεσω κινητου (αλλο και αυτο, βραζιλιανικο τηλ στον λογαριασμο, ελληνικο στην επαληθευση, απο 10 μεριες μπαζουν οι κομπινες), αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα την χαριζει για παντα. Εχουν ολα τα δεδομενα και θα κρινουν πότε θα τα χρησιμοποιησουν στο μελλον, πχ μπορουν ανετα και δικαια να σου πουν, μπλοκο μεχρι να μας στειλεις την βραζιλιανικη ταυτοτητα η διαβατηριο, γεια σας.

Τουλαχιστον να εχετε γνωση των ρισκων πριν επιλεξετε αυτον τον τροπο.

Εγώ πιστεύω ότι από τη στιγμή που θα δεχτεί τον κωδικό οποιοσδήποτε λογαριασμός xbox δεν έχεις κανένα θέμα. 

Αν είναι να έχεις θέμα δεν θα δεχτεί από την αρχή τον κωδικό γιατί πολύ απλά δεν τον έχει δώσει η Microsoft στο οποίο μαγαζί. 

1 ώρα πριν, Alexandrosde είπε

Από g2a έχω πάρει πάνω από 15 παιχνίδια και συνδρομές. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Δεν έχω πάρει από κάποιο άλλο κλειδαδικο, αλλά με το g2a δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα. Πλέον τα αγοράζω όλα από εκεί γιατί οι τιμές σε σχέση με τα καταστήματα είναι πολύ καλύτερες. Και έχω κάνει και το κόλπο με την κύρια και δεύτερη κονσολα, οπότε τα μοιραζόμαστε όλα με τον κολλητό μου.

και εκτός αυτού το g2a σου ζητάει επαλήθευση ότι ο κωδικός που έχεις βάλει προς πώληση ειναι genuine. 

Δηλαδή να βγάλεις φώτο με την καρτέλα του κωδικού και να τους τη στείλεις. 

Σας το λέω από πρώτο χέρι γιατί έχω βάλει κι εγώ κωδικους προς πώληση σε αυτό το site. 

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, non-serviam είπε

Οπότε καλύτερα το 40άρι που είναι global είναι έτσι και αλλιώς καλή τιμή.

Φυσικα!
Κατα καιρους την εχουν και 36-37 ευρω, οπως χτες που ειδα.
Για 10 ευρω διαφορά τον χρονο, ουτε συζητηση για Βραζιλια.

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Εγώ πιστεύω ότι από τη στιγμή που θα δεχτεί τον κωδικό οποιοσδήποτε λογαριασμός xbox δεν έχεις κανένα θέμα. 

Αν είναι να έχεις θέμα δεν θα δεχτεί από την αρχή τον κωδικό γιατί πολύ απλά δεν τον έχει δώσει η Microsoft στο οποίο μαγαζί.

Εγραψα παραπανω τι εγινε, οι κωδικοι ασφαλως και μπαινουν, φυσιολογικα αφου ειναι βραζιλιανικοι και ο λογαριασμος βραζιλιανικος, το σκαλωμα εγινε μετα και κανεις δεν σε διασφαλιζει οτι δεν θα ξαναγινει στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή εσένα σου μπαναρανε το λογαριασμό επειδή απλά αγόραζες παιχνίδια για την βραζιλια από τον Ελληνικό σου gamertag?

 

Δεν νομίζω ότι ισχύει με τίποτα αυτό γιατί πολύ απλά από το μενού της κονσόλας μπορείς να αλλάξεις πολύ εύκολα το region της σε ότι θέλεις από το μενού:

Settings - system - langiage & location

 

Και να σε μπαναρανε γι' αυτό το λόγο δεν παίζει γιατί πολύ απλά από τη στιγμη που σου δίνει η ίδια η Microsoft να αλλάξεις το region του λογαριασμού σου δεν μπορεί να σε μπαναρει επειδή απλά αγόρασες παιχνίδι που είναι άλλου region από αυτό που έχεις δηλώσει στη κονσόλα σου.

 

Και στο λέω αυτό γιατί αν εσύ θέλεις να κάνεις ταξίδια σε όλο το κόσμο και να παίρνεις μαζί σου τη κονσόλα σου να παίζεις θα στο απαγορέψει η Microsoft και οποιαδήποτε Microsoft.

Αυτός ακριβώς είναι και ο λόγος που σου δίνει την δυνατότητα να αλλάξεις region στο λογαριασμό σου τόσο εύκολα από το μενού της κονσόλας.

 

Απλά ίσως σου έχει ένα περιορισμό το πόσες φορές το χρόνο μπορείς να αλλάξεις region κάτι που δεν πιστεύω ότι ισχύει αλλά το λέω με κάθε επιφύλαξη

 

Μάλλον έκανες κάτι άλλο και σε μπαναραν αλλά όχι γι' αυτό που λες.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή εσένα σου μπαναρανε το λογαριασμό επειδή απλά αγόραζες παιχνίδια για την βραζιλια από τον Ελληνικό σου gamertag?

Δεν νομίζω ότι ισχύει με τίποτα αυτό γιατί πολύ απλά από το μενού της κονσόλας μπορείς να αλλάξεις πολύ εύκολα το region της σε ότι θέλεις από το μενού:

Settings - system - langiage & location

Και να σε μπαναρανε γι' αυτό το λόγο δεν παίζει γιατί πολύ απλά από τη στιγμη που σου δίνει η ίδια η Microsoft να αλλάξεις το region του λογαριασμού σου δεν μπορεί να σε μπαναρει επειδή απλά αγόρασες παιχνίδι που είναι άλλου region από αυτό που έχεις δηλώσει στη κονσόλα σου.

Μάλλον έκανες κάτι άλλο και σε μπαναραν αλλά όχι γι' αυτό που λες.

Νεος βραζιλιανικος λογαριασμος, αγορα 3 ετη βραζιλιανικης συνδρομης (οχι παιχνιδια ειπαμε), ολα με vpn κυριλε, συνδεση στην κονσολα στην Ελλαδα, Ελληνικη ip, καμπανακι.

Μπορω να αγορασω βραζιλιανικα παιχνιδια που ειναι πιο φθηνα συνηθως, αλλα δεν το ρισκαρω πλεον.

Στον Ελληνικο φορτωμενο λογαριασμο, ουτε κατα διανοια δεν θα κανω πειραματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...