Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για 12μηνη συνδρομη σε ελληνικο λογαριασμο μας κανει απο cdkeys? Προχωραω την αγορα?

https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360#product-tabs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Για 12μηνη συνδρομη σε ελληνικο λογαριασμο μας κανει απο cdkeys? Προχωραω την αγορα?

https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360#product-tabs

προχωρα Ακη με κλειστα ματια...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά αντιμετωπίζω το εξής θέμα όταν πάω να αγοράσω την game pass που έχει με το 1$ μου εμφανίζει το εξής error (xbox one we are having trouble processing your payment),προσπάθησα και από το pc αλλά τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2019 στις 1:03 ΠΜ, Paragontas-x είπε

Τελικά είχα δίκιο μόνο με sms στο κινητό δεν υπάρχει 2-step verification στην Microsoft.

Ορίστε ποια είναι η απάντηση της MIcrosoft support στο σχετικό μου ερώτημα.

Καθαρά απο περιέργεια ρωτάω, για ποιό λόγο δεν θέλεις την εφαρμογή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί πολύ απλά δεν θέλω να στηρίζομαι σε μια εφαρμογή μιας και αλλάζω συνέχεια συσκευές και μπορεί να προβώ σε κάποια που δεν θα δέχεται αυτή την εφαρμογή.

 

Ενώ το sms στο κινητό υποστηρίζεται από όλες τις συσκευές και κινητά.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Γιατί πολύ απλά δεν θέλω να στηρίζομαι σε μια εφαρμογή μιας και αλλάζω συνέχεια συσκευές και μπορεί να προβώ σε κάποια που δεν θα δέχεται αυτή την εφαρμογή.

Ενώ το sms στο κινητό υποστηρίζεται από όλες τις συσκευές και κινητά.

 

Εδώ είσαι λάθος. Αν το καλοψάξεις και το SMS Protect "μπάζει" από παντού - είναι hackable (βλ. Sony PSN) και αν σου κάνει "τσαλιμιές" ο Carrier τον ήπιες - όπως τον "ήπια" και εγώ άπειρες φορές που δεν είχε κάλυψη ο πάροχος κτλ... Βασικά αυτός ήταν και ο λόγος που αναζήτησα το app μιας και τα SMS ήταν αναξιόπιστα στο delivery.

 

Εν τέλει καλά θυμόμασταν: Είχε SMS protect αλλά είναι απαρχαιωμένη μέθοδος (και costy φυσικά, φυσικά) οπότε πήγαμε στο app όπως κάνει όλος ο σύγχρονος κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είναι hackable αφού αν έχεις το 2 step verification πρέπει να σταλεί ένας κωδικός στο κινητό σου και αφού τον βάλεις κάνεις log in ή οτιδήποτε άλλο στο λογαριασμό σου.

Το psn hack που λες έγινε μόνο στους λογαριασμούς που δεν είχαν ενεργό το 2 step verification

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι για αγορά μεταχειρισμένου Xbox One για χρήση από τον γιο μου. Δεν είναι φανατικός gamer καθώς παίζει μόνο το ΣΚ (Fortnite στο PC για καμία ωρίτσα και κανά Pro ή FIFA στο PS3 που είχε μέχρι πρόσφατα).

Βασικά ψάχνω  να βρω κάποια συσκευή για Netflix στην τηλεόραση του δωματίου του, αλλά από το να δώσω 50 - 60 € για android box, πρότιμώ να δώσω 50 - 60 παραπάνω σε αγγελία για να του πάρω μτχ το ΧΒΟΧ ΟNE. 

Βλέπω κατά καιρούς αγγελίες XBOX One 500 GB (προφανώς πρώτα μοντέλα) που παίζουν στα 120 € (ακόμα και στα 100 € έχω εντοπίσει). Αξίζει η αγορά τους? Τι να προσέξω ? Υπάρχει κάποια παρτίδα που έβγαλε προβλήματα και πρέπει να την αποφύγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, yiankap είπε

Ενδιαφέρομαι για αγορά μεταχειρισμένου Xbox One για χρήση από τον γιο μου. Δεν είναι φανατικός gamer καθώς παίζει μόνο το ΣΚ (Fortnite στο PC για καμία ωρίτσα και κανά Pro ή FIFA στο PS3 που είχε μέχρι πρόσφατα).

Βασικά ψάχνω  να βρω κάποια συσκευή για Netflix στην τηλεόραση του δωματίου του, αλλά από το να δώσω 50 - 60 € για android box, πρότιμώ να δώσω 50 - 60 παραπάνω σε αγγελία για να του πάρω μτχ το ΧΒΟΧ ΟNE. 

Βλέπω κατά καιρούς αγγελίες XBOX One 500 GB (προφανώς πρώτα μοντέλα) που παίζουν στα 120 € (ακόμα και στα 100 € έχω εντοπίσει). Αξίζει η αγορά τους? Τι να προσέξω ? Υπάρχει κάποια παρτίδα που έβγαλε προβλήματα και πρέπει να την αποφύγω?

Ίσα - ίσα τα πρώτα boxes ήταν εντελώς overegineered και άπαξ και δουλεύουν θα δουλεύουν στον αιώνα τον άπαντα. Το πρόβλημα είναι πως τα δοκιμάζεις ως μτχ γιατί δεν κάτι που μπορείς να τεστάρεις κατά την συναλλαγή όπως ένα κινητό π.χ. .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει πως απενεργοποιώ την αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα στο game pass? 

Edit:και πως βγάζω ένα μήνυμα που μου δείχνει καθε φορα που ανοιγω τη συσκευή για το καλώδιο της tv. 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει πως απενεργοποιώ την αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα στο game pass? 

Edit:και πως βγάζω ένα μήνυμα που μου δείχνει καθε φορα που ανοιγω τη συσκευή για το καλώδιο της tv. 

https://account.microsoft.com/services/xboxgamepass/billing

Εδώ θα πας και θα πατήσεις "αλλαγή" : Απενεργοποίηση περιοδικής χρέωσης.

 

 

ZPn8CVc.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Ίσα - ίσα τα πρώτα boxes ήταν εντελώς overegineered και άπαξ και δουλεύουν θα δουλεύουν στον αιώνα τον άπαντα. Το πρόβλημα είναι πως τα δοκιμάζεις ως μτχ γιατί δεν κάτι που μπορείς να τεστάρεις κατά την συναλλαγή όπως ένα κινητό π.χ. .

Ειδικά αν το αγοράζεις από μακριά. Εκεί απλά κοιτάς τις αξιολογήσεις του πωλητή και ελπίζεις να σου βγεί ΟΚ το μηχάνημα.

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/1/2019 στις 8:06 ΜΜ, Sir_Teraflop είπε

Πήγαινε εδώ μιας και αυτό που σε απασχολεί είναι θέμα ασφάλειας: https://support.xbox.com/el-GR/contact-us#0:3:3 και πάτα το ξεκινήστε την συνομιλία στα αγγλικά. Εγώ ότι θέλω από την MS εκεί πάω και ναι είναι 24ωρο από ότι ξέρω. Η μόνη προϋπόθεση φυσικά είναι το να ξέρεις να συνομιλήσεις καλά, γραπτώς, στα αγγλικά.

Καλή τύχη :) 

Μίλησα με το ms support και λύση δεν βρήκα σε κανένα από τα 2 προβλήματα που έχω παρόλο που μου είπαν στης "1-27-2019" θα έχουν λυθεί και τα 2 προβλήματα που έχω.

Σήμερα και πριν κάνα 5 λεπτό ξαναμίλησα με ms support και πάλι με έβαλαν στην αναμονή γιατί θα το προωθήσουν στους higher supporters και καλά ότι θα λυθούν τις επόμενες 2 μέρες.

Σιγά μην λυθούν.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

https://account.microsoft.com/services/xboxgamepass/billing

Εδώ θα πας και θα πατήσεις "αλλαγή" : Απενεργοποίηση περιοδικής χρέωσης.

ZPn8CVc.png

Ωραιος σε ευχαριστω πολυ, για το καλωδιο της tv που μου το γραφει καθε φορα που ανοιγω τη κονσολα να γανταστω πτεπει να βαλω ενα 2o hdmi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...