Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα σήμερα την 43uk6400 της LG και ενώ σε ταινίες κλπ είναι σούπερ, στο Xbox δεν τα πάει καλά. Σε Red dead 2 και Far Cry 5 τα γραφικά δεν είναι τόσο λεπτομερή όσο η παλιά LG που είχα - η οποία είχε και πολύ έντονα χρώματα- και υπήρχε πολύ θολούρα την οποία μείωσα στις ρυθμίσεις της κονσόλας αλλά δεν μπορώ να πω ότι υπήρξε μεγάλη καλυτέρευση. Μήπως φταίει ότι η παλιά ήταν τριαντάρα και η καινούργια 43 ιντσών και το Xbox δεν αποδίδει καλά; Δεν ξέρω αν στέκει μια τέτοια υπόθεση.

9 λεπτά πριν, hexenlord είπε

είναι πασιφανές πια, κρατανε τα καλά games για το pass. το καλυτέρο από τα 4 είναι παιχνίδι σχεδόν 15 χρονων. 

Δεν αξίζει το Gold για παιχνίδια. Όλο βλακείες βάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Πήρα σήμερα την 43uk6400 της LG και ενώ σε ταινίες κλπ είναι σούπερ, στο Xbox δεν τα πάει καλά. Σε Red dead 2 και Far Cry 5 τα γραφικά δεν είναι τόσο λεπτομερή όσο η παλιά LG που είχα - η οποία είχε και πολύ έντονα χρώματα- και υπήρχε πολύ θολούρα την οποία μείωσα στις ρυθμίσεις της κονσόλας αλλά δεν μπορώ να πω ότι υπήρξε μεγάλη καλυτέρευση. Μήπως φταίει ότι η παλιά ήταν τριαντάρα και η καινούργια 43 ιντσών και το Xbox δεν αποδίδει καλά; Δεν ξέρω αν στέκει μια τέτοια υπόθεση.

Δεν αξίζει το Gold για παιχνίδια. Όλο βλακείες βάζουν.

σιγουρα δεν φταει το μέγεθος και σε 75 να το βαλεις καμπάνα παιζει 

1) άλλαξες το video output από το XBOX ??? ( αν και με χαμηλή ανάλυση θα έπρεπε να δειχνει καθαρά αλλά όχι 4κ)

2) το καλώδιο είναι οκ ??

3)  αλλαγή ρυθισεων της TB

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από cdkeys αγοράζουμε κανονικά και παιχνίδια? Το ξέρω πως έχει αναφερθεί πως γενικά είναι πολύ αξιόπιστο αλλά δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει να πάρει κάποιος εκτός από συνδρομές και παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xristos_2011 είπε

σιγουρα δεν φταει το μέγεθος και σε 75 να το βαλεις καμπάνα παιζει 

1) άλλαξες το video output από το XBOX ??? ( αν και με χαμηλή ανάλυση θα έπρεπε να δειχνει καθαρά αλλά όχι 4κ)

2) το καλώδιο είναι οκ ??

3)  αλλαγή ρυθισεων της TB

Βρήκα κάτι ρυθμίσεις και τώρα ψιλοέφτιαξε, αλλά για να δώσω ένα παράδειγμα, στέκομαι δίπλα ακριβώς σε θάμνο και δείχνει σαν να τον έχουν βάλει πίσω από θολό τζάμι! Ή τα δέντρα στο βάθος δεν είναι τόσο ρεαλιστικά στην κίνηση και στην υφή τους ενώ στην παλιά LG δεν υπήρχαν αυτά. Θα αλλάξω μέσα στις επόμενες μέρες hdmi μήπως και αλλάξει κάτι. Θα δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Παιδιά από cdkeys αγοράζουμε κανονικά και παιχνίδια? Το ξέρω πως έχει αναφερθεί πως γενικά είναι πολύ αξιόπιστο αλλά δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει να πάρει κάποιος εκτός από συνδρομές και παιχνίδια. 

Προχώρα άφοβα, έχουμε αγοράσει αρκετά παιχνίδια από cdkeys...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tolstoy είπε

Βρήκα κάτι ρυθμίσεις και τώρα ψιλοέφτιαξε, αλλά για να δώσω ένα παράδειγμα, στέκομαι δίπλα ακριβώς σε θάμνο και δείχνει σαν να τον έχουν βάλει πίσω από θολό τζάμι! Ή τα δέντρα στο βάθος δεν είναι τόσο ρεαλιστικά στην κίνηση και στην υφή τους ενώ στην παλιά LG δεν υπήρχαν αυτά. Θα αλλάξω μέσα στις επόμενες μέρες hdmi μήπως και αλλάξει κάτι. Θα δω.

ψηφιζω χαλαρα ρυμισεις Τιβι, τσεκαρε μηπως υπαρχει καλιμπρεισον στο γιουτιουμπ. Ανεβασε και ενα σχοτ να δουμε για τι πραγμα μιλας.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tolstoy είπε

Βρήκα κάτι ρυθμίσεις και τώρα ψιλοέφτιαξε, αλλά για να δώσω ένα παράδειγμα, στέκομαι δίπλα ακριβώς σε θάμνο και δείχνει σαν να τον έχουν βάλει πίσω από θολό τζάμι! Ή τα δέντρα στο βάθος δεν είναι τόσο ρεαλιστικά στην κίνηση και στην υφή τους ενώ στην παλιά LG δεν υπήρχαν αυτά. Θα αλλάξω μέσα στις επόμενες μέρες hdmi μήπως και αλλάξει κάτι. Θα δω.

Με το ίδιο καλώδιο δεν έπαιζε στην άλλη? 

Οπότε σε full HD στην νέα,TV πρέπει να σου δείχνει το ίδιο 

Ανέβασε μια την εικόνα όπως και τις ρυθμίσεις του μηχανήματος 

Επίσης μιλά με LG  η εξυπηρέτηση τους είναι άριστη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, tolstoy είπε

Βρήκα κάτι ρυθμίσεις και τώρα ψιλοέφτιαξε, αλλά για να δώσω ένα παράδειγμα, στέκομαι δίπλα ακριβώς σε θάμνο και δείχνει σαν να τον έχουν βάλει πίσω από θολό τζάμι! Ή τα δέντρα στο βάθος δεν είναι τόσο ρεαλιστικά στην κίνηση και στην υφή τους ενώ στην παλιά LG δεν υπήρχαν αυτά. Θα αλλάξω μέσα στις επόμενες μέρες hdmi μήπως και αλλάξει κάτι. Θα δω.

Από τα λίγα που ξέρω για τα καλώδια hdmi νομίζω είναι η παίζουν η δεν παίζουν. Δεν υπάρχει ενδιάμεση κατάσταση τύπου χιόνια και θολούρες και τέτοια πράγματα, οπότε μάλλον σε κάτι άλλο πρέπει να κοιτάξεις για το πρόβλημα αου. Αν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, xristos_2011 είπε

Με το ίδιο καλώδιο δεν έπαιζε στην άλλη? 

Οπότε σε full HD στην νέα,TV πρέπει να σου δείχνει το ίδιο 

Ανέβασε μια την εικόνα όπως και τις ρυθμίσεις του μηχανήματος 

Επίσης μιλά με LG  η εξυπηρέτηση τους είναι άριστη 

Το ίδιο καλώδιο χρησιμοποιώ και στις δύο για να κάνω τις συγκρίσεις. Έβαλα από σκληρό δίσκο μία ταινία 720p και έδειχνε χάλια. Ίσως δεν είναι για να παίζει ταινίες απ' τον σκληρό. Επίσης, άλλο πρόβλημα : Συνδέω το λάπτοπ (i5 Dell) και αργούν τα πάντα. Τα βίντεο έχουν σπασμωδική κίνηση και το Minecraft απλά δεν βλέπεται!! Και πάει καρέ καρέ!!! Και η οθόνη του λάπτοπ δεν αποκρίνεται καλά. Διάβασα στις ρυθμίσεις των windows, ότι ο ρυθμός ανανέωσης της τηλεόρασης είναι 29hz!! αντί 60 που έχει η οθόνη του λάπτοπ. Μαύρα χάλια. Screenshots απ' την τηλεόραση για να γίνουν συγκρίσεις δεν ξέρω πως να στείλω.

Να συμπληρώσω ότι έβαλα ένα βίντεο 4κ στο YouTube και έπαθα πλάκα με την εικόνα! Μήπως αυτά τα βίντεο είναι καρα-πειραγμένα; (λέω τώρα δεν ξέρω)....

Επεξ/σία από tolstoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Το έφτιαξα με reset από το service και έκανα offline . Kill switch βάζουν ; Νόμιζες ότι έχει χαλάσει καεί το hdmi

Αν εννοείς format κακώς έκανες αν είχες μπόλικο υλικό....

Κλείσιμο κονσόλας,off από το ρεύμα, και υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...