Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και ήρθε το Series X το One S θα πάει για πούλημα. Πριν από αυτό θα χρειαστεί εκτός από τη διαγραφή των παιχνιδιών και sign out τίποτα άλλο; Έχει νόημα να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, 1988panos2171 said:

Μιας και ήρθε το Series X το One S θα πάει για πούλημα. Πριν από αυτό θα χρειαστεί εκτός από τη διαγραφή των παιχνιδιών και sign out τίποτα άλλο; Έχει νόημα να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Εφόσον θα το πουλήσεις γιατί να μη το κάνεις επαναφορά; 

Εγώ το δικό μου (all digital) το έκανα επαναφορά πριν το πουλήσω και όλα καλά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα. Είχα συνδρομή ultimate 3 χρόνια. Είχα βάλει συνδρομή Βραζιλίας με vpn. Η συνδρομή μου έχει λήξει πριν από 5 μέρες. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Υπάρχει κάτι παρόμοιο τώρα; Όπως έβαλα τότε; Αν αγοράσω 2-3 χρόνια συνδρομή gold θα μπορώ με 1 ευρώ να την κάνω ultimate? Επειδή το έχω κάνει ήδη μια φορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2022 στις 11:59 ΜΜ, d_gkal είπε

Εφόσον θα το πουλήσεις γιατί να μη το κάνεις επαναφορά; 

Εγώ το δικό μου (all digital) το έκανα επαναφορά πριν το πουλήσω και όλα καλά.

Φαντάζομαι τα saves που σβήνει είναι από την κονσόλα και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, 1988panos2171 said:

Φαντάζομαι τα saves που σβήνει είναι από την κονσόλα και μόνο.

Τα saves των παιχνιδιών αποθηκεύονται στον λογαριασμό σου. 

Κάνοντας reset την κονσόλα δε σημαίνει ότι τα σβήνει και απ' τον λογαριασμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα μπορειτε να μου προτεινετε εξ.σκληρο δισκο για το xbox s.οσο πιο οικονομικα γινετε στο οριο του να μπορει να λειτουργει απροβληματιστα

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, miltre said:

καλησπερα μπορειτε να μου προτεινετε εξ.σκληρο δισκο για το xbox s.οσο πιο οικονομικα γινετε στο οριο του να μπορει να λειτουργει απροβληματιστα

ευχαριστω

Θα πάρεις ssd για μεγαλύτερες ταχύτητες. Θα δεις διαφορά. 

Αν δε σε απασχολεί η ταχύτητα τότε πάρε οποίον usb 3 βρεις στην καλύτερη τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, miltre said:

θα παω σε ssd υπαρχει κατι να προσεξω για μη συμβατοτητα ή πως να το κανω format?

ευχαριστω πολυ

Οποιοσδήποτε ssd usb3 θεωρώ ότι θα δουλέψει. 

Θα τον φορμαρεις και θα παιζει μόνο με την κονσόλα. Κοινώς το παντρεύεις με το xbox. Δε θα μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις σε υπολογιστή ας πούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, ένα προβλημα που παρουσιαστηκε σε xbox One(1η γενιά) μετά από αλλαγή εσωτερικου δίσκου είναι να μην κάνει sync το controller. Πατώντας το sync button κάνει μόνο τον θόρυβο αλλά δεν κάνει blink το xbox symbol. Αν δοκιμάσω με καλώδιο παλι δεν κάνει sync και μόλις βγει το καλώδιο το controller χάνει σημα. Εχω δοκιμάσει όλες τις τεχνικές που βρήκα online . Το μυαλό μου παει στην μπροστινή πλακετα αλλά αν δεν αγοράσω να την δοκιμάσω δεν θα ξέρω. Κάποιος κάποιο σχόλιο; κάποια προταση; δεν γίνεται να παιζω με καλώδιο. Αργα η γρήγορα χαλάει το βυσμα και από συνδέεται το controller. .. Ελπιζω να γράφω στο σωστό νήμα.

Επεξ/σία από GeG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως φταιει το κοντρολ και οχι η κονσολα? Αν μπορεις δοκιμασε με αλλο κοντρολ να βεβαιωθεις που ειναι το προβλημα στην κονσολα η στο χειριστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d_gkal είπε

Έκανες το τελευταίο update στο χειριστήριο;

Δοκίμασα να κάνω update , δεν βρήκε κάτι νέο. Αυτό ππυ έχει τώρα είναι το 2.3.2381.0

Φαντάζομαι τα νεότερα firmware είναι για ππια νέα controller.

17 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Μηπως φταιει το κοντρολ και οχι η κονσολα? Αν μπορεις δοκιμασε με αλλο κοντρολ να βεβαιωθεις που ειναι το προβλημα στην κονσολα η στο χειριστηριο.

Ναι αυτό ήθελα και εγώ αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποιο για δοκιμή. Το θέμα είναι ότι και η κονσόλα δεν αναβοσβήνει το λεντ για το ότι κάνει sync

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...