Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια καλησπερα! εχω ενα Xbox One S και θελω να χρησιμοποιήσω το Cloud Service της Microsoft για να στριμαρω μερικα games του Series S/X, οπως βλεπω στην Ελλαδα δυστυχως αυτη η υπηρεσια δεν ειναι διαθέσιμη. Εχω ηδη gamepass utimate και σχετικα γρηγορο internet (200Mb) υπάρχει κάποιος τρόπος να ενεργοποίησω την υπηρεσία στην Ελλάδα μεσω κάποιου VPN πχ κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arikado είπε

Παιδια καλησπερα! εχω ενα Xbox One S και θελω να χρησιμοποιήσω το Cloud Service της Microsoft για να στριμαρω μερικα games του Series S/X, οπως βλεπω στην Ελλαδα δυστυχως αυτη η υπηρεσια δεν ειναι διαθέσιμη. Εχω ηδη gamepass utimate και σχετικα γρηγορο internet (200Mb) υπάρχει κάποιος τρόπος να ενεργοποίησω την υπηρεσία στην Ελλάδα μεσω κάποιου VPN πχ κλπ?

Θεωρητικα γινεται αν βαλεις vpn στο ρουτερ και αλλαξεις χωρα στον λογαριασμο σου στο xbox.

Πολυ μπελας βεβαια και μπορει να μην το θελεις ετσι για τις αλλες συσκευες που συνδεονται στο ρουτερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χθες εβαλα να παιξω λιγο Outlast 2 που το ειχα κατεβασει απο το pass.Επαιξα κανα μισαωρο, πηγα να ξαναπαιξω και πεταγε μηνυμα οτι μπορει να μην σας ανηκει το παιχνιδι κλπ. Ειδα οτι εχει φυγει απο το pass τον Απριλιο. Τωρα πως με αφησε να παιξω για λιγο δεν ξερω πως εγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας.σκεφτομαι ν παρω ενα xbox one.διαβασα οτι ειναι γεματη η λιστα με τα xbox και xbox 360 games.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι θ μπορω να παιξω τα συγκεκριμενα σε δισκακια στην κονσολα η μονο ψηφιακα?εχω δει διαφορα στο yutube αλλα πολλες φορες ειναι και fake.αν μπορειτε να με βοηθησετε θα σας ημουν υποχρεως.ευχαριστω και καλο gaming!!!🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχικά πρέπει να μας πεις ποιο xbox one εννοείς? Αυτό μετά τη γενιά του xbox360?

Αν ναι εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις το series s πολύ ανώτερο μηχάνημα σε όλα και ίσως μερικά παιχνίδια που έχεις σε δισκακια να μην μπορείς να τα παίξεις γιατί είναι μόνο digital(Αφού δεν έχει disk drive) αλλά από το να δώσεις λίγα ευρώ λιγότερα και να πάρεις την προτελευταία γενιά xbox.

Οι δίσκοι ssd που  έχουν τα xbox series s/x πίστεψε με είναι τρελό game changer σχεδόν μηδενικά loading times.

Αν τώρα έχεις λεφτά πάρε το series x και ότι σου λέω παρακάτω ισχύει κανονικά γιατί έχει disk drive.

Αν έχεις το όποιο δισκάκι του xbox360 παιχνιδιού αν είναι στη λίστα συμβατότητας με τα series x ναι θα μπορείς απλά με το που βάλεις το δισκάκι θα πρέπει να κατεβάσεις και τις άδειες/update του κάθε παιχνιδιού.

Ποιο πολύ όμως θα μπορείς να παίξεις τα παιχνίδια του xbox one(Κοινώς της προηγούμενης γενειάς xbox) πάλι με την ίδια διαδικασία.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Sakisoriginal21 είπε

καλησπερα σας.σκεφτομαι ν παρω ενα xbox one.διαβασα οτι ειναι γεματη η λιστα με τα xbox και xbox 360 games.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι θ μπορω να παιξω τα συγκεκριμενα σε δισκακια στην κονσολα η μονο ψηφιακα?εχω δει διαφορα στο yutube αλλα πολλες φορες ειναι και fake.αν μπορειτε να με βοηθησετε θα σας ημουν υποχρεως.ευχαριστω και καλο gaming!!!🙏

Υπαρχει μια λιστα για xbox 360 και το παλιο χβοχ που παιζουν στο ονε.Δεν παιζουν ολα τα παιχνιδια μονο αυτα που ειναι στην λιστα.Τωρα αν θυμαμαι καλα, βαζεις το δισκακι στο ονε και σου κατεβαζει το παιχνιδι στον δισκο, δεν τρεχει το παιχνιδι απο το δισκακι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλημέρα. θα ήθελα να πάρω δώρο στον γιο μου 10 χρονων μια κονσόλα. όλο πάει στους φίλους του και παίζουν. δεν έχω πάρει ποτέ κονσόλα. αυτή τη στιγμή παίζουν όλοι fifa22. κοιτάω λίγο τις τιμές και μου φαίνονται όλα ακριβά. αν πάρω θα είναι ή xbox x ή ps5. από που ψωνίζετε γενικα; θα χρειαστώ 2 χειριστήρια και το fifa 23. προς το παρών ούτε gamepass ούτε τίποτα άλλο. θα παίζει 3-4 ώρες την εβδομάδα. οι φίλοι του έχουν ps4. το παιχνίδι έχει άλλες λειτουργίες στο ps και άλλες στο xbox;

σκέφτομαι το ps5 πιο πολύ επειδή αύριο μεθαύριο θα μπορούν να κάνουν ανταλλαγές στα games . είμαι πολύ μπερδεμένος. αξίζει τώρα η αγορα; ή βγαίνουν του χρόνου άλλες κονσολες; επίσης Χριστούγεννα έχει πιο πολλές προσφορές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει καινουριο ή κάποιο μεταχειρησμενο με εγγύηση. είδα γράφουν και έκδοσης κονσόλας. είχαν κάποιες θέματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...