Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

δεν έχω κάποιο τρόπο για ακριβή παρακολούθηση όπως στο pc, αλλά πχ στο forza horizon 5 που εχω επιλέξει performance 4k 60fps η διαφορά είναι εμφανέστατη ακόμα και στο δικό μου μάτι που παίζω 2 χρόνια στα 30. Και το performance boost στα παλαιότερα το ίδιο κάνει αλλά δεν έχω παίξει κάποιο ακόμα

Το performance 4k 60fps το επιλέγεις στο παιχνιδι ή στο xbox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Το performance 4k 60fps το επιλέγεις στο παιχνιδι ή στο xbox?

Στο forza συγκεκριμένα το επιλέγεις από τα settings στην αρχή του παιχνιδιού. Στα παιχνίδια που έχουν fps boost το επιλέγεις από πριν στο xbox στο menu κάθε παιχνιδιού

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε ρε παιδιά ένα σοβαρό μαγαζί (Αθήνα ) να μου επισκευάσει το one x μου, που άλλες φορές bootάρει και άλλες όχι, και είναι εκτός εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, vixos είπε

Για πείτε ρε παιδιά ένα σοβαρό μαγαζί (Αθήνα ) να μου επισκευάσει το one x μου, που άλλες φορές bootάρει και άλλες όχι, και είναι εκτός εγγύησης.

The Console Club only....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, Justrelax said:

Κάποιο αξιόλογο controller σε καλύτερη τιμή από το αυθεντικό υπάρχει? Γιατι τα 60€ για controller μου φαίνονται τσιμπημενη τιμη

Μη πάρεις οτιδήποτε αλλο εκτός του αυθεντικού. 

Αν δε μπορείς να διαθεσεις 60, ψάξε μεταχειρισμένο με πιο λιγα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καταρχάς υπάρχουν ήδη παρα πολλά παιχνίδια για το one s, για να έχεις να ασχολείσαι για χρονια. Σίγουρα θα βγαίνουν και καινούργια για μια διετία. Έπειτα η Microsoft οδηγεί τις εξελίξεις στο game streaming και θα μπορείς να παίζεις παιχνίδια του series x  μέσω του one s( εννοείται ότι τα παιχνίδια θα εκτελούνται σε σερβερς της Microsoft και θα στριμαρονταί στην κονσόλα σου) με μόνη προϋπόθεση τις πολύ καλές ταχύτητες σύνδεσης στο διαδίκτυο και συνδρομή στις υπηρεσίες της. 

Η κονσόλα μεταχειρισμένη είναι αρκετά φτηνή, τα χειριστήρια και τα παιχνίδια είναι πλήρως συμβατά με το series x, έτσι αν μετά από 2-3χρόνια πάρεις νέα κονσόλα, θα έχεις ήδη παιχνίδια προίκα από την προηγούμενη και έξτρα χειριστήριο, αν δεν το έχεις λιώσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

38 λεπτά πριν, vali είπε

Καταρχάς υπάρχουν ήδη παρα πολλά παιχνίδια για το one s, για να έχεις να ασχολείσαι για χρονια. Σίγουρα θα βγαίνουν και καινούργια για μια διετία. Έπειτα η Microsoft οδηγεί τις εξελίξεις στο game streaming και θα μπορείς να παίζεις παιχνίδια του series x  μέσω του one s( εννοείται ότι τα παιχνίδια θα εκτελούνται σε σερβερς της Microsoft και θα στριμαρονταί στην κονσόλα σου) με μόνη προϋπόθεση τις πολύ καλές ταχύτητες σύνδεσης στο διαδίκτυο και συνδρομή στις υπηρεσίες της. 

Η κονσόλα μεταχειρισμένη είναι αρκετά φτηνή, τα χειριστήρια και τα παιχνίδια είναι πλήρως συμβατά με το series x, έτσι αν μετά από 2-3χρόνια πάρεις νέα κονσόλα, θα έχεις ήδη παιχνίδια προίκα από την προηγούμενη και έξτρα χειριστήριο, αν δεν το έχεις λιώσει.

αρα θα κοιταξω μεταχειρισμενη μιπως βρω καμια φτηνη και επισεις δεν νομιζω το gamepass να σταματησει στο one s τοσο συντομα τι πιστευεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται δεν πρόκειται να σταματήσει το gamepass. Τα έσοδα της Microsoft δεν είναι από την πώληση του Xbox, αλλά από πωλήσεις παιχνιδιών και συνδρομών, όσο καιρό βλέπει να συνδέονται τα one στο δίκτυο της θα τα υποστηρίζει. Αν η τεχνολογία προχωρήσει και τα one δεν μπορούν να συμβαδίζουν π.χ. έχουν αργές ταχύτητες σύνδεσης, με αποτέλεσμα να επιβαρύνουν δυσανάλογα το δίκτυο της Microsoft, τότε θα σταματήσει την υποστήριξη. Πάντως δεν έχεις να φοβάσαι κάτι τέτοιο για τα επόμενα 3-4 χρόνια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
58 λεπτά πριν, babis13 είπε

Sos ενημερώνω για ηλίθια ερώτηση απλά για την απορία, https://www.skroutz.gr/s/29587743/Elden-Ring-Xbox-One-Series-X-Game.html κάνει και για το ταπεινό one s σωστά;

Ναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, babis13 είπε

Sos ενημερώνω για ηλίθια ερώτηση απλά για την απορία, https://www.skroutz.gr/s/29587743/Elden-Ring-Xbox-One-Series-X-Game.html κάνει και για το ταπεινό one s σωστά;

Οπως λέει και ο τίτλος,είναι η xbox one έκδοση και αν αγοράσεις αργότερα άλλη κονσολά,θα σου έχει upgrade να κατεβάσεις για αυτή.

Μην κάνεις όμως το λάθος να αγοράσεις αυτή την έκδοση. Αυτή καλύτερα

https://www.skroutz.gr/s/33412299/Elden-Ring-Launch-Edition-Xbox-One-Series-X-Game.html?from=catspan

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί! 

Αν πάρω το fifa 22 για xbox series s/x θα παίζει στο xbox one x, ή θα πρέπει να πάρω την απλή έκδοση για xbox one? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...