Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στη παρέα.

Έχω μια απορία και θέλω να με βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει:

Μπορώ να παραγγείλω ένα xbox από e-shop.gr ενώ είμαι ανήλικος χωρίς να μου ζητήσουν στοιχεία γονέα;(με αντικαταβολή θα είναι η παραγγελία και παράδοση στο υποκατάστημα)

Αν γίνεται τι χρειάζεται να εχω μαζί μου;(αρκεί ταυτότητα;)

Επεξ/σία από Makis S.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες γρηρορη ερώτηση 

 

Θέλω να σβήσω κάποια παιχνίδια, χάνονται και τα saves μου? Ίσως τα κατεβάσω αργότερα πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Agmourk είπε

Παίρνει κατευθείαν το licence απο το digital και δεν χάνεις ούτε save ούτε τίποτα. Έτσι έκανα το update απο το diablo ΙΙΙ repear στο eternity

 

31 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Εγώ γιατί πιστεύω ότι για να πάρει το digital licence πρέπει να απεγκαταστήσεις και να ξανά εγκαταστήσεις το παιχνίδι digital πλέον.

Γιατί η εγκατάσταση που έχεις τώρα στη κονσόλα σου είναι από το δισκάκι και πάντα θα σου ζητάει το δισκάκι.

τελικά δεν γνωρίζουμε τι ισχύει.....το θέμα είναι να γλυτώσουμε το βάλε-βγάλε το δισκάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tempo είπε

τελικά δεν γνωρίζουμε τι ισχύει.....το θέμα είναι να γλυτώσουμε το βάλε-βγάλε το δισκάκι

Κραταει το license και δεν χρειάζεται τιποτα. Στην χειρότερη περίπτωση θα αναγκαστείς να ξανακατεβάσεις το παιχνίδι. Δεν θα πας και δα να το φέρεις με τα πόδια

25 λεπτά πριν, barman_ είπε

Καλησπέρα παίδες γρηρορη ερώτηση 

Θέλω να σβήσω κάποια παιχνίδια, χάνονται και τα saves μου? Ίσως τα κατεβάσω αργότερα πάλι 

Τα save σου δεν αποθηκεύονται στην κονσόλα αλλά στο cloud. Σβήσε ότι θέλεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Mr_Terror said:

και δεν χρειαζεται να εισαι gold για να αποθηκευονται στο cloud.Για ολους ειναι.

Σας ευχαριστω και τους 2 ήταν η δεύτερη ερώτηση που θα έκανα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Makis S. είπε

Καλησπέρα στη παρέα.

Έχω μια απορία και θέλω να με βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει:

Μπορώ να παραγγείλω ένα xbox από e-shop.gr ενώ είμαι ανήλικος χωρίς να μου ζητήσουν στοιχεία γονέα;(με αντικαταβολή θα είναι η παραγγελία και παράδοση στο υποκατάστημα)

Αν γίνεται τι χρειάζεται να εχω μαζί μου;(αρκεί ταυτότητα;)

κανε λογαριασμό στο eshop και απλά κανε την παραγγελία σου.

οταν θα σου στείλουν μήνυμα πας και παραλαμβανεις μόνο με το όνομα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

κανε λογαριασμό στο eshop και απλά κανε την παραγγελία σου.

οταν θα σου στείλουν μήνυμα πας και παραλαμβανεις μόνο με το όνομα σου.

Και χωρίς λογαριασμό. 

Κάνεις παραγγελία σαν επισκέπτης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Και χωρίς λογαριασμό. 

Κάνεις παραγγελία σαν επισκέπτης 

Και δεν θα μου πούνε χρειάζονται στοιχεία ενός ενήλικα επειδή θα πάρω κάτι ακριβό;(200 ευρώ περίπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ονοματεπώνυμο θα βάλεις ότι θες, και το δικό σου ακόμα, δεν ζητάει ηλικία. 

Αν πληρώσεις με μετρητά δεν θα έχεις πρόβλημα. 

Αν είναι με κάρτα που δεν είναι στο όνομα σου (και το δουν) μπορεί να μη σου το δώσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, k_dinos είπε

Ονοματεπώνυμο θα βάλεις ότι θες, και το δικό σου ακόμα, δεν ζητάει ηλικία. 

Αν πληρώσεις με μετρητά δεν θα έχεις πρόβλημα. 

Αν είναι με κάρτα που δεν είναι στο όνομα σου (και το δουν) μπορεί να μη σου το δώσουν 

Με μετρητά θα πληρώσω άρα είμαι εντάξει. Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια σας να 'στε καλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φήμες ότι η MS θα αγοράσει και την IO Interactive εκ Δανίας ορμώμενη.... (Hitman, Freedom Fighters κ.α.).

Δεν θα αφήσει ΑΑ Studio στο τέλος η αγαπημένη μας ΜικροΜαλακή ...και εδώ που τα λέμε εκεί είναι που πάσχει η βιομηχανία και όχι "παρόμοιες" παραγωγές triple A κάθε 5 και βάλε χρόνια ή τα πρώτα να καταφεύγουν στο Kickstarter με αμφίβολα αποτελέσματα και χρονοδιαγράμματα ανάλογα τι "τσίμπησαν" από αυτό.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, σκέφτομαι την αγορά του s, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με MS , αξίζει η αγορά του; Στα 214; Είναι καλή; Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπερτερεί σε κάτι από το ps4? Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, aris4me είπε

Καλημέρα, σκέφτομαι την αγορά του s, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με MS , αξίζει η αγορά του; Στα 214; Είναι καλή; Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπερτερεί σε κάτι από το ps4? Ευχαριστώ 

καλημέρα,

1. έχει 2 χρόνια εγγύηση ενώ το ps4 (διορθώστε αν κάνω λάθος, έτσι το βλέπω στις σελίδες των καταστημάτων)

2. είναι πιο φθηνό

3. το game pass είναι διαθέσιμο κανονικά στην Ελλάδα ενώ στο ps4 νομίζω όχι

4.απο ότι διαβάζω (δεν έχω ps4 να συγκρίνω) δεν ζεσταίνεται τόσο πολύ (ότι σημαίνει αυτό σε αντοχή στον χρόνο και θόρυβο)

5. τα forza είναι καταπληκτικά (έχει και η sony τα αποκλειστικά της, διαλέγεις και παίρνεις)

6. στα δικά μου μάτια το S είναι πανέμορφο....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 minutes ago, aris4me said:

Καλημέρα, σκέφτομαι την αγορά του s, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με MS , αξίζει η αγορά του; Στα 214; Είναι καλή; Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπερτερεί σε κάτι από το ps4? Ευχαριστώ 

Δώσε 250 και πάρτο από γαλλικό αμαζον με 2ο κοντρολερ, το  ac odyssey, pubg,  gow 4, 3 μήνες gold, 3 μήνες game pass.

 

https://www.amazon.fr/gp/product/B07KVG7SFQ/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A1X6FK5RDHNB96&psc=1

Επεξ/σία από d_gkal
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...