Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι πολυ ανωτερα σαν sim... Το assetto corsa ειναι ενα κλικ πιο πανω στα physics του, δεν ειναι τυχαιο οτι οι περισσοτεροι simers εκει πηγαινουνε. Το project cars κερδιζει στα γραφικα με γκολ απο τα αποδυτηρια. Τα εχω και τα 2 οπως επισης και το forza 6 με τιμονιερα thrustmaster ΤΧ. Για χαλαρη οδηγηση ετσι για την ψυχαγωγια το forza ειναι καλυτερο! Αν θες ομως να ιδρωσεις, να νιωσεις οτι αυτο που κανεις ειναι οτι πιο κοντα στην πραγματικοτητα τοτε assetto και project cars 2 ειναι μονοδρομος, χωρις αυτο να σημαινει οτι το forza ειναι και need for speed ρε παιδι μου, αλλα οπως και να το κανεις ειναι simcade. Σου ευχομαι να το ευχαριστηθεις και με το καλο να μπεις στον κοσμο του simulation.....ετοιμασου να ριξεις καλα φραγκα αν γινει κατι τετοιο.... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H πρωτη μου επιλογη θα ηταν σιγουρα το assetto corsa για pc απλα κολλαω λιγο στο γεγονος οτι για xbox one δεν παιρνει mod οπως παιρνει για υπολογιστη και μηπως με ξενισει λιγο γιατι αν ειχα υπολογιστη δεν το σκεφτομουν καν θα πηγαινα κατευθειαν για assetto

Επεξ/σία από masterone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα λιγοτερο απο 20 ευρω που κοστιζει εγω θα σου ελεγα να μην το σκεφτεις και πολυ, στην τελικη αν τοσο σε νιαζουν τα mod εστω και με εναν μετριο σημερινο υπολογιστη μπορεις να παιξεις assetto corsa, δε χρειαζεσαι καποιο συγχρονο gaming setup, οποτε χτυπα το για εκει στην τελικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με career αν εχεις ασχοληθει ποιο εχει καλυτερο απο τα 2? Γιατι θα φτιαξω μεσα σε ενα εξαμηνο και pc γτ τωρα εχω ενα λαπτοπ 6ετιας που δεν σηκωνει τπτ(με το ζορι lol) Και ελεγα αν ηταν να παρω τωρα pc2 στο xbox one και αργοτερα στο pc assetto corsa για να μην το παιρνω 2 φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο θα σου προτεινα και εγω να κανεις, με το career μην ασχολεισαι και πολυ, πανω κατω ιδια ειναι που λεει ο λογος, το project cars εχει περισσοτερα leagues, nascar κλπ αλλα δεν με αφησε ικανοποιημενο με τις πολλες ελειψεις σε καθημερινα αμαξια. Ωστοσο εχει ωραια features οπως ο spotter ή ο race director που δινουν μια εξτρα πινελια... Δεν τα εχω τερματισει για να σου πω με ακριβεια, αυτο που μπορω να σου πω ομως ειναι οτι θα τα χαρεις περισσοτερο στο multiplayer, και το assetto (στο pc  ειδικα) κραταει ακομα καλο community παρολα τα χρονακια του με leagues και esports σκηνη (δεν ειναι και iracing....αλλα για να πας σε τετοιο επιπεδο θες πολλεεεεεες ωρες στην "καρεκλα")

Επεξ/σία από kalober
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kalober είπε

Αυτο θα σου προτεινα και εγω να κανεις, με το career μην ασχολεισαι και πολυ, πανω κατω ιδια ειναι που λεει ο λογος, το project cars εχει περισσοτερα leagues, nascar κλπ αλλα δεν με αφησε ικανοποιημενο με τις πολλες ελειψεις σε καθημερινα αμαξια. Ωστοσο εχει ωραια features οπως ο spotter ή ο race director που δινουν μια εξτρα πινελια... Δεν τα εχω τερματισει για να σου πω με ακριβεια, αυτο που μπορω να σου πω ομως ειναι οτι θα τα χαρεις περισσοτερο στο multiplayer, και το assetto (στο pc  ειδικα) κραταει ακομα καλο community παρολα τα χρονακια του με leagues και esports σκηνη (δεν ειναι και iracing....αλλα για να πας σε τετοιο επιπεδο θες πολλεεεεεες ωρες στην "καρεκλα")

κοιταξα λιγο περι Iracing που γραφεις γιατι μου κινισες την περιεργεια για ποιο λογο εχει 20 ευρω συνδρομη το μηνα λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tελικά τσίμπισα κι εγώ το S με το Ηοrizon 4. Το κακό είναι ότι δεν πρόλαβα τις εξαιρετικές προσφορές που έπεξαν αλλά στα 214€ νομίζω καλά είναι και πάλι.

Πιστεύω μέχρι τελος εβδομάδας να το χω.

Επεξ/σία από 1988panos2171
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα φιλος μου πηρε το Χ στην εκδοση gold rush με το battlefield 5 στα 419. Δεν ξερω γιατι ακομη ισχυει αυτη η τιμη αλλα αυτη η εκδοση ειναι πανεμορφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Basidar είπε

σημερα φιλος μου πηρε το Χ στην εκδοση gold rush με το battlefield 5 στα 419. Δεν ξερω γιατι ακομη ισχυει αυτη η τιμη αλλα αυτη η εκδοση ειναι πανεμορφη.

γιατι η Microsoft μειωσε την τιμη της κονσολας,το ειδα και εγω απο κοντα ειναι πανεμορφο αλλα προτιμω το κλασικο μαυρο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, katman2000 είπε

γιατι η Microsoft μειωσε την τιμη της κονσολας,το ειδα και εγω απο κοντα ειναι πανεμορφο αλλα προτιμω το κλασικο μαυρο !

σκεψου οτι εγω εχω τον σκορπιο αλλα παρολα αυτα ζηλεψα το χρωματακι 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, katman2000 είπε

κοιταξα λιγο περι Iracing που γραφεις γιατι μου κινισες την περιεργεια για ποιο λογο εχει 20 ευρω συνδρομη το μηνα λολ

γιατι ειναι παλαβοι οι ανθρωποι.... οτι και να ειναι, οσο καλο και να ειναι, οσο αριστο community και οσο και να γλυτωνεις απο παιχτες τυπου "φρεναρω πανω στον αντιπαλο" γιατι οι κανονες του παιχνιδιου ειναι φαρμακι και αυτο βοηθαει πολυ την συνολικη εμπειρια....20 ευρω το μηνα ρε κεραταδες δε τα ζητας... Ας μην ξεφευγουμε ομως, εδω ειναι θεμα για το xbox και το iRacing ειναι pc game

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panosXboxone είπε

Ειναι λιγακι υπερβολικός ο τυπος!

σορρυ για το off topic αλλα δες αυτο 

 

 

Επεξ/σία από vaggos88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σας πω έναν προβληματισμό μου μήπως έχετε κάποια πρόταση.....

αυτήν την στιγμή έχω ενεργή συνδρομή game pass που λήγει σε 1 εβδομάδα.....την  ανανέωση την έχει η microsoft 30 ευρώ για 6 μήνες.

Εγώ δεν καίγομαι να ανανεώσω (γιατί έχω πλεόν αρκετά παιχνιδάκια να παίξω με πρώτο και καλύτερο το battlefield 1 απο το gold). Αυτό που θα ήθελα είναι να ανανεώσω για ένα μήνα ακόμη και ιδανικά απο 15 Δεκεμβρίου εως 15 Ιανουαρίου (θα είναι περίοδος διακοπών για τα παιδιά και θα παίζουμε περισσότερο).

Αν δεν ανανεώσω την υπάρχουσα συνδρομή και λήξει (σε μια εβδομάδα) θα μου βγάλει έπειτα την προσφορά (30ευρώ/6 μήνες) ή θα μου δώσει την άλλη προσφορά (1ευρώ/1 μήνα) ή δεν θα μου δώσει καθόλου και θα με πάει σε κανονική τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...