Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα μόλις και εγώ ένα 3μηνο.

Σχετικά με το fifa19 αν γνωρίζει κανείς, από εδώ -> https://www.allkeyshop.com/blog/buy-fifa-19-xbox-one-compare-prices/ ξέρετε κάποιο αξιόπιστο για να το πάρω οικονομικά; 

Προσωπικά απο Kinguin έχω πάρει μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, IceFrog είπε

Στην ιδια ακριβως θεση ειμουν και γω. Ειχα αγορασει το ps3 οταν ειχε πρωτοβγει μονο και μονο για να παιζω granturismo. Ειμουν σε φαση αναζητησης καρτας γραφικων αλλα ηθελα και ενα blueray player ωστε να μπορω να βλεπω 4k ταινιες εκτος του netflix.  Στα 214 με δυο χειριστηρια ειναι απλα τρελο value for money. Το αγορασα απο γνωστη αλυσιδα μαζι με επεκταση εγγυησης στα χρονια και ενα σετ επαναφορτιζομενες μπαταριες στα 280 ολα μαζι και μου εκανα  και δωρο 3 παιχνιδακια. Να σημειωσω οτι δεν ειμαι πλεον hardcore gamerα αλλα παιζω περιστασιακα και πιο πολυ με παρεα παιχνιδια τυπου tekken mortal kombat κλπ. Οκ το X εχει σαφως ανωτερο hardware και ειναι και πιο future proof, αλλα με ενα gamepass μπορεις να εχεις προσβαση σε πανω απο 100 παιχνιδια που σιφουρα δεν θα εχεις παιξει ποτε. συν το οτι βγαζουν πολυ ωραιες συλογες οπως το crash bandicoot και το davil may cry. 
Επισης οι τωρινες αποκλειστικες κυκλοφοριες του ps4 με αφηνουν αδιαφορο σε αντιθεση με το παρελθον οπου το xbox ειχε 3 σοβαρα αποκλειστικα games και το ps4 ειχε παιχνιδαρες.
Επισης τα παιχνιδια που αγοραζεις ψηφιακα μεσω του microsoft store γινονται share και στα windows 10.
Πρωτη φορα xbox μετα απο psx ps2 και ps3. Ουτε φαν μποι ειμαι ουτε τιποτα..
 

 

28 λεπτά πριν, barman_ είπε

Ημου  ακριβώς στην ίδια φάση... Χρόνια gaming στον υπολογιστή δε με τραβάει τόσο. Πήρα ένα s το οποίο θα τραβήξει χρόνια και παίζει τα πάντα και κράτησα τον υπολογιστή που είναι παλιός πλέον για απλό gaming που δε παίζει σε κονσόλα ούτως ή άλλως και έλυσα το θέμα μου. Παίρνω game pass ενίοτε η gold και κανένα παιχνιδάκι μεταχειρο και τέλος... Τι άλλο να ζητήσει κανείς? 

Ευχαριστώ για το feedback. Αυτό που με φοβίζει όμως είναι τα fps, βλέπω τα forza τρέχουν στα 60 αλλά για wrc, f1 κλπ και το απερχόμενο dirt rally 2 δεν ξέρω. Και σίγουρα πλέον δε λέει να παίζεις racing σε 30fps.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 1988panos2171 είπε

Ευχαριστώ για το feedback. Αυτό που με φοβίζει όμως είναι τα fps, βλέπω τα forza τρέχουν στα 60 αλλά για wrc, f1 κλπ και το απερχόμενο dirt rally 2 δεν ξέρω. Και σίγουρα πλέον δε λέει να παίζεις racing σε 30fps.

Εαν σε ενδιαφερουν τα 60fps σε νεους τιτλους κοιτας για xbox one X. Το S δεν εχει αυτη τη δυνατοτητα

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, 1988panos2171 said:

 

Ευχαριστώ για το feedback. Αυτό που με φοβίζει όμως είναι τα fps, βλέπω τα forza τρέχουν στα 60 αλλά για wrc, f1 κλπ και το απερχόμενο dirt rally 2 δεν ξέρω. Και σίγουρα πλέον δε λέει να παίζεις racing σε 30fps.

 

Εγώ παίζω προσωπικά το horizon 4 τώρα και δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, l_kostas είπε

Με το δικό τους φορτιστή σαν Αυτό ? Ευχαριστημένος?

Είχα έναν άλλο φορτιστή από πριν λόγο παιδιού, αυτός που μου έδειξες ακόμη καλύτερα. 

Πολύ ευχαριστημένος. Δεν ασχολούμαι ούτε με dock, καλώδια κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ένα dock εκτός ότι δεν βάζεις - βγάζεις καπάκια μπαταρίες εξυπηρετεί και ως βάση-χώρος να ακουμπήσεις το χειριστήριο σου. Σίγουρα τα kit μπαταρίας που έρχονται δεν έχουν την διάρκεια μιας Eneloop αλλά από την άλλη έχεις άμεση χρηστικότητα του χειριστηρίου και δεν είναι δα ότι μετά από ένα gaming session θα τερματίσεις την μπαταρία τους - τελειώνεις το ακουμπάς στο dock και θα είναι έτοιμο για την επόμενη μέρα-φορά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NoMans είπε

Συνηθισμένος χρόνια από PS4, πήρα κατευθείαν charge kit και τα αξίζει και με το παραπάνω. Άλλη ευκολία κατά τη γνώμη μου.

Ισχύει για το charge kit μου έχει λύσει τα χέρια. Το προτείνω με κλειστά τα μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικά ενδιαφέροντα παιχνίδια σε πολύ καλές τιμές, όπως Gears Of War 4, Halo 5:

https://www.zavvi.com/offers/black-friday/games.list?pageNumber=1&facetFilters=en_platform_content:Xbox+One

Αν και μεταφορικά για Ελλάδα πρέπει να είναι λίγο ακριβά (Γερμανία 0.99 GBP).
Κάποιος που δεν πρόλαβε το σκότωμα του Γερμανού μπορεί να ενδιαφέρεται.

edit: Από UK στέλνει.

Επεξ/σία από non-serviam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτησεις απο newbie.

Εκανα την πατεντα με τν επαναλαμβανομενο τροπο πληρωμης και τσιμπησα αλλο εναν μηνα ,πως το απενεργοποιουμαι τωρα?

Το Dirt 4 εχει βγει απο το pass?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

Εντάξει ένα dock εκτός ότι δεν βάζεις - βγάζεις καπάκια μπαταρίες εξυπηρετεί και ως βάση-χώρος να ακουμπήσεις το χειριστήριο σου. Σίγουρα τα kit μπαταρίας που έρχονται δεν έχουν την διάρκεια μιας Eneloop αλλά από την άλλη έχεις άμεση χρηστικότητα του χειριστηρίου και δεν είναι δα ότι μετά από ένα gaming session θα τερματίσεις την μπαταρία τους - τελειώνεις το ακουμπάς στο dock και θα είναι έτοιμο για την επόμενη μέρα-φορά.

Εννοείται. 

Αλλά άμα έχεις παιδί κ δει dock και χειριστήριο θα τα θεωρήσει ένα ωραίο σετάκι για να ασχοληθεί. 😁

Ενώ τώρα είναι ψηλά στο ντουλάπι μαζί με τα παιχνίδια κ τις εφεδρικές μπαταρίες κ είμαστε όλοι ευτυχισμένοι. 😎

7 λεπτά πριν, Seldon68 είπε

2 ερωτησεις απο newbie.

Εκανα την πατεντα με τν επαναλαμβανομενο τροπο πληρωμης και τσιμπησα αλλο εναν μηνα ,πως το απενεργοποιουμαι τωρα?

Το Dirt 4 εχει βγει απο το pass?

Έχει επιλογή αν θυμάμαι σωστά στο subscriptions, payment and billing, cancel subscription. 

Αλλιώς log in στο Microsoft account από το pc και πας στο προφίλ σου,Υπηρεσιες κ συνδρομές. 

Επεξ/σία από Scorpio_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Sir_Teraflop said:

Εντάξει ένα dock εκτός ότι δεν βάζεις - βγάζεις καπάκια μπαταρίες εξυπηρετεί και ως βάση-χώρος να ακουμπήσεις το χειριστήριο σου. Σίγουρα τα kit μπαταρίας που έρχονται δεν έχουν την διάρκεια μιας Eneloop αλλά από την άλλη έχεις άμεση χρηστικότητα του χειριστηρίου και δεν είναι δα ότι μετά από ένα gaming session θα τερματίσεις την μπαταρία τους - τελειώνεις το ακουμπάς στο dock και θα είναι έτοιμο για την επόμενη μέρα-φορά.

Ωραία ιδέα αυτή... Ψαχνω τώρα στο ebay και βλέπω καλές τιμές βέβαια με 300 αμπέρ το πακ.. Αρκεί ένα τέτοιο να παίξεις 5 ώρες πχ? 

Οι μπαταρίες του ικεα ας πούμε πόσο έχουν? 

 

 

Επίσης σήμερα δοκίμασα κάτι και έπιασε, ξέμεινα από μπαταρίες και έβαλα το power bank μου και παίζει κομπλέ, για προσωρινή λύση είναι σούπερ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, l_kostas είπε

Η προσφορά με το 1 ευρώ ισχύει μόνο για νέους συνδρομητές και χτες από το support της Microsoft μου είπαν να βάλω πρώτα το 1 ευρώ και μετά το 14-days trial (αυτό άραγε δεν είναι για νέους συνδρομητές?). Ρώτησα και στο cdkeys αν έχουν ημερομηνία λήξης οι κωδικοί αλλά απάντηση δεν πήρα.. Πάντως σε προηγούμενη απάντηση εδώ μου έχουν πει ότι το βάζεις όποτε θες.

ενημερωτικά από το cdkeys μου απάντησαν πως οι κωδικοί ισχύουν για ένα έτος αλλά προτείνουν να τους εξαργυρώσουμε το συντομότερο δυνατόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια περιμενω απο βδομαδα να μ ρθει η τιμονιερα που παρηγγειλα στο black friday(logitech g920) και θέλω να παρω και ένα racing sim game. Ειμαι αναμεσα σε assetto corsa kai project cars 2. Θελω οσο το δυνατον καλυτερο career γιατι εκει θα ασχοληθώ ποιο πολυ και θελω να επιλεξω ενα απο τα 2 αρχικά και αργοτερα μπορει να τα εχω και τα 2. Εχω και forza motorsport 7 αλλα νομιζω πως τα 2 παραπάνω είναι καλύτερα σαν sim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...