Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, hexenlord είπε

 Με 20 γίγα καπ αγαπητέ δεν πας πουθενά. Οχι μονο θα έχεις κουτσουρεμενη εμπειρία, θα έχεις και κουτσουρεμενα παιχνιδια, λόγω έλλειψης patch,online coop/vs etc etc. Αν δε σε νοιάζουν (ολα) αυτα, παει καλώς, αλλα τοτε τι να το κανεις το χβοχ?εκτος και αν η κατάσταση ειναι προσωρινή. Τα περισσότερα ααα παιχνιδια εχουν  patch που ξεκινανε απο μερικά GB το καθένα μετα την κυκλοφορία του. Για να μην μιλησουμε για day 1,installation patches. Που ναι, μπορείς να τα αποφύγεις, αλλα θα φας στη μούρη ενα κάρο bugs.μακριά απο τετοια επιλογή imho

 

Το πρόβλημα hexen είναι μεγαλύτερο από ότι νομίζει ο φίλος με Mobile plan. Θα στουκάρει στο NAT αναπόφευκτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Όχι γιατί να έχεις θέμα. Το update θα στο κάνει εκεί που κοιμάσαι ή πριν το game. Αν έχει ορίσει ο dev ότι για να παίξεις online το τάδε-δείνα παιχνίδι θα κάνεις update θες δεν θες. ΑΝ θες να παίξεις. Θα πρέπει να έρθεις στο ίδιο patch που παίζουν όλοι οι άλλοι. 

Κοίταξε να δεις επειδή κατάλαβα που το πας - δηλαδή αν μπορώ να παίξω multiplayer με data plan - θα σου πω όχι κατηγορηματικά. Ενδέχεται να έχεις προβλήματα με το NAT τα οποία σε κονσόλα που είναι όντως mobile όπως π.χ το Nintendo Switch δεν έχουν λυθεί ακόμα και σε επίπεδο wi-fi. Μπορεί και να μην έχεις αλλά αν έχεις μην περιμένεις να βρεις λύση. Ειδικά σε παιχνίδια που το ping είναι must.

Με 5G και ΑΝ.

Αυτό εννοώ δηλαδή αν γίνεται με limited data 20 gb να παίζω online έστω και αν τα updates τα κάνω σε WiFi... Από ότι κατάλαβα όχι οπότε προς το παρόν ακυρώνεται η αγορά μέχρι την εγκατάσταση WiFi... Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, iliasmach είπε

Αυτό εννοώ δηλαδή αν γίνεται με limited data 20 gb να παίζω online έστω και αν τα updates τα κάνω σε WiFi... Από ότι κατάλαβα όχι οπότε προς το παρόν ακυρώνεται η αγορά μέχρι την εγκατάσταση WiFi... Ευχαριστώ. 

Βρε μην ξενερώνεις. Δοκίμασε πρώτα. Αλλά η αλήθεια είναι ότι μάλλον θα στουκάρεις στο NAT το οποίο θα είναι κλειστό και θα πρέπει να σου βγει ο κώλος να σετάρεις το 4g modem/router ΚΑΙ να μιλήσεις με τον πάροχό σου για ρυθμίσεις. Αν έχεις τα άντερα να μπεις σε αυτήν την διαδικασία ναι ΟΛΑ γίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Βρε μην ξενερώνεις. Δοκίμασε πρώτα. Αλλά η αλήθεια είναι ότι μάλλον θα στουκάρεις στο NAT το οποίο θα είναι κλειστό και θα πρέπει να σου βγει ο κώλος να σετάρεις το 4g modem/router ΚΑΙ να μιλήσεις με τον πάροχό σου για ρυθμίσεις. Αν έχεις τα άντερα να μπεις σε αυτήν την διαδικασία ναι ΟΛΑ γίνονται.

 Τον τρόμαξες ρε τον άνθρωπο, θα πάει στο topic του Switch τώρα😁😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που άρχισα να το παίρνω απόφαση, με έβαλες σε σκέψεις πάλι 😂. Η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει σε μεγαλύτερο βαθμό στα περισσότερα παιχνίδια το story και όχι τόσο το online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχαχαχα - πάντως χωρίς πλάκα πήγα NAT - A στο Switch πολύ εύκολα. Είχα γράψει και guide κάπου... Με ρούτερ των 60 eur!

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως βοηθήσει η εμπειρία μου τον φίλο:

Με wind 4g εγώ σε ps4 έχω ping γύρω στα 78-100ms, παίζει.

Απο τα λίγα που έχω παίξει online: gran turismo, wipeout, titanfall 2 παίζαν απροβλημάτιστα ή με πολύ μικρά σπασίματα στην κίνηση αραιά και που.

The last of us: Μαύρα χάλια.

GTA δεν έχω δοκιμάσει, περιμένω να βγει το online του RDR να δω τι ψάρια θα πιάσω!

Για ΝΑΤ που μιλάτε δεν ξέρω, δεν έχω ιδέα. Στο mini wifi που έχω δεν έκανα καμια ρύθμιση και το ps4 μου δείχνει πως έχω NAT: Type 2 δεν ξέρω τι σημαίνει αλλά νομίζω πως είναι οκ.

Τα 20GB δεν θα σε φτάσουν αν θες να παίζεις με τις ώρες.. Ειδικά αν τα χησιμοποιείς και στον υπολογιστή σου. Εγώ έχω 90gb/μήνα και πάλι ζορίζομαι..

Αυτά αν μπορώ να βοηθήσω κάπως αλλιώς ρωτας !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aggelos87 είπε

Μήπως βοηθήσει η εμπειρία μου τον φίλο:

Με wind 4g εγώ σε ps4 έχω ping γύρω στα 78-100ms, παίζει.

Απο τα λίγα που έχω παίξει online: gran turismo, wipeout, titanfall 2 παίζαν απροβλημάτιστα ή με πολύ μικρά σπασίματα στην κίνηση αραιά και που.

The last of us: Μαύρα χάλια.

GTA δεν έχω δοκιμάσει, περιμένω να βγει το online του RDR να δω τι ψάρια θα πιάσω!

Για ΝΑΤ που μιλάτε δεν ξέρω, δεν έχω ιδέα. Στο mini wifi που έχω δεν έκανα καμια ρύθμιση και το ps4 μου δείχνει πως έχω NAT: Type 2 δεν ξέρω τι σημαίνει αλλά νομίζω πως είναι οκ.

Τα 20GB δεν θα σε φτάσουν αν θες να παίζεις με τις ώρες.. Ειδικά αν τα χησιμοποιείς και στον υπολογιστή σου. Εγώ έχω 90gb/μήνα και πάλι ζορίζομαι..

Αυτά αν μπορώ να βοηθήσω κάπως αλλιώς ρωτας !

Ευχαριστώ για την βοήθεια... 90 gb wind τι πρόγραμμα είναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, iliasmach είπε

Εκεί που άρχισα να το παίρνω απόφαση, με έβαλες σε σκέψεις πάλι 😂. Η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει σε μεγαλύτερο βαθμό στα περισσότερα παιχνίδια το story και όχι τόσο το online.

 

Οπότε που κολλάς - τα patchαρεις σπίτι στο wifi και να βγει κανένα update το patchareis over 4g.... Εγώ αυτό κάνω με το Switch διακοπές. Αν μη τι άλλο η Nintendo σου κάνει και flag τα παιχνίδια - needs patch before you play..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, iliasmach είπε

Ευχαριστώ για την βοήθεια... 90 gb wind τι πρόγραμμα είναι? 

Έχω τρια προγράμματα των 30GB 😂

20 ευρώπουλα τον μήνα ανά σύνδεση

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sir_Teraflop είπε

Οπότε που κολλάς - τα patchαρεις σπίτι στο wifi και να βγει κανένα update το patchareis over 4g.... Εγώ αυτό κάνω με το Switch διακοπές. Αν μη τι άλλο η Nintendo σου κάνει και flag τα παιχνίδια - needs patch before you play..

Το xbox έχει αντίστοιχη ρύθμιση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πας αποκλειστικά για online ,μια χαρά θα είσαι με μία απλή σύνδεση να κάνεις τα update σου.

Εκεί έχει και επιλογή  να μην τα κάνει κ auto update, να σε ενημερώνει κ να το κάνεις εσύ.

Έτσι το έχω εγώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aggelos87 είπε

Έχω τρια προγράμματα των 30GB 😂

20 ευρώπουλα τον μήνα ανά σύνδεση

60 ευρώ το μήνα για 90 gb? 😱

Έγινε παιδιά μάλλον θα το κάνω έτσι...έχετε να προτείνετε καλά παιχνίδια στο offline ή προσφορές που παίζουν τώρα σε κονσόλες? Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...