Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, geozark10 είπε

Ευχαριστώ πολύ

το Α) οκ το κατάλαβα στο Β) τα παιχνίδια τα κατεβάζεις ??

επίσης κάπου διάβασα την σειρά αλλά μπερδεύτηκα

1) πρώτα κάνω τις 14 δωρεάν ημέρες game pass

2)μετά παίρνω  τον ένα μήνα με 1€

3) μετά ενεργοποιώ τον 1 μήνα που έχει μέσα η συσκευασία ??

ευχαριστώ πολύ

Τα παιχνίδια τα κατεβάζεις κανονικά, ναι! Για να είμαι ειλικρινής, δε γνωρίζω τα υπόλοιπα. Πήρα την κονσολα μεταχειρισμενη και έχω βάλει μια φορά game pass τον Ιούλιο που το είχε προσφορά 10e για τρεις μήνες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αγαπητέ, μόλις επιχειρήσεις να κανεις register στο game pass, θα σου δώσει την επιλογή να το δοκιμάσεις για 14 μέρες.Φυσικα θα επιλέξεις ναι. εκείνη τη στιγμή το game pass θα σου ορισει πως μετά το πέρας των 14 ημερων (που λήγει η δοκιμαστική χρήση) η συνδρομή σου θα ανανεωθεί αυτόματα για ένα χρόνο, με οποια τιμή ισχύει , νομίζω είναι 99.9 ευρώ/ ντολαρς. η πληρωμή θα γίνει με τον τρόπο που έχεις επιλέξει (πιστωτική η πευπαλ για παράδειγμα). Εσύ εκεί θα πατήσει ναι, μην ανησυχείς για την ώρα για αυτό. Αφού ολοκληρωθούν όλα αυτά, και δεν επιθυμείς να χρεωθείς για ολόκληρο χρόνο μετά το δοκιμαστικό χρονικό διάστημα, θα πρέπει να επισκευτεις την σελίδα σου στο Microsoft billing,  και να αλλάξεις την αυτόματη ανανέωση σε χειροκίνητη (δλδ οποτε θες εσύ). Θα σου πει το σύστημα πως αν το κανεις αυτό θα χάσεις το game pass  μετά το πέρας της τρεχουσας συνδρομής σου (εδώ:14 μέρες), αλλα εσύ θα πεις ναι. 

Αφού γίνουν όλα αυτά, συνεχίζεις να παίζεις για 14 μέρες. Μόλις αυτές τελειώσουν μπορείς να ανανεώσεις την συνδρομή για ένα μηνα, τρεις μήνες, 6 μήνες η ένα χρόνο. Αν παίζει προσφορά με 1€ το μήνα, την βάζεις. Συνήθως ο ένας μήνα είναι 9.99€,αλλα για να ρωτάς συγκεκριμένα ποτε να βάλω την 1€ συνδρομή μου, είτε έχεις αγοράσει μια ήδη τώρα που έπαιζαν προσφορές, είτε είσαι σίγουρος πως όταν σου ληξουν οι 14 μέρες θα παίξει προσφορα, είτε έχεις καβατζα τελοσπαντων, το ίδιο είναι.

τέλος, τον ένα μηνα που σου δίνει δωρεάν μπορείς να τον ενεργοποιήσεις οποτε θες, είναι λογικά με τη μορφή κωδικού . 

Νομίζω καλυφθηκες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, hexenlord είπε

αγαπητέ, μόλις επιχειρήσεις να κανεις register στο game pass, θα σου δώσει την επιλογή να το δοκιμάσεις για 14 μέρες.Φυσικα θα επιλέξεις ναι. εκείνη τη στιγμή το game pass θα σου ορισει πως μετά το πέρας των 14 ημερων (που λήγει η δοκιμαστική χρήση) η συνδρομή σου θα ανανεωθεί αυτόματα για ένα χρόνο, με οποια τιμή ισχύει , νομίζω είναι 99.9 ευρώ/ ντολαρς. η πληρωμή θα γίνει με τον τρόπο που έχεις επιλέξει (πιστωτική η πευπαλ για παράδειγμα). Εσύ εκεί θα πατήσει ναι, μην ανησυχείς για την ώρα για αυτό. Αφού ολοκληρωθούν όλα αυτά, και δεν επιθυμείς να χρεωθείς για ολόκληρο χρόνο μετά το δοκιμαστικό χρονικό διάστημα, θα πρέπει να επισκευτεις την σελίδα σου στο Microsoft billing,  και να αλλάξεις την αυτόματη ανανέωση σε χειροκίνητη (δλδ οποτε θες εσύ). Θα σου πει το σύστημα πως αν το κανεις αυτό θα χάσεις το game pass  μετά το πέρας της τρεχουσας συνδρομής σου (εδώ:14 μέρες), αλλα εσύ θα πεις ναι. 

Αφού γίνουν όλα αυτά, συνεχίζεις να παίζεις για 14 μέρες. Μόλις αυτές τελειώσουν μπορείς να ανανεώσεις την συνδρομή για ένα μηνα, τρεις μήνες, 6 μήνες η ένα χρόνο. Αν παίζει προσφορά με 1€ το μήνα, την βάζεις. Συνήθως ο ένας μήνα είναι 9.99€,αλλα για να ρωτάς συγκεκριμένα ποτε να βάλω την 1€ συνδρομή μου, είτε έχεις αγοράσει μια ήδη τώρα που έπαιζαν προσφορές, είτε είσαι σίγουρος πως όταν σου ληξουν οι 14 μέρες θα παίξει προσφορα, είτε έχεις καβατζα τελοσπαντων, το ίδιο είναι.

τέλος, τον ένα μηνα που σου δίνει δωρεάν μπορείς να τον ενεργοποιήσεις οποτε θες, είναι λογικά με τη μορφή κωδικού . 

Νομίζω καλυφθηκες.

 

Στις 26/11/2018 στις 9:20 ΜΜ, l_kostas είπε

Η προσφορά με το 1 ευρώ ισχύει μόνο για νέους συνδρομητές και χτες από το support της Microsoft μου είπαν να βάλω πρώτα το 1 ευρώ και μετά το 14-days trial (αυτό άραγε δεν είναι για νέους συνδρομητές?). 

Εμένα αυτό μου είπαν πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η Microsoft δεν είχε ανακοινώσει ότι όλα τις τα αποκλειστικά παιχνιδια που είναι και λίγα θα υπάρχουν στο Xbox game pass;

Το ori and the will of wisp γιατί δεν υπαρχει στο game pass;

12 λεπτά πριν, l_kostas είπε

Εμένα αυτό μου είπαν πάντως. 

Εγώ πάντως που είχα βάλει τους 2 μήνες με 1 ευρώ γιατί είχα δηλώσει αυτόματη ανανέωση και μετά την απενεργοποιησα όταν δοκίμασα να βάλω μια κάρτα που είχε μέσα η κονσόλα Xbox one s για 14 μέρες δεν την δεχόταν. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

η Microsoft δεν είχε ανακοινώσει ότι όλα τις τα αποκλειστικά παιχνιδια που είναι και λίγα θα υπάρχουν στο Xbox game pass;

Το ori and the will of wisp γιατί δεν υπαρχει στο game pass;

Επειδή δεν έχει βγεί ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Εγώ πάντως που είχα βάλει τους 2 μήνες με 1 ευρώ γιατί είχα δηλώσει αυτόματη ανανέωση και μετά την απενεργοποιησα όταν δοκίμασα να βάλω μια κάρτα που είχε μέσα η κονσόλα Xbox one s για 14 μέρες δεν την δεχόταν. 

Λογικό μου ακούγεται, αλλά αυτό μου είπαν πάντως.. Θα δω τι θα γίνει όταν λήξει ο ένας μήνας. 

Εσένα σου έδωσε δώρο ένα μήνα με αυτόματη ανανέωση? Εμένα την έβαλε από μόνο του την ανανέωση και μηνα δωρεάν δεν μου έδωσε.. Τι Region έχεις δηλώσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα gold προχθές και αγόρασα και το gtav που το είχα τερματίσει σε ps3 μετά σε υπολογιστή, όπου και έκανα transfer το λογαριασμό μου για το online και όπως καταλαβαίνετε έφαγα μεγάλη ξενερα που δεν μεταφέρεται πλέον ο λογαριασμος... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

η Microsoft δεν είχε ανακοινώσει ότι όλα τις τα αποκλειστικά παιχνιδια που είναι και λίγα θα υπάρχουν στο Xbox game pass;

Το ori and the will of wisp γιατί δεν υπαρχει στο game pass;

Εγώ πάντως που είχα βάλει τους 2 μήνες με 1 ευρώ γιατί είχα δηλώσει αυτόματη ανανέωση και μετά την απενεργοποιησα όταν δοκίμασα να βάλω μια κάρτα που είχε μέσα η κονσόλα Xbox one s για 14 μέρες δεν την δεχόταν. 

Κάποια παιχνίδια που είχαν βγει πριν το ξεκινήσει το game pass, δεν είναι μέσα. Η Microsoft είχε πει "από εδώ και πέρα" . Το ίδιο ισχύει και για το xbox play anywhere. 

Οσον αφορά την συνδρομή με το 1 ευρώ, εγώ σαν πρώην συνδρομητής την ενεργοποίησα κανονικά. Το trial ΔΕΝ μπορείς να το ενεργοποιήσεις αν είχες έστω και μια φορά game pass. Οπότε αν πάρετε την προσφορά μετά ξεχνάτε το trial, ότι και αν σας λένε από το support. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έβαλα πρώτα μια προσφορά που είχε βγάλει με 1€ για 2 μήνες και μόλις έληξε έβαλα και τις 14 μέρες trial κανονικά. 

Τώρα αγόρασα άλλον έναν μήνα με 1€ μήπως προλάβω και τελειώσω το Doom. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, NickTG είπε

Εγώ πάντως έβαλα πρώτα μια προσφορά που είχε βγάλει με 1€ για 2 μήνες και μόλις έληξε έβαλα και τις 14 μέρες trial κανονικά. 

Τώρα αγόρασα άλλον έναν μήνα με 1€ μήπως προλάβω και τελειώσω το Doom. 

Στο ίδιο account; υπαρχει και το κόλπο να κάνεις 2ο account και να το περάσεις σε αυτό. Επειδή είσαι στο ίδιο xbox παίζεις με το κανονικό σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, l_kostas είπε

Λογικό μου ακούγεται, αλλά αυτό μου είπαν πάντως.. Θα δω τι θα γίνει όταν λήξει ο ένας μήνας. 

Εσένα σου έδωσε δώρο ένα μήνα με αυτόματη ανανέωση? Εμένα την έβαλε από μόνο του την ανανέωση και μηνα δωρεάν δεν μου έδωσε.. Τι Region έχεις δηλώσει? 

English(Greece) τι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια διαβαζω καθε μερα οτι πεφτει και θα πεσει τονους απο χρημα της microsoft για το xbox. Και ςδω δεν βλεπω να συζητιεται τιποτα.τι γινεται;ξερεις κανεις τιποτα πιο αναλυτικο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...