Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, giout είπε

παιδιά καλησπέρα θέλει οποσδήποτε χειριστήριο? η μπορείς να το παίξεις και με πληκτρολόγιο και ποντίκι?

Mε χειριστήριο, πάρε ενα xbox 360 ή xbox one χειριστήριο.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως 4κ με όλα Μαξ μου παίζει 55-60.Αν κατεβάσω καμμία σκιά θα έχω σταθερό 60αρι.Το hdr πάλι σάπιο πάντως.εχω κάνει και δοκιμές και δεν φτιάχνει.

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το πρώτο mini boss έφυγε χωρίς death ενώ έβλεπα αυτούς τους “god gamers” να τρώνε απανωτούς ψοφους. :P

Το παιχνίδι είναι δύσκολο πάντως και όχι το στυλ μου(εννοώ ότι θα περάσω δύσκολα όχι ότι δεν μου αρέσει), το avoid είναι δύσκολο έχουν τρελό radious οι εχθροί και το parry αρκετά tight timing. Όπως και να έχει συνήθεια θέλει και θα το ξαναπώ το gameplay είναι satisfying af πραγματικά.

@giorgosmcmc με τι είσαι confused?? Πες μου να στο εξηγήσω.

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερει κανεις που υπαρχει στο game menu το setting ''vsync'' γιατι εγω δε το βλεπω πουθενα..

EDIT: Το παιχνιδι δεν τρεχει καθολου καλα, κατα πρωτον δεν εχει επιλογη vsync και κατα δευτερον εχει frame pacing σε τεραστιο βαθμο (χωρις να πεφτουν βεβαια τα fps αλλα φαινεται λες και πεφτεις 10 fps κατω) που δεν ξερω πως και αν διορθωνεται με καποιο τροπο και το frame pacing ενοχλει αρκετα στο ματι.. Το παιχνιδι ειναι εντελως unplayable.. σε 2K δε το συζητω καν, το frame pacing βγαζει ματι, πρεπει να εισαι τυφλος για να μη το παρατηρησεις.. κριμα.. αναμενω τον driver της nvidia μηπως στρωσει καπως η κατασταση γιατι απλα δεν...

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπηκα να δω τωρα πριν πεσω για υπνο και κατεβαζει κανονικα,αρα μαλλον ανοιξε νωριτερα απο οτι ελεγαν.

Για να δουμε τελικα τι εφτιαξαν παλι οι τρελοι Ιαπωνες.

Πρωτες παρα πολυ γρηγορες εντυπωσεις απο τα 15λεπτα που προλαβα να παιξω.

Στα των ρυθμισεων για να φυγει αυτο απο την μεση εχει καποιες βασικες επιλογες στα settings του παιχνιδιου,αλλα τιποτα το φοβερο(υπαρχει και επιλογη για Hdr για οσους ρωταγανε πιο πισω οντως,τωρα πως δουλευει δεν εχω ιδεα).Απο οτι ακουσα μαλλον προς το παρον δεν υποστηριζεται και ultrawide αναλυση.

60fps κλειδωμενα αλα dark souls

Στα του παιχνιδιου τωρα 3 πραγματα μαρεσαν πολυ στην αρχη σαν παρα πολυ πρωτες εντυπωσεις

1)default γλωσσα(αν θες την αλλαζεις)τα Γιαπωνεζικα που του ταιριαζουν γαντι του παιχνιδιου

2)Σε βαζει κατευθειαν στο ζουμι του παιχνιδιου στην αρχη χωρις να σου εχει κανενα τεραστιο εισαγωγικο cut scene(περαν του κεντρικου που ειναι μικρο σε διαρκεια),ακριβως οπως το Dark Souls.

3)Το setting του παιχνιδιου ειναι παρα πολυ ωραιο.Αρτιστικα ας το πουμε το παιχνιδι δειχνει παρα πολυ,παρολο που δεν εχει γραφικαρες και η μουσικη κου ως τωρα ωραια.

Για την μαχη δεν μπορω να πω πολλα μιας και το παρατησα αρκετα νωρις πανω που παιρνει το σπαθι,αυριο αναμενεται το λιωσιμο.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελω να ειμαι picky εχω μερικά random frame drops σε μεγάλες περιοχές οταν γινεται χαμος η και random εντελως (μιλαμε απο 60 καρφωμενα να παει 55) αλλα δεν ενοχλει, gpu/cpu καθονται κανονικά σε 20-30% οποτε ειναι θεμα του παιχνιδιού καθαρά, φανταζομαι με κανα patch/driver θα στρωσει 100% και για αυτους που μπορει να εχουν θεματακια οπως εγινε και με το DS3.

Περασα το πρωτο κανονικό boss και νομιζω τελείωσα με το πρωτη περιοχη εντελως, το παιχνιδι δεν απογοητεύει καθόλου το combat system ειναι ισως απο τα καλυτερα και πιο fluid που εχω συναντήσει, για το customization βλέπω αρκετες επιλογες και δεν εχω δει ακομα σχεδον τιποτα, αυτο για οσους ανησυχούσαν ότι δεν θα έχει progression, μπορει να μην ειναι DaS στυλ φαρμαρε 3 ωρες souls και πηγαινε overleveled αλλα σιγουρα υπαρχει. 

Αψογες εντυπώσεις μεχρι στιγμης και οσοι με ξερουν παντα κατι με χαλαει σε hyped games, ε αυτη τη φορα δεν μπορω να βρω κατι πραγματικά :P 

Ενα tip το οποιο ειναι και λιγο common sense αλλα οκ, οταν ειστε πχ 2/3 στο experience μην πατε σε νεα περιοχη/boss αμεσως πατε πχ ενα bonefire πισω καντε rest και λιγο farm για να γεμισει το exp bar να παρετε το skillpoint η αν εχετε αρκετο gold αγοράστε coin pouch πως λεγονται οποτε και να πεθανετε δε θα χασετε τιποτα.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλεγα ότι δε θα το δω αλλά δε μπορούσα να κοιμηθώ και wow . Με Γιαπωνέζικα  έχει φοβερή ατμόσφαιρα ..... που τη χαλάνε τα απότομα frame drops κάτι δε πάει καλά με τους drivers της AMD ;

 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν βγει game ready 19.3.3 από AMD για sekiro. Η nvidia δεν έχει βγάλει κάτι ακόμα. Τα προβλήματα με το framepacing υπήρχαν πάντα σε όλα τα παιχνίδια της from και είναι αποτέλεσμα του να έχεις μια φρανκενστάϊν μηχανή φορτωμένη με 10000 middleware. Στις κονσόλες είναι ακόμα χειρότερο το framepaceing από ότι σε ένα σύγχρονο pc σύμφψνα με DF.

ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ spoilers πέραν από τις πρώτες 1-2 ώρες.

Στα pc δύο είναι τα μεγαλύτερα προβλήματα από ότι έχω διαβάσει. Κολλημένα 10/20/30 fps που οφείλεται αν έχει πολλαπλά monitots και flickering σε gsync/freesync. Τη μη υποστήριξη natively του dualshock 4 προφανώς και την περίμενα όπως και σε όλα τα souls μέχρι σήμερα. Ή ενεργοποιείς το DS4 compatibility από το big picture, ή τρέχεις ds4windows και είσαι άρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναβαθμίζω τώρα στους τελευταίους . Και ελπίζω να μη χάνει και από τα τελευταία security updates 1 Monitor άφησα .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρα τρεχει σε single gpu. Εχει αυτοματα το vsync on...full smooth τρεχει. Προβληματα στο frame pacing δεν ειδα ακομα και σε μαχες!

O φιλος απο πανω δεν ξερω τι προβλημα αντιμετωπιζει με το frame pacing...το παιχνιδι τρεχει νερακι!

GFX ολα στο MAX + 4K + Reshade

sekiro-2019-03-22-09-43-35-400.jpg

sekiro-2019-03-22-09-43-30-396.jpg

sekiro-2019-03-22-09-01-12-954.jpg

sekiro-2019-03-22-09-01-19-789.jpg

sekiro-2019-03-22-08-46-35-574.jpg

sekiro-2019-03-22-08-38-15-089.jpg

sekiro-2019-03-22-08-38-34-005.jpg

 

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...