Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Ενώ το παιχνίδι με ψήνει πολύ και το performance φαίνεται τίμιο (πλην εξαιρέσεων), τα κλειδωμένα 60fps χτυπάνε άσχημα. Υπάρχει καμία πιθανότητα η FS να το κοιτάξει και να τα ξεκλείδωσει ή καμιά ελπίδα; 

Δεν είναι υποτίθεται τα fps είναι tied στα physics σε αυτό το engine?! Αν ναι τότε ξέρεις ήδη την απάντηση. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Ενώ το παιχνίδι με ψήνει πολύ και το performance φαίνεται τίμιο (πλην εξαιρέσεων), τα κλειδωμένα 60fps χτυπάνε άσχημα. Υπάρχει καμία πιθανότητα η FS να το κοιτάξει και να τα ξεκλείδωσει ή καμιά ελπίδα; 

Τα κλειδωμενα 60fps δεν χτυπανε ασχημα. Τα κλειδωμενα 30fps(αν ειχε)θα χτυπαγαν ασχημα ή ετσι οπως τρεχει στις κονσολες.

Και εγω 144hz monitor εχω και μακαρι να βγει επιλογη για unlocked fps,αλλα ποτε δεν χτυπαγαν ασχημα σε single player παιχνιδια τα 60fps.

 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Ειναι ευκολοτερο να φανταστω απο bb/ds1? 

Η αρχή του ναι για μένα είναι πιο ευκολή από bb (ακόμα θυμάμαι τους 2 λύκους έξω από το cleric beast), αν και έχεις μόνο ένα estus😍. Μετά σοβαρεύει βέβαια το πράγμα με πιο πολλά Mini bosses. Αλλά γενικά είσαι πάρα πολύ γρήγορος και δεν μπορούν να σε φτάσουν να σε σκοτώσουν. Πας πίσω στη Bone βάζεις skills και όταν ξεμείνεις από estus κάνεις rest. Στην πρώτη area πέθανα μια φορά στο πρώτο mini boss και μετά είπα να μη κάνω καθόλου resurrects να δω τι παίζει και τώρα είμαι

 

dragonrotten

😍

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ilos είπε

Η αρχή του ναι για μένα είναι πιο ευκολή από bb (ακόμα θυμάμαι τους 2 λύκους έξω από το cleric beast), αν και έχεις μόνο ένα estus😍. Μετά σοβαρεύει βέβαια το πράγμα με πιο πολλά Mini bosses. Αλλά γενικά είσαι πάρα πολύ γρήγορος και δεν μπορούν να σε φτάσουν να σε σκοτώσουν. Πας πίσω στη Bone βάζεις skills και όταν ξεμείνεις από estus κάνεις rest. Στην πρώτη area πέθανα μια φορά στο πρώτο mini boss και μετά είπα να μη κάνω καθόλου resurrects να δω τι παίζει και τώρα είμαι

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

dragonrotten

😍

Περιμενω moar feedback απο σενα, το παιχνιδι το πηρα προχθες αλλα δεν εχω χρονο ffs 😩

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ilos η πρώτη περιοχή μετά το tutorial ποσο αντιπροσωπευτική είναι από άποψη fps με τις μετά, η μέχρι που έχεις φτάσει?

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

Περιμενω moar feedback απο σενα, το παιχνιδι το πηρα προχθες αλλα δεν εχω χρονο ffs 😩


Me 2, he is da masta! (ninja emoticon)Είναι δυνατόν το insomnia να μην έχει ninja emoticon! :P 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ilos η πρώτη περιοχή μετά το tutorial ποσο αντιπροσωπευτική είναι από άποψη fps με τις μετά, η μέχρι που έχεις φτάσει?


Me 2, he is da masta! (ninja emoticon)Είναι δυνατόν το insomnia να μην έχει ninja emoticon! :P 

🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
29 λεπτά πριν, ilos είπε

μετά είπα να μη κάνω καθόλου resurrects να δω τι παίζει και τώρα είμαι

  Απόκρυψη περιεχομένων

dragonrotten

😍

Νομίζω ότι έχει να κάνει με deaths γενικά, είτε κάνεις res είτε όχι. Εγώ δηλαδη, έκανα ένα σωρό (και μετά ψοφ) στον Enshin.

Μέχρι που ξεκίνησε το dragonrot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση : πιστευετε ότι χρειάζεται stealth για να προχωρήσεις ? Τα DS τα λατρεύω αλλά το stealth το βαριέμαι κ επίσης εδώ δεν υπάρχει ο εξοπλισμός των Ds (που ένα item  μπορεί να αλλάξει όλη τη προσέγγιση των μαχων ) οπότε έχω τις αμφιβολίες μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Ερώτηση : πιστευετε ότι χρειάζεται stealth για να προχωρήσεις ? Τα DS τα λατρεύω αλλά το stealth το βαριέμαι κ επίσης εδώ δεν υπάρχει ο εξοπλισμός των Ds (που ένα item  μπορεί να αλλάξει όλη τη προσέγγιση των μαχων ) οπότε έχω τις αμφιβολίες μου 

Υπάρχει ο "εξοπλισμός" αλλά με τις αναβαθμίσεις του prosthetic arm. Φλογοβόλο, τσεκούρι, shurikens κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Ερώτηση : πιστευετε ότι χρειάζεται stealth για να προχωρήσεις ?

Πιστεύω ότι επιβάλλεται, για να κάνεις την ζωή σου πιο εύκολη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Νομίζω ότι έχει να κάνει με deaths γενικά, είτε κάνεις res είτε όχι. Εγώ δηλαδη, έκανα ένα σωρό (και μετά ψοφ) στον Enshin.

Μέχρι που ξεκίνησε το dragonrot.

 

Καλά ο ensin εντελώς unbalanced. Αν δεν έχεις το mikiri σε βιάζει σε dt, αν το έχεις του κάνεις ένα stealth attack και μετά περιμένεις πότε θα κάνει το thrust του κανά 2 φορές βάλε και κανένα tool και gg.

Υ.Γ. Επειδή στην αρχή δεν έχεις πολλά estus, κάντε οικονομία για το breath of light. Με τόσα πολλά αδύναμα mobs δε χρειάζεται καν να χαλάτε estus μετά.

Skull δεν είμαι πολύ μακριά, σήμερα το ξεκίνησα.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι παντως ειναι ζορικο απο πλευρας δυσκολιας,ακριβως μιας και ξεκινας με λιγα healing αντικειμενα και το damage του weapon ειναι fixed.Δεν ειναι οπως σε dark souls/bloodborne που αλλαζεις ποσα οπλα.

Δεν εχω προχωρησει πολυ(μολις εφαγα το Ogre),αλλα σιγουρα θελει τεραστια υπομονη απο οποιον το παιξει τωρα στις αρχες.

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Καμία σχέση ο ρυθμός ου Ιππότη με του Shinobi εξυπνάκια εσύ καθώς επίσης σαφώς καλύτερα τα γραφικά του Dark Souls.

Gameplay και μετά graphs buddy! Όσο για τα graphs ναι εννοείτε έχει χειρότερα από τα παλιότερα games που είναι στο ίδιο engine, makes sense :P

Βρήκα τρία prosthetic και ακόμα δεν ψόφησα (απορώ) αλλα έχω περάσει Rikimaru stealth training :D Μέχρι στιγμής γουστάρω παρα πολύ, τελικά άξιζε η αναμονή τόσα χρονια για ninja game, όπα sorry Shinobi! :D

Pre-order bonus silver surfer armor :P

1qlp2a.jpg

:P

2ngfqrn.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...