Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως μερικοι που ψαχνουν τα πρωτα Crash Bandicoot για να τα παιξουν στο πρωτο psx. Ενω εμεις τα παιζουμε σε υπολογιστη σε remake οπως πρεπει. Καλα εκεινα τα χρονια και εγω εχω αναμνησεις απο pokemon stadium/pokemon red/mario 64/smurfs/robocop 3 απο snes τα οποια τα εχω ακομα ολα αλλα δεν ειμαι 7 χρονων πια. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο RE 2 remake έχουν ενοποιήσει το 1 και το 2 ουσιαστικά.

Με μπερδεψες. Δηλαδη παιζοντας το 2 remake ειναι σαν να εχεις παιξει και το πρωτο? Εχει δηλαδη ολο το story μεσα απο το πρωτο και του δευτερου? Γιατι δεν με ενοχλει καθολου να ξεκινησω με το 1 σε remastered.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι το έχουν ενοποιήσει το story γι' αυτό δεν θα βγει remake του πρώτου. Πάμε για Nemesis remake τώρα..

DistantTanCob-size_restricted.gif

Ευχαριστω psycho δεν το γνωριζα. Οποτε παμε full για το 2 καποια στιγμη αναλογα το mood. Το 1 remastered θα το προσπερασω. Το nemesis ειναι το 3 και θα βγαλουν remake και για αυτο ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι το έχουν ενοποιήσει το story γι' αυτό δεν θα βγει remake του πρώτου. Πάμε για Nemesis remake τώρα..

 

Τι εχουν ενοποιήσει??? Ουδεμία σχέση!!

Το 2 είναι πιστο remake του παλιού. Δεν μπερώ να καταλάβω πως προέκυψε οτι τα ενοποίησαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

Τι εχουν ενοποιήσει??? Ουδεμία σχέση!!

Το 2 είναι πιστο remake του παλιού. Δεν μπερώ να καταλάβω πως προέκυψε οτι τα ενοποίησαν...

Βγαλτε καποια ακρη παιδια να ξερω να πιασω το πρωτο remastered η να παω κατευθειαν στον δευτερο. Δεν εχω ιδεα απο RE οποτε πειτε σιγουρα μην τα πιασω λαθος και εχω κενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος λεει οτι τα εχουν ενοποιησει προφανως δεν τα εχει παιξει ποτε. Το 2 remake ειναι αυτο που λεει ο τιτλος του. Η ιστορια του 2 με ανασχεδιασμενο gameplay , καμερα, χειρισμο, καποιες νεες περιοχες και cutscenes αλλα μεχρι εκει. Το 1 ειναι αλλο παιχνιδι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει στοιχεία από το cancelled 1.5, όπως το outfit της Elza Walker που έχει η Claire..Λίγο google δεν βλάπτει κάποιες φορές, πριν πετάξουμε ''εξυπνάδα''.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να μη τα έχω διαβάσει ; Back to topic έχει 4  playthrough εναλλάξ με τα Β να είναι τα αγαπημένα μου γιατί είναι καινούργια . Και θα βγει και ένα ακόμα survivors mode από Φεβρουάριο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...