Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, pirmen56 είπε

Δεν το χρειάζεσαι καθόλου. Διάβασε παρακάτω. Μιας και τα ακουστικά σου είναι μέσα στη λίστα.

https://sourceforge.net/projects/hesuvi/

https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results

Thanks, αλλά δεν κατάλαβα καθόλου τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Θα παίζει σε 1080p60 στο σύστημα της υπογραφής μου το game; 

Εχει demo να κατεβασεις αλλα σχεδον σιγουρα σου λεω ναι(τωρα για ρυθμισεις δεν ξερω).

Αν εννοεις 1080p 60hz max settings οχι δεν τρεχει αλλα σε medium ή high δεν θα εχεις θεμα.

Resident Evil 2 Ships 3 Million Units Worldwide in First Week of Sales!

http://www.capcom.co.jp/ir/english/news/html/e190129.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, phanispal είπε

Thanks, αλλά δεν κατάλαβα καθόλου τι παίζει.

Spoiler

Είναι δύο προγράμματα. Το equalizer APO και το Hesuvi. Τα εγκαθιστάς με την ίδια σειρά.

Το πρώτο "φορτώνει" με φίλτρα ισοστάθμισης(π.χ. για τα ακουστικά σου) και με φιλτρα FIR(εφέ αντήχησης, σαν να είσαι σε καθεδρικό ναό π.χ.) και περνάει όλους τους ήχους των windows από εκεί. Το δεύτερο:

α) δίνει στο πρώτο φίλτρα διόρθωσης ήχου για πάνω από 1000 ακουστικά της αγοράς 

β)δίνει τις περισσότερες binaural τεχνολογίες για ακουστικά σε μορφή FIR.

γ) Ένα user interface για να τα χειρίζεσαι όλα αυτά και να τα κλείνεις όποτε θες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Θα παίζει σε 1080p60 στο σύστημα της υπογραφής μου το game; 

ΤΕλικα ακυρο,πενα θα εισαι ισως και σε max settings(απο average τουλαχιστον)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μax texture settings έλεγε απαιτήσεις σε VRAM 13.7 GB  ok δεν υπάρχει ακόμα τέτοια κάρτα αλλά με τις υγείες μας δε προλαβαινουμε να αλλάζουμε κάρτες   ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος από εμένα γύρω στις 8:30 ώρες στο ρολόι του παιχνιδιού. Το ευχαριστήθηκα , φοβερό το αστυνομικό τμήμα, φοβερή κ η τελευταία περιοχη αλλά μέτριοι οι υπόνομοι. Και βέβαια δεν έχω χορτάσει ακόμα, αύριο συνεχίζω με claire b story

Επίσης να πω φοβερό το hdr. Βρήκα μεγάλη διαφορά στην ατμόσφαιρα. Μου έτυχε κ μια φορά το bug που όλα φαίνονται γκρίζα κ ξέπλυμενα, βγήκα από το παιχνίδι στην επιφάνεια εργασίας, το ξαναεβαλα κ όλα οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα σήμερα λίγο να το δοκιμάσω σε RX 570 4GB και i5 6500. Αρχικά τα Settings του παιχνιδιου βρίσκουν την Graphics Memory ως 0.13MB οταν είναι Enabled η on board κάρτα γραφικών, και 0 ολοστρόγγυλα όταν την απενεργοποιώ, με αποτέλεσμα η επιλογη για optimal γραφικά με βάση στο σύστημα να μη λειτουργεί.

Απο εκει και πέρα με τα Settings να αναφέρουν οτι χρειάζομαι 2.3GB μνήμης το παιχνίδι έχει πολλα μικρά κολληματάκια και η GPU κατοσταρίζει.. Ζητάω πολλά απο την GPU να το ρίξω και άλλο; Απο τα Presets έχω επιλέξει το Balanced

 

RESIDENT-EVIL-2-30_1_2019-12_39_15-πμ.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...