Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ντάξει η συλλογή είναι αγορα Day -1 θα το κλέψω απο το φορτηγό αν χρειαστεί.

Επισης το Mario Kart Live είναι ένα τρομερό παράδειγμα του τι κάνει την Nintendo να ξεχωρίζει απο τους υπόλοιπους.

Απλά δεν κατάλαβα, γιατι μερικά παιχνίδια θα είναι διαθέσιμα μέχρι το Μάρτη μόνο;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Πότε πρόλαβες ρε τρελέ; Ούτε καν το είδες; Καλά όχι πως είναι και όλο το video gaming.

Eπομένως έχουμε 3d world me dlc, του χρόνου,super mario 3d all stars (όχι remaster μόνο καλύτερη ανάλυση) ένα br mario (ωραία ιδέα φαίνεται) αν κατάλαβα καλά θα είναι f2p με το nso.Και τελικά το bros all stars θα είναι και αυτό free στο online. 

Και από εμένα day 1 αγορά είναι

Καλό αυτό, όντως θα είναι όλα σε μια κονσόλα και πάλι ( και είναι θετικό που είναι και handheld και home αυτή η κονσόλα)

Ένα ρολόι, τηλεκατευθυνόμενα mario kart, ρούχα...

 

Επεξ/σία από stafftw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη οι φημες @stafftw ηταν για σημερα με το που ειδα οτι ανεβηκε το ποσταρα εδω και μετα εκατσα να το δω.

Λοιπον εννοειται οτι το 3d all stars day one.Ευτηχως δεν χρειαζεται να περιμενουμε πολυ.Κριμα που δεν ηταν remaster το mario 64 αλλα anyway.Μονο και μονο για το mario galaxy αξιζει.Εκει φαινεται ομως οτι εχουν βαλει αυτο που κυκλοφορησε στο nvidia shield.Και εννοειται με ποιο τραγουδι το διεξανε??Μα φυσικα το επικο gusty garden galaxy.

Επισης αν ειναι οντως ετσι οπως το δειξανε το mario kart AR,τοτε θα τυπωσει πολυ χρημα για την nintendo.

Aναμονη τωρα για τα preorders του mario 3d collection.

Τελος με αυτο που δειξανε,δηλαδη τιποτα,θα κανω double dip το 3d world.Λογικα κατι σαν hard mode ειναι.Το ειχα τερματισει στο 100%,ακομα και το championship road με ολους του χαρκατηρες.Τωρα επιβεβαιωθηκε οτι θα εχει και online multiplayer

Να πω κιολας οτι η nintendo μου φαινεται το εχει με το spooky vibe.Γιατι δεν βγαζει ενα παιχνιδι σε αυτο το στυλ(οχι σαν το luigis mansion)

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Τελος με αυτο που δειξανε,δηλαδη τιποτα,θα κανω double dip το 3d world.

Πιστεψε με οι περισσοτεροι που τα αγορασαμε/παιξαμε στο Wii U,τα ξανααγοραζουμε τωρα στο Switch :P

Εγω πριν λιγες μερες ξανα αγορασα το bros Deluxe(περαν του mario kart που εχω ηδη),και δεν χρειαζεται να πω αν θα αγορασω ή οχι το 3D All Stars,ειδικα μιας και θα ειναι και limited(?)μεχρι τον Μαρτιο.

Κοινως ή την αγοραζεις τωρα,ή μετα την ψαχνεις σε Ebay/αγγελιες σε 2 και 3φορες πανω. Το μονο που δεν καταλαβα ειναι αν η κουτατη εκδοση θα μπορει να γινει αγορα μονο απο το site της nintendo ή αν θα την δωσουν κανονικα στα μαγαζια.

Και το 3D world(για μενα)και αυτο για αγορα παει του χρονου.

Βασικα και το Donkey Kong αν δεν ανακοινωσουν κανενα νεο παιχνιδι,με βλεπω και αυτο να το ξαναπερνω.

Σου λεω ξερουν τι κανουν :D

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

comment_lnlptlsuigbbak3rmz3kaakr7owyzxfz.jpg.85ff99e879194dbafd8c6b42c0300e16.jpg

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πιστεψε με οι περισσοτεροι που τα αγορασαμε/παιξαμε στο Wii U,τα ξανααγοραζουμε τωρα στο Switch :P

Εγω πριν λιγες μερες ξανα αγορασα το bros Deluxe(περαν του mario kart που εχω ηδη),και δεν χρειαζεται να πω αν θα αγορασω ή οχι το 3D All Stars,ειδικα μιας και θα ειναι και limited(?)μεχρι τον Μαρτιο.

Κοινως ή την αγοραζεις τωρα,ή μετα την ψαχνεις σε Ebay/αγγελιες σε 2 και 3φορες πανω. Το μονο που δεν καταλαβα ειναι αν η κουτατη εκδοση θα μπορει να γινει αγορα μονο απο το site της nintendo ή αν θα την δωσουν κανονικα στα μαγαζια.

Και το 3D world(για μενα)και αυτο για αγορα παει του χρονου.

Και από αλλού.
https://supermario3dallstars.nintendo.com/buy/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβασα καλα το sunshine (ισως το μονο που με ενδιαφερει) θα ειναι 30fps και το μονο που κανουν ειναι upscale resolution, δεν εχει SMG2 για καποιο λογο και θα ειναι και limited release μεχρι 21 Μαρτιου. 

Ενταξει λιγο τραγικα πραγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πιστεψε με οι περισσοτεροι που τα αγορασαμε/παιξαμε στο Wii U,τα ξανααγοραζουμε τωρα στο Switch :P

Εγω πριν λιγες μερες ξανα αγορασα το bros Deluxe(περαν του mario kart που εχω ηδη),και δεν χρειαζεται να πω αν θα αγορασω ή οχι το 3D All Stars,ειδικα μιας και θα ειναι και limited(?)μεχρι τον Μαρτιο.

Κοινως ή την αγοραζεις τωρα,ή μετα την ψαχνεις σε Ebay/αγγελιες σε 2 και 3φορες πανω. Το μονο που δεν καταλαβα ειναι αν η κουτατη εκδοση θα μπορει να γινει αγορα μονο απο το site της nintendo ή αν θα την δωσουν κανονικα στα μαγαζια.

Και το 3D world(για μενα)και αυτο για αγορα παει του χρονου.

Αυτα κανουμε και συνεχιζει η nintendo  τετοιες πρακτικες.Αnyway το περιεργο ειναι οτι θα ειναι limited και για digital!!!!Για το retail αντε να δεχτω οτι θα ειναι limited run αλλα και digital???Με ποια λογικη αυτη η κινηση?

Δεν αναφερει οτι ειναι μονο μεσω του site της nintendo παντως οποτε λογικα θα το δουμε και στα μαγαζια.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 minutes ago, Vagosman said:

Δεν εβαλαν το Galaxy 2 πακετάκι.

Γιατί να το βάλει όταν μπορεί να το πουλήσει σε ένα δεύτερο 3D compilation μαζί με το 3D Land και το 3D World για €60;

---------------------------------------------

In other news, ενδιαφέρον το BR Mario (το Tetris 99 είναι το πιο πολυπαιγμένο μου game στο NSw αυτή τη στιγμή), σίγουρη αγορά το 3D All-Stars και τι εξαιρετική ιδέα το AR Mario Kart! Υπερπορώθκα με αυτό το τελευταίο.

Ένα άλλο που έχω σκεφτεί και ελπίζω να γίνει κάποτε, είναι να βγαίνεις βόλτα με το αμάξι, να καταγράφεται η διαδρομή και να μπορείς να την παίζεις μετά στην κονσόλα σου. Είναι ένα πρώτο βήμα. :D

Ένα θέμα που με προβληματίζει είναι ότι αφού βάζουν το Mario 64 στο compilation, τότε δεν βλέπω να μπαίνουν N64 games στο NSO. Λογικά θα ανακοινώσουν GB/GBC games για την ανανέωση του Σεπτεμβρίου. Πράγμα που κολλάει με τα 35 χρόνια Mario, για να μας δώσουν και τα Super Mario Land 1/2/3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα νοσταλγια το mario 3d compilation αλλα οσο ωραια games κανει αλλο τοσο αρνητικα εχει σαν εταιρια. Τι ηταν αυτο παλι με την περιορισμενη κυκλοφορια...το θεμα με το joy con παραμενει και σφυριζει αδιαφορα...για να δουμε αν θα το εχει φτιαξει στο φημολογουμενο pro model...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Τόσο δύσκολο είναι για τους προγραμματιστές της Ν να αποβάλουν το pop up από το Sunsine που είναι και το μόνο παιχνίδι που με ενδιαφέρει από την συλλογή μιας και δεν το έχω παίξει. Προφανώς στραμπούληξαν τα δάκτυλα τους στην προσπάθεια αλλά δεν τους βγήκε τελικά. 
+Η Ν ενισχύει το μοντέλο της αλληλοπροώθησης με εμφάνιση mario themes σε άλλα παιχνίδια. Βέβαια τελευταία το συγκεκριμένο μοντέλο το είχαν ξεχάσει αλλά έτσι και αλλιώς δεν κυκλοφορούσε και τίποτα. 
+Ωραίο το fan services μέσα από μπλουζάκια και σχετικά.
+Το SM3DW με ψήνει άσχημα με το έχτρα dlc και το online multiplayer. Ελπίζω το OM να ισχύει για όλο το παιχνίδι έστω και με δύο παίκτες και να μην περιορίζεται στο DLC.
+ΕΥΤΥΧΩΣ δεν υφίσταται καινούργιο MK παρά μια νέα προσπάθεια πάνω σε συνδυασμό με toys.
-Η Ν συνεχίζει τα brand Nintendo Directs που σημαίνει ότι αυτό είναι και το νέο μοντέλο στο οποίο αναφερόντουσαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...