Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Τα γράφω εν τάχει, βαθιά ανάσα.

Ni No Kuni White Witch ή πως το λένε αυτό το πράμα. Παίζω ένα τρίωρο, με τρώνε κάτι ποντίκια στο βόθρο γιατί τελείωσε το MP και παράλληλα ήθελα και fireball για να ανάψω κάτι βωμούς να προχωρήσω να βρω το γάτο. Χωρίς MP και χωρίς potions δεν έχει fireball. Το respawn των κακών να γίνεται κάθε έξι δευτερόλεπτα. Μέσα στους υπονόμους δεν έχει save. Βάζω νέα SD card 256GB που είχα αγοράσει από Amazon πριν μισό χρόνο αλλά είχα παρατήσει στο γραφείο αφού όταν έφτασε το δέμα είχε αρχίσει το ανοιξιάτικο lockdown και άρα τέρμα το γραφείο, με τα πολλά βρήκα συναδέλφους που έκαναν αλυσίδα και κατάφερε να φτάσει σε μένα η SD (μαζί και το υπέροχο Pro Controller). Το παιχνίδι ήταν σε standby και το save στην παλιά SD 128GB. Χωρίς να σβήσω το Switch βγάζω την παλιά, την κάνω clone στην καινούρια, βάζω την καινούρι. Πάει το τελευταίο save. Πάνω από 2 ώρες gameplay χαμένες, παίρνω κουράγιο, βάζω χθες βράδυ να ξανακάνω όλα τα quests 2+ ώρες πριν τα ποντίκια. Λέω θα παίξω μισή ώρα.

Το έκλεισα μετά από ένα τετράωρο. Καλό είναι.

το μονο "μεγαλο" ελάττωμα του Ni No Kuni 1 ειναι το mana. για ενα παιχνιδι που εχεις μαγο ως βασικο χαρακτηρα, το mana το τελειωνεις σε πααααρα πολυ γρηγορο ρυθμο και μετα ξανατρεχεις να βρεις πηγή να γεμίσεις. Προς το τελος που εχεις μαζεψει λεφτα για mana potions (ή οπως λεγονταν) ειναι καλυτερο, αλλα για τουλαχιστον το μισο παιχνιδι, σου κοβει ολη τη χαρα της μαγειας, ειναι λιγο σπαστικο. Αλλα ειναι μαγικα ομορφο το παιχνιδι!

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ni NO Kuniκαι

27 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Τα γράφω εν τάχει, βαθιά ανάσα.

Ni No Kuni White Witch ή πως το λένε αυτό το πράμα. Παίζω ένα τρίωρο, με τρώνε κάτι ποντίκια στο βόθρο γιατί τελείωσε το MP και παράλληλα ήθελα και fireball για να ανάψω κάτι βωμούς να προχωρήσω να βρω το γάτο. Χωρίς MP και χωρίς potions δεν έχει fireball. Το respawn των κακών να γίνεται κάθε έξι δευτερόλεπτα. Μέσα στους υπονόμους δεν έχει save. Βάζω νέα SD card 256GB που είχα αγοράσει από Amazon πριν μισό χρόνο αλλά είχα παρατήσει στο γραφείο αφού όταν έφτασε το δέμα είχε αρχίσει το ανοιξιάτικο lockdown και άρα τέρμα το γραφείο, με τα πολλά βρήκα συναδέλφους που έκαναν αλυσίδα και κατάφερε να φτάσει σε μένα η SD (μαζί και το υπέροχο Pro Controller). Το παιχνίδι ήταν σε standby και το save στην παλιά SD 128GB. Πάνω στη φόρα μου χωρίς να σβήσω το Switch βγάζω την παλιά, την κάνω clone στην καινούρια, βάζω την καινούρια. Πάει το τελευταίο save. Πάνω από 2 ώρες gameplay χαμένες, παίρνω κουράγιο, βάζω χθες βράδυ να ξανακάνω όλα τα quests 2+ ώρες πριν τα ποντίκια. Λέω θα παίξω μισή ώρα.

Το έκλεισα μετά από ένα τετράωρο. Καλό είναι.

εμένα αυτό το grinding μου αρέσει στα jrpg. Γενικά πάρα πολύ καλό game και θα το ξαναγράψω η συνέχεια του δλδ το δεύτερο που βγήκε ήταν πολύ κατώτερο του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2020 στις 6:59 ΜΜ, mansa2k είπε

Μετά το μέτριο Samus Return έχω ιδιαίτερες επιφυλάξεις αν πάλι πίσω από την ανάπτυξη είναι η Mercury Steam. Ίσως οι developers της MS είναι για άλλα πράγματα:

Webp.net-gifmaker.gif.10df0e4e43d522c7095270720ecdabae.gif

Αν είναι και ο Sakamoto στην μέση καληνύχτα...

ΑΘΩΟΣ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωλις μου ήρθε στη δουλειά . Βασική έκδοση και έχει μέσα μανουαλ 25 σελίδες! Μπράβο στην xseed! 

IMG_20201115_164931.jpg

IMG_20201115_165008.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Choronzon είπε

Μωλις μου ήρθε στη δουλειά . Βασική έκδοση και έχει μέσα μανουαλ 25 σελίδες! Μπράβο στην xseed! 

IMG_20201115_164931.jpg

IMG_20201115_165008.jpg

Οκ ζήλεψα τώρα. Για πες, τι λέει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ ακόμα δυστυχώς . Γενικά είναι ένα μίγμα muramasa the demon blade  στις μάχες και σχετικά περίπλοκου φαρμιγκ ρυζιού . Αναπτύχθηκε από ολιγομελή γιαπωνέζικη ομάδα και από τι είπαν η νιτεντο τους βοήθησε να το εκδώσουν και στο σουιτς ( αρχικά ήταν μόνο για πιες και πισι) και οι πρoπαραγγελιες πήγαν 2:1 στο σουιτς( ποιος ξέρει ,μπορεί να γίνει το επόμενο hollow knight για το σουιτς)Πιστεύω από τα παιχνίδια που αξίζουν τη στήριξή μας  αν και από τι είδα στο πισι είναι σίγουρα ( και κλασσικά ) φτηνότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Σου ήρθε κυριακάτικα στην δουλειά;

Στην κούριερ δουλεύεις; Δε ζω Ελλάδα 

Δυστυχώς στη χώρα που δουλεύω τώρα, η Κυριακή είναι άλλη μια μέρα ειδικά στον ιδιωτικό τομέα ,αλλά άστο ξύνεις πληγές τώρα 😔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλεπω στα ~380 μαζι με παιχνιδι,  στις μεγαλες αλυσιδες.

Να το προχωρησω? η να περιμενω κατι καλυτερο τις επομενες ημερες?

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...