Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τελείωσα την αλλαγή του αριστερού joy con στο Switch Lite γιατι είχε αρχίσει να παρα ντριφτράρει ώρες ώρες στο mario kart.

Με τα κατσαβιδιάκια και τα ανταλλακτικά που μπορείται να βρείτε και μέσω Skroutz και τον κύριο οδηγό του ifixit, το μόνο που έχω να προσθέσω είναι πως θα ειναι καλό να έχετε ένα τίμιο τζιμπιδάκι, γιατι με αυτο το απλό του μπάνιου που έχω, δυσκολεύτηκα λιγάκι π.χ να βγάλω το καλώδιο του ηχείου. Στην αρχή δεν δούλεψε το νεο joy-con, αλλα έπειτα από αλλη μια προσπάθεια βγάλε-φύσα-βάλε του καλωδίου του, δουλεύει μια χαρά!

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Τέλεια!Εκανα US account και πήρα ήδη το Hollow Knight , και απ´οτι βλέπω , έχει μπόλικα καλούδια !!

Ευχαριστω πολύ όλους!

Το έβαλες κανονικά σε EU switch account?

Όταν πάω να το κάνω redeem μου βγάζει error ότι το item δεν είναι available

Error Code: 2813-0055

The item corresponding to the code you entered is not currently available.

Please check the release date.

If the product is not yet released. please try again after that date.

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, imr είπε

Το έβαλες κανονικά σε EU switch account?

Όταν πάω να το κάνω redeem μου βγάζει error ότι το item δεν είναι available

Error Code: 2813-0055

The item corresponding to the code you entered is not currently available.

Please check the release date.

If the product is not yet released. please try again after that date.

Όχι,το κανεις redeem σε account ανάλογης χώρας όπου το πήρες-δλδ πήρα το Hollow Knight από το humble με vpn αμερικανικό..Όποτε πρέπει να έχεις το ίδιο region στο account σου..στο ευρωπαϊκό και μενα ακριβώς το ίδιο μου έβγαζε , στο αμερικανικό όλα κομπλέ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Όχι,το κανεις redeem σε account ανάλογης χώρας όπου το πήρες-δλδ πήρα το Hollow Knight από το humble με vpn αμερικανικό..Όποτε πρέπει να έχεις το ίδιο region στο account σου..στο ευρωπαϊκό και μενα ακριβώς το ίδιο μου έβγαζε , στο αμερικανικό όλα κομπλέ 

Ναι με vpn το πηρα και εγω αλλα νομιζα μπορουσα να το βαλω και στο eu store

Τελικα αλλαξα το region στo store σε us και τα πηρε κανονικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, imr είπε

Το unravel two το εχει παιξει κανεις?Το  εχει στο humble bundle στα 5 ευρω, να το παρω για coop?

Αρκετά ωραίο παιχνιδάκι. Όχι το τέλειο και όχι όσο ωραίο είναι το πρώτο , αλλά αξίζει σαν coop

17 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Λοιπόν μετά από 6 μέρες ήρθε επιτέλους η speedex και μου έφερε το Orzly Essential Pack

Εντυπώσεις :

Θήκη:Πολύ ωραία,στιβαρή,με διπλό φερμουάρ και θηκουλα για 8 games,και στη πάνω πλευρά θήκη με διχτάκι για παρελκόμενα

Gripcase: Καλή είναι,από σκληρό αλλά με αρκετή ελαστικότητα πλαστικό ώστε να μπαινοβγαίνει με σχετική άνεση 

..πράγμα που είναι αναγκαίο μιας και δε χωράει στο dock με τη θήκη μαζί(κρίμα)

Screen protectors:2 στον αριθμό με όλα τα παρελκόμενα που έρχονται με τέτοια πράγματα (μαντηλάκι υγρό/μικρό-ινών για καθαρισμό οθόνης,αυτοκόλλητο για τη σκόνη κλπ) 

..μπήκε μια χαρά(αν και κλασσικά ως γνωστός κουβάς σε αυτά)δεν την έβαλα τέλεια

USB type c:πολύ καλό και ποιοτικό φαίνεται , χοντρο χωρίς να τσακίζει εύκολα δλδ φορτίζει μια χαρά το switch 

-το έβαλα στον 2.4Α φορτιστή που έχω για το κινητό και φορτίζει μια χαρά..

Ακουστικα:της πλάκας φαίνονται,έχουν όμως καλό ήχο,χωρίς καλό μπάσο imho,μάλλον είναι και με μικρόφωνο ,θα χρησιμοποιώ τα δικά μου καλύτερα,όμως +1 για την προσθήκη τους..

Στυλο:Είναι ένα λεπτό στύλο,που γράφει κανονικά,με λαστιχάκι στη πίσω πλευρά για να χρησιμοποιείται στην οθόνη

..δε μου χρειάζεται-ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει stylus σε touchscreen..

game case:έξτρα πλαστική θηκουλα για 4 ακόμα παιχνίδια χρώματος γκρι-ωραία και στιβαρή 

Συνολικά, είμαι ευχαριστημένος με το bundle ,θα ήθελα να μπορούσα να χρησιμοποιώ το gripcase με το dock,ίσως σε δεύτερο χρόνο πάρω μια πιο ποιοτική όπως μου προτείναν εδώ(Χριστούγεννα έρχονται 😜)

E158AC4C-A2D7-4B82-8DB8-8856CDA3302A.jpeg

Το είχα αγοράσει και εγώ το συγκεκριμένο λιγο καιρό μετά που πήρα την κονσόλα και όλα είναι ακόμα στην εντέλεια. Τα ακουστικά δεν τα χρησιμοποιώ συχνά αλλά τα πετάω από εδώ και από εκεί και παρότι πίστευα θα είχαν κοπεί εντέλει είναι πιο στιβαρά απ' ότι φαίνονται. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Angel-Maimou είπε

Τα ακουστικά δεν τα χρησιμοποιώ συχνά αλλά τα πετάω από εδώ και από εκεί και παρότι πίστευα θα είχαν κοπεί εντέλει είναι πιο στιβαρά απ' ότι φαίνονται. 

Είναι τελικά και με μικρόφωνο?Εχω κάτι razer ψείρες που χρησιμοποιώ που είναι κλάσεις ανώτερες στον ήχο,αλλά δεν είναι με μικρόφωνο-αν και δε ξέρω αν πραγματικά θα μου χρειαστεί με τα παιχνίδια που παίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Είναι τελικά και με μικρόφωνο?Εχω κάτι razer ψείρες που χρησιμοποιώ που είναι κλάσεις ανώτερες στον ήχο,αλλά δεν είναι με μικρόφωνο-αν και δε ξέρω αν πραγματικά θα μου χρειαστεί με τα παιχνίδια που παίζω 

Λόγω παιχνιδιών που παίζω και εγώ δεν το έχω τσεκαρει ποτέ το συγκεκριμένο η αλήθεια είναι. Συνήθως φοράω τα δικά μου αλλά αυτά τα έχω για καβαντζα για οποιαδήποτε κονσόλα τα χρειαστώ στα γρήγορα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Ακόμα περιμένω τη speedex(slowdex καλύτερα -_-)να μου το φέρει...

Ερωτηση : χωράει με το gripcase στο ντοκ?Ονλαιν είδα ότι άλλοι λένε ναι άλλοι όχι , γι αυτό ρωτάω εσένα που το έχεις..

..δε χωράει -_-

Δε χωράει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, 26ska είπε

Δε χωράει.

Ναι,το διαπίστωσα....🙃

..Όμως , ψάχνοντας λίγο , είδα σε σχόλια στο Αμαζον ότι και άλλες gripcases(συγκεκριμένα η skull&co) δημιούργησαν το ίδιο πρόβλημα σε διάφορους χρήστες,δλδ ότι δε χωράνε στο ντοκ..Άλλοι πάλι,αναφέρανε ότι δεν είχαν πρόβλημα..

Στο σαιτ τους αναφέρεται το εξής :

“Dock Friendly: No need to remove the GripCase when docking your SWITCH.

**Some official docks are tighter/warped from heat which may affect this feature.”

..όποτε μάλλον είναι hit and miss η κατάσταση..

..όπως και να έχει είμαι ευχαριστημένος με το gripcase της orzly ,εφαρμόζει τέλεια και με έχει βολέψει μέχρι στιγμής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mAs_81 είπε

Ναι,το διαπίστωσα....🙃

..Όμως , ψάχνοντας λίγο , είδα σε σχόλια στο Αμαζον ότι και άλλες gripcases(συγκεκριμένα η skull&co) δημιούργησαν το ίδιο πρόβλημα σε διάφορους χρήστες,δλδ ότι δε χωράνε στο ντοκ..Άλλοι πάλι,αναφέρανε ότι δεν είχαν πρόβλημα..

Στο σαιτ τους αναφέρεται το εξής :

“Dock Friendly: No need to remove the GripCase when docking your SWITCH.

**Some official docks are tighter/warped from heat which may affect this feature.”

..όποτε μάλλον είναι hit and miss η κατάσταση..

..όπως και να έχει είμαι ευχαριστημένος με το gripcase της orzly ,εφαρμόζει τέλεια και με έχει βολέψει μέχρι στιγμής 

Εγω πάντως που έχω skull&co και το grip και το βαλιτσάκι είμαι φουλ ικανοποιημένος και δεν έχω κανένα θέμα με το dock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με ethernet adapters τι έχετε δοκιμάσει που να παίζει με το nintendo switch.

Μέχρι στιγμής έχω αυτόν εδώ στα υπόψην:

- Ugreen USB3.0 to RJ45 Ethernet Gigabit Lan Adapter (https://www.skroutz.gr/s/21866981/Ugreen-USB3-0-to-RJ45-Ethernet-Gigabit-Lan-Adapter.html)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι, έκανα λογαριασμο στο Αμερικάνικο store, θέλω να αγοράσω 1-2 παιχνίδια που έχουν σε προσφορά, αλλά το paypal δεν συνδέεται και επιπλέον το eneba για καποιον λογο δεν μου στέλνει sms για να ολοκληρώσω την αγορά ενός gift card οπως έκανε το παιδι παραπάνω. Μπορώ να χρησιμοποιήσω απευθείας μια χρεωστικη κάρτα που έχω;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, lvasilis22 είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με ethernet adapters τι έχετε δοκιμάσει που να παίζει με το nintendo switch.

Μέχρι στιγμής έχω αυτόν εδώ στα υπόψην:

- Ugreen USB3.0 to RJ45 Ethernet Gigabit Lan Adapter (https://www.skroutz.gr/s/21866981/Ugreen-USB3-0-to-RJ45-Ethernet-Gigabit-Lan-Adapter.html)

Τον εχω τώρα ~3 χρόνια και μου τον είχαν προτείνει τα παιδιά απο εδώ. Άψογος αντάπτορας, απο εμένα +1 για τον συγκεκριμένο.

Προσωπικά τον πήρα απο Amazon uk που τον έχει βλέπω και σε προσφορά αυτή την στιγμή, δεν το υπολόγισα αλλά πρέπει να βγαίνει λιγότερο απο 20 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Τον εχω τώρα ~3 χρόνια και μου τον είχαν προτείνει τα παιδιά απο εδώ. Άψογος αντάπτορας, απο εμένα +1 για τον συγκεκριμένο.

Προσωπικά τον πήρα απο Amazon uk που τον έχει βλέπω και σε προσφορά αυτή την στιγμή, δεν το υπολόγισα αλλά πρέπει να βγαίνει λιγότερο απο 20 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά.

Τον τσίμπησα στα 16 Ευρώ από ebay με paypal. 😉

Thanks a lot!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...