Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, neonpeach είπε

1) Το The Outer Worlds αξίζει στα 30ευρω? Πρωτου πεσετε ολοι πανω μου, ξερω οτι δεν ειναι "ιδανικο" για switch, αλλά δεν εχω αλλη κονσολα. Είναι unplayable? Κατα βαση handheld παιζω

2) Εχει και το Mortal Kombat 11 στα 20ευρω all time best price. Με χαζο-ψηνει μεχρι να αγορασω smash, αποκλειστικα για online ομως (δεν ξερω καν αν εχει story mode). Ψαχνει ωρα μεχρι να βρεις αντιπαλo ή υπαρχουν ενεργοι παικτες? Επισης,  το online του σερνεται οντως τοσο ασχημα? Διαβασα διάφορα. Ειναι και η νιντεντο γενικοτερα που δεν φημιζεται για το internet connection της

Το outer words αν έχεις επιλογή να το παίξεις κάπου αλλού πχ πισι πάρτο εκει .στο σουιτς δεν ειναι καλό στο τεχνικό κομμάτι.

Για το μορταλ κόμπατ δε ξέρω τι γίνεται πλέον αλλά εγώ πχ που μετακινουμε και συχνά λόγω δουλειάς δε κατάφερα ποτέ να συνδεθώ σε σέρβερ και το παράτησα ( το είχα πάρει δύο μήνες μετά το release).και κακα τα ψέματα όλα τα unlocks και το progression  απαιτούν ίντερνετ οπότε ψαξτο λίγο πριν το πάρεις .

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
8 minutes ago, mAs_81 said:

Ναι και γω πιο πολύ στο dock διάβασα ότι υπάρχει πρόβλημα πιο πολύ..Κοιτα,αν δεν υπάρχει περίπτωση να μπρικαρει και απλά φορτίζει πιο αργά , δε με πειράζει να χρησιμοποιώ αυτόν που έχω , έτσι κ αλλιώς και ψιλό γρήγορα το φορτίζει , και ποτέ δε παίζω έχοντας το στη φόρτιση...

Αλλα αν υπάρχει κάτι πιστοποιημένα καλό,θα ακολουθήσω αυτή τη πορεία..

Δεν υπάρχει πρόβλημα στα dock, υπάρχει πρόβλημα στα καλώδια που είναι USB-A από την μία μεριά και USB-C από την άλλη γιατί τα μάρκα «μ' έκαψες» δεν έχουν την απαραίτητη αντίσταση μέσα για να μην τα παίζει το Switch σε περίπτωση αλλαγής της τάσης.

Τα καλά καλώδια και τα καλώδια που είναι κι από τις δυο μεριές USB-C δεν έχουν θέμα. Σε κάθε περίπτωση να χρησιμοποιείτε καλά καλώδια στις συσκευές που τις πληρώνεται μισό μηνιάτικο, είτε είναι κονσόλες, είτε είναι τοστιέρες.

Όπως έχουμε ξαναπεί, δεν είναι πρόβλημα του Switch αυτό, είναι πρόβλημα του USB πρωτόκολλου, που για ακόμα μια φορά το έχουν κάνει πανηγύρι χωρίς ελάχιστα requirements, τους φτάνει μόνο να χώνεται στην τρύπα and that's all folks.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν υπάρχει πρόβλημα στα dock, υπάρχει πρόβλημα στα καλώδια που είναι USB-A από την μία μεριά και USB-C από την άλλη γιατί τα μάρκα «μ' έκαψες» δεν έχουν την απαραίτητη αντίσταση μέσα για να μην τα παίζει το Switch σε περίπτωση αλλαγής της τάσης.

 


 

Δλδ χρησιμοποιώντας το καλώδιο usb-A to usb-C που έχω της orzly (θεωρείται αξιόπιστο καλώδιο για switch) με τον φορτιστή μου δεν θα έχω πρόβλημα,εκτός ίσως από την πιο αργή φόρτιση σε σχέση με ένα καλώδιο typeC σε typeC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 minutes ago, mAs_81 said:

Δλδ χρησιμοποιώντας το καλώδιο usb-A to usb-C που έχω της orzly (θεωρείται αξιόπιστο καλώδιο για switch) με τον φορτιστή μου δεν θα έχω πρόβλημα,εκτός ίσως από την πιο αργή φόρτιση σε σχέση με ένα καλώδιο typeC σε typeC?

Δεν ξέρω αν είναι καλό της Orzly, εγώ πάντως χρησιμοποιώ είτε τον original φορτιστή, είτε του Razer Phone 2, είτε της Blitzwolf (η οποία είναι η μόνη κινεζο-εταιρεία που εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, imr είπε

Μετα απο 5 μερες σχεδον με το switch 

Αγορασα Mario Kart και 3d all starts και περιμενω να ερθουν

Το Bioshock πως ειναι στο swich? σκεφτομαι να το παρω σε physical

Kαι εντυπωσεις???

Και κυριοτερο το zelda:botw δεν το εχεις αγορασει??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, imr είπε

Το Bioshock πως ειναι στο swich? σκεφτομαι να το παρω σε physical

Έχουν κάνει άψογο port, αν δεν έχεις επαφή ετοιμάσου για μια τρομερή σεναριακή/gameplay εμπειρία (ειδικά στα 1 και 2 + dlc).

Προσωπικά επειδή είναι fps θα ήθελα να είχαν βάλει gyro αλλά δεν πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dekulinkgr είπε

Kαι εντυπωσεις???

Και κυριοτερο το zelda:botw δεν το εχεις αγορασει??????

Κοιτα, ελαχιστα εχω παιξει 😛

Αλλα μεχρι τωρα δεν το εχω μετανιωσει καθολου

Το Zelda θα το παρω, ειναι στην λιστα

 

Μεχρι τωρα εχω παιξει λιγο nba2k (περιμενα 3 μερες να κατεβει) και hollow knight με το οποιο ενθουσιαστικα

Βασικα το hollow knight ειναι οτι πρεπει για switch

 

 

Μόλις τώρα, EverythingYouBelieve είπε

Έχουν κάνει άψογο port, αν δεν έχεις επαφή ετοιμάσου για μια τρομερή σεναριακή/gameplay εμπειρία (ειδικά στα 1 και 2 + dlc).

Προσωπικά επειδή είναι fps θα ήθελα να είχαν βάλει gyro αλλά δεν πειράζει.

 

Thanks,

Δεν το εχω πιασει και με ψηνει οποτε θα το παραγγειλω και τελος με αγορες για τωρα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, imr είπε

Κοιτα, ελαχιστα εχω παιξει 😛

Αλλα μεχρι τωρα δεν το εχω μετανιωσει καθολου

Το Zelda θα το παρω, ειναι στην λιστα

Μεχρι τωρα εχω παιξει λιγο nba2k (περιμενα 3 μερες να κατεβει) και hollow knight με το οποιο ενθουσιαστικα

Βασικα το hollow knight ειναι οτι πρεπει για switch

Thanks,

Δεν το εχω πιασει και με ψηνει οποτε θα το παραγγειλω και τελος με αγορες για τωρα

Αν σου αρεσε το Hollow knight παρε το HADES τωρα...και οταν λεω τωρα εννοω κλεισε ινσομνια και ανοιξε τωρα κονσολα να το παρεις.

Με ευχαριστεις αργοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Να ξέρετε ότι όλα τα games του είδους Hollow Knight, Hades, Cuphead, Ori, Axiom Verge, ολα αυτά τα Metroidvania/indie-alike είναι πολύ προτιμότερα στο NSw. 

Δεν μπορω να συμφωνησω περισσοτερο...Ειδικα το Hades ειναι το απολυτο quick gaming fix στο switch ...συνηθως στο 20-25 λεπτο εχεις τελειωση το run.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το πήρα από αμαζον υκ 32...

Xenoblade chronicles 1 25.5 + 4 μεταφορικα

https://www.amazon.de/-/en/dp/B086HHSYJL/ref=mp_s_a_1_4?dchild=1&keywords=switch+games&qid=1606479086&sr=8-4

Επεξ/σία από ditsikts
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ditsikts είπε

Το τσίμπησα και εγώ από το γερμανικό. Ωραίος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ison είπε

Αν σου αρεσε το Hollow knight παρε το HADES τωρα...και οταν λεω τωρα εννοω κλεισε ινσομνια και ανοιξε τωρα κονσολα να το παρεις.

Με ευχαριστεις αργοτερα.

Thanks, τοσο καλο? Πιο πολυ δεν μοιαζει με diablo to συγκεκριμενο?

 

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Να ξέρετε ότι όλα τα games του είδους Hollow Knight, Hades, Cuphead, Ori, Axiom Verge, ολα αυτά τα Metroidvania/indie-alike είναι πολύ προτιμότερα στο NSw. 

Ετσι ακριβως σε pc δεν νομιζω να επεζα η να ευχαριστιομουν τοσο πολυ το hollow knight

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...