Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2

Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Με βαση τα previews που βγηκαν για το bowsers fury νομιζω πως ειναι ξεκαθαρο οτι ειναι μια προγευση για το πως θα εξελιχθει η σειρα 3d mario.

Τι εννοείς;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 18,8k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Έτοιμη και η τούρτα μας

Πως σας φαίνεται η πινιάτα μας; Αύριο είναι τα γενέθλια του μικρού, θα πάθει μεγάλη πλάκα!!! Μόνο 8 ώρες μου πήρε να τη φτιάξω.

Ο πίνακας (version 7.0.0) αποτελεί αντιγραφή από μέλος του resetera που το μετέτρεψε ακόμα καλύτερα για τα τωρινά αποτελέσματα. Εδώ μπορείτε να δείτε και την ανάλυση του για περαιτέρω πληροφορίες από

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

Τι εννοείς;

Tα previews που διαβασα-ειδα αναφερουν πως ειναι μια μιξη του open  world απο το odyssey με το 3d platforming του world.Το odyssey δεν πηρε κανενα απολυτως dlc,σε αντιθεση με το botw,πραγμα που παρεξενευσε  καθως ηταν ξεκαθαρο οτι ειχαν πολλες ιδεες που εμειναν στο ραφι.Πιστευω καποιες ιδεες εχουν μπει στο bowsers fury  oπου δοκιμαζουν τα νερα για το τι θα ακολουθησει στο επομενο  3d mario.

Επισης τα 3d mario εξελισσονται συνεχως.Μοιαζουν ολα σχεδον μεταξυ τους αλλα  και ταυτοχρονα ειναι και  διαφορετικα το ενα με το αλλο(εξαιρεση φυσικα το SMG2).Δηλαδη πλεον πιο ευκολο θεωρω νεο διαφορετικο mario(που θα μοιαζει καπως με το bowsers fury) παρα odyssey 2.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Long shot, αλλά θα ενδιεφερε καποιον να εκμεταλλευτουμε την προσφορα με το -50% που τρεχει? Λεω να παρω ringfit, οποτε αν καποιος θελει να αγορασει παιχνιδι nsw αντιστοιχης αξιας (+-80euro), θα μας βγει 60/ατομο.

Θεσσαλονικη μονο, public κεντρου. Η προσφορα ισχυει μεχρι αυριο 😅

Επεξ/σία από neonpeach
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Tα previews που διαβασα-ειδα αναφερουν πως ειναι μια μιξη του open  world απο το odyssey με το 3d platforming του world.Το odyssey δεν πηρε κανενα απολυτως dlc,σε αντιθεση με το botw,πραγμα που παρεξενευσε  καθως ηταν ξεκαθαρο οτι ειχαν πολλες ιδεες που εμειναν στο ραφι.Πιστευω καποιες ιδεες εχουν μπει στο bowsers fury  oπου δοκιμαζουν τα νερα για το τι θα ακολουθησει στο επομενο  3d mario.

Επισης τα 3d mario εξελισσονται συνεχως.Μοιαζουν ολα σχεδον μεταξυ τους αλλα  και ταυτοχρονα ειναι και  διαφορετικα το ενα με το αλλο(εξαιρεση φυσικα το SMG2).Δηλαδη πλεον πιο ευκολο θεωρω νεο διαφορετικο mario(που θα μοιαζει καπως με το bowsers fury) παρα odyssey 2.

Αν θυμάμαι καλά ο Koizumi είχε δηλώσει πως συμπεριέλαβαν όλες τις ιδέες και δεν υπάρχει χώρος/ενδιαφέρον για dlc. Στην παρούσα φάση δεν είναι προτεραιότητα άλλες SM πλατφόρμες, εκτός από ένα φρέσκο 2D που ξεφεύγει από την σειρά NSMB. Εξάλλου το Odyssey και η μεταφορά του NSMBUD λειτουργούν ως evergreen τίτλοι και παράλληλα υπάρχουν αρκετά διαφορετικά παιχνίδια με πρωταγωνιστή τον SM επομένως επιπλέον κυκλοφορίες δεν θα μπορούν να προσφέρουν κάτι το παραπάνω ως system sellers.

Το μεγάλο στοίχημα για μένα είναι αν κατά το υπόλοιπο της διάρκειας ζωής του συστήματος δούμε νέα ips και επαναφορές παλιότερων σειρών/τίτλων ειδικά από ομάδες που αναλαμβάνουν συγκεκριμένα είδη. Παράδειγμα αντί η ND Cube να κυκλοφορήσει άλλο ένα party game να προχωρήσει και σε ένα άλλο είδος. Το ίδιο ισχύει και για την Τόκιο ομάδα (3D SM series) κάτι που στην πράξη  είδαμε από τις ομάδες του Mario Kart (ARMS) και Animal Crossing (Splatoon).

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα παιδιά αύριο παραλαμβάνω ένα switch, δεν είχα ποτέ Nintendo στην ζωή μου, έφτιαξα ένα account από το κινητό μου, πάω να αγοράσω κάποιο παιχνίδι αλλά δεν γίνεται, ξέρει κανείς γιατί? Εσείς digital πως αγοράζεται μόνο από την κονσόλα?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
14 ώρες πριν, Taoustaoys είπε

Καλησπέρα παιδιά αύριο παραλαμβάνω ένα switch, δεν είχα ποτέ Nintendo στην ζωή μου, έφτιαξα ένα account από το κινητό μου, πάω να αγοράσω κάποιο παιχνίδι αλλά δεν γίνεται, ξέρει κανείς γιατί? Εσείς digital πως αγοράζεται μόνο από την κονσόλα?

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα εδώ και λίγες βδομάδες με την αγορά παιχνιδιών από κάρτα. Δεν ξέρω τι γίνεται, κάτι με ασφάλεια συναλλαγών καταλαβαίνω. Λένε ότι γίνεται μέσω paypal, revolut αλλά δεν τα ξέρω εγώ αυτά (θα τα μάθω αν πρέπει βέβαια). Αλλά θα σου πουν καλύτερα τα αλάνια εδώ μέσα που ξέρουν καλύτερα. Διότι εγώ γεράκος είμαι και τα παιδιά ξέρουν καλύτερα :)

• Haha 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
15 ώρες πριν, Taoustaoys είπε

Από όσο γνωρίζω πρέπει ο λογαριασμός να συνδεθεί με σύστημα για πρόσβαση σε ψηφιακές αγορές.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Από χθες μπήκα κι εγώ στο club. Απογοητεύτηκα από το eshop. Καθυστερεί πολύ, κολλάει. Σαν κατασκευή δεν μοιάζει με προϊόν της  Nintendo. Φαίνεται πολύ εύθραυστο και τα χειριστήρια μάλλον δεν είναι για ενήλικες. Είναι η πρώτη φορά που το έπιασα από κοντά και ψιλό απογοητεύτηκα.

Αρκετά με την γκρίνια μου όμως γιατί το πήρα για τον υιο μου. Θα του το δώσω σε λίγες ημέρες που έχει γενέθλια. Είναι φανατικός του Μάριο. Έχει τερματίσει όλα τα παιχνίδια Μάριο στο 3DS και είναι μόλις 4 ετών!!! 
´Έχετε βρει κανένα site με καλές τιμές σε παιχνίδια του switch;

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Kαλοριζικο και ειμαι σιγουρος οτι ο μικρος θα ξετρελαθει.Παντως μπραβο στον μικρο τεσσαρων ετων και εχει τερματισει το 3d land!!!Τωρα μπορει να φαινεται οτι ειναι ευθραστο αλλα ειναι πολυ στιβαρη κατασκευη, πιστεψε με.Τα joycon τωρα για μενα καθονται μια χαρα στα χερια,το προβλημα που εχουν ειναι το απαραδεκτο joycon drift και σε τι βαθμο το παρουσιαζουν.

Καλα οσο για το eshop το χειροτερο με διαφορα ειναι το τι σαβουρα εχει και στο πως ειναι οργανωμενο.Οταν πηγαινα απο το ps store του ps4 στο eshop του switch,απλα απογοητευση(ειναι να απορεις βεβαια τι σκεφτοταν η sony με το ps store του ps5,μιλαμε για χαλια επιπεδου eshop του switch αλλα δεν ειναι το σωστο topic )

Παντως εννοειται αγοραζεις mario 3d world day one oπου σας περιμενει απιστευτη co-op εμπειρια.Tωρα για καλες τιμες ας απαντησε καποιος με μεγαλυτερη εμπειρια.Να κοιτας ομως τα eshops αλλων χωρων,ιδιως Nοτιας Αφρικης ,οπου παιζουν πολλες καλες προσφορες στα παιχνιδια σε σχεση με εδω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators

SUPER MARIO 3D WORLD + BOWSER'S FURY FRAMERATE AND RESOLUTION DETAILED

Bowser's Fury

- 720p (may be higher), 60fps docked
- 720p, 30fps handheld

Εντάξει, όποιος νομίζει ότι δεν θα βγει NSw Pro μέχρι το Q2 του 2021 πλανάται, προφανώς.

• Haha 1
  • Confused 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Εντάξει, όποιος νομίζει ότι δεν θα βγει NSw Pro μέχρι το Q2 του 2021 πλανάται, προφανώς

Απο που το βγαζεις αυτο το συμπερασμα ??

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.