Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
2 hours ago, xlinger said:

Μεγάλο αρνητικό, οι μάχες με τους τυχαίους εχθρούς οι οποίες γίνονται γρήγορα κουραστικές εξαιτίας τους συστήματος μάχης με τα δαχτυλίδια που πρέπει να τους βάλεις σε σειρά. Έφτασα σε σημείο να τους αποφεύγω όσο μπορώ και να μην πέφτω πάνω τους και καλά έκανα.

Δεν έχω παίξει τον συγκεκριμένο τίτλο, αλλά έχοντας παίξει κάμποσα από τα υπόλοιπα Paper Mario και Mario & Luigi, αντιλαμβάνομαι ότι το μεγάλο αρνητικό των πιο πρόσφατων τίτλων της σειράς είναι η απο-RPG-οποίησή τους. Γι' αυτό τους απέφευγες φαντάζομαι, επειδή δεν σε επιβράβευε αρκετά το game αν τους έσφαζες.

1 hour ago, Fulgore said:

Τελευταια υπενθυμιση για το συγκεκριμενο παιχνιδι για οποιον δεν το εχει παρει(εαν τον ενδιαφερει προφανως)

 

Θα μαζέψουν και τα physical από τα καταστήματα; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θα μαζέψουν και τα physical από τα καταστήματα; :P

Οχι αλλα ξερεις τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.

Θα πανε οι αλλοι να τα αγοραζουν λίγα λιγα για να τα βαζουν σε αγγελιες/ebay και σιγα σιγα θα φευγουν τα κομματια απο τα καταστηματα. Και περαν απο τις μεγαλες αλυσιδες(που το εχουν ακριβοτερα)δεν πιστευω η πλειοψηφια των σκρουτζομαγαζων να εχει μεγαλο αποθεμα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Malthador είπε

το μεγάλο αρνητικό των πιο πρόσφατων τίτλων της σειράς είναι η απο-RPG-οποίησή τους. Γι' αυτό τους απέφευγες φαντάζομαι, επειδή δεν σε επιβράβευε αρκετά το game αν τους έσφαζες.

Αυτό ακριβώς, "αντικατέστησαν" το σύστημα με τα xp με το να μαζεύεις νομίσματα αλλά δεν είναι το ίδιο. 

Πάντως, το Origami King έχει ψυχή και για αυτό δεν (θα) έχει τη μοίρα του Sticker Star που δεν θυμάται κανένας. Σαν side-game που το είχα ανάμεσα στα κύρια που έπαιζα ήταν άψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κοντα στον τερματισμο του octopath traveler και του luigis mansion.. Φοβερα και τα δυο.. Το soundtrack του octopath ειναι απο τα καλυτερα που εχω ακουσει ποτε σε video game.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Ειμαι κοντα στον τερματισμο του octopath traveler και του luigis mansion.. Φοβερα και τα δυο.. Το soundtrack του octopath ειναι απο τα καλυτερα που εχω ακουσει ποτε σε video game.. 

Και εγώ με αυτα τα 2 ασχολούμαι αυτό το διάστημα

Το octopath traveler μου φαίνεται ατελείωτο 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gtsoui είπε

Ειμαι κοντα στον τερματισμο του octopath traveler και του luigis mansion.. Φοβερα και τα δυο.. Το soundtrack του octopath ειναι απο τα καλυτερα που εχω ακουσει ποτε σε video game.. 

Τα καλύτερα soundtracks ever:

1. Xenoblade Chronicles 1

2. Ori and the blind forest

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά όλα αυτά είναι κάπως limited, βλέπε Smash, Splatoon κτλ

Προσωπικά είχα την τύχη να εχω του Splatoon (μεταχειρισμένο) που κατ' εμέ είναι και το ομορφότερο εως τώρα.

Μονο σε μεταχειρισμένα και αν θα βρεις ή να αλλάξεις μόνος σου το κέλυφος (απο κλασσικό μαύρο pro control)  και αντίστοιχα τον τρόπο που θα εμφανίζεται στο Switch.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vasilisga είπε

Το octopath traveler μου φαίνεται ατελείωτο 😅

ΕΙΝΑΙ ατελείωτο γιατί πέρα από τις 8 ιστορίες έχει και αρκετό post-game στο οποίο προσωπικά δεν είχα κουράγιο να προχωρήσω.

Καταρχάς ξεκλειδώνουν μερικά πιο περίπλοκα side quests στις πόλεις. Επίσης υπάρχουν 4 έξτρα dungeons με πολύ δυσκολότερα bosses από αυτά που είχες αντιμετωπίσει και σε επιβραβεύουν με 4 advanced classes. Τέλος, υπάρχει ΤΟ side quest που καταλήγει ΣΤΟ dungeon που "συνδέει" κάπως τις 8 ιστορίες και έχει ΤΟ boss.

Το τελευταίο κρίμα που δεν το συμπεριέλαβαν με κάποιο τρόπο σαν φυσική συνέχεια της ιστορίας για όποιον ολοκλήρωνε και τις 8 διαδρομές.

Το soundtrack είναι όντως απόλαυση, εντυπωσιακά καλοδουλεμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnny7_7 είπε

Τα καλύτερα soundtracks ever:

1. Xenoblade Chronicles 1

2. Ori and the blind forest

Ολόκληρη η σειρά Xeno από τα γεννοφάσκια της έχει μάλλον το καλύτερο soutrack σε video game γενικότερα. Όποιο θες πιάσε (με εξαίρεση το δεύτερο μέρος του Xenosaga που ήταν η πρώτη δουλειά νέου συνθέτη που είχε την ιδέα ότι όλο το στόρι θα ήταν μια χριστουγεννιατικη θεματολογία όμως το κατάφερε με το τρίτο μέρος) και θα έχεις πραγματικά μουσικές που θα τραγουδάς και στον ύπνο σου. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, xlinger είπε

ΕΙΝΑΙ ατελείωτο γιατί πέρα από τις 8 ιστορίες έχει και αρκετό post-game στο οποίο προσωπικά δεν είχα κουράγιο να προχωρήσω.

Καταρχάς ξεκλειδώνουν μερικά πιο περίπλοκα side quests στις πόλεις. Επίσης υπάρχουν 4 έξτρα dungeons με πολύ δυσκολότερα bosses από αυτά που είχες αντιμετωπίσει και σε επιβραβεύουν με 4 advanced classes. Τέλος, υπάρχει ΤΟ side quest που καταλήγει ΣΤΟ dungeon που "συνδέει" κάπως τις 8 ιστορίες και έχει ΤΟ boss.

Το τελευταίο κρίμα που δεν το συμπεριέλαβαν με κάποιο τρόπο σαν φυσική συνέχεια της ιστορίας για όποιον ολοκλήρωνε και τις 8 διαδρομές.

Το soundtrack είναι όντως απόλαυση, εντυπωσιακά καλοδουλεμένο.

Το παιχνιδι το απολαμβανω παρα πολυ, μου εχουν μεινει μονο 3 ιστοριες να τελειωσω αλλα δεν ξερω αν εχω το κουραγιο να παιξω και το εξτρα περιεχομενο που ανεφερες. Ωστε ετσι εξηγειται το "final dungeon" που ειχα δει τυχαια στο ιντερνετ (το οποιο δεν ειδα καθολου για να μην spolerιασω το playthrough μου) γιατι σκεφτηκα "τι σχεση εχει ενα final dungeon με final boss αφου το game ειναι με ιστοριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, ikaruga24 said:

Ολόκληρη η σειρά Xeno από τα γεννοφάσκια της έχει μάλλον το καλύτερο soutrack σε video game γενικότερα. Όποιο θες πιάσε (με εξαίρεση το δεύτερο μέρος του Xenosaga που ήταν η πρώτη δουλειά νέου συνθέτη που είχε την ιδέα ότι όλο το στόρι θα ήταν μια χριστουγεννιατικη θεματολογία όμως το κατάφερε με το τρίτο μέρος) και θα έχεις πραγματικά μουσικές που θα τραγουδάς και στον ύπνο σου. 

Θα διαφωνήσω, κάποια κομμάτια από τα Final Fantasy ανά τις δεκαετίες είναι για εμένα top και αξεπέραστα. Έχουν δε χρησιμοποιηθεί ακόμα και σε official εκδηλώσεις στην Ιαπωνία... 😜 

Γιατί ρε γμτ να μην ψήθηκε κανένας γνωστός να πάμε στο Μιλάνο στη συναυλία της Distant Worlds Orchestra πριν καμία 2ετία... https://ffdistantworlds.com/  :(
Μη σου πω ότι στο γάμο μου θα παίζει το πρελούδιο των FF 😜 

Nobuo Uematsu ❤️ απλά.

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Το παιχνιδι το απολαμβανω παρα πολυ, μου εχουν μεινει μονο 3 ιστοριες να τελειωσω αλλα δεν ξερω αν εχω το κουραγιο να παιξω και το εξτρα περιεχομενο που ανεφερες. Ωστε ετσι εξηγειται το "final dungeon" που ειχα δει τυχαια στο ιντερνετ (το οποιο δεν ειδα καθολου για να μην spolerιασω το playthrough μου) γιατι σκεφτηκα "τι σχεση εχει ενα final dungeon με final boss αφου το game ειναι με ιστοριες...

Όλα αυτά του post-game τα έτρεξα σε βίντεο όταν το τελείωσα γιατί είχα απορία. Ενώ έχουν την αίσθηση του έξτρα υλικού επειδή είναι κάπως αποκομμένα από τις βασικές ιστορίες, με σωστή διαχείριση άνετα θα μπορούσαν να βρίσκονται στο βασικό κορμό. Αν τα 8 σενάρια είχαν περισσότερο ενδιαφέρον πιστεύω ότι θα συνεχίζαμε και σε αυτό το έξτρα υλικό χωρίς να νιώθουμε τόσο "κουρασμένοι".

Πάντως εγώ για να κόψω χρόνο και grind ολοκλήρωνα ένα κεφάλαιο για τον καθένα από τους 8 και συνέχεια άλλαζα την  τετράδα με κυκλική σειρά. Έτσι η ιστορία του καθενός αποκτούσε λίγο περισσότερο ενδιαφέρον (λόγω αναμονής) και παράλληλα ανέβαιναν level όλοι ισάξια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Θα διαφωνήσω, κάποια κομμάτια από τα Final Fantasy ανά τις δεκαετίες είναι για εμένα top και αξεπέραστα. Έχουν δε χρησιμοποιηθεί ακόμα και σε official εκδηλώσεις στην Ιαπωνία... 😜 

Γιατί ρε γμτ να μην ψήθηκε κανένας γνωστός να πάμε στο Μιλάνο στη συναυλία της Distant Worlds Orchestra πριν καμία 2ετία... https://ffdistantworlds.com/  :(
Μη σου πω ότι στο γάμο μου θα παίζει το πρελούδιο των FF 😜 

Nobuo Uematsu ❤️ απλά.

Όσο καλά ήταν τα final fantasy ο Uematsu δεν έχει το εύρος του Mitsuda ο οποίος κάνεις κόπο για να βρεις κάτι που δεν είναι καλό ή αδιάφορο. Στην περίπτωση των Xenoblade δίνει απλά τα ρέστα του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...