Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Δύσκολο, γιατί κάτι τέτοιο θα περιόριζε τις πωλήσεις του νέου.

Από την άλλη βέβαια λες για ποιον λόγο να αναβαθμίσει και τις υπάρχουσες συσκευές με το νέο firmware; 

Μυστήριο....

Θα μπορούσε να πουλάει πια μόνο τη καινούργια και το lite και για όσους έχουν το παλιό να μπορούν να αναβαθμίσουν απλά το tv mode. Αλλά όπως είπα μιλάμε για τη Ν, δε τη νοιάζει για το καταναλωτή αλλά για το κέρδος οπότε είναι δύσκολο εώς και αδύνατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιτάξτε παιδιά,γενικά η Nintendo μας έχει τους fan της ψιλογραμενους.Joycon drift foul,παιχνίδια exclusives δικά της,άφαντα περιμένουμε εδώ και χρόνια,τιμές στο θεό.

Ας κάνει και αυτή μια κίνηση,να βγάλει ένα σκέτο dock,που θα δίνει 4k και θα μπορούμε να παίξουμε σε TV στα σημερινά standards και ας έχω το handheld όπως είναι,δεν με πειράζει καθόλου.Αλλα επειδή και πολύ άλλο κόσμο δεν θα τον πειράζει και το ξέρει,θα της κόψει από τις πωλησεις και δύσκολο να το κάνει.

Μακάρι,αΌλα δύσκολο το βλέπω,όπως μας έχει συνηθίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnny7_7 είπε

Ποιο έχεις πάρει;

Φαντάζομαι ότι παίζεις μόνο handheld, γιατί σε tablet mode και docked δεν είναι λειτουργικό.

Εγώ θα ήθελα κάτι κυρίως για docked (που το χρησιμοποιώ κατά 90%), καθότι σε handheld με βολεύουν και τα ενσύρματα ακουστικά.

Εχω πάρει της Skull&co απο AliExpress 

Spoiler

 

https://www.aliexpress.com/item/1005001350620527.html

Μου ειχε βγει 26,6 ευρώ και μου’ρθε χωρίς τελωνείο ευτυχώς 

 

Ναι παίζω κυρίως handheld , αλλα το συγκεκριμένο εχει εξτρα ανταπτορα που συνδέεται και στο dock και σε lite switch και σε macbook..Σε tablet mode δεν το εχω δοκιμάσει ποτε για να σου πω..

Γενικα νμζ ότι απο ανατπτορες BT ειναι ενας απο τους καλύτερους και με εχει βολέψει απίστευτα , οπως ειπα..

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To bravely 2 που το ξεκίνησα αυτές τις κορυφαίο rpg για όσους τους αρέσει το είδος. Δεν ξέρω αν το έχετε σχολιάσει εδώ αλλά η namco έχει βγάλει pacman στα πρότυπα του tetris online για τους συνδρομητές της online υπηρεσίας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, xlinger said:

Πολύ ωραίο το art στο ασπρόμαυρο κουτί (και του 3 βέβαια).

Quick poll: Killion Dollar Trilogy ή Santa Destroy Bundle;

Εγώ ψήνω το Killion, συμφέρει και οικονομικά.

Αλλά δεν το έχουν βγάλει ούτε στο γιαπωνέζικο amazon ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Αφήνω αυτό εδώ για να κλάψετε λίγο που δεν γεννηθήκατε Γιαπωνέζοι:

img_kdt.jpg

9800 γιεν ή 75 ευρώ. 😕

με το που τελειώσει η πανδημία camping για πάνω από βδομάδα στην akihabara με περατζάδα ακόμα και στην πιο απίθανη gaming τρύπα και σκούπα ότι υπάρχει εκεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινουργιες φημες αυτες τις μερες .Αρχικα (αυτα με grain of salt)

NSO update is coming.
Monolith soft game this FY
At least 2 ninty licenses will make a return this year.
Capcom unannounced one ( not resident evil )

Tωρα απο τον jeff grubb(γνωστος insider) αναφερει οτι η φωτογραφια απο την βιβλιοθηκη του Spencer δεν ειναι καθολου τυχαια  και πως ολα εχουν ενα λογο που ειναι εκει.Σε αυτην την φωτο αναφερεται.Τωρα ισως να ειναι το xcloud στο switch ή gamepass ή το φημολογουμενο halo collection.Περισσοτερα εδω https://www.resetera.com/threads/jeff-grubb-ive-been-told-that-everything-on-phils-shelf-meant-something-even-the-switch.407469/

the-big-question-is-phil-spencer-hiding-new-xbox-secrets-on-his-shelf.900x.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα nintendo switch στην ακρη το ps4

Καλησπερα τελευταια φορα που ειχα nintendo ηταν πριν 25 χρονια στο snes ολο με playstasion ειμαι αλλα πλεον στα 37 δεν εχω ορεξη να κατσω να παιξω στην τηλεοραση η οποια ειναι πιασμενη συνηθως αλλα και να κατσω ολοι σπιτι παιδι γυναικα κλπ δε με αφηνουν.

Για αρχη θελω να ρωτησω αν υπαρχουν παιχνιδια που να μπορω να παιξω co op με την κορη μου 6 ετων και αν ναι ποια.

Και δευτερον μετα απο τοσα χρονια μαθημενος στο interface του psn πιστευεται θα την παλεψω στη Nintendo?Κατα 80% θα πάω φυσικος μιας και εκτιμω τα φυσικα παιχνίδια της Nintendo τα οποια δε χανουν την αξια τους αν δε κάνω λαθος.

Επισης για μενα με ποια παιχνιδια να ξεκινησω, δε θελω πολυ ομιλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, RenVen είπε

Αγορα nintendo switch στην ακρη το ps4

Καλησπερα τελευταια φορα που ειχα nintendo ηταν πριν 25 χρονια στο snes ολο με playstasion ειμαι αλλα πλεον στα 37 δεν εχω ορεξη να κατσω να παιξω στην τηλεοραση η οποια ειναι πιασμενη συνηθως αλλα και να κατσω ολοι σπιτι παιδι γυναικα κλπ δε με αφηνουν.

Για αρχη θελω να ρωτησω αν υπαρχουν παιχνιδια που να μπορω να παιξω co op με την κορη μου 6 ετων και αν ναι ποια.

Και δευτερον μετα απο τοσα χρονια μαθημενος στο interface του psn πιστευεται θα την παλεψω στη Nintendo?Κατα 80% θα πάω φυσικος μιας και εκτιμω τα φυσικα παιχνίδια της Nintendo τα οποια δε χανουν την αξια τους αν δε κάνω λαθος.

Επισης για μενα με ποια παιχνιδια να ξεκινησω, δε θελω πολυ ομιλια.

σίγουρα το mario μετά είναι το donkey kong, το mario rabbit που και εκεί μπορείς να παίξουν μαζί δύο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, RenVen είπε

Αγορα nintendo switch στην ακρη το ps4

Καλησπερα τελευταια φορα που ειχα nintendo ηταν πριν 25 χρονια στο snes ολο με playstasion ειμαι αλλα πλεον στα 37 δεν εχω ορεξη να κατσω να παιξω στην τηλεοραση η οποια ειναι πιασμενη συνηθως αλλα και να κατσω ολοι σπιτι παιδι γυναικα κλπ δε με αφηνουν.

Για αρχη θελω να ρωτησω αν υπαρχουν παιχνιδια που να μπορω να παιξω co op με την κορη μου 6 ετων και αν ναι ποια.

Και δευτερον μετα απο τοσα χρονια μαθημενος στο interface του psn πιστευεται θα την παλεψω στη Nintendo?Κατα 80% θα πάω φυσικος μιας και εκτιμω τα φυσικα παιχνίδια της Nintendo τα οποια δε χανουν την αξια τους αν δε κάνω λαθος.

Επισης για μενα με ποια παιχνιδια να ξεκινησω, δε θελω πολυ ομιλια.

Μια χαρα θα την παλεψεις.Εγω εναλασσομαι μεταξυ switch & ps5 ανετα.

Co-op περα απο αυτα που ανεφεραν πιο πανω τα παιδια να κοιταξεις και το luigis mansion 3 αλλα και το mario kart 8.Βεβαια το mario kart ειναι co-op vs αλλα αξιζει.

Τωρα υποχρεωτικη αγορα θεωρω το super mario 3d world.Σαν παιχνιδι ειναι τρομερο αλλα σαν co-op απλα απογειωνεται.Θα το λατρεψετε.

Τωρα για σενα Zelda:Botw ειναι υποχρεωτικη αγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...