Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Θα σου απαντήσω σαν κάτοχος switch. Τα μισά joycon έχουν πάει CD-MEDIA για σφουγγαράκι. Τα άλλα μισά θα πάνε επίσης γιατί θα κάνουν register ότι να'ναι λόγω της προβληματικής σχεδίασης στο cap κάτω από τον μοχλό όπου μπαίνει σκόνη - το πλαστικό που τρίβεται. Τα ίδια με το Pro Controller. Αμφότερα ΔΕΝ τα αναγνωρίζει η Nintendo και η CD-MEDIA ως ελάττωμα. Καλό? Εκ πείρας.

Πολλά switch έχουν ελαττωματικό wifi (κάτι που λύνεται εν μέρει με 5Ghz, όπως και έλυσα και το επόμενο) αλλά και πάλι αδύναμο είναι. Τα υπόλοιπα με τα router/παρόχους στην Ελλάδα είναι από NAT B μέχρι και D. Για να μην κουράζεις τα rails στην κονσόλα, θες Α κάτι στυλ gripcase, B να μην χρησιμοποιείς τα straps γιατί ως μεταλλικά θα σου σκίσουν τα αντίστοιχα πλαστικά στα joycon.

Δεν θέλω να συνεχίσω - αλλά ως φορητή είναι γεμάτη προβλήματα και τέτοια προβλήματα στο 3ds μου δεν είχα ΠΟΤΕ.

Είναι beta. Και το hardware και το software. Απλά τα πράγματα.

Ρε φιλε ειναι το 2ο switch που εχω και πραγματικα δεν ειχα-εχω κανενα προβλημα.το μονο που με χαλουσε απο την αρχη ειναι το dock.πρεπει να εχεις ζελατινες και να προσεχεις και το πισω μερος μη το γρατσουνισεις βαζοντας στο dock.μονο αυτο με χαλασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Ρε φιλε ειναι το 2ο switch που εχω και πραγματικα δεν ειχα-εχω κανενα προβλημα.το μονο που με χαλουσε απο την αρχη ειναι το dock.πρεπει να εχεις ζελατινες και να προσεχεις και το πισω μερος μη το γρατσουνισεις βαζοντας στο dock.μονο αυτο με χαλασε.

Ρε ούτε εγώ είχα (αν και αναγκάστηκα να πάρω aftermarket router αλλά σιγά τα αυγά) αλλά έχει τα θεματάκια του. Τα 2ds/3ds ήταν/είναι κτήνη αντοχής. Μιλάμε για άσχημη κακομεταχείριση. Το switch δεν είναι ακριβώς ίδιας κατηγορίας hardware....με τα θετικά και τα αρνητικά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα 3ds φιλε τι να παθει.μου θυμιζουν τα παλια τα nokia .τι να  συγκρινεις τωρα  σε αντοχη με τα τωρινα τηλεφωνα.που εχω σπασει τηλεφωνο στο τσαντακι μεσης επειδη εσκυψα και πιεστηκε λιγο με την κοιλια μου.η μαλλον πιεστηκε το τσαντακι στα ποδια μου οπως εσκυψα

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα χρόνο τη συσκευή οκ στην πλάτη μου έγιναν κάτι γρατσουνιες γιατί στο βαλιτσάκι που το βάζω ήταν κ με άλλα δικά του πράγματα .. Το χειρηστηριο το αριστερό  βγαίνει εύκολα αν το τραβήξεις   σημασία για εμένα έχει ότι την έχω χαρεί την κονσόλα  έχω φάει πολλές ώρες σε tablet mode  την πήρα για δεύτερη και έχω αγοράσει 9 games  φυλακή θα μπω  γιατί στο ps4 στα 5 χρονια δεν έχω πολλά παραπάνω.   Σε κονσόλα χεριού είναι ότι καλύτερο το φιφα τα σπάει το online όσο ήταν δωρεάν το έλιωσα ακόμα συνδρομή δεν έβαλα..  Μην τσακώνεστε. Οκ και γω ψείρας είμαι δεν την πρόσεχα προφανώς όσο έπρεπε  αλλά σημασία έχει ότι η Nintendo με κέρδισε με το switch.  Λατρεύω να βλέπω παιχνίδια με γραφικάρες  κ γιαυτό δεν μπορώ να παίξω κάτι rpg που σας έχουν ξετρελάνει  σημασία έχει Η ΔΙΑΣΚΈΔΑΣΗ   μη το ξεχνάμε αυτό.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Malthador είπε

Γενικά το post σου μοιάζει αρκετά biased, αλλά ας υποθέσω ότι δεν είναι και ας απαντήσω σοβαρά. Το Switch είναι το πιο premium φορητό που έχω πιάσει στα χέρια μου και μπορώ να το συγκρίνω μόνο με το PSV.-

Πρώτον δεν είναι καθόλου biased το post μου.Τώρα αν είναι ότι πιο premium υπάρχει ως φορητό δεν το ξέρω γιατί με φορητό gaming έχω να ασχοληθώ από το DS.Αν το βλέπεις αποκλειστικά φορητό οκ αλλά δεν πλασάρεται ως κάτι τέτοιο.Στο σχόλιο που έκανα είπα ότι για 'μένα είναι η χειρότερη ποιοτικά αλλά και γενικότερα κονσόλα της Nintendo όσο έχει να κάνει με τις main consoles της.Το είπα ξεκάθαρα.

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Το πρόβλημα που είχε η πρώτη παρτίδα joycons ήταν εντελώς ασήμαντο (σε σχέση με κάτι RLoD και κάτι YLoD): κάποιες φορές το αριστερό joycon έχανε το σήμα και αποσυνδεόταν. Σε κάθε περίπτωση η Ν αναγνώρισε το πρόβλημα και επιδιόρθωνε δωρεάν το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Αυτό έλειπε να μην έφτιαχνε τα χαλασμένα joycons από καινούρια κονσόλα.Δηλαδή τι?Πρέπει να πούμε κι ευχαριστώ για να καταλάβω?Γι'αυτό υπάρχουν οι εγγυήσεις.Τη σύκγριση με τα RLoD & YLoD τύπου κοίτα τον Κωστάκη,Γιωργάκη τι κακό/καλό παιδί που είναι δεν τη σχολιάζω. 

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Σε σχέση με τι; Ποιά κονσόλα που να είναι φορητή και σταθερή ταυτόχρονα με δύο χειριστήρια στη συσκευασία της ξέρεις που να είναι φθηνότερη; Για να έχουμε μέτρο σύγκρισης το ρωτάω.

Εδώ μπορώ να πάω πάσο γιατί περί ορέξεως.Εγώ πάντως αν έσκαγα 330-350 και έκανα unbox το Switch αμέσως θα ένοιωθα δυο χέρια να μου χαιδεύουν τον κώ--γκουχου-λο.Αλλά αυτό με τα δύο χειρηστήρια εντάξει.Το έχω ακούσει και διαβάσει πόσες φορές.Αν εσύ βλέπεις το κάθε joycon σαν ένα όπως πρέπει gamepad ok.Εμένα με συγχωρείς αλλά επιτρεψέ μου και εδώ να έχω άλλη άποψη. 

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Θέλεις να μου πεις ένα καλύτερο 3D platformer από το Mario Odyssey, για να μας δώσεις να καταλάβουμε για τι πράγμα μιλάς ακριβώς;

Και εδώ πάλι δεν είπα ότι το Odyssey είναι κακό game.Ωραίο είναι κι εγώ όταν με το καλό με ψήσει με κάποιο νέο Zelda,με το Metroid Prime 4,Luigi's Mansion 2 κτλ και πάρω τελικά το Switch θα το παίξω όπως πρέπει.Αυτό που είπα είναι ότι όσο έπαιξα το βρήκα μέτριο σε σχέση με τα άλλα 3d Μario που υπάρχουν και το έχω ως το χειρότερο 3d Mario παιχνίδι.Όχι ότι γενικά ως παιχνίδι είναι για τα μπάζα.Να διαβάζουμε και λίγο τι λέει ο άλλος. 

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Είναι πολύ απλός ο λόγος της εξαιρετικής πορείας και τον περιέγραψες μόνος σου, χωρίς καν να το καταλάβεις: η συντριπτική πλειοψηφία των NSw owners δεν είχαν Wii U. Νομίζω ότι αυτό θα σου λύσει την όποια απορία.

Αυτό παίζει,ναι.Εμένα όμως που είχα όλες και έχω ακόμη και τώρα σχεδόν όλες τις κονσόλες της Nintendo και κάτοχος Wii U πραγματικά η κονσόλα δεν έχει να μου δώσει κάτι.Και παρακαλώ μην μου πείτε για indies γιατί το είπα..Κοντεύει να έχει περισσότερο σκουπίδι και από το Steam.Επίσης όπως είπες "η συντριπτική πλειοψηφία των NSw owners δεν είχαν Wii U". Άρα εδώ συμφωνούμε ότι η Nintendo ποντάρει σε νέους πελάτες και συγχρόνως γράφει από λίγο έως πολύ αυτούς που την είχαν τιμήσει με την αγορά της προηγούμενης κονσόλας.Τουλάχιστον για την ώρα.

 

Επεξ/σία από akarabamba
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

Θα σου απαντήσω σαν κάτοχος switch. Τα μισά joycon έχουν πάει CD-MEDIA για σφουγγαράκι. Τα άλλα μισά θα πάνε επίσης γιατί θα κάνουν register ότι να'ναι λόγω της προβληματικής σχεδίασης στο cap κάτω από τον μοχλό όπου μπαίνει σκόνη - το πλαστικό που τρίβεται. Τα ίδια με το Pro Controller. Αμφότερα ΔΕΝ τα αναγνωρίζει η Nintendo και η CD-MEDIA ως ελάττωμα. Καλό? Εκ πείρας.

Πολλά switch έχουν ελαττωματικό wifi (κάτι που λύνεται εν μέρει με 5Ghz, όπως και έλυσα και το επόμενο) αλλά και πάλι αδύναμο είναι. Τα υπόλοιπα με τα router/παρόχους στην Ελλάδα είναι από NAT B μέχρι και D. Για να μην κουράζεις τα rails στην κονσόλα, θες Α κάτι στυλ gripcase, B να μην χρησιμοποιείς τα straps γιατί ως μεταλλικά θα σου σκίσουν τα αντίστοιχα πλαστικά στα joycon.

Δεν θέλω να συνεχίσω - αλλά ως φορητή είναι γεμάτη προβλήματα και τέτοια προβλήματα στο 3ds μου δεν είχα ΠΟΤΕ.

Είναι beta. Και το hardware και το software. Απλά τα πράγματα.

Έχει στηθεί ολόκληρη παρααγορά (sidemarket) από προστατευτικά οθόνης μέχρι "σεμέδακια" dock. Και στα κινητά το ίδιο αλλά είπαμε κονσόλα, έτσι?

Αυτά που περιγράφεις είναι πταίσματα στην χειρότερη. Επίσης το μηχάνημα δεν είναι ΜΌΝΟ φορητό, είναι ΚΑΙ φορητό και αυτό το κάνει πολύ πολύ διαφορετικό από ένα σύστημα που είναι μόνο φορητό. 

Θεωρώ μόνο ως αστείο το θέμα με την και καλά πάρα αγορά λες και είσαι υποχρεωμένος για όλα αυτά. Μια θήκη και μια κάρτα μνήμης θες και τελείωσες. Τώρα αν θες grips, γυαλί προστασίας, λαστιχάκια για τα μοχλακια και δεν ξέρω τι άλλο συγνώμη αλλά αυτό είναι μόνο πάνω σου και δεν απαιτείται. Έχω το σύστημα ως πλήρως φορητό εδώ και 15 μέρες με ταξίδια δεξιά και αριστερά, με αρκετή κακομεταχειρηση θα έλεγα και μια χαρά είναι σε όλα του. 

Άλλο το "υπάρχει πρόβλημα" και άλλο "έχω θέμα με το Χ και το Ψ". Και το ps4 έχει πρόβλημα με το WiFi ενώ εγώ έχω θέμα ότι δεν είναι φορητό. Διαφορετικά τα δύο "προβλήματα" δεν νομίζεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, akarabamba είπε

Και παρακαλώ μην μου πείτε για indies γιατί το είπα..Κοντεύει να έχει περισσότερο σκουπίδι και από το Steam.

 

Αυτό δεν αναιρεί ότι έχει και διαμάντια indies.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Gorbatsof είπε

Αυτό δεν αναιρεί ότι έχει και διαμάντια indies.

Σίγουρα αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς όσο και καλά να είναι τα indie δεν μπορούν για κανέναν λόγο να γίνουν αιτία αγοράς κονσόλας ειδικά από την στιγμή που μπορώ να τα παίξω και αλλού.Αυτή είναι δουλειά της Nintendo και δυστυχώς μέχρι τώρα έχει αποτύχει,τουλάχιστον για κάποιον που έχει WiiU.Επίσης καλά τα remasters δεν λέω αλλά να τα δίνουν ως συμπλήρωμα της βιβλιοθήκης μιας κονσόλας και όχι να προσπαθούν με αυτά ως επί το πλείστον να κερδίσουν πελάτες.

Επεξ/σία από akarabamba
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο εσείς τσακώνεστε.. Ας γράψω τι θα ήθελα στην επόμενη κονσόλα   switch 2 

Παραπάνω εσωτερικός χώρος τουλάχιστον 128 gb κ ραμ

Βελτιωμένα γραφικά 

Ίδιο μέγεθος ΑΛΛΑ με πιο μεγάλη οθόνη χωρίς τα μεγάλα περιθώρια που έχει τώρα.. 

Νετφλιξ και πλοήγηση αν κ ελπίζω να την φέρουν κ στο δικό μας 

Να συνεχίσει φυσικά  να είναι υβριδικη 2 σε 1

Παιχνίδια μεγάλες παραγωγές εκτός nintendo 

Καλύτερο ui  αυτά για αρχή είναι σε καλό δρόμο η ninty πιστεύω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Furukawa commented on a few different topics, including Switch’s success towards the end of 2018. He also weighed in – yet again – on looking to sell 20 million units by the end of the fiscal year, and it’s here that something interesting was said. According to Furukawa, Nintendo is trying to focus on selling Switch and is “not considering a successor or a price cut at this time.” Given the system’s success, perhaps that isn’t an overly surprising statement.

https://nintendoeverything.com/nintendo-president-says-switch-successor-price-cut-not-currently-being-considered-more/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, Sir_Teraflop said:

Θα σου απαντήσω σαν κάτοχος switch. Τα μισά joycon έχουν πάει CD-MEDIA για σφουγγαράκι. Τα άλλα μισά θα πάνε επίσης γιατί θα κάνουν register ότι να'ναι λόγω της προβληματικής σχεδίασης στο cap κάτω από τον μοχλό όπου μπαίνει σκόνη - το πλαστικό που τρίβεται. Τα ίδια με το Pro Controller. Αμφότερα ΔΕΝ τα αναγνωρίζει η Nintendo και η CD-MEDIA ως ελάττωμα. Καλό? Εκ πείρας.

Προφανώς και αυτό είναι κάτι που απλά φαντάστηκες ότι ισχύει. Τουλάχιστον πέντε άνθρωποι εδώ μέσα έχουμε στείλει τα αριστερά joycons για επιδιόρθωση εντελώς δωρεάν, μιας και η Nintendo (και άρα και η CD-Media) το αναγνωρίζει ως ελαττώμα και το επισκευάζει άνευ χρέωσης.

10 hours ago, Sir_Teraflop said:

Έχει στηθεί ολόκληρη παρααγορά (sidemarket) από προστατευτικά οθόνης μέχρι "σεμέδακια" dock. Και στα κινητά το ίδιο αλλά είπαμε κονσόλα, έτσι?

Δεν πρέπει να είχες ποτέ ξανά φορητή κονσόλα, γιατί αν είχες θα γνώριζες εκ πείρας ότι η «παρααγορά» ήταν εξίσου μεγάλη στα 3DS και PSV.

8 hours ago, akarabamba said:

Πρώτον δεν είναι καθόλου biased το post μου.Τώρα αν είναι ότι πιο premium υπάρχει ως φορητό δεν το ξέρω γιατί με φορητό gaming έχω να ασχοληθώ από το DS.Αν το βλέπεις αποκλειστικά φορητό οκ αλλά δεν πλασάρεται ως κάτι τέτοιο.Στο σχόλιο που έκανα είπα ότι για 'μένα είναι η χειρότερη ποιοτικά αλλά και γενικότερα κονσόλα της Nintendo όσο έχει να κάνει με τις main consoles της.Το είπα ξεκάθαρα.

Μάλλον το πρόβλημα είναι ότι εσύ το βλέπεις ως αποκλειστικά home console, που δεν πλασάρεται έτσι, διαφορετικά δεν θα σου φαινόταν τσιμπημένη η τιμή του. Είναι υβριδικό σύστημα και ως τέτοιο το κρίνουμε.

8 hours ago, akarabamba said:

Αυτό έλειπε να μην έφτιαχνε τα χαλασμένα joycons από καινούρια κονσόλα.Δηλαδή τι?Πρέπει να πούμε κι ευχαριστώ για να καταλάβω?Γι'αυτό υπάρχουν οι εγγυήσεις.Τη σύκγριση με τα RLoD & YLoD τύπου κοίτα τον Κωστάκη,Γιωργάκη τι κακό/καλό παιδί που είναι δεν τη σχολιάζω. 

Ναι, όμως αν θες αποφάσισε ποιά άποψη θα υποστηρίζεις. Τελικά επιδιοθώνει τα ελαττωματικά joycons ή δεν τα επιδιορθώνει και σου λέει «κράτα τα μακριά από το ενυδρείο»; Άλλο γράφεις τώρα, άλλο έγραφες πριν, μαν μου.

8 hours ago, akarabamba said:

Εδώ μπορώ να πάω πάσο γιατί περί ορέξεως.Εγώ πάντως αν έσκαγα 330-350 και έκανα unbox το Switch αμέσως θα ένοιωθα δυο χέρια να μου χαιδεύουν τον κώ--γκουχου-λο.Αλλά αυτό με τα δύο χειρηστήρια εντάξει.Το έχω ακούσει και διαβάσει πόσες φορές.Αν εσύ βλέπεις το κάθε joycon σαν ένα όπως πρέπει gamepad ok.Εμένα με συγχωρείς αλλά επιτρεψέ μου και εδώ να έχω άλλη άποψη. 

Όχι δεν παίζεις το τέλειο διπλό με δύο joycons, αλλά πάντως υπάρχει η επιλογή μέχρι ενός σημείου. Πάντως θα ήθελα να μου πεις ποιό άλλο φορητό/υβριδικό ξέρεις που να παίζει DOOM και Wolfenstein 2 και τι τιμή έχει. Επίσης, θα ήθελα να μου πεις τι τιμή πιστεύεις εσύ προσωπικά ότι θα έπρεπε να έχει η κονσόλα (ούτως η άλλως irrelevant θα είναι, γιατί πουλάει με την τωρινή του τιμή, αλλά ειλικρινά θα ήθελα να πάρω κι άλλη μία άποψη).

8 hours ago, akarabamba said:

Και εδώ πάλι δεν είπα ότι το Odyssey είναι κακό game.Ωραίο είναι κι εγώ όταν με το καλό με ψήσει με κάποιο νέο Zelda,με το Metroid Prime 4,Luigi's Mansion 2 κτλ και πάρω τελικά το Switch θα το παίξω όπως πρέπει.Αυτό που είπα είναι ότι όσο έπαιξα το βρήκα μέτριο σε σχέση με τα άλλα 3d Μario που υπάρχουν και το έχω ως το χειρότερο 3d Mario παιχνίδι.Όχι ότι γενικά ως παιχνίδι είναι για τα μπάζα.Να διαβάζουμε και λίγο τι λέει ο άλλος. 

Δεν το είπες κακό, το είπες μέτριο (επί λέξει είπες «Τα Mario είναι από τις αγαπημένες μου σειρές αλλά το Odyssey το βρήκα πολύ μέτριο (όσο το έπαιξα βέβαια) σε όλα του και το έχω ως το χειρότερο 3d Mario.») και για να σου το κάνω πιο εύκολο γενίκευσα το ερώτημά μου σε όλο το genre. Ας το ειδικεύσω τότε: ποιό 3D Mario συγκεκριμένα θεωρείς ότι είναι καλύτερο από το Odyssey; Είπες ότι είναι το χειρότερο όλων, βασικά ένα πες μου που θεωρείς καλύτερο για να κάνουμε κουβέντα, μην τα αναλύω όλα τώρα.

8 hours ago, akarabamba said:

Αυτό παίζει,ναι.Εμένα όμως που είχα όλες και έχω ακόμη και τώρα σχεδόν όλες τις κονσόλες της Nintendo και κάτοχος Wii U πραγματικά η κονσόλα δεν έχει να μου δώσει κάτι.Και παρακαλώ μην μου πείτε για indies γιατί το είπα..Κοντεύει να έχει περισσότερο σκουπίδι και από το Steam.Επίσης όπως είπες "η συντριπτική πλειοψηφία των NSw owners δεν είχαν Wii U". Άρα εδώ συμφωνούμε ότι η Nintendo ποντάρει σε νέους πελάτες και συγχρόνως γράφει από λίγο έως πολύ αυτούς που την είχαν τιμήσει με την αγορά της προηγούμενης κονσόλας.Τουλάχιστον για την ώρα.

Όποιος είχε Wii U έχει μειωμένο ενδιαφέρον για το NSw, με τον ίδιο τρόπο που όποιος είχε PS3 δεν έβρισκε πάνω από ένα-δύο σοβαρούς λόγους για να αγοράσει PS4 μέχρι το 2017. Ωστόσο το NSw αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχει 4-5 πολύ δυνατά exclusives (Odyssey, XC2, Splatoon 2, Smash, Octopath Traveller), σίγουρα περισσότερα απ' όσα είχε το PS4 στο δεύτερο χρόνο κυκλοφορίας του και το οποίο πούλαγε σχετικά το ίδιο*. Είναι λογικό ότι αν δεν σε αγγίζουν τα exclusives που έχει η κονσόλα αυτή τη στιγμή, τότε είναι κακή στιγμή για να την αγοράσεις και το συνετό είναι να περιμένεις.

*Ο μόνος λόγος που κάνω τη σύγκριση με το PS4, επειδή αναρρωτιέσαι πως πουλάει μια κονσόλα όταν είναι τίγκα στα remasters. Αναλογίσου απλά ότι το PS4 πήγαινε (και πάει ακόμα) τραίνο ενώ είναι τίγκα στα PS3 remasters, με 80 εκατομμύρια PS3 πουλημένα εκεί έξω. Το Switch πάει τραίνο ενώ είναι τίγκα στα Wii U remasters, με 14 εκατομμύρια Wii U πουλημένα εκεί έξω. Η διαφορά είναι ότι οι περισσότεροι PS4 owners είχαν ήδη παίξει αυτά τα games στο PS3 τους, ενώ οι περισσότεροι NSw owners δεν έχουν παίξει τα remasters, μιας και δεν είχαν Wii U. Τα remasters στην περίπτωση του NSw δεν είναι fillers με την έννοια που είναι στο PS4, γιατί η προηγούμενη κονσόλα της Ν ήταν αποτυχία σκέτη, ενώ η προηγούμενη κονσόλα της Sony είναι επιτυχημένη.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όποιος είχε Wii U έχει μειωμένο ενδιαφέρον για το NSw, με τον ίδιο τρόπο που όποιος είχε PS3 δεν έβρισκε πάνω από ένα-δύο σοβαρούς λόγους για να αγοράσει PS4 μέχρι το 2017.

Προφανως και δεν ισχυει ουτε για αστειο αυτο που περιγραφεις παραπανω γιατι σε αντιθεση με τις κονσολες της Nintendo στην αντιπερα πλευρα εχεις και πολυ δυνατα multiplatforms που βγαινουν στην νεωτερη κονσολα περαν των exclusive τυπου battlefield,witcher,batman και παει λεγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, Fulgore said:

Προφανως και δεν ισχυει ουτε για αστειο αυτο που περιγραφεις παραπανω γιατι σε αντιθεση με τις κονσολες της Nintendo στην αντιπερα πλευρα εχεις και πολυ δυνατα multiplatforms που βγαινουν στην νεωτερη κονσολα περαν των exclusive τυπου battlefield,witcher,batman και παει λεγοντας.

Μιλάμε για exclusives, remasters κλπ, αυτό είναι το κριτήριο στην παρούσα κουβέντα.

Για τα multiplatforms η καλύτερη επιλογή ήταν το PS4; Δεν γνωρίζω, δεν τα παίζω σε κονσόλες, απλά απορία το έχω μιας και το X1 έχει καλύτερο gamepad, καλύτερο UI και καλύτερο online. Περίεργο μου φαίνεται ανάμεσα στα δύο το κριτήριο να ήταν τα multiplatforms και να επέλεγαν οι περισσότεροι το PS4.

Ξαναλέω για να μην παρεξηγηθώ, μιλάω πάντα για μέχρι το 2017, οπότε και άρχισε να παίρνει τα πάνω της η κονσόλα στο κομμάτι των exclusives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...